Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

znikad

DasCoin - www.coinleaders.com - obecnie netleaders.com

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, RollingYourHead napisał:

Szczerze powiedziawszy to bardzo mizerny ten artykuł. W wielu aspektach po prostu powielenie innych mizernych artykułów na temat DasScam. Tak nędznie przygotowane artykuły raczej nie odstraszają nikogo od inwestowania  tę piramidę.

Hmm... Nie byłbym tego taki pewny. Skoro są ludzie, którzy ulegają naganiactwu bo przekonali się czytając jakieś bajki naganiaczy, to analogicznie mogą się znaleźć ludzie, którzy po przeczytaniu tego typu artykułów nie ulegną wejściu do takiej piramidy. Ja popieram takie artykuły, nawet jeśli powielają treści. Im więcej tego w sieci tym lepiej. Naganiacz przecież wychodzi z podobnego założenia: Im więcej umieści w internecie treści, tym ma większą szansę że więcej ludzi złowi. 

Na Pudelku też jest artykuł: Dowbor i Cleo promują... PIRAMIDĘ FINANSOWĄ? "Byli panowie w garniturach i łysi w bluzach"

Jak się okazuje, organizator o nazwie DasCoin imprezę wypromował posługując się nazwiskami celebrytów... bez ich zgody. Według zapowiedzi pojawić się mieli na niej m.in. Krzysztof Ibisz, Rafał Maserak, Agnieszka i Grzegorz Hyży, Karolina Szostak i Dorota Gardias. Okazuje się, że część z nich nie wiedziała nawet, że ma wziąć udział w tego typu wydarzeniu. Ibisz jako jedyny zdążył sprostować tę informację na swoim profilu na Facebooku po reakcji zaniepokojonych fanów.

Szczerze mówiąc, to nie wiem, czy wyznawcy dascoina nie strzelili sobie w kolano tym wydarzeniem. Teraz robi się głośno o tym, ale raczej nie w kontekście cudownej "kryptowaluty", tylko próbą nieuczciwego wkręcenia celebrytów. Paradoksalnie, może to będzie skutkowało bardziej pozytywnymi efektami, takie rozdmuchanie tej sprawy w kontekście nieuczciwości i piramidy.

Cytat z artykułu:

O tym, kto właściwie jest organizatorem zebrani dowiedzieli się dopiero w drugiej części spotkania. Wtedy po raz pierwszy pada nazwa DasCoin.

Wcześniej było dużo mówienia o tym, ile można było zarobić na Bitcoinie. Dużo. Ale Bitcoin ma swoje problemy, wykorzystują go źli ludzie do sprzedawania narkotyków, a transakcje czasami utykają. Czyli jest ekstra, ale nie do końca. Nie ma też żadnej wizji, jak dalej go rozwijać.

Metoda powszechnie stosowana przez naganiaczy: Najpierw nakręcić ludzi porównaniami do Bitcoina, a później powiedzieć że jest coś lepszego. 

A perfidne wykorzystywanie wizerunku znanych osób do promowania piramidy tylko utwierdza w przekonaniu o tym, że to są oszuści. To już weszło na wyższy poziom. Na początku było zwykłe naganianie ludzi, teraz bezprawne wykorzystywanie wizerunku znanych osób, a za jakiś czas może będą jakieś wymuszenia rozbójnicze "Kup licencję, bo jak nie, to..."

Ciekawi mnie kto zorganizował to spotkanie, czy tylko naganiacze, czy twórcy też mieli w tym udział. 

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@pepperoniss

Ależ ja wiem o czym był przedmiotowy artykuł. Nie widzę w nim nic podpartego faktami. Jedynie domysły i domysłów ciąg dalszy. Po przeczytaniu tego artykułu nadal nie da się stwierdzić czy rzeczywiście wykorzystano czyjeś nazwisko bez wiedzy tej osoby. Powiem nawet więcej, z artykułu wynika, że tak się nie stało więc sam artykuł jest kompletnie o niczym.

Edytowane przez RollingYourHead

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Polon napisał:

Na Pudelku też [---]

No, sam pudelkowy tytuł i artykuł może zrobić duże bubu  dascoinowym naganiaczom. Googlowe pozycjonowanie jakoś dziwnie bowiem lubi pudelka...W ogóle ten event wygląda na pierwszą poważną wpadkę twórców tej piramidy. Dzięki niemu wpisanie frazy dascoin w wyszukiwarce http://lmgtfy.com/?q=dascoin daje na 3 miejscu dascoinową kompromitację z Ibiszem w roli głównej.  

1 godzinę temu, Polon napisał:

Ciekawi mnie kto zorganizował to spotkanie, czy tylko naganiacze, czy twórcy też mieli w tym udział. 

To oficjany event Netleaders. Można się o tym przekonać instalując na telefonie z Androidem aplikację DasNet, któa wg oficjalnego ponoć screenu ma zaistnieć rzekomo dopiero  za kilka kwartałów (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app_dasapp.layout).

Godzinę temu, RollingYourHead napisał:

Po przeczytaniu tego artykułu nadal nie da się stwierdzić czy rzeczywiście wykorzystano czyjeś nazwisko bez wiedzy tej osoby.

To, że miało być celebrycko a wyszło nijako to też in formacja. Szczególnie, że nie da się zrzucić nieobecności celebrytów na prezesa Telewizji Polskiej. To nie Opole i nie festiwal piosenki. Mieli być ale ich nie było... To czy nadużyto ich wizerunku czy w porę się spostrzegli w co chciano ich wmanewrować jest kwestią drugorzędną. Szczególnie, że naganiacze co rusz wciskają kit, że firma robi to co obiecuje... A tu taka klapa...

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Artykuł był już kilkakrotnie linkowany :) Zresztą praktycznie w każdym z artykułów poświęconych dascoinowi wyraźnie widać, że autorzy kukali do nas na forum. Nawet jeśli wprost o tym nie piszą. Nie mam im tego za złe choć rzetelniej jest jednak źródło wskazywać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zabawne, że akurat w ten sposób sobie zaszkodzili. Przekąski i ciepłe posiłki bez celebrytów przyciągnęłyby pewnie według autora tylko bezdomnych. ;) Po cichu liczę, że właśnie, dzięki samym twórcom, widzimy początek końca.

Teraz mogłaby być jakaś powódź w Chinach co by Validatorów fabrykę zalało...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Artykułów o niezbyt korzystnym dla dascoina wydźwięku w związku z tą imprezą pojawia się znacznie więcej w mediach elektronicznych. Mnie osobiście zaciekawił ten w którym wypowiadał się samozwańczy specjalista od kryptowalut, który usiłował już nieskutecznie udowodnić, że poda adresem http://dascoinexplorer.com jest blockchain dascoina i wszystko w nim jest... Mowa oczywiście o Pawle Skrzypczaku. Tym samym, który miast kodu kryptowaluty za biblię ma White Paper, którego niznajomośc ma dyskwalifikować interlokutorów jako partnerów do dyskusji.

Otóż Paweł Skrzypczak - plenum titulum Global Team VIP Member Paweł Skrzypczak - raczył był rzec:

Crypto Mission to globalny format wydarzenia promującego wiedzę na temat kryptowalut i ich zastosowania. Stałym elementem takich spotkań jest udział osób znanych i lubianych. Czy taka formuła sprawdzi się również w Polskich realiach, przekonamy się już niedługo. Z pewnością zaangażowanie konferansjerów z grona najbardziej rozpoznawalnych osób w kraju będzie dla gości atrakcją

źródło: http://www.magnapolonia.org/polskie-gwiazdy-promuja-kryptowaluty-nbp-i-knf-ostrzegaja/

Jednak, co należy wyraźnie podkreślić, ten event jak każdy inny organizowany pod auspicjami oszustów spod znaku Onecoina i Dascoina nie miał kompletnie nic wspólnego z promowaniem wiedzy na temat krytptowalut! To od początku do końca była impreza marketingowa Netleadersów. Niczym nie różniąca się od żadnego z wcześniejszych, nawet tych przedpremierowych, eventów czy webinarów. Tam też zawsze główną część prezentacji stanowiło prezentowania Bitcoina i Dascoina oraz późniejsze wciskanie kitu czym to ma nie być dascoin...

Ale tytuły artykułów mi się coraz bardziej podobają:

Polscy celebryci promują inwestycje, przed którymi ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego

Polskie „gwiazdy” promują kryptowaluty. NBP I KNF ostrzegają

O jedną imprezę za dużo. Polscy celebryci promują biznes, przed którym ostrzega zarówno KNF, jak i pasjonaci kryptowalut

Może to dość mało merytoryczne ale dzięki nim do świadomości potencjalnych jelonków może łatwiej dotrze, że w zasadzie 

Nikt o dascoinie nie mówi dobrze!

Oczywiście poza naganiaczami i grupką wrobionych w dascoina.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pudelek już w zasadzie miesza DasCoin z Futurenet więc może pójdą razem... ;)

Na Nyskiej we Wrocławiu pewnie trwa tworzenie nowej narracji i kasowanie filmów. Teraz bitclub. 
Pan Jacek za to jeszcze w Piątek mówił, że CryptoMission to część edukacji NetLeaders. W sobotę dla wszystkich, w niedzielę tylko dla naganiaczy. Niedziela trwa, celebryci zrezygnowali lub ich nie było więc może w niedzielnym evencie były jakieś nowe wytyczne - dowiemy się już jutro.

Edytowane przez pilotpirx

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm...

Konkurencja czy nowy, lepszy, zapowiadany przez Dąbka i Skrzypczaka blockchain dascoina http://derschwindelexplorer.com

W sumie to trudno się go czepić. Ma wszystko to co ma dascoinexplrorer :) Dokładnie tyle samo mogę sprawdzić. A ten mi się bardziej podoba...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 minut temu, pilotpirx napisał:

Pudelek już w zasadzie miesza DasCoin z Futurenet więc może pójdą razem... ;)

kto to jest pudelek i jacek? i o co chodzi z kasowaniem filmikow?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, pilotpirx napisał:

der schwindelexplorer spodoba Ci się jeszcze bardziej jak zobaczysz, że jest open source:

Hm...

To rozwiało moje wątpliwości. Niestety, to nie nowy, lepszy blockchain dascoina :( 

No cóż... Widać doskonale jak niewiele trzeba by stworzyć coś co wygląda jak dascoinexplrorer. 

I gdyby nie otwarte źródło schwindelexplorer możnaby o jego funkcjach mówić dokładnie to samo co o dascoinexplorerze czy blockchainie dascoina.

I właśnie ze względu na brak jawnego źródła nie można wierzyć w ani jedno słowo Netleders, Dascoin, DasPay...

Eh...

Posłuchałem sobie Niczego, które mieli na wczorajszym ewencie do powiedzenia Michał Mathias i Anna Hejka...

No cóż... Od tego pierwszego nie dowiedzieliśmy się w zasadzie niczego nowego. Bolckchain dascoin jest dla niego jasny, przejrzysty i klarowny. Szkoda, że nikt inny nie może tego stwierdzić. Mogliśmy się też dowiedzieć, że jest jaki jest bo chodzi o to, że ma być właśnie taki, że choć wszystko jest zapisane w blockchainie to blockchain jest jaki jest bo musi zapewniać prywatność. Pewnie dlatego nie widać niczego w co w nim jest. Ba, nawet nie widać, że blockchain jest. O ile też dobrze zrozumiałem, a nie chce mi się tego bełkotu odsłuchiwać po raz drugi, to bitcoina nie da się księgować a dascoina się da. No i dzięki temu pewnie droga na Wall Street stoi przed nim otworem... Ciekaw tylko jestem jak audytor wlezie do blockchaina skor ma być tajny i poufny dla prywatności. Ale mniejsza z tym... Mieliśmy znów powoływanie się na nie swoje autorytety... Hejka wręcz do promocji dascoina zaprzęgła Ghandiego i Churchilla... CO tam Ibisz... :) Trzeba uderzać w coraz wyższą półkę... Mnie już nic nie zdziwi... 

Nie dziwi mnie nawet jeśli na następnej konferencji dowiem się, że jestem miłośnikiem dascoina... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Śledzę ten wątek od momentu kiedy znajomi dali się wciągnąć w zakup licencji, tak bardzo mnie namawiali że dzięki temu będziemy bogaci. Oczywiście wszystko zostało im wbite do głów na jednym spotkaniu z  Wojciech N. naganiacz z Solca kuj. Teraz może coś bardziej pójdzie w kierunku i otworzą im się oczy w końcu celebryci się odcinają i pojawiają się fajne artykułu:) Dowbor i Ibisz odnieśli się do tego syfu:) Zobaczymy co będzie dalej może wciągną zagraniczne gwiazdki:)))))

Screenshot_2017-11-06-11-21-04_com.facebook.katana.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, garrett85 napisał:
20 godzin temu, garrett85 napisał:

skad wiecie ze dascoin to scam i na  jakkiej podstawie zostal przeniesiony do dzialu scam? pozdrawiam

k.... a    nie wierze co ja pacze?  72 strony ?.

Pepe ty dostajesz medal honorowy za cierpliwość. Podziwiać, naprawdę.

Ps. Widze ze imprezka się rozkręca (M. Dowbor)   ideę po popcorn:):):)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czekam aż Łysy zacznie prostować temat z celebrytami shaisia , taka tam pomyłka gwiazdory sie wycofffały z interesa bo talary za występy mieli dostać w dascoinach i temat sie rypnoł ale cos mnie sie zdaje ze zaraz nam netlidersy wkreca ze celebryty maja zamkniety umysl co do tej super inwestycjiiii  .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pepperoniss, Ty naprawde naganiasz na DasCoina? Przeciez to ten sam system co OneCoin, nawet podobno ludzie stoja za tym od OneCoina...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Walidacja Validatora CZĘŚĆ 2

No i stało się...

Validator w oryginale wpadł w moje ręce...

Ale zanim zajrzałem mu w bebechy stwierdziłem, że wysyłany jest bezpośrednio z firmy Ledger.

S2ToQkc.png

Po otwarciu oczom ukazuje się następujący obraz:

leqhPnK.png

Porównując ze zdjęciami z oficjalnej strony Ledgera https://ledger.groovehq.com/knowledge_base/topics/how-to-verify-the-security-integrity-of-my-nano-s stwierdziłem, że najbardziej przypomina rev 4 Ledgera Nano S

TdHXdYO.jpg

Jednak, w przeciwieństwie do oryginalnego produktu w Validatorze użyta jest duża i gruba warstwa kleju.

Bez usunięcia kleju nie istnieje więc możliwość sprawdzenia czy nie dodano dodatkowego chipa czy MCU to stm2f042k6.

Dokonałem też weryfikacji zgodnie z metodą opisaną w punkcie 3 i Validator ten test przeszedł pozytywnie

BJoeRR0.png

Niestety, moje zdolności techniczne :) nie pozwoliły na przeprowadzenie testu opisanego w punkcie 4.

Podsumowanie

Zarówno pierwsza, jak i druga część sprawdzania Validatora nie pozwala na potwierdzenie pełnego bezpieczeństwa środków utrzymywanych na Validatorze!

Aczkolwiek fakt, że niewątpliwie producentem jest Ledger, Validator przechodzi test walidacji opisany na oficjalnej stronie Ledgera, oraz brak informacji o nielegalności po połączeniu z oficjalnymi aplikacjami Ledgera a także fizyczne podobieństwo do Ledgera Nano S, w tym "zgłaszanie" się Validatora jako Ledger Nano S pozwala na przyjęcie bardzo dużego prawdopodobieństwa, że korzystanie z Validatora dla innych niż Dascoin kryptowlut jest bezpieczne.

Z drugiej zaś strony uniemożliwienie sprawdzenia czy w Validatorze nie umieszczono dodatkowego chipa oraz brak jakiejkolwiek wzmianki o tym produkcie na oficjalnych stronach Ledgera skłania do wniosku przeciwnego.

Stąd też moją rekomendacją jest unikanie korzystania z Validatora do przechowywania innych kryptowalut niż dascoin!

Link do pierwszej części analizy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm...

A możesz podać źródło tych rewelacji? Nie chciałbym bowiem ani potwierdzać ani zaprzeczać bez odwoływania się do źródła...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm...

I gdzie masz tam informację, że polecam dascoina?

Bo to, że dascoin to kopia onecoina nie jest dla mnie żadną tajemnicą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To sobie chłopaki tym eventem reklamę zrobili. Są na pierwszej stronie na onet i wp ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Heh...

Muszę jednak przyznać, że tłumaczenie Macieja Dowbora nic a nic mnie nie przekonuje...

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/maciej-dowbor-kryptowaluty-seminarium,88,0,2385240.html

Raczej nie pytał po co komu ten film a i organizatorzy pewnie nie oferowali zapłaty w dascoinie. Osobiście nie widzę nic niestosownego w przeprowadzonej przez Dowbora ulicznej rozpytce. No, może poza nadzwyczaj dużą powszechnością wiedzy o kryptowalutach wśród przeciętnych Polaków. Nie wiem jednak kto robił montaż materiału... A to, że dał się wkręcić... N cóż... Nie on jeden... 

Tutaj kolejna, dość wyważona relacja z dascoinowego ewentu https://strefainwestorow.pl/artykuly/relacja-z-wydarzenia/20171106/cryptomission-dascoin-opinie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta