Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

znikad

[SCAM] DasCoin - www.coinleaders.com - później netleaders.com - obecnie GreenPower (GRN) www.grnpower.io

Recommended Posts

Nawet jeśli znajdziesz maila to myślisz, że ktoś odpowie? Nie, że nie będzie chciał tylko prawdopodobnie nikt już go nie obsługuje. DasCoina już nie ma. Netleaders nie ma. Excelz nie ma. 

Teraz jest GreenPower.

1 godzinę temu, abecadloabc1 napisał:

Nawet jeśli znajdziesz maila to myślisz, że ktoś odpowie? Nie, że nie będzie chciał tylko prawdopodobnie nikt już go nie obsługuje. DasCoina już nie ma. Netleaders nie ma. Excelz nie ma. 

Teraz jest GreenPower.

Chyba nie do końca rozumiesz. Pismo należy kierować do tego podmiotu, który jest wspomniany. Nikogo nie obchodzi czy zmienili nazwę, 

Nie łudzę się, że mi ktoś odpowie. Ale może coś wróci z pieniędzy, które zatrzymali w PL.

No właśnie. Jakieś środki, zresztą niemałe, zostały w Polsce zabezpieczone. Oczywiście na pewno nie pozwolą na pełną refundację - z oczywistych względów - ale istnieje szansa by z tych kwot co nieco uszczknąć.

Niestety, wydaje mi się - a w zasadzie to nawet jestem tego pewien - decyzja Prezesa UOKiK nie może stanowić bezpośredniego tytułu egzekucyjnego. Już choćby z tego powodu, że nakłada ten obowiązek w sposób generalny a nie skonkretyzowany co do kwoty i osoby wierzyciela. Nie ma jak więc tego egzekwować na podstawie tej decyzji.

Być może jednak wykonanie procedury opisanej w decyzji może pomóc w dochodzeniu roszczeń na drodze cywilnej. I choć na pewno nie będzie stanowiło wymogu otwierającego taką drogę to przynajmniej pomoże skompletować dowody niezbędne do wykazania swojego roszczenia wobec zobowiązanego.

Problemy z cywilnym dochodzeniem rosczeń  widać jednak już na pierwszy rzut oka. Pierwszy to taki, że gdy spółka zakończy swój byt prawny w wyniku wykreślenia zrejestru to zniknie pozwany i w zasadzie sprawa będzie się kwalifikowała do umorzenia. Nie wiem czy można temu przeciwdziałać. Druga kwestia to to, że o ile dobrze pamiętam to zabezpieczono środki nie środki CL Singapore PTE Ltd lecz spółki CL POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000701608), której singapurska spółka jest jedynym udziałowcem... Nota bene ciekaw jestem jak sąd rozstrzygnąłby kasus, w którym jedyny udziałowiec spółki.... przestaje istnieć...

IMHO, w zaistniałej konstrelacji indywidualne dochodzenie roszczeń zdaje się być jeśli nie niewykonalne to praktycznie nieopłacalne. Z drugiej zaś strony zabezpieczona kwota stanowi łakomy kąsek. Trochę więc mnie dziwi, że jeszcze żadna kancelaria mniej lub bardziej prawwna nie padła na pomysł skupienia za grosze, czyli kilka procent nominalnej wartości roszczeń o znacznej wartości albo  przyjęcie wierzytelności w powierniczo w zamian za olbrzymi procent w razie sukcesu i podjęcie próby uszczknięcia czegoś z zabezieczonych kwot.

21 godzin temu, Alianzer napisał:

Pismo należy kierować do tego podmiotu, który jest wspomniany.

No to wysyłaj. Dostaniesz z powrotem albo będzie siedzieć w skrzynce na listy.

Pewnie masz rację....

Ale...

Podpowiem Ci jedną najprawdziwszą prawdę...

Jeżeli nie spróbujesz. to na pewno się nie uda...

• Like 1

W dniu 10.02.2020 o 06:08, pogromcamitow napisał:

czyzby nowy projekt 

dla zainteresowanych ściema zaczyna się w 14nastej minucie i nazywa się "dolary rejsowe"

słowo klucz

"licencja roczna"

tymczasem w Tanzanii już mają szczepionkę na Covid-19

Edited by covciu

Hm. 

Rejsy wycieczkowcami kosztują od kilkuset euro do kilku tysięcy, na łeb. Dla takiego pożeracza chleba jak ja. W górę oczywiście no limit. 

Czyli po tymże roku oszczędzania w klubie wyjdzie mi pi razy drzwi dokładnie na to samo jakbym pieniądze ładował w skarpetę pod łóżkiem. 

W tym wyliczaniu za co mi firma zapłaci to się w sumie pogubiłem ale jakoś tak mi wyszło, że ogólnie dostanę więcej niż poleceni ludzie włożyli do biznesu. Cobym tylko polecał. 

Raz się dałem na takie gówno nabrać. Teraz widzę, że większość działa w dokładnie ten sam sposób. 

Ty nam daj pieniądze a my Ci damy ich wincyj i wincyj i jeszcze trochę wincyj. Ale nie teraz. Za rok może dwa (schodami na strych) jak już będziesz miał tyle kasy, że Izrael będzie cie prosił o pożyczkę. 

Dwa postępowania Prezes UOKiK wszczął przeciwko youtuberowi Damianowi Żukiewiczowi, który - według Urzędu - czerpie zyski z zachęcania do różnych inwestycji. Zarzuty dotyczą propagowania systemów promocyjnych typu piramida. Jak podkreślił UOKiK, youtuber w nagraniach dostępnych w serwisie YouTube namawiał do zarejestrowania się na portalach FutureNet i FutureAdPro obiecujących zyski za wprowadzenie nowych osób do systemu. Tymczasem w lipcu 2020 r. Prezes UOKiK wydał decyzję, w której uznał, że były to nielegalne systemy promocyjne typu piramida.

Według Urzędu, w podobny sposób youtuber mógł promować też sieć niezależnych przedstawicieli NetLeaders. W grudniu 2019 r. Prezes UOKiK wydał decyzję, w której uznał, że był to system promocyjny typu piramida

https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Postepowania-UOKiK-przeciwko-propagujacym-piramidy-finansowe-7993105

11 minut temu, pepperoniss napisał:

To nie wyrok a decyzja...  :) 

To w sumie jest ciekawe :). Czyli co mogą go zmusić do zapłaty na podstawie tej decyzji i kto ewentualnie będzie miał moc prawną do egzekwowania długu wiesz może?  Czy jest tak, ze jakaś tam decyzja jest o kant tylka rozbić i nieściągalna itp 

To specyficzna decyzja admnistracyjna od której służy prawo wniesienia odwołania nie na drodze administracyjnej lecz do Sądu Okręgowego ww Warszawie (Sąd Ochrony Konkurencji I Konsumentów). Od wyroku tego Sądu służy z kolei apelacja do Sądu Apelacyjneego w Warszawie.

Jesli więc Damian Żukiewicz wykorzysta w pełni tęę drogę to długo niee będzie zmusszonynic płacić.

10 minut temu, lordzuk napisał:

kto ewentualnie będzie miał moc prawną do egzekwowania długu wiesz może?

Skarb Państwa reprezentowany przez Prezesa UOKiK. I dla jasności długiem będzie wyłącznie ostatczna wysokość kary pienięznej. Oba sądy mogą bowiem nałożone decyzją kary utrzymać w mocy bądź zminiejszyć . Ale to tak zaa 3-5 lat...

Co istotne decyzja dotyczy osobowo Damiana Żukiewicza a nie jego spółki/spółek. Więc to z niego będzie mógł Prezes UOKiK ściągać nałożoną prawomocnie karę.

Znając urzzęędasów teej bezensownej instytucji nie przypuszczam by szukali jego majątku - np. skargą pauliańską -  po przepisaniu na żonę, bratanka, sąsiakę i wujka...Odfajkują pewniee sprawę zaraz po stwierzeniu nieściągalności.

Generalnie wkurzaa mnie ta instytucja...  UOKiK jest [p [rrosstu szkodliwy. 

Gdy Damian Żukiewicz zbijał kokosy na wciskaniu pirramid ssieedział cicho.

Teraz nakłada karę 450000 zł i chwali się jak to z naganiaczami do pirmiid walczy. 

Tyle, że po tych piamidach dawno już słuch zaginął. 

Poza tym ewentulane ściągnięcie owych 450000 zzł na rzecz Skarbu Państwa zabierzetęę kwotę poszkodowanym.

Szkoda, że nie ma uzasadnienia tej decyzji...

Bo w niej jest kilka ciekawych inforrmacji...

I tak Prezes UOKiK uznał, że Damian Żukieicz zaprzestał wciskania dascoina dopiero 20 sierpnia 2020 roku, FuttureNet - 15 czerwca 2019 roku...

• Like 1

Na pewno się odwoła i sprawa bedzie trwać latami. Prawdopodobnie też nie posiada oficjalnie żadnego majątku, tacy ludzie robią wszystko na spółkę, zyski idą na inne osoby i dziękuje, dobranoc.

Edited by funny

Co nie zmienia faktu że smród poszedł taki niemiłosierny że na chwilę obecną wszyscy top scammerzy pochowali głowy w piasek. 

Miał być Lucrias i Assetspro do spóły z Coincasso rozkręcane przez śmietankę z Kurowskim, Jacakiem, Gużdą czy Żukiewiczami i co ... wszystko poznikało z sieci.

Hm...

Widzisz Łaskawco... NIe bardzo wiem czy jest tak bardzo czym się podniecać... Bo akurat informacja, do której linkujesz to najzwyklejszy w świecie dowód kompletnej nieudloności, zbędności a wręcz marnbotrawstwa kasy na urzędasów z UOKiKu...

O tym, że dascoin jest zwykłą piramidą finansową na tym forum wiadomo od samego początku wątku, tj. gdzieś od końca 2016 roku...

O ile mnie pamięć nie myli to ostatnie niby podrygi tego cuda były jakieś 2 lata temu a gdzieś chyba od połowy 2017, max poczatku 2018 raczej nikt nie powinien mieć już wątpliwości nie tyle o piramidalności projektu - bo ta była oczywista od początku - ale o tym, że to coś ma się ku schyłkowi... Wystarczy poczytać wątek...

Tymczasem pod koniec 2020 i na początku 2021 roku urzędasy z UOKiKu, z Prezesem tego beznadziejnego i bezsensownego tworu Tomaszem Chróstnym na czele, raczą trąbić o sukcesie, bo...

w ubiegłym roku - 2020 - wydał nieostateczną decyzję wobec Damiana Żukiewicza

a w 2021

raczył był wszcząc postępowanie wobec trzech kolejnych zaganiczay...

Z tego to raczej płakać a nie cieszyć się... 

Szczerze... Nie chce mi się nawet kukać jaki jest budżet UOKiKu, bo każda wydana na ten twór złotówka to złotówka wyrzucona w błoto, na szkodę przeciętnego Kowalskiego-konsumenta...

Nadmienić bowiem należy, że decyzja pana prezesa przecięnemu jelonkowi nagonionemu na dascoina i inne Biznesy bez Ryzyka do niczego się nie przyda...

• Like 1

W wielu kwestiach zgadzam się, ale w podstawowej sprawie: nie. Jest czym się podniecać, bo... od czegoś trzeba zacząć. Dzisiaj UOKiK, jutro Prokuratura a pojutrze pozew cywilny. Taki jest mój kierunek. Mam nadzieję, że z podnieceniem będę mógł przekazać kolejne informacje.

No...

Np. warto podać i taką świetna informację, że mimo odtrąbienia w ubiegłym roku wielkiego sukcesu przez Prezesa UOKiK z dopadnięcia Damiana Żukiewicza jedynym sukcesem pana prezesa jest to, że znów udaje mu się jelonkom wciskać kit, że jego i UOKiKu działania warte były tej całej kupy szmalu wyrzuconego na funkcjonowanie  urzędu pana prezesa i jego równie zbędnych darmozjadów - urzęasów tegoż urzędu.

A pan Damian może się śmiać do rozpuku z nieprawomocnego, wartego mniej niż papier na którym go napisano śwista papieru. 

Szkodliwość takich działań pseudoorganów państwa udających dbanie o dobro Kowalskiego wynika właśnie z tego, że:

2 godziny temu, KrzysztofCT napisał:

Dzisiaj UOKiK, jutro Prokuratura a pojutrze pozew cywilny.

Tymczasem główną zasadą powinno być to, że jak Żukiewicz w bambukok zrobi Kowalskiego to przede wszyskim Kowalski zaiwania do sądu, później do prokuratury a UOKiK - jeśli już na siłę zechcemy go utrzymać - niech ograniczy swe działania do moniorowania sądów i prokuratur i oggłaszania danych statystycznych...

Szkodliwość istnienia bezsensownego UOKiKu polega właśnie na tym, że już przez sam fakt istnienia czegoś takiego co ma w nazwie ochronę konsumenta biedny Kowalski miast dbać o swoje interesy i 15 razy się zastanowić nad wejściem w jakikolwiek Biznes bez Ryzyka daje się kupować właśnie takim Żukiewiczom na chwyty pt. przecież działam legalnie, płacę podatki a ani UOKiK ani równie bezensowny KNF przecież nic do mnie - Żukiewicza - nie mają...A gdy zaczną mieć to taki sobie Żukiewicz równie łatwo przekona Kowalskiego, że to tylko formalność bo ów UOKiK coś tam musiał zareagować skoro taki tam @pepperoniss na śmietniku Hyipforum szcvzega na wielkiego biznesmena...

No i KOwalski bajeczki kupuje...

I nie bez racji... Skor pierdzące w fotele urzędasy UOKiKowi z prezesem na czele ogłaszają sukces w ściganiu zbójów gdy po firmach do których zbóje naganiali dawno już słuch zaginął, podobnie jak po kasie Kowalskiego. I coby Kowalskiego jeszcze bardziej rozsierdzić w swym świstku papieru nakazują Żukiewiczowi by Kowalskiemu Żukiewicz łaskawie kasę raczył zwrócić. Tyle, że Kowalski z tym świstkiem nie może nic zrobić, bo świstek nie tylko do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń przeciwko Żukiewiczowi się nie nadaje to nawet do sławojki się nie nada...

W ogóle w Konstytucji należałoby wpisać zakaz jakiejkolwiek pomocy państwa komukolwiek poprzez specjalnie utworzony urząd. Dość już nadzorów framaceutycznych dzięki którym to urzędas decyduje, ile i gdzie ma być aptek a w konsekwencji prowadzi to do tego, że małych miejscowościach np. lek dostępny w dużym mieście za 120 zł można kupić, i owszem, za 3 dni i za cenę 450 zł...

tak się kończy każda pomoc państwa... A przykład AmberGold wcale nie jest żadnym wyjątkiem. I dla jasności... Ja - w przeciwieństwie do PiSowców - nie wietrzę żadnej afery z tą piramidą związanej... Ot, po prostu tak działa pomoc państwa... I tyle. I tak działało za PO, SLD jak działa i teraz... Źle... Bo urzędas ma wszysko w tym na czym siedzi... I wcale mu się nie dziwię... Kasę dostaje tę samą a napracować się nie musi...

A jeśli ów urzędas uważa, że tak świetnie Kowalskiego interesy  chroni to sam powinien domagać się likwidacji tego bezsensownego urzędu. Bo na własnym mógły na ochronie Kowalskiego i ściganiiu zbójów uczciwie kokosuy zbijać...

• Like 1

Widzę, że temat dasa to kopalnia wiedzy ktora wciaz jest aktywna na tym forum :) Szkoda, że widząc inne działy, mam wrazenie ze troche wszystko podumiera...

a chciałem napisać coś o Gamestopie i tego jak ogromny wpływ oraz manipulacje sieją po internecie w zwiazku z ta akcja. sam w niech uczestniczyłem. Pepperonis, wiesz coś może? Albo gdzie moge  o tym napisać? Wiem , że lekki offtop :) 

Nie można liczyć, że pisaniem na forum coś się zdziała. Zdaję sobie sprawę jak pracują u nas urzędy, wymiar sprawiedliwości itp. Cofając się wstecz widać, że naganiacze nigdy nie bali się dyskusji na forach. Mało tego. Byli tak bezczelni, że jeszcze składali pozwy o naruszenie dóbr osobistych!!! Sprawę muszą poprowadzić profesjonaliści - Kancelaria Prawna. Może ktoś uważać, że to walka z wiatrakami. Ja tak nie myślę. Zrobię to. Zmotywowali mnie swoimi filmikami, na których pokazują jak dobrze się bawią na wczasach wraz z żonami i dziećmi. Kosztem osób oszukanych.

Godzinę temu, KrzysztofCT napisał:

Nie można liczyć, że pisaniem na forum coś się zdziała.

Hm... A niby dlaczego?

Ja nie mam najmniejszych wątpliwości, że choćby w omawianym w tym wątku programie właśnie treści z tego forum uchroniły niejednego potencjalnego jelonka przed wejściem w tę piramidę. Podobnie jak treści w innych watkach.

Cofając się wstecz widać, że naganiacze nigdy nie bali się dyskusji na forach.

Tu też mam zupełnie inne zdanie. Nie bez powodu Hyipforum Zwane było śmietnikiem, @pepperoniss nieudacznikiem, zazdrośnikiem. Nie bez powodu na kanałach i profilach zaganiaczy tak często mniej lub bardziej wprost odnoszono się do forumowych treści, w których forumowicze mówili ci i jak z tymi programami należy jeść... I odnoszono się polemizując lecz najczęściej  najzwyczajniej w świecie wulgarnie atakując forum i forumowiczów.

To to forum , w czasie ich żniw w dojeniu jelonków, było im solą w oku a nie UOKiKI i inne urzędasy, którzy ockneli się gdy dawno już było po temacia a kto miał z zaganiania zarobić już dawno zarobił a kasę zapewne bezpiecznie ukrył przed zapndami Państwa.

I dla jasności... Ataki na forum i forumowiczów miały na celu nie tyle zbijanie argumentacji marytorycznej czy bezpośrednie potencjalne przekonanie jelonków do wciskanego kitu. Co to to nie... Te teksty, filmy, itp. itd. skierowane były głównie do tych mniejszych zaganiaczy, by utrzymać ich karność i umożliwić im odwołanie się do "autorytetu"  bigzaganiacza. Głównym ich celem było utrzymanie w ryzach wyznawców teorii duplikacji i bezkrytycznego powtarzania enelpowych sloganów. 

Dlatego absolutnie nie zgadzam się z Twoją oceną aczkolwiek masz prawo do niej...

Byli tak bezczelni, że jeszcze składali pozwy o naruszenie dóbr osobistych!!!

A tam zaraz...

Zwykle kończyło się na wielkim krzyku o pozwach na ewentach. Więc znów pod swoją, wierną publikę. A gdy przychodziło co do czego to kończyło się na straszeniu przez mniej lub bardziej profesjonalne kancelarie pozwami, których nikt, nigdy przreciwko nikomu nie wniósł.

A powód straszenia był dokładnie identyczny jak ten, o którym pisałem w poprzednim akapicie.

Owszem, wiem, że niektórzy forumowicze ograniczyli swoją ekspresję w wyrażaniu zdania na temat tych czy innych programów wskutek tego typu działań. I nie mam do nich najmniejszej pretensji o to. Jednak nikogo nie spotkał żaden pozew mimo, że administracja forum konsekwentnie odmawiała usuwania już wcześniej zamieszczonych treści. A prośby o ich usunięcie na skuteg straszenia pozwami także miały miejsce.

Sprawę muszą poprowadzić profesjonaliści - Kancelaria Prawna.

Nie tyle muszą, co jest to wręcz wskazane.

Tyle, że jak to już wielokrotnienpodnosiłem w róznych wątkach realne dochodzenie roszczeń od złoczyńców, którzy bezpośrednio przyczynili się do szkody nie jest możliwe w wyniku skrzyknięcia się dziesi,ątek czy setek poszkodowanych. 

Wszysko z bardzo prostego powodu. W orzeważającej większości przypadków interesy poszczególnych poszkodowanych są sporzeczne a nie jak usiłują wmówić niektóre kancelarie zbieżne. Głównie dlatego, że w kontynetalnym prawie cywilnym - a takim jest prawo polskie - generalnie w dochodzeniu roszczeń obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy".

Druga, chyba równie istotna jeśli nie istotniejsza, kwestia to to, że wbrew temu co wielu może się wydawać nie każdy poszkodowany został poszkodowany przez działanie Damiana Żukiewicza czy innego top zaganiacza. Często nawet szkodnika należałoby szukać znacznie bliżej. Niejednokrotnie wśród bliższych znajomych czy nawet rodziny.

Więc OK. Generalnie, żwykle pomoc - zwłaszcza prawników - jest jeśli nie niezbędna to przynajmniej wielce wskazana.

Może ktoś uważać, że to walka z wiatrakami. Ja tak nie myślę

To nie o to chodzi...

Ja jako stary już wolnorynkowiec spod ciosany lata temu przez Korwina dość niechętnie podchodzę do inicjatyw pt. "łapaj złodzieja", "skrzyknijmy się", "dopodanijmy zbója". 

Wolę każdemu, przeciętneu Kowalskiemu, wskazywać normalniejszą drogę. Ponoszenie odpowedzialności za swoje czyny, działania i zaniechania z jednej strony ale ochronę swoich interesów i dochodzenie swoich praw od krzywdzicieli z drugiej strony.

Nie zaś oczekiwanie, że o sprawidliwość czy choićby przyzwoitość zadba państwo, stowarzyszenie, czy też komercyjna kancelaria.

I o ile nie mam nic przeciwko inicjatywom społecznym by owego złodziej łapać - choć nie wierzę w ich skuteczność - to działania UOKiKu i prokuratur z doniesień UOKiKU i KNFu ważam za bezsensowne, żenujące i kompletnie nieprzydatne.

Prokuratura winna działać raczej na doniesienia oszukanaych, nabitych w dascoina, futuroneta czy futurocoina albo omegę czy inną piramidę. Ale by tak się stało jelonki muszą przestać się wstydzić ptzyznać, że bylin jelonkami. Muszą przestać krygować się przyznać, że wykazali się naiwnością i po prostu do prokuratury jak najwcześniej zapukać i na krzywdziciela donieść.

A właśnie z tym mamy problem.

Natomiast geberalnie pośrednictwo organizacji mniej lub bardziej społecznych, stowarzyszeń, fundacji a tym bardziej szukajacych klientów kancelarii uważam za zwykle szkodliwe acz nie zawsze intencjonalnie szkodliwe. Niestety, zawsze przy takim "grupowym" donoszeniu umykają szczególy. Zwykle nie szuka się rzeczywistego krzywdziciela tylko wykorzystuje ofiary do stawiania zarzutów top zaganiaczom.

Ja zaś wolę gdy jelonek pokaże, że nie wyrósł na jelenia ale ze zwierzyny łownej zmienił się w tego, kto poluje i toi skutecznie. Tyle, że jeżeli w bambuko zrobił go kolega z pracy, który uwierzył Żukiewiczowi albo kuzyn zza miedzy to od Żukiewicza centa się nie wyciągnie. A gdy od niego będzie sie próbowało odzyskać straty to po pokryciu kosztów przegranego niechybnie procesu nie każdy będzie miał chęć i ochotę dochodzić roszczenia od rzeczywistego sprawcy nieszczęścia. Oczywiście o ile dowody się jeszcze nie zagubą bądź sprawa się nie przedawni. 

Zrobię to. Zmotywowali mnie swoimi filmikami, na których pokazują jak dobrze się bawią na wczasach wraz z żonami i dziećmi. Kosztem osób oszukanych.

OK... Skoro widzisz w sobie taką misję...

Ja, co też zresztą wielokrotnie na forum już pisałem, nie mam w sobie misji niesienia kaganka oświaty czy też roztaczania jakiejś szczególnej ochrony nad biednymi, potencvjalnymi jelonkami.

Natomiast uważam, że nazywania piramidy piramidą, oszustwa oszustwem. Pisanie po czym wnoszę, że ten czy inny prgram to szwindel daje każdemu możliwość użycia własnej głowy i albo uchronienie się od wejścia w nieciekawy program albo wejścia z pełną świadomością czym on jest, jak działa i jakie rzeczywiste ryzyko z sobą niesie.

I tak szczerze... Ani trochę nie cieszy mnie to, że ktoś gdzieś tam zbója po sądach w miarę skutecznie przeciągnie. Storazy badziej wolałbym gdyby nikomu się to nie udało z tego prostego powodu, że taki zaganiacz po prostu jelonka by nie znalazł.

Tyle, że to idée fixe. Wystarczy poczytać blogi i fora mniejszych i większych zaganiaczy czy też ich grupy facebookowe. Łatwo zauważymy tam, że wielu jelonków jelonkami zostawało praktycznie na etacie, bo po upadku każdej kolejnej piramidy w lot chwytali tłumaczenia zaganiacza, że to nie twórcy updałego projektu, że to nie oni, że to nie piramidalna konstrukcja skutkowała upadkiem i stratą kasy ale... zadrośnicy, @pepperoniss, forum, urzędasy czy prokuratory, które się nie rozeznały an legalnym biznaesi... I dlatego wchodzili w kolejne piramidy nie raz, nie dwa al nawet sześcio, siedmiokrotnie za każdym razem tracąc wszysko co w piramidę zainwestowali...

Dlatego osobiście nie jest mi ani trochę żal przeważającej większości ofiar. I stąd też mój brak chęci niesienia kaganka oświaty. Co w żaden sposób nie usprawiedliwia działań oszustów i zaganiaczy....