Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Wkkkis

Pożyczki społecznościowe - Fastinvest - www.fastinvest.com

Recommended Posts

Witam :)

Nie widziałem jeszcze tematu dotyczącego tego serwisu, więc zakładam.

Serwis: https://fastinvest.com/pl

Mamy tu do czynienia z pożyczkami społecznościowymi.

Niektóre (nie wiem jaki procent) aukcje mają gwarancje odkupu i/lub gwarancje dotrzymania umowy. Wygląda to tak jakby nie było żadnego ryzyka w takich przypadkach. Oprocentowanie roczne - 13%.

Opinie, doświadczenia? Serwis zobaczylem po raz pierwszy 2 tygodnie temu.

W internecie cisza - żadnych opinii, nic nie mogę znaleźć. Troche to się oczywiscie mi nie podoba. ;)

Zamierzalem dodac serwis jako drugą gałaź pożyczek społęcznościowych obok kokos'a, bo capital-club chyba się zbytnio nie sprawdza.

Mam nadzieje, że dyskusja na temat tego serwisu sie troche rozwinie.

pozdrawiam serdecznie ;)

Witam, stronę poznałem dwa miesiące temu, wrzuciłem 50zl testowo, do tej pory wszystko przebiega sprawnie, ale w temacie pożyczek społecznościowych jestem amatorem wiec sam chętnie się dowiem czegoś więcej.

Pozdrawiam

Edited by Oski59

@PartnerBartek,

dzieki za link. 

Troche zastanawiajace jest to, ze "Stan: w likwidacji".

Albo im sie odwidziało (stan jest na 8 marca 2106) , albo to dziala na duzy minus.

Mysle, ze przed inwestycja tam zadzwonie i sie wypytam "a dlaczego tak"

pozdrawiam :)

@PartnerBartek - to jest fast investment a nie fast invest. wiem brzmi podobnie, jesli ma jakies informacje o powiazanich wlascicieli obu spolek to prosze sie podziel. znalazlem raport, gdzie spolka jest wycaniana na -10K funtow. co jest podejrzane? ludzie ktory niby te pozyczki biora. sprawdzilem 7 losowych pozyczek i tak: w 5 dochod powyzej 5 000 zl. w 1 2 200 i w 1 1 700. zastanawi mnie jaki sposobe gosc ktory zarabia ponad 5K bierze 5 K pozyczki i to jeszcze przez tego typu firme a nie np. bank, gdzie ma znacznie mniejsze oprocentowanie?

wczoraj dzwonila do mnie Pani z polskiej infolinii i tlumaczyla niby jak to wyglada, ze gwarancja odkupu itp. wiec poprosilem o jakies rzetelne dane finansowe, wycena spolki, kapital zakladowy, raport chociazby za ostatni rok/kwartal. na razie czekam. jaka jest roznica miedzy tym portalem a Prozyskiem?

przede wszystkim wiemy z kim zwieramy umowe ( zakladajac ze nie jest sflaszowana), zatem nawet w przypadku bankructwa firmy mozemy zadac splaty bezposrednio od pozyczkobiorcy. w Fast invest z tego co sie dowiedzialem, nie ma mozliwosci poznania szczegolowych danych pozyczkobiorcy.

• Like 1

@pjs2, I co dostałeś jakieś dane o które prosiłeś? Bo w sumie jak tak sobie myślę, to raczej żadna normalna firma Ci nic nie wyśle. Ja też patrzyłem i zgadzam się, że fast invest i fast investment to dwie różne firmy.

nie dostalem, tylko gwarancje ze firma odkupi w razie czego itp, bo tak maja to napisane w regulaminie. Natomiast mylisz sie. normalna firma wysle mi tego typu dane o ktore prosilem. to nie jest zadna tajemnica. jesli spolka jest duza to publikuje swoje raporty finansowe cyklicznie ( glownie robia to spolki akcyjne). tego typu dane nie sa zadna tajemnica jesli firma pragnie pozyskac kapital.

@pjs2, no nie wiem, ja jakbym miał firmę to nie rozsyłałbym wszystkim danych o dochodzie mojej firmy. Jak się trochę orientowałem o platformach inwestycyjnych, to nie znalazłem z żadnej firmy raportu finansowego. Jak dla mnie takie publikowanie nie powoduje, ze firma jest jakaś bardziej wiarygodna, padają firmy z ogromnym kapitałem. Wiesz jak jest na siłę to się nikogo nie przekona, a szczególnie jeśli chodzi o inwestycje. Jak dla mnie brak takiego raportu nie wiąże się z tym, ze firma chce coś ukryć.

@Raffael, zadna firma nie gwarantuje odkupu niesplacanych pozyczek.

Finansowo czy kokos to tylko posrednik wiec dane finansowe tam sa nam srednio potrzebne. Tutaj mamy doczynienia raczej z czyms jak KCH tylko bez zadnej rozpoznawalnosci i marki.

@rcielak, a o co chodzi z tym "KCH" przyznam, ze chyba nie wiem co to za skrót. Możesz wyjaśnić?

@rcielak, a o co chodzi z tym "KCH" przyznam, ze chyba nie wiem co to za skrót. Możesz wyjaśnić?

@Raffael: nie wiem jak dlugo bawisz sie w obrot wlasnym kapitalem, ale jesli firma pisze ze gwarantuje odkup wierzytelnosci to jasnym jest, ze chcialbym wiedziec czym ona ten odkup gwarantuje. w K-ch masz podpisana umowe z zywym czlowiekiem, wiec w razie bankructwa firmy mozesz sciagac pojedynczych dluznikow. tutaj mam wrazenie, ze sa wymysleni pozyczkobiorcy albo w ogole nie weryfikowani. nikomu doradzac nie bede, ale osobiscie nie pcham juz wiekszych kwot w firmy bez solidnych zabezpieczen.

@pjs2: Oczywiście jeśli uważasz, ze nie warto pchać większych kwot w takiej firmy, to jasne nie ma co tego robić, każdy robi jak uważa.A może jest tu ktoś kto może jeszcze coś powiedzieć o FAST INVEST, ktoś coś więcej wie, czy wszystko ok działa? 

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy więc proszę piszcie ludzie co myślicie o Fast Invest, podzielcie się informacjami, opiniami o tej platformie. Ja zainwestowane mam u nich małą kwotę, jak na tą chwilę wszystko mam spłacane zgodnie z terminami. Robiłem wypłatę na konto osobiste i wszystko też dobrze przebiegło. Sam się zdziwiłem, że tak szybko mi pieniądze wypłacili... Ja próbuję, póki co to kokosów nie zarobie, ale zawsze coś. Póki co to jakby nie mogę nic złego powiedzieć o platformie...Więc fajnie, by było,aby ludzie coś napisali więcej.

Ja również czekam na lawinę opinii, informacji co myślicie o platformie. Jeśli chodzi o mnie, póki co to wszystko naprawdę bardzo dobrze działa. Ostatnio przyznam się szczerze, ze wpłaciłem jeszcze trochę, kurcze jak patrzę ile można wyciągnąć na tej platformie to kusi mnie i to bardzo, by wpłacić bardziej znaczące kwoty :)

@Ferelus: Podziel się wpłaciłeś te "bardziej znaczące kwoty" ? Ja inwestuję u nich i ode mnie pozytyw dla tej platformy. Robią aktualizacje, wprowadzają nowości, więc są nastawieni na duży rozwój, a tylko takie firmy co się rozwijają są przyszłościowe. Dla mnie się to podoba, jak firma rozwija się i nie stoi w miejscu.

Fake opinia

Edited by Egzekutor

A tak szczerze, niech mi ktoś powie - jaki jest sens inwestując (inwestycja wiąże się z ryzykiem) 1000zł, wyciągnąć 125zł po 10miesiącach? Przecież to zaledwie 12,5zł zysku miesięcznie.

Czy jest sens ryzykować utratę 1000zł dla głupich 12,5zł miesięcznie? Już lepiej pobawić się w 'refback za pieniadze' i zrobic miesięcznie 25 ofert po 0,50gr i zarabiasz bez inwestycji pieniężnej tyle samo i to z dużo mniejszym ryzykiem :P

Kurcze w dzisiejszych czasach gdzie się nie oglądniesz to wszystko to jest ryzyko, najlepiej trzymać w skarpecie kasę w domu, a i trzymanie w domu pieniędzy też jest dużym ryzykiem. Ja inwestuję już parę lat na platformach i polecam takie zarabianie innym. Na platformie fasta też inwestuję i broń Boże nie mogę nic złego o nich powiedzieć. Pozdrawiam

Fake opinia.

Edited by Egzekutor

Proszę uważać, część opinii w tym temacie to fake opinie tworzone z multikont.

• Like 1

@Egzekutor,

dzięki za informację i ogarnięcie wątku.

Myślę, że takie właśnie opinie wystawiły platformie średnio pozytywną recenzję. 

Osobiście wrzucę jednak środki w co innego : CapitalClub/ ew. ProZysk jeśli się tam nic nie sypie/nie posypało. 

pozdrawiam serdecznie ;)

[---]

I co, wrzucałeś coś w CapitalClub? Możesz coś powiedzieć na ich temat?

Parę tygodni temu myślałem nad tym ale w końcu zostawiłem ich bez moich pieniędzy.

Edited by Polon

Jak na razie 3 inwestycje tam mam.

Jedna juz splacona, 12/12 rat - wszystko w porzadku.

Jedna dopiero co uruchomiona i jedna w trakcie splaty - jak na razie tez z nia wszystko ok.

Ogolnie mam doswiadczenia do tej pory pozytywne. Zmienili strone - na plus, bo poprzednia byla delikatnie mowiac malo profesjonalna. 

Po kilku wypowiedziach w tym temacie moge smialo postawic taka teze : CapitalClub > FastInvest

Nadal CC to nie ideal, ale wyglada to duzo bezpieczniej. Dobor pozyczkobiorcow przez serwis jest chyba calkiem w porzadku

pozdrawiam ;)

Cześć ;) Mam oszczędności niecałe 9000 zł.

Stosunkowo mało ale i tak nie chcę aby leżały, a pracowały. Trochę poczytałam o social lending / pożyczkach społecznościowych. Artykułów w polskim internecie raczej jak na lekarstwo, głównie fora. Chciałabym pójść właśnie w to, ale rozsiaść mniejsze kwoty po różnych platformach. Na pewno finansowo, kokos, może prozysk. Chciałabym się zapytać czy ktoś może korzystał z emonero.pl to nowa społecznościówka, chwalą się, że pierwsza automatyczna. To już trochę odbiega od typowego modelu SL. Waham się czy nie wrzucić tam trochę, ale jeszcze nie znalazłam wiarygodnych opinii na temat tego portalu. Poza tym 300 tys. kapitału zakładowego trochę mało... 

Na pewno finansowo, kokos, może prozysk. Chciałabym się zapytać czy ktoś może korzystał z emonero.pl to nowa społecznościówka, chwalą się, że pierwsza automatyczna.

Ja wpłaciłem do emonero 2000 zł prawie od razu jak się odpalili - mieli farta bo akurat szukałem gdzie 2 kafle wrzucić :) :) Jak na razie wszystko idzie wzorowo - cała kwota poszła do ludzi, czyli mam na myśli że wsyztso się na pożyczki rozeszło a teraz kasa spływa z powrotem. Nie inwestowałem mało - typu 200 czy 300 zł bo to proste jak dla mnie że jak się zainwestuje małą kwotę to jest i duża szansa że się zarobi i duża szansa ze się straci. Oni dzielą pozyczone kwoty na małe kawałki. Jeśli więc wpłacisz np. 200 zł to podzielą na 20 małych mikropożyczek po 10 zł i dofinansują z tego pożyczki dla 20 osób. No i jak z tych 20 osób jak np. 2 osoby nie zwrócą kasy to zysku nie będzie. Ale jak wpłacisz np. 3000 zł to podzielą to powiedzmy na 150 kawałków - i wtedy prawdopodobieństwo dużego zwrotu jest już dobre. Im więcej kawałków na któe rozbiją twoje pieniądze by je pożyczyć tym mniejsza wariancja od średniego, przewidywanego zysku. I tak jest w sumie w każdej inwestycji

Edited by JanPinionc