Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Alduviel

[SCAM] Take.Fund - 0.02 BTC 2x2

Recommended Posts

PS. Na temat skryptu pod wieczór napiszę Ci kilka słów na PW.

ok 

Zaczyna się robić miło na tym Forum dla projektu Take Fund. 

Luke już wyjaśnił czym jest TF "Owszem TakeFund to nie jest zwykły crowdfunding - to system dotacji połączony z systemem matrycowym i opartym jedynie o technologi blockchain  "

,

ja również wyjaśniłem,

tak samo jak dział w którym program się znajduję 

Polon, możesz dalej spamować i zasłaniać istotne kwestie, gdzie budowana jest struktura dla ludzi, którzy weszli - na pewno będą mieli to Tobie za złe, 

ja nie mam bo już się przyzwyczaiłem do Twojej obecności :))

przyjmujemy strategie "sponsorow" ktorych niegdys tak zarliwie krytykowales? tak sie sklada, ze Polon istotne kwestie podkresla, ukryc starasz sie je ty i kolega Luke.

Dziekuje , 

ale dalej szukamy dziur w calym -

schemat ponziego to obietnica dla INWESTOROW wplacajacych do funduszu oraz wyplacania wyzszych srodkow finansowych od wplat do tego systemu w rzeczywistosci srodki NIE SA INWESTYCJA,a pochodza od uzytkownikow, co konczy sie zalamaniem struktury gdy zaczyna brakowac wplacajacych.

TAKE FUND TO NIE INWESTYCJE - NIE MA TUTAJ TEZ OBIETNICY LOKATY JAK W PRZYPADKU SCHAMTU PONZIEGO - UZYTKOWNICY NIE WPLACAJA SRODKOW FINANSOWYCH DO SYSTEMU - A DOBROWOLNE DAROWIZNY- BTC A NIE SRODKI FINANSOWE WPLACANE BEZPOSREDNIO OD UZYTKOWNIKOW DO UZYTKOWNIKOW - OPARTE O SYSTEM MATRYC NA 30 DNI KAZDA.

Nie wszytko co ma strukture piramidalna jest piramida -do takich najbardziej w Polsce znanych struktur piramidalnych naleza min : BANKI (lokaty wplacajacych - pozyczki i zarabiaja z obortu pieniedzy masy ludzi) ZUS ( wplaty mlodszych na "ubezpiecznie" i wyplaty dla emerytow itp. - juz system zalamany w Polsce i sztucznie podtrzymywany przy zyciu)

gdybys choc raz przeczytal posty Polona badz Pepperonisa ze zrozumieniem, pojal bys ze zaden z nich nie twierdzi, ze program jest nielegalny. chodzi o pokazanie prawdy o tym ze to zwykla piramida i bez znaczenia jest czy "skonstruowales" ja zgodnie z litera prawa czy tez nie. tak samo nikt nie tweirdzi ze nie ma w Polsce innych legalnych piramid. Edited by jonek2k3

Powtarzam to co mowie uparcie bo polegam na opinii specjalistow, z ktorymi wspolpracuje Take Fund.

Proszę o dane kontaktowe do oficjalnego biura cytowanych specjalistów w celu weryfikacji Twoich słów.

Mam też pytanie - czy Twoje słowa dotyczące https://interpretacje-podatkowe.org/programy/ippb4-4511-1532-15-2-ms1  stanowiąc część informacji przekazanych Tobie przez rzeczonych specjalistów, czy jest to Twoja własna interpretacja? Pytam bo "Z przedstawionego stanu faktycznego wynika..." tak więc wszelakie założenia są zakładane przez Wnioskodawcę, więc to Wnioskodawca, a nie US twierdzi, że rzeczony program nie jest piramidą. US przeprowadza jedynie interpretację indywidualną na podstawie podanych przez Wnioskodawcę informacji.

Chciałbym też zauważyć, że do programu nikt nic nie ma - tylko sposób przedstawiania go mija się z prawdą. Gdyby sprawy z miejsca przedstawiano jasno nikt do nikogo nie miałby pretensji, a właśnie na ich brakuTobie jako administratorowi programu powinno zależeć najbardziej.

Odmienne zdanie to nie jest zło wcielone - konstruktywna rozmowa może pomóc lub zaszkodzić programowi. Drugi wariant pojawia się jedynie wtedy, jeżeli na temat danego programu były przedstawiane kłamstwa.

• Like 1

taki mały OFFTOP ale ta całą dyskusja nie ma związku na dobra sprawe z tym programem.

jesteśmy na forum związanym z zarabianiem w sieci w taki czy inny sposób, każdy z uczestników  rożnych programów zdaje sobie sprawę w co sie pakuje i jakie to niesie za sobą ryzyko, kazdy program ma swoja bajeczke i czy jest to bukmacherka, forex czy też crowdfunding nie ma to większego znaczenia - kązdy program który oferuje wiecej niz stopy procentowe w bankach moze byc uwazany za HYIP, piramide ponziaka. tak więc wydaje mis ie ze dalsza dyskusja o historje programu jest czcza i bezcelowa i jedynie słuzy dyskusantom nabijaniu postów :)

natomiast jesli dyskusja owa jest wynikiem troski o nowych uczestników forum wystarczy przy rejestracji dac do przeczytani krótki poradnik czym jest hyip, ponziak, piramida i z jakim ryzykiem się to wiąze włacznie z akceptacją powyzszego stanu tak jak akceptuje sie regulamin, co ztego ze 99% go nie czyta niemniej jednak regulamin obowiązuje i jest stosowany i egzekwowany przez uczestników i administrację forum.

ewentualnie przy kazdym nowym temacie powina być swego rodzaju stopka informująca o ryzyku. takie rozwiązanie załatwiło by wiele niepotrzebnej gównoburzy wokół rożnych projektów promowanych w sposób nieetyczny.

• Like 2

to czy wiemy czy tez nie o czym forum jest i czego dotycza przestawione na nim programy nie jest w zaden sposob usprawiedliwieniem dla podawania falszywych informacji. cala dyskusja jest tylko z tym zwiaza i nie jest offtopem, poniewaz forum jest po to aby na temat programu dyskotowac. jesli wiec istnieja przeslanki ze informacje sa celowo badz nie, przekrecane, ukrywane jest istotnym faktem wartym dyskusji.

Edited by jonek2k3
  • Like 2

Chciałbym też zauważyć, że do programu nikt nic nie ma - tylko sposób przedstawiania go mija się z prawdą. Gdyby sprawy z miejsca przedstawiano jasno nikt do nikogo nie miałby pretensji, a właśnie na ich brakuTobie jako administratorowi programu powinno zależeć najbardziej.

Odmienne zdanie to nie jest zło wcielone - konstruktywna rozmowa może pomóc lub zaszkodzić programowi. Drugi wariant pojawia się jedynie wtedy, jeżeli na temat danego programu były przedstawiane kłamstwa.

Dzieki,

A więc FAKTY o programie :

Darowizny w BTC - P2P - nie inwestycje.

Start to 0.02 - maksymalnie mozna otrzymac do 228BTC /mth

Użytkownicy programu nie są inwestorami. 

Nie ma obietnic inwestycyjnych jak w przypadku programów HYIP , PONZI itd które często są po prostu zwykłym oszustwem (PONZI) oferującym osobom inwestycje w jakieś ukryte aktywa. W Take Fund użytkownicy nie wpłacają niczego do systemu a tylko udzielają darowizny innym użytkownikom

Cały system jest transparenty i TAKE FUND niczego nie ukrywa, nie jest to też jakikolwiek podmiot inwestycyjny - lub scheme na zasadzie BE RICH QUICK - jesli tego oczekujesz w Take FUND to na pewno nie jest to dla Ciebie.

Dodatkowo osoba dająca darowiznę może też ją otrzymywać (podobnie jak w tradycyjnym crowdfundingu), gdyż system przydziela ją do struktury matrycowej 2x2 - otrzymaną darowiznę można przekazać dalej bez dalszego udziału w programie.

Można też przekazać dalej i zrobić upgrade by otrzymywać darowiznę od większej ilości uczestników - warunkiem jest jedynie wklejenie hash ID kolejnej darowizny BTC.

Take Fund posiada program referencyjny, który ułatwia użytkownikom polecanie programu. 

Każda osoba rejestrująca się na platformę przypisana jest w pierwsze wolne miejsce do użytkownika posiadającego minimum 1 upgrade. - Take Fund nikogo nie rejestruje pod "siebie".

System nie wymaga robienia upgrade, można zrezygnować w każdej chwili, jednak można też otrzymać więcej darowizn jeśli taki upgrade zostanie wykonany.

Darowizny od użytkowników są bezzwrotne - ale tez co WAŹNE nie są gwarantowane. 

Take Fund nie wymaga polecania programu i nawet bez polecania każdy ma szansę otrzymać darowiznę - także nie są gwarantowane

Osoby aktywnie polecające program mają więcej szans na darowiznę w krótszym czasie. 

Matryce to 2x2 w pełni opisane w HOW IT WORKS na stronie, np 1 poziom = dajesz 0.02BTC i robisz upgrade masz dwa miejsca i mozesz otrzymać 200% tego co podarowałeś czyli 0.04

0.02 x 200% = 0.04 .  (tak wiem schemat bedzie poprawiony, przekazalem - zostanie zmienione)

itd. 

Ogolnie program Take Fund czeka duzo poprawek i udoskonaleń, dlatego super ze dajecie opinie. 

PS

Staram się odpowiadać w wolnym czasie, ale nie jestem jedynym administratorem programu, tak naprawdę moim zadaniem jest wsparcie techniczne i opieka nad serverem. 

Pracuję też nad innymi "moimi" projektami. Mam troche zajęć i po prostu mało czasu na FORA :)

Jeszcze raz dzieki za sugestie i tą dyskusje , coraz lepiej się robi na tym forum - więcej merytoryki i o to chodzi. 

Edited by LukeOzimski
  • Like 1

Dodatkowo osoba dająca darowiznę może też ją otrzymywać (podobnie jak w tradycyjnym crowdfundingu), gdyż system przydziela ją do struktury matrycowej 2x2 - otrzymaną darowiznę można przekazać dalej bez dalszego udziału w programie.

Pragnę zauważyć, że porównywanie tego programu do crowdfundingu jest błędem, gdyż ten program ma więcej różnic niż podobieństw do crowdfundingu, o czym wcześniej pisałem. Równie dobrze mógłbym porównać do osoby zbierającej kasę na piwo pod sklepem. Ba, takie zbieranie na piwo byłoby nawet bardziej podobne, bo przynajmniej znany byłby "projekt", na który taka osoba zbiera. Natomiast w tym programie nie ma żadnych projektów i porównywanie do crowdfundingu jest co najmniej niewłaściwe. Jeżeli uważasz, że coś można nazwać crowdfundingiem tylko dlatego że ludzie między sobą wpłacają pieniądze, to jesteś w błędzie.

Edited by Polon

Pragnę zauważyć, że porównywanie tego programu do crowdfundingu jest błędem...

Polon - to Twoja opinia, Twórcy są innego zdania. 

Crowd (tłum) Funding (fundowanie)

Cechą programów crowdfundingowych  - jest właśnie możliwość odbierania darowizny przez osoby dające darowizne.  Ten element, tutaj przytoczyłem. 

Polon to Ty jesteś w błędzie bo wpisywanie projektów będzie...

Edited by LukeOzimski

Ja oceniam program takim jaki jest na chwilę obecną. I nie jest to crowdfunding. 

Błędnie spłycasz ideę crowdfundingu tylko do przekazywania darowizny, co jest podstawowym błędem. Crowdfunding to nie tylko przekazywanie darowizny. To przede wszystkim projekty, oraz elementy, które wcześniej opisałem. Tego tu po prostu nie ma, więc nie jest to crowdfunding. I to nie jest jakaś moja prywatna opinia. Ja bazuję na cechach charakterystycznych crowdfundingu, których tu nie ma. To tak jakby powiedzieć, że wg mojej opinii Ziemia krąży dookoła Słońca. Tu nie potrzeba jakichś opinii, to są czyste fakty.

Póki co, nie ma projektów w programie, a nawet jak będą, to nie gwarantuje to, że to coś będzie można nazwać crowdfundingiem, bo oprócz projektów, są też inne elementy charakterystyczne dla crowdfundingu.

Ja oceniam program takim jaki jest na chwilę obecną. I nie jest to crowdfunding. 

Błędnie spłycasz ideę crowdfundingu ...

Póki co, nie ma projektów w programie, a nawet jak będą, to nie gwarantuje to, że to coś będzie można nazwać crowdfundingiem, bo oprócz projektów, są też inne elementy charakterystyczne dla crowdfundingu.

Drogi kolego,

Po pierwsze kto ustalił te cechy ? 

Regulacji prawnych nie ma.

Dałeś przykład polskiego stowarzyszenia bez jakiejkolwiek mocy prawnej - ale co ma to do tego projektu ?

Crowdfundingem mozna nazwac praktycznie wszystko, gdzie jest CROWD (tłum) Funding  ( FUNDOWANIE)  i czy sie Tobie to podoba czy nie,  czy masz inne zdanie czy tez nie.

Piejesz ciagle od poczatku z tematami, aby cos przeciagnac na swoja strone czy masz racje czy nie masz.

Pozwól, że to twórcy będą nazywać program jakim jest faktycznie, bo najwięcej wiedzą na ten temat oraz to oni ustalają plany, a nie moderator Forum.

Bardziej wartościowe są opinie i sugestie samych użytkowników.

Widzisz,  kiedyś nie było crowdfunding'u , a gdy powstał tez mówiono ze piramida. A teraz tego typu zbiorki robia się coraz bardziej popularne i czesto promowane przez instytucje rzadowe. 

Take Fund, jest też pewnego rodzaju innowacją i  pewnie dlatego też u wielu budzi u wielu emocje.

Myślmy kreatywnie, jeśli nie wolno nam używać crowd fudning to może bedziemy nazywać to BIT-Funding - anonimowe dotacje kryptowalutowe - Zbieraj na dowolny CEL - (CEL zachowaj dla siebie) 

Badzmy kreatywni ! Myśle ze to najlepiej wyjdą na tym wszyscy. 

Pozdrawiam 

LO

• Like 1

Makabrycy dasz rade zaprosić jedną osobę? :) Wtedy ta osoba może liczyć na osobę z góry jak i samego siebie :) Im więcej wszyscy wniosą, tym lepsza będzie struktura :) 

Drogi kolego,

Po pierwsze kto ustalił te cechy ? 

Regulacji prawnych nie ma.

Crowdfunding cechuje się pewnymi elementami wspólnymi. To, że może nie ma w pełni jasnych regulacji, nie oznacza bynajmniej, że można crowdfundingiem nazwać dowolne przekazywanie sobie pieniędzy. Gdyby tak było, to wszędzie dookoła, gdzie następuje przepływ pieniądza nazywane byłoby to crowdfundingiem. Jak idziesz do sklepu i dajesz ekspedientce pieniądze, a w zamian dostajesz chleb, to też nazwiesz crowdfundingiem? Bo przecież ona dostała pieniądze, a Ty nawet otrzymałeś coś zwrotnego niby jak w crowdfundingu, nieprawdaż? I taki przykłady by można mnożyć. Nic, tylko wszędzie crowdfunding...

Pozwól, że to twórcy będą nazywać program jakim jest faktycznie, bo najwięcej wiedzą na ten temat oraz to oni ustalają plany, a nie moderator Forum.

Otóż nie. Jeśli chcesz nazywać swój program platformą crowdfundingową, to zrób taką platformę. Ten program nią po prostu nie jest. I choćbyś nie wiem jak próbował przekonać, to dopóki ten program będzie działał jak działa, to jest to program piramidalny. I aby do tego dojść, nie potrzeba żadnej ekspertyzy twórców programu. Możecie nazywać program jak chcecie, ale jest to po prostu błędne pomieszanie terminów określających dane przedsięwzięcie.

Take Fund, jest też pewnego rodzaju innowacją i  pewnie dlatego też u wielu budzi u wielu emocje.

Nie widzę tu żadnej innowacji. Tego typu i podobnych programów przewinęło się wiele przez forum i leżą gdzieś na dnie scamu. Zwykłe "mielenie kapusty" i nic więcej.

Myślmy kreatywnie, jeśli nie wolno nam używać crowd fudning to może bedziemy nazywać to BIT-Funding - anonimowe dotacje kryptowalutowe - Zbieraj na dowolny CEL - (CEL zachowaj dla siebie) 

Po co wymyślać na siłę jakieś terminy. I tak większość ludzi nie będzie wiedziała co to BIT-Funding, a jeśli się rozpowszechni to zapewne jedynie w środowisku osób inwestujących w hyipy...

Edited by Polon

"Po co wymyślać na siłę jakieś terminy. I tak większość ludzi nie będzie wiedziała co to BIT-Funding, a jeśli się rozpowszechni to zapewne jedynie w środowisku osób inwestujących w hyipy..."

A chociażby dlatego żebyście zakończyli dyskutować tutaj z Lukasem o tym czy to crowdfunding czy nie :D

Dla mnie ten matrix może być być nazwany BIT-Fundingiem a do tego już nie będzie żadnych definicji i w końcu skończy się Wasza dyskusja - opamiętajcie się to trwa od rana.

Jak chciałeś udowodnić, że to nie jest crowdfunding to zrobiłeś to w pierwszym poście, kolejnych większość nawet nie będzie chciała czytać przez tyle stron, więc jaki ma to sens?

Ktoś wejdzie w ten temat poczytać jak rozwija się projekt, czy coś się zmieniło a tu przez 5 czy 6 stron dyskusja o tym czy to crowdfunding czy nie...

Każdy hyip ma swoją bajkę, więc czemu nie spamujesz tak w każdym innym temacie na tym forum?
Źe Palmills nie zajmuje się produkcją olejów, że btclab nie zajmuje się miningiem itd.

Swoją opinię już dawno przedstawiłeś.

Jest to matrix jak każdy inny i każdy to wie, a bajką tego matrixa jest crowdfunding i co Ci tu przeszkadza?

Każdy inny hyip TEŹ MA SWOJĄ BAJKĘ!

Problem w tym, że Luke nie udowodnił, że jego program to portal crowdfundingowy, a mimo to używa tego słowa do określania programu. Nie jest to zatem moją winą. Cóż z tego, że udowodniłem swoje racje, skoro Luke nadal uparcie rozpowszechnia błędne informacje o programie i ktoś kto wejdzie pierwszy raz w wątek i będzie czytał tylko ostatnie posty, natrafi na info że to crowdfunding, a nikt nie umieści sprostowania, że tak nie jest. Jeśli jest powielana błędna informacja, to nie widzę powodu, aby jej nie prostować.

Osobiście unikałbym używania słowa crowdfunding w nawiązaniu do tego programu. Co nazywamy crowdfunding'iem jest ściśle określone - definicję można dość łatwo znaleźć w oficjalnym słowniku Cambridge - dział specjalistyczny, język biznesowy : http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/crowdfunding#translations

Nie widzę powodu by spierać się w tej materii chciałbym jednak zaznaczyć, że nawet UKCFA dość jasno wszystko określa - https://www.ukcfa.org.uk/what-is-crowdfunding/ . Wspominam o tej organizacji ze względu na to, że według podanych informacji znajdujesz się w UK, tak więc jeżeli powiedział Ci tak specjalista, to nie wie o czym mówi. Jeżeli sam doszedłeś do takich wniosków to niestety według oficjalnej definicji i ogólno pojętego znaczenia tego słowa mylisz się. To nie znaczy, że nie możesz go w ten sposób używać - nikt Ci tego nie zabroni. Moim zdaniem jest to jednak dość poważny błąd, który na dłuższą metę może przynieść problemy w postaci negatywnych reakcji ze strony nie tylko samych zwolenników crowdfundingu, co też organizacji - "miłych" ludzi nie brakuje, a nie jesteś anonimowy. Decyzja należy do Ciebie - jak dla mnie potencjalne minusy są większe niż potencjalne plusy nawiązywania do crowdfunding'u.

Wracając do głównego tematu - powyższy opis jest dość dobrze napisany i porusza najważniejsze kwestie - wszystko opisane czarno na białym. Interesują mnie natomiast jeszcze informacje takie jak :

Skoro informujecie, że "Take Fund nie wymaga polecania programu" to jakie środki zapobiegawcze bardzo szybkiemu wypaleniu się programu planujecie wprowadzić/wprowadziliście? Czy administratorzy promują ten program w jakikolwiek sposób? Jakie jest spektrum reklamowania, jeżeli ma ono miejsce?

PS Mogę liczyć na dane kontaktowe specjalistów na których się powołujesz?

Jasne, masz do tego pełne prawo, ale dlaczego nie prostujesz bajki każdego jednego programu, tylko akurat tego?

To nie wygląda jak dyskusja na temat programu tylko jak wojna między TB, a Lukasem

Czytając Twoje posty można dowiedzieć się masę rzeczy o crowdfundingu, a mało odnośnie samego programu - nie obchodzi mnie czym jest crowdfunding i nie po to czytam ten temat. Jak sam wspomniałeś jest z nim niezwiązany a rzeczy niezwiązane z tematem nie powinny być tu poruszane. To nie jest temat o tym czym jest a czym nie jest crowdfuding, tylko jest to temat o take.fund więc moim zdaniem jest tu duży offtop. Proponuję założyć osobny wątek pt. np. "czy take.fund to platforma crowdfundingowa?" i sobie tam dyskutujcie tygodniami.

Tutaj oczekiwałbym statystyk odnośnie programu, nowości, zmian, planowanej przyszłości itd, czyli to co jest związane z tematem.

"Problem w tym, że Luke nie udowodnił, że jego program to portal crowdfundingowy"

Wygrałeś przecież, Lukas powiedział, że będzie to nazywane bit-fundingiem, więc już nie pisz o crowdfundingu.

"Myślmy kreatywnie, jeśli nie wolno nam używać crowd fudning to może bedziemy nazywać to BIT-Funding - anonimowe dotacje kryptowalutowe - Zbieraj na dowolny CEL - (CEL zachowaj dla siebie) 

Badzmy kreatywni ! Myśle ze to najlepiej wyjdą na tym wszyscy."

Ale Ty po tym poście dalej piszesz o crowdfundingu....

• Like 2

Skoro wojną jest dla Ciebie zadawanie szczegółowych pytań administratorowi danego programu i odnoszenie się do jego wypowiedzi to jest tylko i wyłącznie Twója interpretacja. Powodów dla których tu piszę może być wiele - m.in. może dlatego, że jestem zainteresowany tym programem?

Jeżeli mój post Ci się nie podoba - zgłoś go, załóż na mnie skargę lub zignoruj mnie na forum - ja nie jestem tutaj dla Twojej przyjemności tylko dla przepływu informacji i weryfikacji danych - także tych przedstawianych przez oficjalnego administratora programu - jak więc rozmowa o czymś, o czym czym mówi sam administrator rzeczonego programu stanowić może jakikolwiek offtop? Na więcej takich bezmyślnych zaczepek nie odpowiem.

Jasne, masz do tego pełne prawo, ale dlaczego nie prostujesz bajki każdego jednego programu, tylko akurat tego?

Tam, gdzie program podszywał się pod crowdfunding, również prostowałem informacje tam zawarte.

Siłą rzeczy crowdfunding stał się elementem tego wątku, gdyż w ten sposób jest przedstawiany. Wszak wg twórców to przecież platforma crowdfundingowa. Nie jest to zatem offtop dyskutować o tym, nawet jeśli twórcy trwają w tym błędzie i są umieszczane błędne informacje na ten temat. To tylko stanowi o ich słabej wiarygodności. 

Jakiś temat w offtopicu sobie załóżcie do tych dywagacji :P

Nie wiem kogo się tutaj powinienem zapytać, ale chodzi chyba o sedno sprawy.

Ile jesteście na + w tym programie, bo matryca zapowiadała się fajnie, a z tej sieczki którą robicie, to nie wiadomo, ile ludzi weszło w program, czy on w ogóle jeszcze działa itp.

@VinXin

Nie o Cb mi chodziła a o Polona.

A co do pytania "Czy administratorzy promują ten program w jakikolwiek sposób?"

To gdyby nie ta wielostronicowa dyskusja na temat tego czy to crowdfunding czy nie to doczytałbyś, że te informacje były już podane.

Program jest w fazie prelaunchu, a promocja zacznie się od stycznia na rynku azjatyckim.

@Polon

"Tam, gdzie program podszywał się pod crowdfunding"

Na stronie w zakładce about us jest wyraźnie napisane czym jest take.fund "Take Fund is a peer2peer - (person to person) ready made BTC donation system. It is very simple, safe and secure."

A Lukas napisał, że jest prelaunch więc nikomu kitu nie wciskał, bo już zmianił nazwę na bit-funding i chyba teraz nikomu już to nie przeszkadza.

@kotos123

Właśnie o tym piszę, że nie można poczytać nic o programie tylko o tym czym jest crowdfunding.

@Polon

"Tam, gdzie program podszywał się pod crowdfunding"

Na stronie w zakładce about us jest wyraźnie napisane czym jest take.fund "Take Fund is a peer2peer - (person to person) ready made BTC donation system. It is very simple, safe and secure."

A Lukas napisał, że jest prelaunch więc nikomu kitu nie wciskał, bo już zmianił nazwę na bit-funding i chyba teraz nikomu już to nie przeszkadza.

Miałem na myśli inne programy, o które pytałeś w cytowanym fragmencie.

Jak nie wciskał kitu, jak jasno w tym wątku pisał że to crowdfunding jest... 

Jeśli zmienił na bit-funding to dobrze. Ja mam tylko nadzieję że również na forum nie będzie określał programu jako crowdfunding.

Mówił, że program jest w fazie prelaunchu i że jest kreowany na platformę crowdfundingową.

Ale jeszcze nie jest wykreowany i na stronie take.fund nie znajdziesz nic o tym, że to crowdfunding.

Napisał też, że wprowadzi wiele innowacji aby spełnił wymogi aby był to crowdfunding.

Więc nie bardzo rozumiem, po co tworzyć program piramidalny, aby następnie zmienić go w portal crowdfundingowy, zamiast od razu stworzyć taki portal. Przecież tam i tak trzeba będzie większość rzeczy zmienić aby dostosować do crowdfundingu. I co z ludźmi, którzy może świadomie weszli w schemat ponzi, a nagle okaże się że są w crowdfundingu i skończy się wysyłanie pieniędzy, bo przecież pieniądze w crowdfundingu wysyłane są na projekty, a nie tak od niechcenia gdzie popadnie, niemalże losowo. Ludzie będą musieli stworzyć na siłę jakieś projekty, wywiązywać się z ich realizacji, itd... To nie takie proste...

Projektem może być nawet utrzymanie hostingu na projekt ponzi :D

Zobaczymy co wymyślą, a dyskusja na tym etapie nie ma większego sensu, bo tylko zaśmieca wątek, bo osoby nie mogą znaleźć informacji odnośnie kondycji programu.

taki mały OFFTOP ale ta całą dyskusja nie ma związku na dobra sprawe z tym programem.

jesteśmy na forum związanym z zarabianiem w sieci w taki czy inny sposób, każdy z uczestników  rożnych programów zdaje sobie sprawę w co sie pakuje i jakie to niesie za sobą ryzyko, kazdy program ma swoja bajeczke i czy jest to bukmacherka, forex czy też crowdfunding nie ma to większego znaczenia - kązdy program który oferuje wiecej niz stopy procentowe w bankach moze byc uwazany za HYIP, piramide ponziaka. tak więc wydaje mis ie ze dalsza dyskusja o historje programu jest czcza i bezcelowa i jedynie słuzy dyskusantom nabijaniu postów :)

Ależ jak najbardziej dyskusja dotyczy wyłącznie tego programu i konkretnie tego programu!

Co więcej, jak łatwo zauważyć ścierają się w tym wątku kilka odmiennych program na to  czym ten program jest.

Jedni dyskutanci twierdzą, że jest piramidą, inni, że nią nie jest.

Jedni widzą w nim crowdfunding. Inni wręcz przeciwnie.

natomiast jesli dyskusja owa jest wynikiem troski o nowych uczestników forum wystarczy przy rejestracji dac do przeczytani krótki poradnik czym jest hyip, ponziak, piramida i z jakim ryzykiem się to wiąze włacznie z akceptacją powyzszego stanu tak jak akceptuje sie regulamin, co ztego ze 99% go nie czyta niemniej jednak regulamin obowiązuje i jest stosowany i egzekwowany przez uczestników i administrację forum. 

Tyle tylko, że dyskusja nie musi być ani wynikiem ani celem troski o nowych uczestników a jedynie może mieć na celu wymianę poglądów i argumentów na to czym program jest, jakie ma perspektywy. Regulamin forum anie nie ogranicza programów na nim prezentowanych do hyipów ani też nie nakłada obowiązku "prawomyślnego" myślenia o każdym projekcie jako o hyipie. Akceptacja regulaminu forum nijak więc ma się do dyskusji w tym wątku.

ewentualnie przy kazdym nowym temacie powina być swego rodzaju stopka informująca o ryzyku. takie rozwiązanie załatwiło by wiele niepotrzebnej gównoburzy wokół rożnych projektów promowanych w sposób nieetyczny.

Ale jej nie ma. Poza tym nikt nie może zobligować autora wątku i jego dyskutantów do przyjęcia założenia, że program jest piramidą i umieszczenia odpowiedniej adnotacji w poście. Podobnie w trakcie dyskusji. Nie każdy musi mieć takie samo zdanie.

To wątek dyskusyjny a nie marketingowy.

Darowizny w BTC - P2P - nie inwestycje.

I co z tego?

Wróćmy do definicji piramidy...

piramida finansowa to każda struktura finansowa w której zysk konkretnego uczestnika tej struktury uzależniony jest od późniejszych wpłat kolejnych innych uczestników.

[---]

Użytkownicy programu nie są inwestorami.

Na próżno w niej szukać wymogu inwestowania...

Były piramidy, w które inwestuje się... I znów przywołam BKO, Madoffa, Amber Gold ale też takie, w które się nie inwestowało - MMM, TrafficMonsoon czy włąsnie piramidy oparte na darowiznach.

Swoją drogą z przyjemnością dowiedziałbym się jaką definicją piramidy posługujesz się Ty i Twoi rzekomi specjaliści[/b}

Nie ma obietnic inwestycyjnych jak w przypadku programów HYIP ,

Nie? A to?

Start to 0.02 - maksymalnie mozna otrzymac do 228BTC /mth

Tak. Tak... Wiem... To nie obietnica tylko perspektywa...

A ja jestem w stanie się założyć, że w tym programie, podobnie jak w innych piramidach opartych o matrycę nikt nawet nie przybliży się do tej potencjalnej kwoty miesięcznych przychodów. Wyliczenia wkrótce :)

Poza tym znów odeślę do definicji piramidy... Nigedzie nie ma tam mowy o obietnicach. Program bądź organizator piramidy nie musi niczego obiecywać.

Wystarczy, że struktura jest tak zorganizowana, że na zyski jednych składają się inni.

Każda osoba rejestrująca się na platformę przypisana jest w pierwsze wolne miejsce do użytkownika posiadającego minimum 1 upgrade.

Więc jednak, gdy przejdziemy od ogółu do szczegółu to okazuje się, że by z programu cokolwiek wyciągnąć to konieczne jest polecanie

Darowizny od użytkowników są bezzwrotne - ale tez co WAŹNE nie są gwarantowane. 

No właśnie, że to nie jest ważne. Vide - definicja piramidy...

Take Fund nie wymaga polecania programu i nawet bez polecania każdy ma szansę otrzymać darowiznę

Z tego co pisałeś chwilę wcześniej - wymaga. Choć to też nie jest ważne. Vide definicja.

Cechą programów crowdfundingowych  - jest właśnie możliwość odbierania darowizny przez osoby dające darowizne.  Ten element, tutaj przytoczyłem.

Tylko, że to jest nieprawda.

Crowdfunding nie ma nic wspólnego z oczekiwaniem darowizny w zamian za darowiznę. To społecznościowy sposób finansowania przedsięzięc. Najczęściej ekwiwalentny. Dający prawa do zysku z przedsięwzięcia (crowdfunding udziałowy) albo towar, usługę po atrakcyjnej cenie (crowdfunding sprzedażowy) albo umieszczenie na liście donatorów projektu (np. przy finansowaniu w tej formie filmu, płyty).

Widzisz,  kiedyś nie było crowdfunding'u , a gdy powstał tez mówiono ze piramida.

Skąd te przypuszczenie?

W ogóle w tym zdaniu jest pewna błędna teza...

To nie tak, że crowdfunding powstał. Sam zwracasz uwagę, na to że  w zasadzie nie ma żadnych regulacji prawnych wprost odnoszących się do crowdfundingu.

Otóż crowdfunding nie tyle powstał co do pewnych form pozyskiwania kapitału na przedsięwzięcia o wspólnych cechach zaczęto używać tego słowa.