Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

GaucheCaviar

Ryzyko inwestycji w pro-zysk

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, pepperoniss napisał:

Co do oceny prawnika, że "powinien być zapis". To trochę wyszedł ze swojej roli. Sąd bowiem nie będzie się zastanawiał co powinno się w umowie znaleźć tylko oceniał to co w niej jest i konkretna treść umowy będzie przedmiotem wykładni a nie to, że coś można było zapisać inaczej.

On mówił w sensie takim, że skoro teraz Nobiles nie odkupuje to powinien taki punkt być w umowie, że Nobiles nie będzie odkupowywał. Natomiast w umowie jest, że ma prawo.....

Na stan dzisiejszy, skro nie odkupowuje to powinno to wymagać zmiany umowy i zapis, że Nobiles nie będzie odkupowywał a aktualnie na podpisanych umowach jest zapis, że ma prawo.....

Nobiles zmienił to poprzez tylko komunikat a nie zapis w umowie, że nie będzie odkupowywał. Skoro nie odkupuje to zapis w umowie powinien być własnie taki, że nie będzie a nie ma prawo...

28 minut temu, Agent napisał:

Tylko efekty nie będą widoczne od razu........wszystko trwa, Pro-Zysk zawalony jest korespondencją, zanim skompletują dokumenty, przejdzie sprawa przez e-sąd w upominawczym, zanim otrzyma się wyrok oraz klauzulę, komornik......

Nie będą widoczne od razu albo wcale. Ja po odwiedzeniu swoich to wiem, że żaden komornik nie pomoże istna patologia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

No tak racja jest pewien czynnik patologiczny. Inwestuję w tej firmie dosyć długo. Starsi stażem koledzy lub koleżanki Inwestorzy pamiętają czasy Programu Partner gdzie inwestowało się w chwilówki max.na 30 dni.:) Niestety ten model biznesowy nie odpowiadał KNF-owi więc firma musiała model ten zmienić, żeby dalej umożliwić inwestowanie. Gdy została zmieniona umowa przez firmę na mniej korzystną dla nas mówiącą o tym,że mogą ale nie muszą odkupić od nas wierzytelność zmieniłem trochę swoją strategię inwestowania w myśl zasady "jeść mniejszą łyżeczką ale częściej". W taki sposób odkupowałem od firmy pożyczki internetowe marki Feniko, które też były dostępne w ofercie, trwające max.4 miesiące. Zysk o wiele mniejszy lecz kapitał obrócił się 3 razy w ciągu roku. W chwili obecnej 90% mojego portfela to pożyczki na 4 miesiące max. do spłaty 1350 zł są i takie gdzie od pierwszej raty się nie płaci, są takie gdzie w marcu zapłaci się ostatnia rata. Zabiera to znacznie więcej czasu gdy bawisz się "drobnicą" lecz ja traktowałem to jako prewencję w szybszym i mniej problemowym odzyskaniu swych pieniędzy.Obecnie mam tylko 2 pożyczki na 24 m-ce gdzie 7 rat już się spłaciło.  W obecnym moim modelu inwestowania zwrot z inwestycji w stosunku rocznym sięgał 12-13% netto (w porównaniu do oferty np ING w zupełności mi to wystarczało). 

Edytowane przez Agent
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, darkor napisał:

Na stan dzisiejszy, skro nie odkupowuje to powinno to wymagać zmiany umowy i zapis, że Nobiles nie będzie odkupowywał a aktualnie na podpisanych umowach jest zapis, że ma prawo.....

Nobiles zmienił to poprzez tylko komunikat a nie zapis w umowie, że nie będzie odkupowywał. Skoro nie odkupuje to zapis w umowie powinien być własnie taki, że nie będzie a nie ma prawo...

Na Boga!

