Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

GaucheCaviar

Ryzyko inwestycji w pro-zysk

Recommended Posts

Czy kwoty odzyskane przez komornika są rozliczane proporcjonalnie dla inwestora i Nobiles tak jak to było przedstawiane wcześniej ?

8 minut temu, Lucky13 napisał:

Czy kwoty ...

info dopisałem do poprzedniego postu żeby wszystko było w całości

• Thanks 1

Witam tak jak pisał szanowny kolega Renovatio,  pierwsza egzekucja komornicza zaskoczyła. Wpłata na konto 217,89 zł, z czego zysk za opóźnienie w spłacie 155,69 i zysk 62,20 zł. Bez spłaconego kapitału,. Jest to pierwsza z pożyczek, która wskoczyła na windykację komorniczą ale później też sprawdzę, czy pierwsza jaka została wysłana na cesję.

W każdym bądź razie jeżeli dłużnik ma zamiar spłacać latami, to też dobrze, bo będziemy ciągnąć odsetki :)  Finalnie dłużnik nieźle nadpłaci.

• Thanks 1

Pepik78 dzięki za info, czyli się ruszyło, co cieszy.

W październiku powinna być wprowadzona funkcjonalność autosumy zestawień systemowych.

Jeden z inwestorów wystąpił z wnioskiem o interpretację przepisów podatkowych w zakresie możliwości  odniesienia PCC w koszty uzyskania przychodu - ogłosimy efekt, jak dostanie interpretację w tym zakresie.

Resztę wyczerpująco zaprezentował kolega renovatio.

Finalnie bilety lotnicze zakupione. Odnośnie spotkania dzwoniłem dziś do PZ i zasugerowałem spotkanie pomiędzy środą 24.10 a piątkiem 26.10. Wiem, że spotkania są standardowo organizowane  w poniedziałki i wtorki ale ja nie dam rady:( Druga sprawa, być może będzie zmiana godziny ale to będę wiedział jutro.

(Czy te dni Wam pasują i o jakiej godzinie najlepiej chcielibyście się spotkać? Ja luźno powiedziałem, że na 15-stą?

Sprawa  egzekucji komorniczej, która wpłynęła ostatnio na konto. Otóż cesja została podpisana 28 lutego i znajdowała się w serii  "pierwszych" listów wysłanych do PZ. Natomiast na bank nie była to pierwsza cesja po 24 grudnia 2017 roku, więc to potwierdza tezę o "indywidualnym toku" każdej pożyczki oraz fakt, że na pierwsze efekty trzeba czekać 6 m-cy. Jest to zarazem zgodne z obietnicami PZ, które zostały powiedziane na pierwszych spotkaniach w styczniu i lutym.

Chętnie wezmę udział w spotkaniu z zarządem Pepik78 jeżeli będziesz miał potwierdzoną datę i godzinę proszę  o info.

Pytanko tylko czy każdy zgłasza się osobno do Pro-Zysku z chęcią wzięcia udziału w spotkaniu czy będzie jakaś lista.

Spotkanie  (w siedzibie spółki) ustalone na 24 października godzina 13-sta.  Osoby zainteresowane proszone o kontakt telefoniczny do PZ.

Edited by Pepik78

Zna ktoś może jakies firmy która by np skupowała takie wierzytelności które sie nie spłacaja np za połowe lub mniej wartości. Mam kilka które sie nie spłacaja i np sprzedałbym za jakąs cenę albo takie które sa na potępowaniu sądowym.

@darkor myślę, że jak weźmiesz swoje pożyczki z PZ,  to możesz je wystawić na giełdę wierzytelności/giełdę długów. Nigdy tego sam nie robiłem ale to też jakieś wyjście. Natomiast zbycie pożyczki w toku postępowania sądowego, nie ma żadnego wpływu, jeśli nabyć je nowy właściciel. Dłużnik i tak musi oddać pieniądze, tylko w tym wypadku nowemu właścicielowi.  Według mnie Zgodnie z art. 192 pkt 3 kodeksu postępowania cywilnego, zbycie w toku sprawy rzeczy lub prawa, objętych sporem, nie ma wpływu na dalszy bieg sprawy.

ps najlepiej jak wypowie się @irussan ale myślę, że pożyczkę spokojnie możesz zbyć na giełdzie długów.

Edited by Pepik78

Wiesz może gdzie taka giełda długów jest? 

15 minut temu, Pepik78 napisał:

najlepiej jak wypowie się @irussan

@irussan się nie wypowie...

16 minut temu, Pepik78 napisał:

myślę, że pożyczkę spokojnie możesz zbyć na giełdzie długów.

Prawnych przeszkód nie ma ale IMHO będzie trudno znaleźć kupca na pożyczkę w toku.

17 minut temu, Pepik78 napisał:

Zgodnie z art. 192 pkt 3 kodeksu postępowania cywilnego, zbycie w toku sprawy rzeczy lub prawa, objętych sporem, nie ma wpływu na dalszy bieg sprawy.

A to oznacza, że co do zasady do zakończenia sprawy w toku instancji powodem jest nadal zbywca choć wierzycielem jest już nabywca. Co prawda jest możliwa zmiana po stronie powoda ale wymaga zgody pozwanego na co raczej nie należny liczyć.

Nabywca może przystąpić co prawda do sprawy po stronie powoda z interwencją uboczną ale jego działania nie mogą być sprzeczne z działaniami powoda. Poza tym to zwykle dodatkowe koszty zastępstwa, których pozwany nie zwróci.

Jeśli pozwany nie zgodzi się na zmianę powoda - a tak będzie najczęściej - nabywca wierzytelności ma dość niekomfortową sytuację albowiem nie ma żadnego lub ma mocno ograniczony wpływ na tok procesu.

W takiej sytuacji umowa przelewu wierzytelności bez określenia co w przypadku przegrania sprawy przez zbywcę przesuwa pełne ryzyko na nabywcę beż większego formalnego a często też praktycznego wpływu na wynik procesu. To zaś albo wykluczy chętnych albo znacznie wpłynie na cenę wierzytelności.

Zawarcie formuły, że zbywca w takiej sytuacji zwróci zapłaconą nabywcy cenę także wpłynie na obniżenie ceny wierzytelności.

Reasumując, choć jest możliwe zbycie wierzytelności w trakcie zawisłości sprawy przed sądem zwykle będzie mijało się to z celem dla zbywcy bo proces będzie musiał prowadzić tak jakby jej nie sprzedał a uzyska niższą cenę. Racjonalniejsze zdaje się doprowadzenie do prawomocności orzeczenia i sprzedanie wierzytelności już prawomocnie zasądzonej.

IMHO tylko w przypadku postępowania uproszczonego do kwoty 5000 zł (opłata sądowa 30 lub 100 zł) lub epu gdy po żadnej stronie nie ma pełnomocników profesjonalnych można rozważać zbycie takiej wierzytelności i wycofanie powództwa by nabywca samodzielnie mógł prowadzić proces.

23 minuty temu, darkor napisał:

Wiesz może gdzie taka giełda długów jest? 

Jest ich całe mnóstwo ale w stosunku do osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej skuteczność jest praktycznie zerowa.

21 godzin temu, Pepik78 napisał:

Spotkanie  (w siedzibie spółki) ustalone na 24 października godzina 13-sta.  Osoby zainteresowane proszone o kontakt telefoniczny do PZ.

Dajcie proszę znać do PZ kto chce przyjść na w/w spotkanie podsumowujące. Mamy już 5 osób, potrzeba minimum 10 do max 12. Lepiej już teraz się zapisać, dzwoniąc do PZ żeby było zaklepane.

witam

Ja już potwierdziłem swoją obecność na spotkaniu. jestem dopisany do listy w PZ

Ja również się zapisałem na to spotkanie 24.10. godz. 13.00. 

@darkor  liczę, że także zapiszesz się na  na spotkanie. Będziesz mógł na miejscu porozmawiać z windą, może odkupią od Ciebie pożyczki.

wpłynęła mi wpłata pożyczki która jest na postępowaniu sądowy (83,23 sp.kapitału; 4,28 zysk; 72,49 zysk za opóźnienie)

mały ruch ku lepszemu ale zawsze coś.

jeżeli tak by to wyglądało to nieźle odsetki za opóźnienie nam wynagrodzą.

Słuchajcie jak można podnieść kwotę alokacji? Czy teraz trzeba dzwonić do PZ ?

Nie ma potrzeby tego robić, teraz pożyczki tylko z wolnego rynku są dostępne.

Edited by Maxime1

@Maxime1 dzięki,  pytałem bo część pożyczek ma nieaktywny przycisk "kup". Teraz już wiem, że to akurat nie kwestia kwoty alokacji a synchronizacji danych oferty.

U mnie ponad 20 postępowań komorniczych i nie ma żadnej wpłaty nadal. Pozostałe pożyczki które były spłacane w terminie dalej są na tym samym poziomie jednak ewidentnie spadły spłaty dla pożyczek na cesjach powierniczych było już lepiej, pytanie co jest przyczyną ,czy może to że zrezygnowano z jednej dodatkowej firmy która windykowała te należności ? Jak u was ?

I nie będzie wpłat. U mnie gościu dostał 10 tys mając komornika gdyż zalegal w Banku ponad 40k. Byłem otwarcie powiedział że nie spłaci. 

Wrzesień mam słaby nie ma co ukrywać, niby akcja dzieci do szkoły, wyprawki i takie tam ale co miesiąc jest jakieś wydarzenie czy święto.   W porównaniu do zeszłego miesiąca to spadek o 50% licząc  do 14-stego.

@darkor dasz radę przyjechać na spotkanie w październiku? Ciekaw jestem jak to widzisz, bo twoje opinie są dość pesymistyczne.  W pewnym sensie moglibyśmy zbalansować nasz optymizm i zobaczyć jak to wygląda po środku.

Moim zdaniem takie spotkania to nic nie dają. Powiedzą, że robią co mogą i tyle. Spotkania, ile by ich nie było w żaden sposób nie spowodują pojawienie się spłat. Dawali kredyty jak popadnie gdyż wiedzieli, że i tak my je kupimy a teraz się z tym bujamy. Nic im nic nie zrobili, nie mają pieniędzy i już, nie będą spłacać . Spotkać się po to aby usłyszeć, że wszystko robią co mogą to dla mnie szkoda czasu.

Po dlugiej przerwie bez jakichkolwiek splat niespodziewanie wpadlo 300zl z pozyczki na postepowaniu egzekucyjnym :o 

Cala reszta pozyczek stoi w miejscu na sadowym .