Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

GaucheCaviar

Ryzyko inwestycji w pro-zysk

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisanie na listę ostrzeżeń to naturalna konsekwencja przyłączenia się KNF do postępowania w sprawie podejrzenia naruszenia art. 171 prawa bankowego. Nie tworzy żadnej nowej sytuacji prawnej.

Tak na marginesie trochę przerażające jest jak często sprawy z zawiadomienia KNF były umarzana bądź oskarżeni uniewinniani. 

W zasadzie to dobrze, że toczy się w tym zakresie postępowanie. Z tym, że nie ma ono wiele wspólnego z głównymi zarzutami podnoszonymi od listopada w tym wątku. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
22 godziny temu, Daniel1978 napisał:

Przesłuchanie oczywiście jako pokrzywdzony - Łódź , facet nawet nie miał pojęcia co to jest pz i jak to działa . Trzeba mu było wszystko wyklarować . Miał z 20 pytań przygotowanych pewnie przez prowadzących ta sprawę w miejscu zgłoszenia podejrzenia o przestępstwo . Czy inwestor był powiadomiony o ryzyku, czy ja czuje się oszukany , jak pieniądze spływały itp. pytania. Około godzinki przesłuchanie - mówiłem ze jak jest jakiś wałek to tylko na dawaniu pożyczek przez pz w końcowym etapie każdemu kto popadnie bez weryfikacji , ale ze to tylko moje przypuszczenia bo nie mam i nie miałem wglądu w portfolio klienta. Policjant potwierdził ze będzie bardzo ciężko tu coś udowodnić . I rzeczywiście miałem i jeszcze mam 200+ na koncie PZ. Żona i mama jeszcze nie wzywane.

Wielkie dzięki za info. Z tymi przesłuchaniami to tylko zawracanie głowy. Lepiej zajęliby się czymś pożytecznym.

19 godzin temu, pepperoniss napisał:

Hehe... Dobre pytanie. Wielu policjantów nie wie w ogóle jak się zachować gdy świadek przychodzi z pełnomocnikiem...

A to dobre .... o tym nie pomyślałem, żeby iść na takie wezwanie z adwokatem. Ciekawy jestem jakby wyglądało wtedy przesłuchanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
32 minuty temu, inwestorek95 napisał:

A to dobre .... o tym nie pomyślałem, żeby iść na takie wezwanie z adwokatem. Ciekawy jestem jakby wyglądało wtedy przesłuchanie.

Zwykle po konsultacjach z przełożonym albo prokuraturą dopuszcza się pełnomocnika. Kpk dopuszcza bowiem by nawet osoba nie będąca stroną mogła ustanowić pełnomocnika jeżeli tego wymagają jej interesy w toczącym się postępowaniu. Trudno przyjąć, że osoba, która potencjalnie może być uznana za pokrzywdzoną takiego interesu nie ma. Za dopuszczeniem przemawiają też względy praktyczne. Po prostu policjant pozwala na uczestniczenie w przesłuchaniu i już... Co prawda sąd w postępowaniu rozpoznawczym a postępowaniu prokurator może odmówić dopuszczenia do udziału w postępowaniu pełnomocnika gdy uzna, że nie wymaga tego obrona interesów osoby nie będącej stroną w sprawie ale wymaga to postanowienia (o ile pamiętam zaskarżalnego) a kompetencji tych nie ma policjant. Więc łatwiej, prościej i szybciej jest pełnomocnika dopuścić... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, pepperoniss napisał:

Wpisanie na listę ostrzeżeń to naturalna konsekwencja przyłączenia się KNF do postępowania w sprawie podejrzenia naruszenia art. 171 prawa bankowego. Nie tworzy żadnej nowej sytuacji prawnej.

Sprawa jest nowa czy stara? Prezes w "informacji systemowej" przekazał, że to stary temat sprzed lat.

Edytowane przez userxp21

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trudno powiedzieć, gdyż nie ma tam informacji do jakiego postępowania KNF przystąpił.

Całkiem możliwe, że dotyczy to postępowania trwającego już jakiś czas albo sytuacji, w której prokuratura ostatnio zmieniła "kierunek" śledztwa. Może też dotyczyć sprawy prowadzonej ze świeżego donosu np. niezadowolonego inwestora.

Problem z listą ostrzeżeń jest taki, że wpisu na tę listę KNF możne - a nawet musi - dokonać na etapie złożenia przez siebie doniesienia lub przyłączenia się do innej toczącej się sprawy. Wpis będzie widniał także gdy sprawa będzie się toczyła "ad rem" czyli w celu ustalenia czy w ogóle doszło do popełnienia tego przestępstwa. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, userxp21 napisał:

Sprawa jest nowa czy stara? Prezes w "informacji systemowej" przekazał, że to stary temat sprzed lat.

Biorąc pod uwagę, że są inwestorzy, którym puściły nerwy, to zakładam, że jest to nowa sprawa. Tym bardziej, że w grupie PZ na FB, znalazły się osoby, które przecież szykowały pozwy oraz inwestorów w charakterze świadków. Do tego lepiej wciągnąć firmę na listę KNF aby było widać, że odpowiednie służby działają.

ps jak prezes przekazywał info w "informacji systemowej", to chyba nie było jeszcze Nobiles 2 na liście KNF a cała sprawa dotyczyła poprzednich systemów.

Coś mi się wydaje, że spotkanie w październiku przyciągnie większą ilość inwestorów niż zwykle a cała dyskusja będzie żywiołowa:)

Najgorsze jest jednak to, że PZ, które przecież ma wgląd do forum, w żaden sposób nie reaguje. Brak oficjalnego pisma, komentarzy w tej sprawie. Tym bardziej jest to niezrozumiałe, gdyż wielokrotnie powtarzaliśmy na spotkaniu, że mają się częściej udzielać. (ręce opadają).

Edytowane przez Pepik78

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, userxp21 napisał:

Nie ma co gdybać, ale też nie wiem skąd ten optymizm niektórych na tym forum. Opierając się na statystykach z poprzednich lat, uwzględniając zmiany w prawie, fakt, że kondycja pożyczkobiorców w naszym kraju jest coraz gorsza oraz to, że PZ pod koniec działalności dawał pożyczki byle komu nie ma co się oszukiwać.

Jedyne z czego można być zadowolonym, to że PZ działa i obsługuje nasze pożyczki.

czemu myślisz że kondycja pożyczkobiorców jest coraz gorsza. Wydaje mi się że nie koniecznie tak jest. Sytuacja na rynku jest coraz lepsza, rąk do pracy nie ma, zwiększa się zamożność Polaków więc chyba nie zupełnie jest tak jak piszesz. Optymizm nie wynika z marzeń o działaniach PZ tylko konkretnych rozmowach z nimi i wynikach działań. Przykładowe dane % które wrzuciłem wcześniej to konkretne efekty. Przykład z ostatnich dni że dużo pożyczek wskoczyło w windę. Podjechałem, zapytałem i dostałem info że to chwilowe i już wychodzą z tym na prostą. I faktycznie u mnie w systemie 4 pożyczki które wskoczyły w windę są na trwa. Po to jeżdżę na spotkania żeby sprawy wyjaśniać a nie siać panikę.

16 godzin temu, kork992 napisał:

wcale mnie to nie dziwi po działaniach osób które działały żeby zeznawać przeciw PZ. Jeżeli PZ zostanie zamknięty z tego powodu to dostaniemy nasze pożyczki i możemy sobie sami działać. Nawet nie dotrwamy do działań komorniczych i możliwości sprawdzenia jakie efekty one by przyniosły.

W dniu 10.08.2018 o 09:54, lek napisał:

Sprawdzona informacja . Tylko właśnie "darkor" uświadomił mi , że to nie tylko były imiona rodziców . Kiedyś próbowałem uzyskać pewne informacje i pani pyta najpierw o imię i nazwisko  , później pesel , adres zamieszkania , następnie jak pamiętałem imiona rodziców . Nie wiem, czy jeszcze dalej o coś pyta , bo po tym pytaniu rozłączyłem się . 

Dokładnie "darkor" , ale ja po pytaniu o imiona imionami rodziców , rozłączyłem się . Dzwoniłem kilka miesięcy temu . Także "renovatio" nie jest to standard z ostatnich dni . 

jeżeli jest tak jak piszesz to znaczy że musiał mieć skądś te informacje lub ktoś pomógł je uzyskać. Sprawa jest wyjaśniana przez PZ. W przyszłym tygodniu podjadę i zapytam o to w PZ może więcej się rozjaśni w tej sprawie.

Edytowane przez renovatio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem jak u Was ale u mnie miesiąc fenomenalny, faktycznie słaby był początek lipca dodatkowe 4 pożyczki wskoczyły mi na czerwone, obecnie są nadpłacone i są z powrotem w "trwa". A w tym tygodniu 2 cesje przedsądowe zostały przedpłacone z odsetkami i wskoczyły w trwa. Czyli na dzisiaj mam stosunek 11 niepłaconych do 21 spłacanych. Podbudowuje to trochę nadzieję na odzyskanie kapitału. Jak u Was ma się sytuacja?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie raczej tak samo licząc pierwsze dwa tygodnie sierpnia. To co ma się spłacać, jest w miarę regularnie spłacane, natomiast coraz więcej ikon zmienia status na postępowanie sądowe. Natomiast na drugim koncie 4 postępowania egzekucyjne. Na razie jeszcze nic nie spłynęło ale sam jestem ciekaw skuteczności komorniczej.

Odnośnie spotkania , to najprawdopodobniej będę w Polsce pomiędzy 21-28 października. Data jest jeszcze nie potwierdzona ale jeśli już, to chciałbym w tym terminie, zorganizować większe spotkanie w siedzibie spółki. Spotkania odbywają się w tygodniu o godzinie 13-stej? Moim zdaniem trochę niefortunna pora (ale być może PZ  coś zmieni odnośnie godziny)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie kwota spłaty (wpływu na konto) spadła o 20% w lipcu w stosunku do czerwca. Z pewnością ma na to również wpływ malejąca liczba pożyczek. Z 84 w grudniu 2017 do 69 na koniec lipca 2018. W postępowaniach sądowych mam obecnie 17 i 1 w egzekucyjnym. Pocieszającym jest to , że są pojedyncze wpłaty przy statusie postępowanie sądowe. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy któryś ma pierwsze efekty kasowe działań komorniczych, po statusie postępowanie egzekucyjne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Generalnie od zawsze było składać na PIT 36 i wpisywać w miejsce jako inne dochody od ktorych nie bylo odprowadzanej zaliczki na podatek na chyba 3 kartce.

W sprawie listów do dłużników to tez wziąłem i troche przeredagowalem list od travalo (nie pamietam niku) bo wymagało dopracowania i wysłałem zwykłymi nie poleconymi szkoda kasy a jak nie odbierze to wroci na nadawce i tez bede wiedział czy dotarło.

Kilka osób sie obudzilo. 

I teraz ciekawostka dostalem dziś  mimo zapewnień prezesa oferte pożyczek do kupna na pro-zysk. Mówione było na spotkaniu ze te krążące paczki usuna. 

Na giełdzie w ostatnim czasie odsprzedalem mnóstwo pożyczek tych za rozne stawki powyżej ceny sugerowanej przez Pro-zysk. Zostały mi juz tylko 3.

Untitled.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, gleam napisał:

W sprawie listów do dłużników to tez wziąłem i troche przeredagowalem list od travalo (nie pamietam niku) ................

chyba o mnie Ci chodziło

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Travalo też sympatycznie ;)

No , ja dzięki listom od " renovatio " wyciągnąłem od dłużników 3800 zł :cheesy: Zdecydowanie duże piwo się za to należy :)

• Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słuchajcie listy listami ale spójrzcie jaką pracę wykonało PZ. Ja nic nie wysyłałem a już łącznie 3 pożyczki zakończone i ponad 1/4 kapitału spłacona. Dodam, ze jeszcze do marca kupowałem pożyczki z giełdy. Ciekaw jestem jak będzie skuteczność komornicza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja jestem na razie zadowolony, w tym momencie jeżeli mi się spłacą do końca te pożyczki które się spłacają dojdę do prawie 80% wartości kapitału, więc nawet jak z komorniczych uda mi się chociaż 40% z odsetkami odzyskać to jestem na 0.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta