Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

GaucheCaviar

Ryzyko inwestycji w pro-zysk

Recommended Posts

Ja mam podobny przypadek, tzn. nakaz zapłaty został wydany w styczniu br.

Wg. PZ wniosek o nadanie klauzuli wykonalności został złożony ale nie są wstanie określić czasu w jakim zostanie nadana klauzula.

Cytuję "W niektórych przepadkach sąd nadaje klauzulę dość szybko, w innych trwa to dłużej."

Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

1 godzinę temu, CZAREKK napisał:

w innych trwa to dłużej.

Jeśli to Twój nakaz a nie PZ to możesz spróbować zadziałać rozmawiając w sekretariacie sądu, ew. z przewodniczącym wydziału cywilnego. Ustawowy termin (acz tylko instrukcyjny) to 7 dni i nie ma chyba sądu, który nie jest w stanie poradzić sobie z klauzulami, bo mogą je nadawać referendarze. Im ale sędziom w awansie nie pomagają opóźnienia w załatwianiu tak prostej sprawy.

Czasami "wina" lezy po stronie wnioskodawcy, bo nie załączy do wniosku nakazu lub nie opłaci zwykle 6 zł za dopis. Wiwczas sprawa niepotrzebnie się wydłuża.

Natomiast jedyna oficjalna droga to skarga do Sądu Okręgowego na przewlekłość postępowania ws. nadania klauzuli wykonalności. Tyle, że jej rozpatrzenie potrwa najmniej miesiąc a w większych ośrodkach nawet pół roku czy rok... Pozostaje więc pogadać podejście mniej formalne.

Witam, czy ktoś jest zainteresowany spotkaniem w siedzi PZ np 19 lub 20 września?   Myślę, że można po raz kolejny spotkać się i omówić sytuację.

Jestem zainteresowany.

Pepik umawiaj i ogłoś termin, na pewno starzy bywalcy dopiszą:)

• Thanks 1

@pmprogres w takim razie proponuję, czwartek 19 września godzina 11. Standardowo max 2-3 h. W tym czasie powinniśmy omówić najważniejsze kwestie. Resztę możemy omówić  w trakcie lunchu. 

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich inwestorów, także im więcej nas tym lepiej.

Witam,

ja tym razem piszę się na spotkanie, mam jedną pożyczkę która ma status "Postepowanie sądowe" od 2 (słownie dwóch) lat.

Swoją drogą jak wyglądają takie spotkania, podanie ogólnych danych czy można jakoś zweryfikować swoje pożyczki?

13 minut temu, werepan napisał:

Witam,

ja tym razem piszę się na spotkanie, mam jedną pożyczkę która ma status "Postepowanie sądowe" od 2 (słownie dwóch) lat.

Swoją drogą jak wyglądają takie spotkania, podanie ogólnych danych czy można jakoś zweryfikować swoje pożyczki?

Jak to jest możliwe skoro statusy windykacyjne wprowadzone zostały jakoś w połowie 2018 roku? ;) czyli ~1 rok temu. 

Też byłabym zainteresowana uczestnictwem w spotkaniu. 

1 godzinę temu, werepan napisał:

Witam,

ja tym razem piszę się na spotkanie, mam jedną pożyczkę która ma status "Postępowanie sądowe" od 2 (słownie dwóch) lat.

Sprawy ogólne dotyczące systemu, działań PZ i ściągalności. Możesz nakreślić swój problem na spotkaniu  i na pewno zostanie sprawa wyjaśniona.

Odnośnie twojego postępowania sądowego, mogła zajść następująca sytuacja. Dłużnik zmienił miejsce zamieszkania, które nie da się ustalić. (wyjazd z kraju?). Pamiętam, że na jednym ze spotkań była już  omawiana taka sytuacja.

W każdym bądź razie zapraszam

W dniu 13.08.2019 o 14:21, Pepik78 napisał:

@pmprogres w takim razie proponuję, czwartek 19 września godzina 11. Standardowo max 2-3 h. W tym czasie powinniśmy omówić najważniejsze kwestie. Resztę możemy omówić  w trakcie lunchu. 

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich inwestorów, także im więcej nas tym lepiej.

Witam, pomimo że jestem inwestorem który wszedł prawie pod koniec działania już programu oraz z niewielkim kapitałem dla sprawdzenia Pro-Zysku, też byłbym zainteresowany w/w terminem spotkania.

Tylko proszę o potwierdzenie adresu na siedzibę (ul. Fabrycznej 12, 43-110 Tychy) bo mam do przejechania ponad 300 km i nie chciałbym się spóźnić :)

Jak się nie mylę, to chyba jest ulica Towarowa 19-23. Tychy. To nowy kwadratowy budynek, przeszklony. Nie trudno pomylić. W razie czego można sprawdzić na street view na Google maps.

Ulica Fabryczna 12 to chyba stary budynek.

Witam, również chciałbym pojawić się na spotkaniu. Czwartek 19 września jest dla mnie ok :)

Spotkanie ustalone i zatwierdzone na 19 września tj czwartek godzina 11:00.  Proszę wcześniej przygotować pytania. Z kolei  PZ prosiłbym o przygotowanie statystyk (dla porównania z ostatnimi) oraz  odpowiedzi na kilka aspektów, które były poruszane ostatnio.

Posted (edited)

Termin spotkania OK.

Edited by Lucky13

u mnie od 2 tygodni brak jakichkolwiek spłat, wcześniej co 1-2 dni coś spływało... a jak u was to wygląda?

U mnie to samo.

Nawet od Komornika nic nie weszło a wchodziło co m-c

Niestety klapa.

Wszystkie zobowiązania które były regulowane na bieżąco się skończyły. Pozostały przygotowania pozwów oraz windykacje  sądowe A co za tym idzie 0 spłat!!!! Od miesiąca posucha! 

czy to możliwe, że PZ przestało przekazywać do nas spłaty od dłużników lub komorników czy raczej prawnie takiej możliwości nie ma? bo wydaje mi się to co najmniej dziwne, że spłaty tak nagle przestały spływać...

@CZAREKK to nie kwestia możliwości prawnych lecz czynnosci faktycznych. Jeśli PZ nie będzie chciało albo mogło przekazywać środków to tego po prostu robić nie będzie. Dokładnie tak jak dłużnicy. Nie mogli lub nie chcieli płacić w umówionych terminach - to i nie płacili.

50 minut temu, CZAREKK napisał:

bo wydaje mi się to co najmniej dziwne, że spłaty tak nagle przestały spływać...

Wydaje mi się, że całkiem prawdopodobnym wytłumaczeniem tego "fenomenu" jest te, które przedstawił @InwestorPF. Jeśli w portfelu miałeś niepłacących nic i płacących co nieco, to gdy Ci drudzy skońćzyli spłaty zostali tylko ci niepłacący...

U mnie są spłaty i nawet ostatnio otrzymałem zaległe odsetki od pożyczek, które właściwie wpisałem na stratę.  Zakładam  że wcześniej komornicy nie mieli z czego ściągnąć.  Natomiast mam inny problem.  Postępowanie sądowe na dwóch moich pożyczkach trwa dobrych kilka miesięcy a biorąc czas od podpisania cesji to jest już  13 miesięcy.  

U mnie splaty lepsze niż zwykle. Caly czascis splywa od 20 zl do nawry 800 czy 900. 

Chociaż  faktycznie  i u mnie na postepowaniu sadowym wisza nirktore ponad rok i nic... jedna tylko na postepowaniu a cos powplywalo kasy

U mnie spadek spłat ostatnie 2 tygodnie ( od 23 sierpnia drastyczny spadek) i nie jest to jakiś błąd statystyczny wnioskuje to niestety z portfela kilkuset pożyczek . Zaczynam się zastanawiać w jakim kierunku to zmierza ...

Kończą się wypłaty bo kończą się wypłacalni.. przynajmniej u mnie już został jeden.. i właśnie problem widzę w czas postępowań.. wcześniej o tym pisałem to się dowiedziałem, ze muszę mieć pecha i 

"Dlaczego lata? Te czasy już dawni minęły. Większość spraw - nawet w dwu instancjach - mieści się już w max. jednym roku. A nakazy to kilka miesięcy."

18 minut temu, raf napisał:

Kończą się wypłaty bo kończą się wypłacalni..

Niestety to nie tylko to mam jeszcze bardzo dużo wypłacalnych pożyczek a spadek od 23 sierpnia jest procentowo dużo większy ???

2 godziny temu, pepperoniss napisał:

Jeśli PZ nie będzie chciało albo mogło przekazywać środków to tego po prostu robić nie będzie.

Jeżeli ktoś z Państwa będzie miał jakikolwiek dowód na taki proceder proszę o informację na forum lub prywatnie .

Edited by Lucky13

Mysle, ze teraz  bedziemy swiadkami tego co wydarzy sie w przypadku funkcjonowania sciagalnosci sadowej od dluznikow. Nie wiem jak Wy ale portfel splacalnosci sie skonczyl. Ku zaskoczeniu w swoim portfelu mialem "zgodn pozyczkobiorcy"  i ta wlasnie pozyczke juz skreslilem ale ku mojemu zdziwieniu zostala bardzo szybko uregulowana. Mysle,ze najwiekszym problemem bedzie to co widzimy ze statusem :postepowanie sadowe", "wyslanie dokumentow" wg mnie te dzialania ciagna sie tak dluzo,ze pozostaje chyba juz pomarzyc o zwrocie chocby kapitalu z inwestycji... Mysle,ze bedzie ogromnym osiagnieciem odzyskanie chocby 30-40% sadowych tematow.

Szczerze w to watpie...

Chcialbym poznac stanowisko PZ w tej sprawie

Pozdrawiam

Według prezesa procent nieściągalnych pożyczek które weszły w status postępowania sądowego to 15% w tym zgony i upadłości . Zobaczymy, sam jestem ciekaw, niestety patrząc na mój portfel optymizm po ostatnich dniach zaczyna maleć .

Edited by Lucky13