Trochę logiki... Jeśli umówię się z Tobą, że mam prawo wynająć od Ciebie w każdym roku kalendarzowych Twój apartament w Chorwacji na okres 2 tygodni za 5 zł. To jeśli dwa lata temu i w ubiegłym roku z tego prawa skorzystałem a teraz nie mam już na to ochoty to wcale nie musimy zmieniać naszej umowy i wpisywać w niej, że z tego prawa korzystał nie będę! Wystarczy, że po prostu z przyznanego w umowie prawa nie skorzystam. W zasadzie nawet nie muszę Cię informować, że nie zamierzam z tego prawa korzystać. Oczywiście możemy umowę rozwiązać bądź wprowadzić do umowy stosowne zmiany ale z niczego obowiązek taki nie wynika. Mogę wszak za dwa lata znów zmienić zdanie :) 

Podobnie jest tutaj. Story umówiły się, że PZ ma prawo do odkupienia wierzytelności. Komunikat nie zmienia w żaden sposób umowy. To tylko prawnie niewiążące  oświadczenie PZ, że nie zamierza z umówionego prawa korzystać. Niemniej jednak jeśli zdecydowałoby się w konkretnej bądź wszystkich sprawach to nadal ma takie prawo. Ciągle, niezmienne i - co najważniejsze - całkowicie niezależne od woli drugiej strony umowy.

Ciekaw jestem dlaczego ani prawnik ani Ty nie widzisz potrzeby wprowadzenia do umowy zapisu, że nie będziesz wierzytelności nabywał gdybyś taki zamiar powziął w przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości. Tu wystarczy zapisz, że możesz wierzytelnośc kupić i nie trzeba go zmieniać gdy już nie chcesz ich kupować?

Godzinę temu, Agent napisał:

Gdy została zmieniona umowa przez firmę na mniej korzystną dla nas mówiącą o tym,że mogą ale nie muszą odkupić od nas wierzytelność zmieniłem trochę swoją strategię inwestowania w myśl zasady "jeść mniejszą łyżeczką ale częściej".

Brawo! Więc jednak nie byłem w błędzie, że kreowany przez niektórych byłych pracowników PZ obraz inwestor-idioty to mit i w zasadzie każdy inwestor mógł zrozumieć różnicę w rozkładzie ryzyk w przypadku zmiany obliga do odkupu na prawo do odkupu wierzytelności.

Można też było - jak Ty - dostosować swoją strategię do zmienionej rzeczywistości bądź - jak pewnie uczynili niektórzy inni inwestorzy - nie zmieniać strategii akceptując zwiększone i zmienione ryzyko.

Ja jestem przekonany, że większość inwestorów właśnie w ten sposób podchodziła do swojej inwestycji. W sposób świadomy. Oczywiście, nie znaczy to, że grudniowy obrót sprawy nie był dla nich zaskoczeniem niemniej jednak mieścił się w znanych, zdiagnozowanych i akceptowanych ryzykach związanych z inwestycją!

PS. @darkor zresztą właśnie na taką okoliczność strony w umowie piszą kto jakie ma obowiązki i jakie ma prawa oraz co ma zrobić by z nich skorzystać by w przyszłości nie dokonywać zmian w umowie. Z prawa bowiem można skorzystać bądź nie! To, że mam prawo przejścia przez Twoją działkę nie oznacza, że mam taki obowiązek. Z tego, że mam prawo pierwokupu nie oznacza, że mam obowiązek kupna. Z prawa pobrania akcji też nie muszę korzystać. Jeśli ze swoich praw nie korzystam to nie można mnie do tego przymusić. Natomiast w drugą stronę działa to tak, że jeśli z jakiegoś prawa zdecyduję się skorzystać to druga strona nie może mi tego zabronić. 

Zawsze maiłem wrażenie, że to najbardziej oczywiste oczywistości :)

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Kilka ważnych punktów jakie udało mi się uzyskać na spotkaniu w ostatni wtorek:

- ostatnie zmiany w umowie powierniczego przelewu wierzytelności, są ostatnimi. Zmiany zostały dokonane aby wyjść na przeciw inwestorom;

-  zewnętrzny call center działa skutecznie.  Na chwilę obecną wewnętrzny call center więcej odbiera, niż sam wydzwania. Ilość odebranych połączeń to około 3 tys dziennie. Jeżeli zajdzie potrzeba mogą działać nawet dwa zewnętrzne call center jednocześnie;

-  trwają prace nad wprowadzeniem dodatkowej tabelki z alternatywnym rozliczeniem i to powinno pojawić się na początku marca;  Jest to jedynie alternatywa a każdy z inwestorów musi sam podjąć decyzję jak będzie się rozliczać;

- trwają prace nad zmianą w systemie, które pozwolą śledzić naszą windykację;

- zostanie udostępniony nowy numer stacjonarny dla dłużników aby ułatwić kontakt;

-  druki do wpłat zostaną wysłane do  wszystkich dłużników aby  (głównie osoby starsze), nie miały problemów z wpłatą;

- trwają prace aby istniała możliwość wystawiania windykowanych pożyczek na giełdę prywatną. Dostęp do giełdy jedynie dla osób, które podpisały aneks do umowy dotyczący giełdy. Nie ma możliwości aby dostęp miał każdy bez względu czy podpisał aneks czy go nie podpisał. Reasumując ci, którzy chcą mieć dostęp do giełdy niestety są zmuszeni przyjechać do siedziby spółki i podpisać aneks;

- opłata z giełdy prywatnej nie zostanie zniesiona;

- zostanie zwrócona uwaga, aby umowy były podpisywane przez pracowników firmy Nobiles czytelnie!

Edytowane przez Pepik78
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 minut temu, Pepik78 napisał:

Reasumując ci, którzy chcą mieć dostęp do giełdy niestety są zmuszeni przyjechać do siedziby spółki i podpisać aneks;

mozna. trzeba napisac do nich i po wygerewoniu umowy wysylaja na meila. trzeba odeslac podpisane do nich. ja juz mam na mailu, jeszcze  nie odeslalem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Marcin345 tak masz rację,  mi chodziło o sam fakt, że musi być podpisany aneks. Przyjazd do siedziby był jedynie przykładem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
53 minuty temu, Pepik78 napisał:

- ostatnie zmiany w umowie powierniczego przelewu wierzytelności, są ostatnimi. Zmiany zostały dokonane aby wyjść na przeciw inwestorom;

-  zewnętrzny call center działa skutecznie.  Na chwilę obecną wewnętrzny call center więcej odbiera, niż sam wydzwania. Ilość odebranych połączeń to około 3 tys dziennie. Jeżeli zajdzie potrzeba mogą działać nawet dwa zewnętrzne call center jednocześnie;

-  trwają prace nad wprowadzeniem dodatkowej tabelki z alternatywnym rozliczeniem i to powinno pojawić się na początku marca;  Jest to jedynie alternatywa a każdy z inwestorów musi sam podjąć decyzję jak będzie się rozliczać;

- trwają prace nad zmianą w systemie, które pozwolą śledzić naszą windykację;

- zostanie udostępniony nowy numer stacjonarny dla dłużników aby ułatwić kontakt;

-  druki do wpłat zostaną wysłane do  wszystkich dłużników aby  (głównie osoby starsze), nie miały problemów z wpłatą;

- trwają prace aby istniała możliwość wystawiania windykowanych pożyczek na giełdę prywatną. Dostęp do giełdy jedynie dla osób, które podpisały aneks do umowy dotyczący giełdy. Nie ma możliwości aby dostęp miał każdy bez względu czy podpisał aneks czy go nie podpisał. Reasumując ci, którzy chcą mieć dostęp do giełdy niestety są zmuszeni przyjechać do siedziby spółki i podpisać aneks;

- opłata z giełdy prywatnej nie zostanie zniesiona;

Więc właśnie tak jak już mówiłem w moim wpisie powyżej to, że są zmiany na naszą korzyść i w ogóle chęć współpracy z nami ze strony firmy wynika nie z tego, że jesteśmy poważani i traktowani jak partnerzy biznesowi lecz wynika to z tego, że mamy do czynienia z s.c. Jeżeli byłoby inaczej....... radź sobie sam, przyjedź po dokumenty, windykuj sam lub sprzedaj za 20% wartości. Przykład: pracownicy KCH, kto obserwował temat  od jakiegoś czasu wie co mam na myśli.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Pepik78 napisał:

Przeprowadzona ankieta tego nie potwierdza, wciąż daleka droga do tego, aby było skutecznie pod względem spłacalności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro zewnętrzny call center działa, to która to firma realizuje? PZ dał jakiś namiar?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że PZ realizuje wszystkie działania CC sam. Są to tylko moje luźne przemyślenia bez sugerowania czegokolwiek. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Agent napisał:

Więc właśnie tak jak już mówiłem w moim wpisie powyżej to, że są zmiany na naszą korzyść i w ogóle chęć współpracy z nami ze strony firmy wynika nie z tego, że jesteśmy poważani i traktowani jak partnerzy biznesowi lecz wynika to z tego, że mamy do czynienia z s.c. Jeżeli byłoby inaczej....... radź sobie sam, przyjedź po dokumenty, windykuj sam lub sprzedaj za 20% wartości. Przykład: pracownicy KCH, kto obserwował temat  od jakiegoś czasu wie co mam na myśli.

Dokładnie też tak uważam. Zwyczajnie sie obawiają nas, bo wiedzą, że nie nie są w porządku a możemy sie dobrać do ich "tyłka" Dziwię sie, że mając świadomość tego jakim osobą zostały udzielane pożyczki ludzie wysyłaja umowy powiernicze i maja nadzieje, że może komornik jakims cudem z pod ziemi znajdzie pieniądze u tych dłużników.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jeszcze bardziej się dziwię, że niektórzy się dziwią, że mając świadomość jakim ludziom były udzielna pożyczki byli święcie przekonani, że wynikające z nich wierzytelności będą w nieskończoność odkupowane mimo braku obliga do ich odkupienia :)

Natomiast kompletnie nie dziwi mnie wybór przez część inwestorów, jak mniemam tych mniej doświadczonych w kwestiach windykacyjnych i nie będących "zwierzętami" sądowymi, wariantu podpisania umowy powierniczej. I właśnie dokładnie z powodu, który wskazujesz... Skoro bowiem część wierzytelności może okazać się problematycznych to całkiem racjonalne wydaje się powierzenie windykacji na zasadzie przelewu powierniczego bez angażowania w windykację swoich dalszych środków. Trudno bowiem przypuszczać by skuteczność wierzyciela nieobeznanego z procedurami miałaby w postępowaniu komorniczym być większa niż firmy zajmującej się tym, jeśli nie bardziej profesjonalnie, to przynajmniej bardziej masowo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, zidane7 napisał:

Skoro zewnętrzny call center działa, to która to firma realizuje? PZ dał jakiś namiar?

Jest to firma ze środkowej Polski.  (widziałem umowę na własne oczy). Wiem, że wydaje się to może mało prawdopodobne, wielu z nas, inwestorów jest mocno zawiedziona. Jednak chciałbym zwrócić uwagę, że spotkanie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze, dodatkowo prezes Zawisza mówił rzeczowo i starał się tłumaczyć wszystko po kolei. Były trudne pytanie, niejednokrotnie prezes zgadzał się z naszymi postulatami. Zgodził się, że zaufanie zostało nadszarpnięte.Zaznaczył, że po całym zamieszaniu trzeba czasu, żeby zobaczyć efekty. Ja osobiście odebrałem to pozytywnie ale  żeby nie przesłodzić, chce jasno powiedzieć, że sam będę czekać na efekty. Najprostszą postacią działania  PZ, będzie aktywność na forum (czego brakuje)  i zwykłe odpowiedzi na pytania inwestorów. Natomiast jeżeli tak błaha sprawa zostanie zaniechana, to raczej w innych kwestiach nie ma co liczyć na cud. Chcę wierzyć, że prezes Zawisza jest osobą słowną i zwróci uwagę na pewne aspekty, o których była mowa na wtorkowym spotkaniu.

4 godziny temu, Egzekutor napisał:

Przeprowadzona ankieta tego nie potwierdza, wciąż daleka droga do tego, aby było skutecznie pod względem spłacalności.

Tak to prawda ale zewnętrzny call center dzwoni do każdego dłużnika, natomiast wiele osób obawiając się oszustwa, sama dzwoni do Nobiles 2. Stąd prawie 3 tys. telefonów, które odbiera wew. call center. Dodatkowo chce zaznaczyć, że działają pełną parą od końca stycznia i ilość osób oddelegowanych do wew call center może się zwiększyć. Właściwie wpłaty należy analizować od końca stycznia.

Edytowane przez Pepik78
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szanowni Państwo,

wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom pragniemy poinformować, iż w dniu 27 lutego 2018 roku zostanie udostępniona możliwość wystawienia na Giełdzie prywatnej pożyczek, co do których prowadzone jest postępowanie windykacyjne. Szczegóły dotyczące zmian w sposobie korzystania z Giełdy prywatnej zostaną Państwu udostępnione w dniu 27 lutego 2018 roku w Instrukcji obsługi, w zakładce „Pomoc”.

Zaznaczyć również należy, że wierzytelności wynikające z umowy pożyczki gotówkowej udzielonej pożyczkobiorcy nabyli Państwo w drodze umowy przeniesienia prawa majątkowego. Zawarcie tej umowy nastąpiło poprzez zaakceptowanie oferty nabycia prawa majątkowego złożonej przez Nobiles 2 w systemie „Pro-Zysk”. Na potwierdzenie zawarcia umowy przeniesienia prawa majątkowego, każdorazowo każdemu nabywcy takiej wierzytelności przesyłany był odpis tejże umowy wraz z podpisem złożonym w imieniu Nobiles 2.

Celem usprawnienia obrotu wierzytelnościami pomiędzy Uczestnikami systemu „Pro-Zysk” za pośrednictwem Giełdy prywatnej, a także ewentualnych czynności windykacyjnych konieczne jest, aby każdy Uczestnik, który zamierza zbyć swoją wierzytelność, uprzednio przesłał Nobiles 2 odpis umowy przeniesienia prawa majątkowego wraz ze złożonym przez siebie podpisem.

Mając na względzie powyższe, wszystkie oferty zbycia wierzytelności zamieszczone na Giełdzie prywatnej, które nie zostały dotychczas przyjęte przez Uczestnika zainteresowanego nabyciem, zostaną systemowo wycofane z Giełdy prywatnej. Warunkiem ponownego zamieszczenia oferty na Giełdzie prywatnej będzie uprzednie doręczenie Nobiles 2 umowy przeniesienia prawa majątkowego (umowa 1) wraz ze złożonym przez Uczestnika podpisem. Umowa ta może zostać ponownie wygenerowana w dowolnym momencie w zakładce pożyczki trwające oraz pożyczki zakończone.

Jeśli zaś chodzi o wszystkie pozostałe pożyczki, które dotychczas zostały zbyte za pośrednictwem Giełdy prywatnej, to Nobiles 2 skieruje do wszystkich Zbywców takich wierzytelności listy z umowami przeniesienia prawa majątkowego wraz z prośbą o ich odesłanie wraz ze złożonymi podpisami. Do przesyłki dołączona zostanie koperta ze stosownymi oznaczeniami pozwalająca na wysłanie listu na koszt Nobiles 2.

Nadmieniamy nadto, że z dniem 27 lutego 2018 roku zostaje zniesiony limit granicy alokacji, celem umożliwienia swobodnego zakupu pożyczek za pośrednictwem Giełdy prywatnej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patrząc na wyniki ankiety utwierdziłem się w przekonaniu, że na poprawę spłacalności pożyczek nie ma co liczyć!

Czerwonych cały czas sukcesywnie przybywa. Na ta chwilę to 60 % jeśli chodzi o ilość i 80% jeśli chodzi o kapitał.

Myślę, że Nobiles zależy na tym żeby windykacji było jak najwięcej i trafiły do nich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja widzę ostatnio jeszcze jeden problem, który powstał po likwidacji oddziałów.
Ludzie spłacają niepoprawne kwoty, minimalnie za niskie. Wynika to zapewne z tego, że wiele wpłat jest opóźnionych o tydzień czy dwa. I powiedzmy do spłaty jest rata 250zł + 2.50zł odsetek za opóźnienie, ale klient robi przelew na 250, bo nie wie o tym że doszły mu jakieś odsetki. I też przez takie sytuacje część pożyczek widnieje na czerwono, bo rata jest spłacona częściowo.

Przypuszczam, że gdy ludzie chodzili do punktów, to mieli dokładną informację ile w danym dniu należy zapłacić, aby ostatnia rata była w pełni spłacona. Teraz takiej informacji nie mają.

Czy działania infolinii obejmują również takie przypadki, że ktoś spłacił ratę (a przynajmniej tak myśli), ale powinien jeszcze dopłacić 2 czy 3 złote odsetek, aby rata była w pełni opłacona ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

U mnie najwięcej czerwonych jest u osób, które spłacały regularnie 6-7 rat (około 90% czerwonych)a od stycznia lądują na windykacji. I  jeszcze jeden przypadek, mam jedną pożyczkę gdzie już jest 4 miesiąc windykacja i nic się z nią nie dzieje, ma ktoś coś takiego? I nie mam możliwości zawarcia umowy powierniczego przelewu wierzytelności a już powinna być.Screenshot_2018-02-23-20-57-23-620_com.android.chrome.thumb.png.df7df7bd4c81eb15323845f7ea6ca1cf.png

Edytowane przez owki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zadzwoń w poniedziałek na infolinię i się dowiedz w czym rzecz. Ja mam jedną, gdzie właśnie trzecia weszła w windykacje i też się nie pojawiła umowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 22.02.2018 o 18:37, Pepik78 napisał:

....

Fakt.

Byłem w firmie w piątek, więc 3 dni później, żeby odebrać drugą grupę wierzytelności. Przy okazji poprosiłem p. Zawisze o pokazanie mitycznego call center. Otrzymałem informację, że w firmie są trzy call center. Jedno przykłuwało moją uwagę już dwa razy jak byłem (znajduje się na parterze po prawej stronie jak się wejdzie do budynku), bo widziałem przygotowane stanowiska i zero ludzi na tych stanowiskach. Tym razem w trakcie "wycieczki"  była tam jedna pani (stanowisk jest około 10). Zwróciłem uwagę, że stanowiska są puste, na co pan Zawisza odpowiedział, że ludzie nie mogą być przyspawani do stanowisk przez cały czas i być może są na przerwie. Połowę tych stanowisk (1 rząd - około 5 stanowisk, szacuję nie liczyłem) miałem cały czas na oku, bo siedziałem na przeciwko i sprawdzałem dokumenty.  Zajęło mi to ponad 5 godzin i w tym czasie nie zaobserwowałem ani jednej osoby po tej stronie, którą widziałem. Zatem jeśli prawdą jest, że ludzie byli na przerwie to jest to praca marzenie, bo przerwy trwają minimum 5 godzin.

U góry było drugie call center. Byliśmy pod drzwiami. Nie wchodziliśmy do środka, żeby nie przeszkadzać. Na drzwiach był napis "Dział Windykacji". Pan Zawisza mówił, że w tym call center pracuje 26 osób. Widziałem 4 stanowiska i wszystkie były obsadzone. Wierzę, że pozostałe też były obsadzone. Nawet zacząłem wierzyć, że faktycznie dzwonią oni do nierzetelnych dłużników. I wtedy, gdy jechaliśmy windą na dół pan Zawisza powiedział, że w najbliższym czasie planują rozpoczęcie współpracy z dwoma zewnętrznymi call center, bo ludzie wciąż w bardzo dużej liczbie dzwonią do firmy i dużo odbierają rozmów, ale niezbyt dużo dzwonią, bo nie mają możliwości.

Zatem dostaliśmy inny komunikat, bo Ty 3 dni wcześniej dostałeś info, że call center zewnętrzne działa dobrze, a ja 3 dni później dostałem komunikat, że dopiero planują uruchomienie współpracy z dwoma call center. Moje doświadczenia z dłużnikami raczej potwierdzają to, że rozmów wychodzących jest jak na lekarstwo. Obecnie mam obdzwonione około 60 osób (czterdzieści parę w pierwszej turze) i kilkanaście w drugiej. Co prawda wczoraj znalazła się jedna pani, która potwierdziła, że pod koniec stycznia dzwonił ktoś z firmy do niej i informował o zmianach i o tym, że pieniądze teraz trzeba przesyłać na konto. Niestety jak na 60 osób, to bardzo mało. Czeka mnie jeszcze około 90 rozmów - moich i innych inwestorów, dla których będę obsługiwał spłatę, więc próbka będzie rosła. 150 rozmów to dla mnie będzie wystarczająca próbka, żeby ocenić prawdziwość twierdzeń o prowadzeniu bądź nie windykacji. Chociaż pośrednio pan Zawisza sam przyznał, że póki co raczej odbierają telefony, niż dzwonią.

Do trzeciego call center nie poszliśmy, więc nic nie mogę o nim napisać.

Byliśmy też zobaczyć maszynę do pakowania listów. Fajny "kombajn". Na jednej kupce kładzie się kartki, na drugiej koperty i z maszyny wychodzą gotowe listy. Pan Zawisza mówił, że maszyna ma wydajność 4000 listów na godzinę.  Czyli moce produkcyjne są.

Co prawda w momencie jak tam byliśmy maszyna pakowała puste kartki, ale osoba która ją obsługiwała mówiła, że taka jest procedura, że trzeba najpierw sprawdzić poprawność działania. Rzuciłem okiem na kartki, które były przygotowane do pakowania i były tam wezwania do zapłaty w zawiązku z opóźnieniem spłaty rat. 

Koniec faktów. Teraz spekulacja:

Call center z całą pewnością istnieje. Zapewne tylko odbierają telefony, bo linie są przeciążone. Jeśli już dzwonią to raczej do swoich dłużników, bo do tych do których ja dzwoniłem tylko jedna osoba na 60 potwierdziła, że do niej dzwoniono. I była to rozmowa informująca o zmianach w sposobie płacenia rat, a nie windykacja telefoniczna.

Trochę też dziwi mnie, dlaczego około 3 tygodnie zajęło Nobilesowi wysłanie listów do ludzi. Sądziłem, że wąskim gardłem mogło być pakowanie listów. Tymczasem jak widać listy można było zapakować w 3 dni robocze.

W dniu 23.02.2018 o 10:24, patyk2004 napisał:

Myślę, że Nobiles zależy na tym żeby windykacji było jak najwięcej i trafiły do nich.

Jeśli przyjąć założenie, że celem działania firmy Nobiles jest osiąganie zysku, Twoje twierdzenie jest jak najbardziej prawidłowe, a Nobiles instytucją Non Profit raczej nie jest ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@irussan ty chyba czegoś nie rozumiesz albo specjalnie siejesz ferment.  Odnośnie Twojego zdania " Zatem dostaliśmy inny komunikat, bo Ty 3 dni wcześniej dostałeś info, że call center zewnętrzne działa dobrze, a ja 3 dni później dostałem komunikat, że dopiero planują uruchomienie współpracy z dwoma call center".  Otóż jedno zewnętrzne call center już działa i tak jak wcześniej pisałem, jest to firma ze środkowej Polski. Natomiast pod uwagę brane są jeszcze inne dodatkowe zwnętrzne call center, które mają wspomóc aktualnie działające zewnętrzne call center lub działać w przyszłości, jeżeli umowa z aktualnym call center nie zostanie przedłużona. Brana jest pod uwagę opcja z dwoma zewnętrznymi call center, które będą działać jednocześnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

[---]

Przykro to stwierdzić ale robią nas w ... w białych rękawiczkach!

OT. To nie jest targowisko!

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

niewatpliwie teoretyczna windykacja przedsadowa to fikcja, zeby nagonic na powiernictwo, z drugiej strony cieszy, ze jak sie dobrze pocisnie to dluznicy płacą. komornik bedzie mial z czego sciągac z odsetkami karnymi. w takim wypadku Nobilesowi bedzie oplacalo sie funkcjonowac. najgorzej trafic totalna patole + zgony. jednak statystycznie  rzecz biorac uwzgledniajac rozklad normalny trzeba by bylo miec wyjatkowego pecha zeby stracic  na calosci. trzeba wziac tez pod uwage, ze zajmuje im to tyle czasu-odnotowanie w systemie ze ktos podpisal powiernictwo, gdyz  kazdy dzien zwloki to dla nich bardzo duzy zysk dlatego z niczym sie nie spiesza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Mimo wszystko jeżeli irussan ma rację to PZ nie do końca traktuje nas uczciwie i poważnie niech więc  Pan Zawisza ustosunkuje się do tych newsów 

Edytowane przez slawko1979

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Slawko1979

Nie bądź naiwny.. Napisze Ci że wykonują 150.000.000 telefonów dziennie i to nie prawda co pisze ten użytkownik. Uwierzysz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@zidane7 dodaj jeszcze 3 lub 6 zer a na pewno będzie można uwierzyć.

A jeśli CI powie, że wykonują 150 a 2000 telefonów dziennie to uwierzysz czy będzie to tylko bardziej wiarygodne.

Nie nie mam powodu przypuszczać, by przyjmować, że relacja @irussan odbiegała od rzeczywistego przebiegu. Natomiast z jego subiektywnymi wnioskami i spekulacjami można się zgodzić bądź nie.

Natomiast @zidane7 ma o tyle rację, że takie odpytywania PZ o każdy szczegół, w kwestiach gdzie trudno o dowody trochę mija się z celem.

Wszystko rozbija się bowiem o kwestię zaufania i uznawaniu innych rozwiązań za realną alternatywę. 

Nie dziwi mnie taka a nie inna ocena i spekulacje @irussan. Dlatego konsekwentnie prowadzi On windykacje z pominięciem PZ. Nic więc dziwnego, że przez ten pryzmat patrzy na to co widzi w PZ. Dlatego od czasu gdy wyraźnie rozgranicza zauważone przez siebie fakty od swych ocen i spekulacji nie powinno się tych ocen traktować jako siania fermentu. Bądź co bądź cytowane przez Niego wypowidzi p. Zawiszy oraz zaobserwowane fakty można interpretować tak jak On.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta