Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

GaucheCaviar

Ryzyko inwestycji w pro-zysk

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Pepperonis taka mała prośba, jeżeli cytujesz to całą myśl, a nie część zdania wyrwaną z kontekstu. Napisałem:

" W przypadku gdy pożyczkobiorca wpłaca raty ze swojego konta sprawa jest łatwiejsza do wykrycia ponieważ wpłata raty na poczcie już budzi podejrzenie "

Miałem na myśli, że jeżeli widzimy pożyczkę podejrzaną w której nastąpiła spłata wielu rat i okaże się, że pożyczkobiorca dotychczas spłacał raty ze swojego prywatnego konta, a ta spłata została wykonana na poczcie to mamy podstawę do podejrzeń. Oczywiście może tak być, że akurat pożyczkobiorca spłacił ratę na poczcie bo ma do tego prawo.

40 minut temu, userxp21 napisał:

W dniu 3.08.2018 o 14:55, renovatio napisał:

wiesz możemy o to postulować na spotkaniach bo widzę że PZ jest skłonny do kompromisów. Pewnie się nie spodziewali takiej sytuacji jeżeli faktycznie jest ona prawdziwa

Więc myślę, że warto o taką funkcjonalność systemu wnioskować, zapewne to proste do wdrożenia.

Edytowane przez userxp21

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, userxp21 napisał:

Miałem na myśli, że jeżeli widzimy pożyczkę podejrzaną w której nastąpiła spłata wielu rat i okaże się, że pożyczkobiorca dotychczas spłacał raty ze swojego prywatnego konta, a ta spłata została wykonana na poczcie to mamy podstawę do podejrzeń. Oczywiście może tak być, że akurat pożyczkobiorca spłacił ratę na poczcie bo ma do tego prawo.

I tu się w ocenach nieznacznie różnimy. Bo ja dalej nie widzę nic podejrzanego w samym fakcie zmiany sposobu spłaty przez dłużnika na wpłatę na poczcie czy też - jeszcze trudniejszą do wykrycia - wpłatę gotówkową na rachunek bankowy. Stąd też cytat tylko tego fragmentu Twojej wypowiedzi, bo ona budziła moje wątpliwości.

Niemniej to czy uzna się to za podejrzane czy nie to kwestia indywidualnej oceny. Dlatego uważam, że postulować o wyposażenie PZ i potencjalnych nabywców wierzytelności w szersze niż dotychczasowe uprawnienia i dostęp do bardziej szczegółowej wiedzy o zbywanej pożyczce i jej historii. Im szersze tym lepiej ale trzeba też pamiętać, że to dodatkowo zwiększa obciążenia administracyjne po stronie PZ.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

u mnie na 1 pozyczce tez zostalo nadplacone  6rat

i nie widze tutaj problemu bo byla placona w miare regularnie i regularnie co splate raty trafiala na gielde prywatna

image.png.cf43e4f9fd54222950e5217e6d3aba56.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

stawiając się w sytuacji dłużnika, który nie spłaca rat - z miłą chęcią podałbym numer mojego konta, żeby ktoś inny za mnie uregulował należności. Mało tego - nie widziałbym kompletnie żadnego powodu, żeby przyznać się, że nie ja dokonałem przelewu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 5.08.2018 o 15:43, jabar napisał:

u mnie na 1 pozyczce tez zostalo nadplacone  6rat

i nie widze tutaj problemu bo byla placona w miare regularnie i regularnie co splate raty trafiala na gielde prywatna

Nie taką nadpłatę miałem na myśli, chodzi o spłacenie zaległych rat.

W dniu 6.08.2018 o 10:16, sebix napisał:

stawiając się w sytuacji dłużnika, który nie spłaca rat - z miłą chęcią podałbym numer mojego konta, żeby ktoś inny za mnie uregulował należności. Mało tego - nie widziałbym kompletnie żadnego powodu, żeby przyznać się, że nie ja dokonałem przelewu.

Oczywiście, jednakże wystarczy zapytać dłużnika w celu weryfikacji kiedy dokonywał ostatniej wpłaty i jakiej wysokości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@userxp21 - jasna sprawa :) . Bardziej jednak miałem na myśli, że nie można wykluczać sytuacji, w której pożyczkobiorca i inwestor "współpracują" ze sobą (również w zakresie przekazywania informacji dot. wysokości wpłaty i daty jej dokonania) - jest to dla nich obopólny interes.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

http://wyborcza.biz/biznes/7,147880,23761603,komornik-musi-zostawic-emerytowi-wiecej-pieniedzy-z-zus-od.html?disableRedirects=true. No to już wiadomo czemu się zwineli upychali do końca to gunwo. Ale nie ich wina że polskie społeczeństwo jest takie a nie inne i zagłosowało na pis-dzielcow.

Edytowane przez Marcin345

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 3.08.2018 o 14:47, renovatio napisał:

Podaję Ci tylko że moim zdaniem da się te informacje uzyskać biorąc ze swojej umowy adres i dzwoniąc udając kogoś innego

Trzeba znać jeszcze imiona rodziców klienta . A takich informacji nie mamy w umowie . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to jutro ja mam wezwanie na komendę w sprawie Nobiles. Zobaczymy co wymyślili ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, lek napisał:

Trzeba znać jeszcze imiona rodziców klienta . A takich informacji nie mamy w umowie . 

ale masz sprawdzoną informację że wymagane są imiona rodziców przy weryfikacji  PZ czy tylko mniemasz?

Do mnie jak dzwonią różne firmy to głównie pytają o moje imię i nazwisko i pesel, czasem adres zamieszkania. Z pytaniem o imiona rodziców rzadko się spotykam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pytaja o numer klienta z umowy, jak nie ma umowy to dwie dane sa potrzebne np pesel i adres po tym podaja 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

skąd to wiesz, to sprawdzone info?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

terenowa windykacja tak musiala weryfikowac chyba ze cos sie zmielio przez pol roku, ale nr klienta najwazniejszy i ewentualnie moga zapytac o nr pozyczki w w razie watpliwosci. a jak jest zadzwon zapytaj. jakby ktos wyslal na inne konto kch ale w tytule beda dane dluznika to dzwonia wyjasniaja takze pieniadze nie gina.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 8.08.2018 o 17:13, Daniel1978 napisał:

No to jutro ja mam wezwanie na komendę w sprawie Nobiles. Zobaczymy co wymyślili ?

I co ciekawego wymyślili ? jak przebiegło zeznanie? możesz się podzielić informacją?

czyli pewnie każdy z inwestorów będzie wzywany na zeznania.

Słyszałem, że na razie wzywają tych, którzy zainwestowali powyżej 200 tys. Czy w Twoim przypadku również to była kwota powyżej 200 tys ? czy niższa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dłużnik przy mnie dzwonił. żądają podania imion rodziców oraz nazwisko panieńskie matki dłużnika. Na głośniku dzwonił, info sprawdzone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

darkor tylko pytanie czy wcześniej o to też pytali czy dopiero teraz jak nagłośniłem sprawę o możliwym przekręcie ze strony inwestora. Myślę że w tej kwestii mógłby się wypowiedzieć jakiś były pracownik KCH jak to wyglądało. Bo to że teraz dokładniej sprawdzają to pewne, prezes Zawisza rozważał nawet podanie ostrzeżenia na stronie więc na pewno podjęli jakieś środki. Jakie dokładnie to się dowiem na następnym spotkaniu.

Edytowane przez renovatio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Przesłuchanie oczywiście jako pokrzywdzony - Łódź , facet nawet nie miał pojęcia co to jest pz i jak to działa . Trzeba mu było wszystko wyklarować . Miał z 20 pytań przygotowanych pewnie przez prowadzących ta sprawę w miejscu zgłoszenia podejrzenia o przestępstwo . Czy inwestor był powiadomiony o ryzyku, czy ja czuje się oszukany , jak pieniądze spływały itp. pytania. Około godzinki przesłuchanie - mówiłem ze jak jest jakiś wałek to tylko na dawaniu pożyczek przez pz w końcowym etapie każdemu kto popadnie bez weryfikacji , ale ze to tylko moje przypuszczenia bo nie mam i nie miałem wglądu w portfolio klienta. Policjant potwierdził ze będzie bardzo ciężko tu coś udowodnić . I rzeczywiście miałem i jeszcze mam 200+ na koncie PZ. Żona i mama jeszcze nie wzywane.

Edytowane przez Daniel1978

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co widzę na forum i na naszej giełdzie prywatnej. Niby faktycznie są osoby, które w jakiś sposób czują się pokrzywdzone, (chyba bardziej to wynika z faktu, że pieniądze nie spływają  na już a powoli). Natomiast jakby spojrzeć na osoby, z którymi rozmawiałem a były wezwane, to żadna nie powiedziała z pełnym przekonaniem, że jest poszkodowana. Do tego na giełdzie prywatnej ceny ekstremalnie zawyżone. Czyli co ? winda działa, jest sentyment  do systemu, który przynosił zyski? Zastanawiam się, gdzie są te osoby, które mówią że to jest drugi Amber gold (ekipa z FB), czy grupa osób, która stwierdziła, że PZ to wałek?

Sprawa pozyczek  z gieldy prywatnej wymaga rozwiązania.

ps czy ktoś poszedł na wezwanie ze swoim prawnikiem ? Pytam z czystej ciekawości/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie o to czy ktoś czuje się pokrzywdzony bądź poszkodowanym nie ma żadnego znaczenia prawnego. Jeśli doszło do przestępstwa to pokrzywdzonym się jest bez względu na to czy się nim czuje czy nie i nie zależy to od woli pokrzywdzonego.

Pytanie zadawane jest w zupełnie innym celu. To pytanie rozwiązujące język :)

Chodzi o to, że policjant ma listę pytań ale nie jest nią ograniczony. Jeśli słuchany odpowie na takie pytanie, że czuje się choć trochę pokrzywdzonym można zadać szereg kolejnych pytań i drążyć temat...

36 minut temu, Pepik78 napisał:

czy ktoś poszedł na wezwanie ze swoim prawnikiem ? Pytam z czystej ciekawości/

Hehe... Dobre pytanie. Wielu policjantów nie wie w ogóle jak się zachować gdy świadek przychodzi z pełnomocnikiem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
56 minut temu, Pepik78 napisał:

Z tego co widzę na forum i na naszej giełdzie prywatnej. Niby faktycznie są osoby, które w jakiś sposób czują się pokrzywdzone, (chyba bardziej to wynika z faktu, że pieniądze nie spływają  na już a powoli). Natomiast jakby spojrzeć na osoby, z którymi rozmawiałem a były wezwane, to żadna nie powiedziała z pełnym przekonaniem, że jest poszkodowana. Do tego na giełdzie prywatnej ceny ekstremalnie zawyżone. Czyli co ? winda działa, jest sentyment  do systemu, który przynosił zyski? Zastanawiam się, gdzie są te osoby, które mówią że to jest drugi Amber gold (ekipa z FB), czy grupa osób, która stwierdziła, że PZ to wałek?

Pogadamy jak polecą umorzenia. Co do cen na giełdzie to można sobie wystawiać za ile się chce. Pytanie czy ktoś to kupi. Być może celowo są wystawiane w takich wysokich cenach właśnie by część ludzi miało wrażenie, że jest "wspaniale" lub po prostu sprawdzają czy będą chętni. Poza tym pożyczek nie spłacanych za 40% wartości których nikt nie chce nie widzisz?

Edytowane przez userxp21

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, userxp21 napisał:

Pogadamy jak polecą umorzenia....

No to pogadamy.... Na razie nie ma co gdybać, póki co temat przez PZ jest załatwiany, pewne jest że będą opóźnienia bo całość działania trochę rozwlekła się w czasie i jak ktoś liczy że wejdzie komornik wszystko od razu w 100% wskoczy mu na konto to może się trochę zawieść. Ale temat zwykłych pożyczek spłacanych kula się do przodu, nowe cesje wpadają w minimalnym procencie a coraz większa ilość pożyczek z cesji zaczyna wpadać w postępowanie komornicze. Giełda rządzi się rynkiem popytu/podaży więc działania na niej mają odzwierciedlenie w nastrojach inwestorów, wcześniej była mocno zaniżona, teraz może jest lekko zawyżona ale nikt giełdy nie reguluje. Sugerujesz że ktoś wystawia w wyższych cenach pożyczki żeby było lepsze wrażenie działalności PZ?

Edytowane przez renovatio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
W dniu 9.08.2018 o 10:08, renovatio napisał:

ale masz sprawdzoną informację że wymagane są imiona rodziców przy weryfikacji  PZ czy tylko mniemasz?

Sprawdzona informacja . Tylko właśnie "darkor" uświadomił mi , że to nie tylko były imiona rodziców . Kiedyś próbowałem uzyskać pewne informacje i pani pyta najpierw o imię i nazwisko  , później pesel , adres zamieszkania , następnie jak pamiętałem imiona rodziców . Nie wiem, czy jeszcze dalej o coś pyta , bo po tym pytaniu rozłączyłem się . 

22 godziny temu, darkor napisał:

Dłużnik przy mnie dzwonił. żądają podania imion rodziców oraz nazwisko panieńskie matki dłużnika. Na głośniku dzwonił, info sprawdzone.

Dokładnie "darkor" , ale ja po pytaniu o imiona imionami rodziców , rozłączyłem się . Dzwoniłem kilka miesięcy temu . Także "renovatio" nie jest to standard z ostatnich dni . 

Edytowane przez lek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, renovatio napisał:

Sugerujesz że ktoś wystawia w wyższych cenach pożyczki żeby było lepsze wrażenie działalności PZ?

Nic nie sugeruję. Jak pisałem wcześniej wystawione pożyczki na giełdzie o niczym nie świadczą. Teraz jest wszystkich mniej wystawianych dlatego te się wyróżniają. Pożyczki wystawiane w cenie "wartości zakupu" widziałem już dużo wcześniej.

5 godzin temu, renovatio napisał:

Na razie nie ma co gdybać, póki co temat przez PZ jest załatwiany, pewne jest że będą opóźnienia bo całość działania trochę rozwlekła się w czasie i jak ktoś liczy że wejdzie komornik wszystko od razu w 100% wskoczy mu na konto to może się trochę zawieść

Nie ma co gdybać, ale też nie wiem skąd ten optymizm niektórych na tym forum. Opierając się na statystykach z poprzednich lat, uwzględniając zmiany w prawie, fakt, że kondycja pożyczkobiorców w naszym kraju jest coraz gorsza oraz to, że PZ pod koniec działalności dawał pożyczki byle komu nie ma co się oszukiwać.

Jedyne z czego można być zadowolonym, to że PZ działa i obsługuje nasze pożyczki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Właśnie wpadła mi informacja, że Nobiles2 zostało dzisiaj umieszczone na liście ostrzeżeń KNF.

https://www.knf.gov.pl/wyniki_wyszukiwania?searchText=nobiles&publicationId=18&sortType=accuracy

https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne?warningName=nobiles&warningTypeId=all#62580

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, userxp21 napisał:

Nic nie sugeruję. Jak pisałem wcześniej wystawione pożyczki na giełdzie o niczym nie świadczą. Teraz jest wszystkich mniej wystawianych dlatego te się wyróżniają. Pożyczki wystawiane w cenie "wartości zakupu" widziałem już dużo wcześniej.

Oczywiście, że ceny na giełdzie świadczą o sentymencie inwestorów. Załóżmy, że PZ nic nie oddaje i jesteśmy blisko paniki, to logiczne, że ceny będą lecieć na łeb na szyję jak to miało miejsce w styczniu. (Pomimo skupu przez inwestorów:)

Inna sytuacja jest w dobrej ocenie pracy PZ. Jak zapewne zauważyliście, ceny są windowane w górę i nie dlatego, że jest ich mało, bo pożyczek z opcją "trwa" jest aż 8-12 stron. Jak ktoś często zaglądał na giełdę w trakcie "prosperity", to mógł też zauważyć, że  ilość stron na giełdzie była mniejsza i ceny zdecydowanie niższe niż teraz.

Moim zdaniem, skoro ludzie nie chcą sprzedawać na gwałt, to znaczy, że kasa spływa a to może sprzeda się przy okazji. Widać, że inwestorzy są zdecydowani dłużej czekać na pieniądze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta