Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

GaucheCaviar

Ryzyko inwestycji w pro-zysk

Rekomendowane odpowiedzi

W tabelce postępowania egzekucyjnego zasądzony zysk jest mniejszy niż Pro Zysk wyliczył. U Was też tak jest

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedy jest spotkanie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 15.10.2018 o 20:30, renovatio napisał:

nie mam informacji ile dokładnie przejęła firma Bocian Pożyczki, na pewno dostali wszystkie od PZ i wg swojego schematu dobierali które im się opłaca przejąć i zaproponować dłużnikowi korzystniejszy sposób spłaty w postaci dodatkowej pożyczki. Spotkanie za niedługo możesz zapytać ile dokładnie.

Z tego co pamiętam na spotkaniach 50% o których piszesz to były pożyczki które się spłacają po wejściu komornika w ratach może jakiś mały % z nich w całości ale nie tak jak piszesz: "wszystkie 50% zostają spłacone od razu w całości jak pożyczkobiorca się dowie o wejściu komornika"

myślę że następne 30% w bardzo długim okresie a około 20% pewnie będzie nie do odzyskania.

U mnie akurat był bardzo dobry, końcówką września- początkiem października wszystko nadgoniło a w zeszły piątek miałem spłatę dłużnika spłacającego z małymi opóźnieniami, spłacił całość długu którego miał koniec pożyczki 25.12.2019 więc wpłynęło na raz prawie 3000 zł.

W dniu 15.10.2018 o 22:08, Pepik78 napisał:

Renovatio, no to jesteś prawdziwym szczęściarzem.

Od grudnia 2017 miałem kilka podobnych spłat . Rekordowa spłata , o ile dobrze pamiętam to 4600 zł - klient spłacił całość po kilku spłaconych terminowych ratach . W ogóle od grudnia 2017 roku spłaciło mi się 15 % pożyczek w całości . 

I od wczoraj , spłacił mi się już cały kapitał który zainwestowałem w poprzedni system chwilówkowy Partner i obecny ProZysk . Mam nawet 0,64% zysku , po odzyskaniu całego swojego wkładu :) 

W pożyczkach mam jeszcze 60 % do odzyskania , co będzie już czystym zyskiem . Ciekawe ile tego będzie ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy mamy Ci gratulować? Niestety jest sporo inwestorów którzy weszli do gry krótko przed upadkiem i szansa na wyjście choćby na zero jest niewielka. Ja mam już potwierdzone zgony pożyczkobiorców, ogłoszenia upadłości do tego październik bardzo słaby także nie jestem takim optymistą jak niektórzy.

@lek  jest taka opcja jak "edycja" postu.

Jest. Ale jest też automatyczne łączenie postów, które tym razem nie zadziałało :) 

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minutes ago, lek said:

I od wczoraj , spłacił mi się już cały kapitał który zainwestowałem w poprzedni system chwilówkowy Partner i obecny ProZysk . Mam nawet 0,64% zysku , po odzyskaniu całego swojego wkładu :) 

W pożyczkach mam jeszcze 60 % do odzyskania , co będzie już czystym zyskiem . Ciekawe ile tego będzie ? 

Nie wiem czy to sukces czy porazka.  
Bo uszczuplenia w Twojim zyku przez dzialania PZ, to obstawial bym to drugie. Z drugiej strony

to, ze nie straciles kapitalu , a jedynie ktos inny ( czytaj Pro Zysk) uzyl go sobie do wygenerowania zysku  to juz zalezy od tego jak Ty sie z tym czujesz. Pewnie to sukces bo mogloby byc gorzej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 minut temu, userxp21 napisał:

Ja mam już potwierdzone zgony pożyczkobiorców, ogłoszenia upadłości do tego październik bardzo słaby także nie jestem takim optymistą jak niektórzy.

To masz dość dużego pecha i Twój brak optymizmu jest jak najbardziej uzasadniony. Pozostaje pilnować spadków, choć to marne pocieszenie...

13 minut temu, Boogie napisał:

to, ze nie straciles kapitalu , a jedynie ktos inny ( czytaj Pro Zysk) uzyl go sobie do wygenerowania zysku  to juz zalezy od tego jak Ty sie z tym czujesz.

Nie bardzo rozumiem. Przecież to nie PZ jest dłużnikiem i nie PZ opóźnia spłaty... Chyba, że czegoś nie wiem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@pepperoniss   nie rozumiem czego nie rozumiesz?
czy Prozysk posredniczyl w odsprzedaniu pozyczki inwestorowi pro bono,  czy swoj kupon juz odcial dawno temu, tym samym nie ponoszac ryzka czy pozyczka splaci sie czy nie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kasę wzieli od Ciebie a Ty dostałeś wierzytelność. A co ich to teraz obchodzi spłaci to spłaci nie to nie oni ryzyka nie ponoszą. Kiedys mamili, że będa odkupowywać ale zmienili zdanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podbijam pytanie Danio. Dlaczego w tabelce postępowania egzekucyjnego zasądzony zysk jest mniejszy niż Pro Zysk wyliczył? Z czym ma to związek?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Boogie napisał:

czy Prozysk posredniczyl w odsprzedaniu pozyczki inwestorowi pro bono,  czy swoj kupon juz odcial dawno temu, tym samym nie ponoszac ryzka czy pozyczka splaci sie czy nie? 

Zawsze mi się zdawało, że nabycie wierzytelności polega na przeniesieniu na nabywcę ryzyka związanego ze spłatą zbywanej wierzytelności w zamian za dyskonto między ceną a wartością nominalną. Umowę zawierali dorośli ludzie. Jakoś dziwnym trafem o tych wierzytelnościach, na których nabywcy zarobili nie mówisz, że nabywcy zbili na nich kapitał kosztem PZ. Umowa były ekwiwalentne. 

Niby za co nabywca otrzymywał dyskonto? Za ładne oczy? Nogi? Czy może za ryzyko, które na siebie przejął?

Można było przecież kupić obligacje skarbowe. Mniejsze ryzyko i mniejszy potencjalny zysk. 

5 godzin temu, darkor napisał:

Kiedys mamili, że będa odkupowywać ale zmienili zdanie.

Proponuję jeszcze raz zajrzeć do umowy oraz do innej części wątku PZ. Stoi tam, jak byk co stoi... Ty wierzytelność odkupiłeś i wziąłeś - zgodnie z treścią łączącej Was umowy - na siebie ryzyko zarówno tego, że PZ nie skorzysta z prawa odkupienia Twojej wierzytelności, jak i wypłacalności dłużnika. Za to otrzymałeś dyskonto?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
22 godziny temu, Egzekutor napisał:

Kiedy jest spotkanie?

24.10.2018 godzina 13. Chcesz przyjść?

19 godzin temu, Boogie napisał:

@pepperoniss   nie rozumiem czego nie rozumiesz?

19 godzin temu, darkor napisał:

Kasę wzieli od Ciebie a Ty dostałeś wierzytelność. A co ich to teraz obchodzi spłaci to spłaci nie to nie oni ryzyka nie ponoszą. Kiedys mamili, że będa odkupowywać ale zmienili zdanie.

15 godzin temu, CICHY05 napisał:

Podbijam pytanie Danio. Dlaczego w tabelce postępowania egzekucyjnego zasądzony zysk jest mniejszy niż Pro Zysk wyliczył? Z czym ma to związek?

Panowie  24.10 konkretne spotkanie w PZ z dyskusją. Jak macie jakieś pytania,do PZ chętnie je zadamy. Proszę pisać do Pepik78 lub do mnie wydrukujemy pytania i zadamy je prezesowi. Całość dla nie uczestniczących w spotkaniu będzie przeze mnie i kolegę dokładnie tu opisana.

20 godzin temu, userxp21 napisał:

Nie wiem czy mamy Ci gratulować? Niestety jest sporo inwestorów którzy weszli do gry krótko przed upadkiem i szansa na wyjście choćby na zero jest niewielka. Ja mam już potwierdzone zgony pożyczkobiorców, ogłoszenia upadłości do tego październik bardzo słaby także nie jestem takim optymistą jak niektórzy.

@lek  jest taka opcja jak "edycja" postu.

Jest. Ale jest też automatyczne łączenie postów, które tym razem nie zadziałało :) 

Na spotkaniach było mówione że Ci co weszli pod koniec działania PZ będą mieli najtrudniej odzyskać kasę, nikt tego nie ukrywał, pisałem o tym po spotkaniach w PZ. Tak jak Pepperoniss pisał, nie wchodziliśmy w Obligacje Skarbu Państwa tylko w pożyczki obarczone większym ryzykiem za to ze sporym zyskiem dla inwestora

Edytowane przez renovatio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 18.10.2018 o 12:20, Danio349 napisał:

W tabelce postępowania egzekucyjnego zasądzony zysk jest mniejszy niż Pro Zysk wyliczył. U Was też tak jest

20 godzin temu, CICHY05 napisał:

Mam tak samo. Podejrzewam, że to jest zysk, gdyby pożyczkobiorca od razu spłacił dług, w związku z czym Wy nie czekalibyście na spłatę zgodnie z harmonogramem, przez co odsetki, które PZ pierwotnie naliczył  byłyby niższe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, sebix napisał:

Mam tak samo. Podejrzewam, że to jest zysk, gdyby pożyczkobiorca od razu spłacił dług, w związku z czym Wy nie czekalibyście na spłatę zgodnie z harmonogramem, przez co odsetki, które PZ pierwotnie naliczył  byłyby niższe.

Niekoniecznie. 

Przyczyn może być wiele. Najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje mi się to, że składając pozew PZ skapitalizował wymagalne na dzień złożenia pozwu odsetki. Dlatego w egzekucji - zgodnie z nakazem/wyrokiem - odsetki naliczane są nie tylko od należności głównej ale też od odsetek lecz wyliczeń tych nie widać, ponieważ. 

Generalnie to pytanie na spotkanie PZ. My tu możemy tylko próbować trafić we właściwą odpowiedź...

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu ‎18‎.‎10‎.‎2018 o 12:20, Danio349 napisał:

otrzymałem na maila taka informację:

"...W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, iż odsetki kapitałowe liczone są od niespłaconego kapitału w okresie spłaty pożyczki do dnia obowiązywania umowy, a w przypadku jej wypowiedzenia do dnia upływu okresu wypowiedzenia.
Stąd informacja o mniejszych odsetkach."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słowem przypomnienia. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, które możemy przedstawić  w środę na spotkaniu, to prosiłbym o podesłanie ich na priv do mnie lub do Renovatio.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta