Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

GaucheCaviar

Ryzyko inwestycji w pro-zysk

Recommended Posts

Na wstępie dodam że nie jestem inwestorem więc nie udzielałem się zbytnio na forum bo to nie mój problem, jedynie śledziłem wpisy z ciekawości jak mógł zwykły ex robol z kopalni wykiwać tyle osób. Byłem pracownikiem firmy kch od 2011 roku w dziale windykacji na stanowisko windykator. Wnioski jakie mam to takie że Grześ pod koniec działalności miał na celu ściągnąć kasę z inwestorów bo widział.ze rynek pożyczek jest już przesycony i więcej już z tego przy obecnym modelu biznesowym nie wyciśnie niż mogl wcześniej gdy nie miał tak dużej konkurencji i nagongi medialnej oraz licznych nowych czy to nowelizowanych ustaw finansowych. Do czasu kiedy nie było programu pro zysk, udzielenie pożyczki dla klienta wiązało się z bardzo dokładnym prześwietleniem danego klienta. Z komornikiem nie udzielali pożyczek albo udzielali w kwocie do 300zl max tzw chwilówki. Później weszli w wyższe pożyczki tzw nobilesa. 2000zl tylko dla stałych klientów ale bez komornika. Wtedy też zaczął się program pro zysk. Grześ budował zaufanie inwestorów poprzez odkupywanie pożyczek niespłacanych. Do tego momentu weryfikował klientów skrupulatnie. Wprowadził system polecania, aby inwestorzy wciągali w ta maszynę kolejnych inwestorów. Robił konkursy z nagrodami dla osób którzy ściągną jak najwięcej inwestorów. Otumanił ludzi zyskiem bez ryzyka, bo wyrazie niespłacanych pożyczek odkupywali je. Po czasie zmienił.zapis w umowie na temat odkupu, ale dalej odkupywali usypiając czujność inwestorów i powodując napływ nowych poprzez dobre rekomendacje inwestorów którzy już byli w systemie. Coś w stylu: "Janusz to jest dobry biznes, wiem że w umowie jest napisane że mogą odkupić a nie że odkupią, ale to jest za duża firma aby nie odkupywać zresztą odkupują od początku systemu....itp" I tak Grześ siedział i obserwował napływ nowych inwestorów, analitycy liczyli ile można jeszcze z tej maszyny wyciągnąć a prawnicy śledzili zmiany w prawie. Gdy analitycy i prawnicy stwierdzili że napompowali już ten balonik do granic możliwości bądź że piramida finansowa osiągnęła maksymalną wysokość, wtedy Grześ przeszedł do planu wyciągnięcia kasy z inwestorów do końca. Miał tysiące osób którzy byli w stanie odkupić od niego wszystko więc zaczął sprzedawać pożyczki bez opamiętania. Obniżył wymagania, podciągał blokady nierzetelnych klientów które wcześniej sam zakładał. Klienci którzy nie spacali swoich wcześniejszych zobowiązań byli blokowani, a później pod koniec działalności blokady były ściągane i laski z biur wydzwanialy do takich klientów zapraszając ich po 2000zl a wcześniej nie chcieli im pożyczyć 300zl. Dlaczego? Bo wcześniej pożyczal swoją kasę a pod koniec działalności waszą. Lepszy motyw, klient miał 400zl chwilówki grzesia. Zapraszał go do biura dawał mu 2000zl z których spłacał te 400 a później sprzedawał wam te 2000. Nie dość że zarobił na tym że klient mu spłacił z waszej kasy pożyczkę to jeszcze zarobił na was bo wy odkupiliscie od niego ta pożyczkę. Wcześniej jak dysponował jedynie swoimi pieniędzmi nie było o czymś takim mowy. Czesto dostawaliśmy na windykacji z klientów do sprawdzenia którzy prowadzili działalności gospodarczą. I stwierdzaliśmy że jest to(działalności gospodarcza) kolokwialnie mówiąc lipa to i tak taki klient otrzymywał pożyczkę bo niby tak anylityk zadecydował. Klient który nie spłacił chwilówki kilka lat wcześniej i nie mieszkał na adresie, jechaliśmy potwierdzić czy wrócił na dany adres bo przyszedł do biura po 2000zl, na adresie ewidentnie widać po pajęczynach na mecie że nikt tam nie przebywa to i tak mu udzielali mu pożyczki. W ostatnim roku ewidentnie wyglądało to tak że niby weryfikacja jest niby jakieś wymagania klient musi spełnić a tak naprawdę dawali jak prostytutka na prawo i lewo. Grześ musiał mieć kwity aby była podkładka dla prokuratury że wszystko było zgodnie z prawem. Nawyki z kopalni, owijać czujniki na metan folia aby tylko wydobywać więcej i więcej a życie tzn pieniądze inwestorów go nic nie obchodziły bo liczył tylko na swój profit. Z początku żerował na klientach a jak rynek i konkurencja go docisku wtedy jeszcze zdarł kasę z inwestorów i spakował walizki. Teraz on na kontach na Kajmanach ma setki milionów a wy macie setki dłużników z którymi będziecie się bujać kupę lat. Niestety pisze znowu z telefonu więc nie byłem wstanie rozwinąć się z tematem wypełni. Jak macie jakieś pytania konkretne to piszcie, mam spora wiedzę na temat funkcjonowania tej firmy.wiec chętnie wam odpowiem. Szczęście w nowym roku życzę w odzyskiwaniu należność:)

Zarzuty które tu wrzucasz są bardzo mocne. Skąd pomył że jakaś kasa jest na Kajmanach? Masz na to jakieś dowody czy to opowieści krążące? Z tego co przedstawiał prezes, firma ma nadal zainwestowane w pożyczki połowę swoich środków które również ściąga od dłużników drugą połowę inwestorzy.

Tak jak mówiłem , odgrzewane kotlety , żadnych rewelacji , o te działania właścicieli PZ podejrzewa większość inwestorów , cwaniaki się szykowali przez dłuższy czas do zrobienia tego. Dzieki za info , ale nic nie wnoszące do sprawy

Kajmany to oczywiście moja wyobraźnia bo nie mam.dowodow, ale liczyć umie. Jak kobieta która pożyczyła 400zl i przez 5lat co miesiąc lub dwa odniawiala pożyczkę to wpłaciła grzesiowi ok 7000zl i dalej mial zadłużenia na 400zl. Razy tysiące takich osób to wychodzi pewna suma, a gdy działasz na granicy prawa to chyba dla własnego bezpieczeństwa pieniądze będziesz trzymał.w bezpiecnym miejscu aby prokuratura nie zamroziła ci konta w przypadku ewentualnej afery. 

szczerze mówiąc nie neguję tego co piszesz tylko pytam. Ale jeżeli odpowiadasz mi że to Twoja wyobraźnia z tymi Kajmanami to ciężko uwierzyć w resztę rewelacji napisanych przez Ciebie. Myślałem że masz jakieś dowody bo różne insynuacje już na tym forum od dawna się pojawiały ale dowodów na nie nikt nie umie przestawić. To że na przykład u Was w firmie się tak mówiło to też dla mnie nie dowód bo pamiętam że jak pracowałem w kilku firmach, o prawdziwych wydarzeniach wewnątrz firmy często dowiadywaliśmy się jako pracownicy na końcu i to od osób z zewnątrz. Poza tym prokuratora uwierz że ma na czym siąść jakby co i tu wcale nie trzeba gotówki, sama siedziba firmy i inne inwestycje PZ są znacznej wartości.

Edited by renovatio

Jakie dowody? Chodzi ci o jakieś papierowe kwity? Jeśli tak to nie mam bo po co miałbym wynosić/kopiować jakieś dokumenty w firmie która mi płaci co miesiąc i w której nie mam zainwestowanych pieniędzy? Miałem to w tyłku delikatnie mówiąc. Co do końcówki twojej wiadomości: skąd wiesz ile tak naprawdę ma firma pz pieniędzy u klientów? Z informacji Adasia ? Hehe, a po drugie pomysl....jak byś byl Grzesiem....to komu byś sprzedawał pożyczki najgorszych klientów a tych najlepszych zostawiał dla siebie......

nie chodzi mi nawet o papierowe kwity. Widziałeś gdziekolwiek w firmie jak pracowałeś że pieniądze są wyciągane w dużej ilości na konta zagraniczne lub do rajów podatkowych? Bo napisać można wszystko. Ile naprawdę ma PZ pieniędzy u klientów wiem pewnie podobnie jak Ty o wyprowadzaniu tylko z opowieści.

Edited by renovatio

Nie widziałem jak Grześ nadaje paczkę z pieniędzmi kurierowi DHL. GRZES raczej jak by coś takiego chciał/zrobił to raczej starałby się zachować dyskrecję. Gość prowadził ponad dekadę firmę finansowa która liczba placówek ustępowała tylko PKO BP. Jakie jest prawdopodobieństwo tego że na koncie ma teraz 500zl a jakie że 50 000 000?

Też mi nie pasuje to poluzowanie i rozdawnictwo o którym piszesz, bo większość płatności legła w gruzach tak naprawdę dopiero po upadku KCH a właściwie informacji że w styczniu że KCH już nie ma. Wcześniej jakoś te pożyczki w większości się spłacały a poluzowanie polityki jak twierdzisz było wcześniej od początku 2017. Idąc tym tropem to powinniśmy mieć słabe wyniki rzędu 30% spłacalności jeszcze w czasie działania KCH. Generalnie wyglądało to tak że nawet jak PZ wprowadziło w umowie zmianę o odkupie i ten opisywany przez Ciebie  Grześ rozdawał pożyczki na prawo i lewo to spłacalność była na poziomie około 70% spłacanych do 30% nie spłacanych a po upadku KCH nagle proporcje się odwróciły na 70% nie spłacanych 30% spłacanych. Coś mi tu nie gra w tym o czym piszesz.

Edited by renovatio

Windykacja była do grudnia 2017. Wizyty u dłużników robiły swoja robotę. Wiem że ciezko jest zaakceptować fakt że zostalo się wydymany przez gościa po.zawodowce:) pz ma dostęp do waszych klientów, poproście o dostep do ich klientów.....niech ukryją dane osobiste i udostępniania jedynie dochody i info o możliwym Komorniku. Wtedy zobaczysz jak to naprawdę wygląda

To proste pytanie. Wytłumacz mi jedną rzecz łopatologicznie bo ja dość prosty chłopak jestem. Skoro winda działała do grudnia 2017 i była na poziomie o którym pisałem czyli dość dobrym to jakim sposobem Ci którym rzekomo rozdano te pieniądze na prawo i lewo wg polityki Grzesia mieli na początkowe raty? Chyba ze Grześ dawał pieniądze dłużnikom żeby spłacali raty do momentu kiedy upadnie KCH żeby uśpić naszą czujność w upajaniu się nowymi zakupami pożyczek co brzmi zresztą dość kuriozalnie. Bo jak wytłumaczyć takie ruchy na pożyczkach u większości inwestorów że dłużnicy spłacają raty bezproblemowo do grudnia 2017  a nagle po upadku w styczniu KCH nagle przestają. To wtedy mieli pieniądze a teraz nagle nie mają?

Edited by renovatio

Jak by ci pukali co drugi dzień do domu za pieniędzmi to też byś płacił. Z doświadczenia wiem że pierwsze wpłaty są najpewniejsze, najłatwiejsze. Sztuką jest cisnąć klienta przez 2lata aby płacił.systematycznie. z największej patologi windykacja potrafiła ściągnąć jedną dwie raty, problemy zaczęły pojawiać się przy kolejnych ratach. Taka natura, coś tam wpłacę żeby mieć argument że jak moglem to wpłacałem przecież się nie uchylam. Ale co o tym może ktoś wiedzieć kto nigdy nie robił w windykacji. Mam też pytanie bo.nie wiem....jak odukywaliscie pożyczki? To zawsze świeże? Czy zdarzyły się takie z kilkoma ratami splaconymi? Jesli tak to macie wgląd z jakiego źródła wpłynęły te raty?  Grześ mógł wpłacić pieniądze na niespłacone raty aby tylko.wystawic pożyczkę na giełdę i ktoś odkupił takiego klienta który się nie spłaca.a fikcyjnie wygląda na dobrego klienta,? Malowanie złomu tombakiem przez Grzesia 

Tak tylko to co piszesz przeczy rozdawnictwu. Będąc w siedzibie firmy wiele razy dowiedziałem się że polityka udzielania pożyczek była częściowo na zasadzie sprawdzania możliwości klienta. Czyli na przykład spłacał bezproblemowo jedną pożyczkę mimo że miał zajęcia czy słaby dochód i udzielana mu została następna pożyczka po częściowej spłacie pierwszej. I czemu nie? Skoro spłacał bez problemów poprzednią, wykazywał jakiś minimalny dochód, wiadomo też że dużo ludzi pracuje na czarno więc nie ma to pokrycia w rzeczywistych zarobkach więc czemu mają mu nie dać. Tym bardziej że specyfika produktu była taka. Normalny klient który miał dochody nie szedł po chwilówkę na zabójczy procent tylko do banku. Nie pasuje mi to do tego że tak duża ilość pożyczek nagle się przestała spłacać w momencie upadku nawet jeśli było to od takich ludzi o jakich piszesz. Nie mówiąc już o tym że ktoś z wewnątrz firmy miałby manipulować pożyczkami i je przedpłacać jak twierdzisz. Jeżeli to faktycznie prawda i masz na to dowody czy choćby widziałeś takie sytuacje to zapraszam do prokuratury. Myślę że większość inwestorów złożyłaby się na dolę dla Ciebie, jak wygramy sprawę i odzyskamy w ten sposób swoją kasę z PZ tak żebyś coś z tego miał.

Nawet jak byłyby przedpłacane wg Twojej teorii to po zakupie pożyczek procent takich które nie wpłynęła ani jedna rata zaraz po zakupie był mały. Czyli jak już mieliśmy te pożyczki to parę rat wpływało jak my byliśmy już właścicielami pożyczki a nagle w styczniu przestało więc też to trochę nie pasuje do przedpłacania przez Grzesia.

Problem na ten moment widzę jest taki że z kilku stron uderzono w firmy takie jak PZ i w nas jako inwestorów w tych firmach. Zmiany polityki i udogodnienia dla dłużników typu upadłość spowodowały że będzie dużo większy problem. Druga sprawa to moim zdaniem za długo trwała sprawa zajęcia się naszymi dłużnikami przez PZ na początku roku i tu już widzę winę PZ. Wiadomo chyba każdemu że czym dłużej przeterminowane wierzytelności tym ciężej je odzyskać. Z tego co pamiętam to nawet firma która współpracuje z PZ czyli Obligo odkupuje pakiety dłużne od firm tylko do dwóch miesięcy po terminie. Potem już nie bo uznaje je za produkt nie opłacalny. I my zostaliśmy w większości z takimi dłużnikami bo nastawienie się na windykację komorniczą trwa bardzo długo a początek roku kiedy PZ zaczęło działać sprawnie z windykacją telefoniczną sami wiemy jak wyglądała realnie. I dlatego po tak długim czasie mamy sporo zgonów, upadłości czy ukrywania się dłużników przed komornikiem

Mogę się zgodzić z tym że jakieś szersze otwarcie strumienia pożyczek poszło całkiem pod koniec działania KCH czyli 1 max 2  miesiące przed upadkiem kiedy pracownicy wiedzieli że coś jest w firmie nie  tak i chcieli podkręcić sprzedaż że tak powiem na premię przed odejściem i to wcale nie musiały o tym wiedzieć najwyższe władze. Zresztą sam prezes o tym wspominał coś że najciężej odzyskać kasę w całości będą mieli Ci którzy zainwestowali pod 2-3 miesiące przed upadkiem KCH być może z tych powodów o których napisałem i pewnie z tego powodu że nie zdążyli zbyt dużo zarobić żeby pokryć ewentualną stratę.

Ale to tylko moje zdanie i przypuszczenia.

Godzinę temu, winda123 napisał:

Wiem że ciezko jest zaakceptować fakt że zostalo się wydymany przez gościa po.zawodowce:)....

P.S. nie mam problemu z "akceptacją faktu wydymania mnie przez gościa po zawodówce" jak twierdzisz, jeżeli faktycznie by to nastąpiło. Nawet Ci powiem że się cieszę że cokolwiek odzyskałem. Bo na wcześniejszym temacie w który zainwestowałem kiedyś nie dostałem ani złotówki także nie mam z tym żadnego problemu:)

Edited by renovatio

Pewnie coś prawdy w tym co pisze winda jest ale co z tego? Nawet jakby prokurator zaczął coś działać to co zdziała? Czym Grześ z Adasiem i kucharka będą się różnic od naszych niewypłacalnych dłużników? Myslicie ze oni coś maja na papierze? Wątpię.. 

Cala prawde przedstawil Winda o rozdawnictwie i windzie . Kajmany? nikt tego nie wie . Syn od P. GRZEGORZA wyprzedawal pozyczki w pazdzierniku na gieldzie dyrektorom zabroniono zeby nie siac paniki  uspakajajac ze bedzie ok i male modyfijacje od nowego roku. Ograniczono liczbe pozyczek zeby szychy mogly sie pozbyc do grudnia swoich portfeli na gieldzie.przypomnijcie sobie ze nie bylo pozyczek do zakupu ...winda napisal dobrze niech pokaza dochody klientow i liczbe pozyczek komorniczych.

Co tu duzo pisac czas pokaze 

I jeszcze jedno pytanie jaki podmiot zajmuje sie ustalaniem nowych adresow dluznikow? Konkretna odpowiedz a nie owijanie w bawelne.

Na fb -Pracownicy kredyty chwilowki prosze zadac pytanie jest tam mnostwo bylych windykatorow i weryfikatorow mozna potwierdzic slowa windy o rozdawnictwie.

Wesolych Swiat!

Edited by Kociol

W dniu 22.12.2018 o 12:33, userxp21 napisał:

Firma zapewne miała wiele różnych swoich metod na zdobycie informacji o kliencie i jego weryfikacji.

Miała takie jak ma każdy. Swoje własne bazy jeśli klient był ich klientem. Biura informacji gospodarczej i ewentualnie bazy tworzone na podstawie porozumień instytucji pożyczkowych. 

To się da zweryfikować w czasie wizyty klienta w punkcie. Poza tym są oświadczenia klienta.

Prawnik mówi nie ma rejestrów, narzędzi, ustaw itd. a firma i tak znalazła sposób.

Widzisz... To nie ja ale @darkor twierdził, że znajomy z sądu sprawdził sprawdził mu w bazie do których On jako pracownik sądu ma nieskrępowany dostęp czy jego dłużnicy mieli sprawy sądowe.

Sęk w tym, że takiej bazy nie ma a @darkor najzwyczajniej w świecie kłamał.

Nie ma takiej bazy.

Jeżeli jest prawdą co co napisał @winda123 to już mamy jakiś trop do tego czy faktycznie w ostatnim czasie polityka udzielania pożyczek zmieniła się na bardziej ryzykowną dla nas.

No i bardzo dobrze.

Przecież właśnie o tym cały czas piszę, że właśnie to należy próbować ustalić czy taka zmiana miała miejsce a jeśli tak, to kto za nią odpowiada i jaki był jej cel.

I dobrze byłoby gdyby @winda123 swoją wiedzą podzielił się nie tylko na forum lecz z organami ścigania.

W dniu 22.12.2018 o 08:22, darkor napisał:

Po tym wiem już że Twoja wiedzą jest na poziomie pierwszego roku studiów.

Po tym czyli po czym?

Widzisz, znów miast odnosić się merytorycznie wolisz atakować personalnie.

A argumenty merytoryczne mają to do siebie, że nie ma znaczenia kto je wypowiada. jeśli dla podbudowanie Twojego ego jest to potrzebne to przyjmij od teraz, że edukację zakończyłem na poziomie nauczania przedszkolnego. Może to cie skłoni by wreszcie odnosić się nie do osoby  tylko do kwestii merytorycznych 

Ja się tylko zastanawiam gdzie jest logika w tym co pisze Winda123. 

Ciekawe po co firma miałaby dawać pożyczki na lewo i prawo a potem jak Ty to mówisz sprzedać je inwestorom i ich oszukać skoro dzisiaj firma nie prowadzi działalności operacyjnej, a cały czas ściąga pieniądze dla inwestorów tak naprawdę za darmo.

Zatrudnia zewnętrzne firmy po to aby prowadziły windykacje i płaci im prowizje od ściągniętej dla inwestorów kasy ( ze swoich pieniędzy bowiem wszystkie raty idą do inwestorów ) , Dalej utrzymuje swoją windykację telefoniczno listowną która pracuje dla inwestorów a na sam koniec jak jednak dłużnik nie płaci to inwestuje w taką pożyczkę koszty sądowe i zastępstwa procesowego aby ją ściągać przez komornika. Po za tym ze ściągniętej kasy przez komornika pieniądze księguje od % zaangażowania w daną pożyczkę ( a nie zabiera dla siebie najpierw koszty za pozew ani zastępstwa ) czyli aby odzyskać swoją inwestycję w daną niespłacaną pożyczkę musi czekać tak jak inwestor do samego końca. 

Jakby sobie kolega jak widać bardzo dobrze odnajdujący się i w matematyce i w tajnikach prowadzenia dużego biznesu to zauważyłby ile firma musi na dzień dzisiejszy wyłożyć aby prowadzić dla inwestorów te sprawy do końca i po co by to robiła skoro rozdawała pieniądze na lewo i prawo i logicznie biorąc z tego co mówisz ciężkie do odzyskania… ?

Także całe to ich wielkie oszustwo to na pewno było oszustwo stulecia zważywszy że dzisiaj aby doprowadzić sprawy do końca muszą z tych pieniędzy korzystać aby te pożyczki oszukane ściągać… 

A już hitem hitów Twojej wypowiedzi jest zdanie :

17 godzin temu, winda123 napisał:

Grześ mógł wpłacić pieniądze na niespłacone raty

To może kolega jeszcze dopowie jak niby "Grześ" miałby to niby zrobić przy tak dużej skali  ? 

No cóż na pewno nie mogłby tego robić z własnego ( firmy ) rachunku bankowego bo byłby ślad. No to może robiłby to z poczty ? Tylko kto by to wpłacał na te 1000 pożyczek niespłacanych ? Może sam "Grześ" by to robił osobiście bo chyba nie jakiś pracownik który mógłby być przecież świadkiem tego niecnego procederu i mógłby to wykorzystać. 

Żeby była jasność Ja ich wcale nie bronię. Sam nie jestem zadowolony z obecnych wyników i mam nadzieję że ściągalność komornicza ruszy w 2019 roku bo mam jeszcze całą masę pieniędzy do odzyskania jednak opowiadanie "dyrdymałów' wyssanych z palca aby podjudzić ludzi mnie irytuje. 

Twoje życie to tylko to forum.

Znów sobie coś umyśliłeś. Przyjąłeś sobie coś za aksjomat i tworzysz wokół tego bzdury.

Ja Cię mogę zapewnić, że istnieje życie poza forum :) 

Być może jest to choroba

Jesteś lekarzem? Będziesz stawiał diagnozy na forum?

Żaden dobry prawnik nie będzie udział porad i to jeszcze na forum, gdyż zwyczajnie ma tyle spraw że nie na to czasu. Ty natomiast zauważyłem że musisz postawić na swoim. Jeżeli masz rodzinę to skup się na niej bo jest ważniejsza a nie żyj tylko tym forum. 

Po raz kolejny grzecznie Cię poproszę byś nie dysponował moim czasem... Nie chcesz to nie czytaj. Nie wchodź na forum skoro szkoda Ci czasu. 

Poza tym znów tworzysz swój własny, nieistniejący świat.

Nigdy nie udzielałem jakichkolwiek porad na forum. Nigdy też nie pisałem, że jestem prawnikiem. To znów są Twoje konfabulacje.

W dniu 22.12.2018 o 13:43, darkor napisał:

Praktyk ma swoje sposoby teoretyk tego nie ma. Praktyk z racji swoich praktyk ma znajomości tu i ówdzie i je wykorzysta, tak to działa. Nawet w Sądzie jak ktoś ma znajomości to podsunie akta sędziemu celem szybszego rozpoznania. Tak to stery bądź dla niektórych niestety w praktyce działa. Teoretyk o czymś takim nie ma pojęcia, żyje w świecie teorii. 

Wiesz... Są też praktycy, którzy nawet sędziemu łapówkę wcisną. I wykorzysta każdy, najbardziej nawet nieetyczny sposób by dopiąć swojego celu bo przecież najważniejsza jest skuteczność. 

Mogę Cię zapewnić, że jest wielu, nie tylko prawników, którzy brzydzą się takimi działaniami. Ty możesz się cieszyć z tego, że "popchnięcie" terminu rozpoznania sprawy bo zasadniczo nikomu w zasadzie krzywdy. Ja mam inne zdanie. Bo właśnie jeśli miejscowe papugi z miejscowymi sędziami w sądzie w którym rzekomo pracujesz tak sobie sprawy przyspieszają to masz przyczynę dla której w sądzie którym nie pracujesz kto inny będzie Twoją sprawę odsuwał na coraz to późniejsze terminy.

Z tego, że pewne patologiczne zjawiska istnieją a Ty nawet  chętnie z nich korzystasz lub byłbyś skorzystał gdybyś mógł wcale nie wynika, że należy je akceptować czy pochwalać.

Jeśli działającego nieetycznie prawnika stawiasz za wzór i nazywasz go dobrym prawnikiem to masz nieakceptowalne dla mnie zasady moralne czy etyczne. Aż się boję, że za chwilę uznasz, że za chwilę za uprawnione uznasz wysłanie do dłużnika ekipy barczystych osiłków z bejsbolami. 

I wbrew Twoim sugestią nie chodzi tu o zestawienie praktyk - teoretyk. Wręcz przeciwnie. To jest podejście praktyczne. Ja w życiu także w praktyce nie godzę się na takie działania. Nie akceptuję ich ani w teorii ani w praktyce. Uważam za szkodliwe także w praktyce. 

Powiem Ci z czego do wynika. Ja w przeciwieństwie do Ciebie szanuję zasady. Ty ich stosowania domagasz się tylko w stosunku do siebie ale gdy masz je Ty stosować to masz je w głębokim poważaniu.

I wierz lub nie to nie ma nic wspólnego z podejściem teoretycznym tylko właśnie praktycznym. Zasad można przestrzegać bądź nie. A ich szanowanie wcale nie oznacza, że nie posiada się wiedzy o metodach i sposobach nieetycznych.

Przychodzi Facet opowiadam Wam o firmie jak sytuacja się miewała. z resztą wcześniej również wyrażałem swoje zdanie na ten temat a Wy usprawiedliwiacie niektóre osoby, twierdząc ze nie jest racjonalne zachowanie przedstawicieli firmy KCH i nie miałoby to celu skoro dalej windykują za darmo należności inwestorów. Faktem niezaprzeczalnym jest, że nie musieli by tego robić ale chcą wyjść z całej sytuacji obronną ręką. Kryteria dochodowe jak wspomniał kolega pracujący w firmie zostały poluzowane i mocno obniżone. To co trafiało pod koniec działalności firmy na windykacje na początku firmy nawet nikt by takim klientom nie zaproponował pożyczki

Marek123 dlaczego to robią ? Bo po pierwsze stać ich na to  a po drugie spłacając swoje zamrożone zobowiązania Twoim kapitałem odzyskiwali swój kapitał który pożyczyli ryzykownemu klientowi. Nie dość że windykacja mogła ściągnąć pieniądze od delikwenta to na koniec przychodziłeś Ty i odkupowałeś takiego zmęczonego "Kwiatka" od firmy 

22 godziny temu, winda123 napisał:

Otumanił ludzi zyskiem bez ryzyka, bo wyrazie niespłacanych pożyczek odkupywali je. Po czasie zmienił.zapis w umowie na temat odkupu, ale dalej odkupywali usypiając czujność inwestorów i powodując napływ nowych poprzez dobre rekomendacje inwestorów którzy już byli w systemie.

Zyskiem bez ryzyka?

Nie przypominam sobie by takie zapewnienia padały. Nawet w okresie gdy umowa przewidywała obligatoryjne odkupowanie niespłacanych wierzytelności ryzyko, że firma nie będzie miała środków na odkup wierzytelności. Właśnie premia za to ryzyko był potencjalnie duży zysk.

Zgadza się. W późniejszym okresie w nowych umowach pojawia się inny zapis. Zamiast zobowiązania się wobec inwestora do odkupienia niespłacanej pożyczki w umowie widnieje zapis o prawie PZ do jej odkupienia. Przecież na pierwszy rzut oka widać, że zasady uległy diametralnej zmianie. W miejsce uprawnienia inwestora do żądania odkupienia od tego czasu jest prawo PZ do takiego działania.

Doszło dodatkowe ryzyko, że PZ bez podawania powodu w dowolnym momencie może zdecydować, że pożyczki nie odkupi.

Przypomnę, że było to jasno w umowie napisane a i na naszym forum przedstawiciel PZ pisał, że nie mogą gwarantować odkupu każdej pożyczki. 

Nie wiem dlaczego zignorowaniem tych zmian przez niektórych inwestorów i nie uwzględnieniu ich w swojej polityce inwestycji chce się na siłę obciążać PZ. Jeszcze raz przypomnę, że gdy ta zmiana była wdrażana, gdy o tych ryzykach pisałem to przez wielu forumowiczów byłem oskarżany o to, że działam na szkodę PZ i świetnego biznesu inwestorów. Styl personalnych ataków na mnie był podobny jak dziś uskutecznia @darkor. Zero merytorycznych argumentów. Tyle, że wówczas byłem nasłany przez konkurencję a dziś jestem na garnuszku PZ :). 

Właśnie dlatego mam pełne prawo do bardzo krytycznej oceny właśnie tej grupy inwestorów, którzy zakładali, że "złe" pożyczki będą zawsze i niezmiennie odkupowane. Dziś oni usiłują na innych przerzucić skutki swoich własnych decyzji biznesowych. 

Na prawdę nic - poza własną pazernością - nie stało na przeszkodzie by po diametralnej zmianie zapisów dot. odkupu zakończyć współpracę bądź zmienić model inwestycji na taki, w którym w pierwszej kolejności i szybko odzyskuje się zaangażowany kapitał a pozostawiając w ryzykownej grze kapitał zarobiony. No, ale w ten sposób zarobki byłyby mniejsze... Sęk w tym, że potencjalne tylko zarobki...

4 godziny temu, pepperoniss napisał:

Zgadza się. W późniejszym okresie w nowych umowach pojawia się inny zapis. Zamiast zobowiązania się wobec inwestora do odkupienia niespłacanej pożyczki w umowie widnieje zapis o prawie PZ do jej odkupienia. Przecież na pierwszy rzut oka widać, że zasady uległy diametralnej zmianie.

A z kad niby wiesz jak wyglądała treść umowy? Zapewne z tego forum. 

Przypomnę, że było to jasno w umowie napisane a i na naszym forum przedstawiciel PZ pisał, że nie mogą gwarantować odkupu każdej pożyczki. 

. Styl personalnych ataków na mnie był podobny jak dziś uskutecznia @darkor.

Z mojej strony to nie są żadne ataki tylko reakcja na Twoje nic nie wnoszace  posty. Co ktoś napisze to z góry wiadomo co Ty odpiszesz. 

Darkor ale skoro Pepperoniss faktycznie inwestował kiedyś a zrezygnował właśnie z powodu zmiany wpisu w tej umowie to znaczy że znał ich treść. Powiem więcej. Żałuję że nie znałem wcześniej tego forum jak zaczynałem inwestować i Pepperonissa bo jestem pewien że po przeczytaniu tego co pisał na pewno nie zainwestowałbym pieniędzy w PZ w sposób jaki zrobiłem. I widzę tu moją winę ewidentnie. Daliśmy się ponieść łatwej możliwości zysku w PZ i taka jest prawda. Co innego obecne działania PZ w sprawie odzyskania naszych należności. Tu możemy a wręcz musimy wspólnie współpracować żeby naciskać PZ w kierunku lepszej ich windykacji. Rozważmy następne spotkanie na wiosnę w PZ ale już z konkretnym ostrzałem PZ w kierunku efektów ich działań i ich poprawy.

20 minut temu, renovatio napisał:

Darkor ale skoro Pepperoniss faktycznie inwestował kiedyś a zrezygnował właśnie z powodu zmiany wpisu w tej umowie to znaczy że znał ich treść. Powiem więcej. Żałuję że nie znałem wcześniej tego forum jak zaczynałem inwestować i Pepperonissa bo jestem pewien że po przeczytaniu tego co pisał na pewno nie zainwestowałbym pieniędzy w PZ w sposób jaki zrobiłem. I widzę tu moją winę ewidentnie. Daliśmy się ponieść łatwej możliwości zysku w PZ i taka jest prawda. Co innego obecne działania PZ w sprawie odzyskania naszych należności. Tu możemy a wręcz musimy wspólnie współpracować żeby naciskać PZ w kierunku lepszej ich windykacji. Rozważmy następne spotkanie na wiosnę w PZ ale już z konkretnym ostrzałem PZ w kierunku efektów ich działań i ich poprawy.

Witam

Zgadzam się z przedmówcą, każdy z nas podpisywał umowy w których był jasny zapis o możliwości odkupu a nie gwarancji odkupu.

Niestety i ja takie umowy podpisywałem  z przekonaniem "skoro tyle czasu odkupowali to czemu mieli by przestać to robić" a to był błąd.

PZ miał takie prawo i po prostu skorzystał z niego czy nam się to podoba czy nie.

Osobiście nie jestem zadowolony z takiego biegu sprawy, ale postawa PZ i decyzja o wzięciu na swoje barki prowadzenia spraw dalej czyli całe przygotowania pozwów i prowadzenie sprawy sądowej dalej próba egzekucji komorniczej jest dla mnie dobry rozwiązaniem, ponieważ nie wiem czy byłbym w stanie to ogarnąć o oprócz tego jeszcze inwestować dodatkową kasę.

Co nie zmienia faktu, że tempo prac w PZ jest trochę "wolne" wysyłam do Nich systematycznie maila z zapytaniem o postęp prac na moich pożyczkach i widzę że idzie to wolno.

I nie ma co tu zwalać na opóźnienia w poczcie polskiej, że reklamacje, że nie doręczyli, po prostu jak człowiek patrzy na czas obiegu dokumentów to trochę ręce opadają.

liczę, że rok 2019 pokaże co tak naprawdę jesteśmy w stanie odzyskać większość spraw już powinna  nabrać tempa komorniczego

zobaczymy jaki to przyniesie efekt.

9 minut temu, byskobol napisał:

Co nie zmienia faktu, że tempo prac w PZ jest trochę "wolne" wysyłam do Nich systematycznie maila z zapytaniem o postęp prac na moich pożyczkach i widzę że idzie to wolno.

I nie ma co tu zwalać na opóźnienia w poczcie polskiej, że reklamacje, że nie doręczyli, po prostu jak człowiek patrzy na czas obiegu dokumentów to trochę ręce opadają.

Najważniejsze na chwile obecna to czas . Każde opóźnienie celowe lub nie dla procedur prawnych w przypadku złożonych cesji to dla nas to strata .

Nie będę się tu ponownie rozpisywał ale nie wszystko działa idealnie co widać po opóźnieniach na wielu pożyczkach 

Mam nadzieję że firma wyciąga wnioski na podstawie naszych zapytań i uwag i poprawia procedury tam gdzie to nie działa jak powinno.

W moim portfelu nie mam żadnej pożyczki która była kupiona na giełdzie na statusie egzekucji komorniczej a mam takie dla których cesje wysyłałem już na początku 2017 roku. Czy ktoś ma taka pożyczkę ze statusem u komornika ?

42 minuty temu, renovatio napisał:

Rozważmy następne spotkanie na wiosnę w PZ ale już z konkretnym ostrzałem PZ w kierunku efektów ich działań i ich poprawy.

Jestem za. Proponuje koniec lutego początek marca .

Ja mam dwie.. z jednej komo ściągnął miesiąc temu 8dych i wszystko... 

• Thanks 1