Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

GaucheCaviar

Ryzyko inwestycji w pro-zysk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam dzialalnosci a od 8lat rozliczam na pit36 i wszystko ok ,wspolnie z żoną

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

i pod jaką pozycją to rozliczasz w PIT36?

Edytowane przez renovatio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie prawdą jest że działania Nobiles nastawione są na doprowadzenie do windykacji prawnej. W marcu nawiązaliśmy współpracę z trzema firmami windykacyjnymi co spowodowało że w kwietniu zanotowaliśmy o 15% więcej spłat w stosunku do marca.

Co prawda pożyczki dalej „świecą się” na czerwono, ale po kliknięciu w przycisk harmonogram można zauważyć że coraz więcej klientów którzy przestali regulować raty w styczniu bądź w grudniu powoli zaczynają spłacać swoje pożyczki.

Nie wszyscy klienci są w stanie od razu uregulować całą zaległość, proponujemy im spłaty większe od 1 raty, możliwe że okres spłat wydłuży się u takich osób o kilka miesięcy w stosunku do pierwotnego harmonogramu, ważne jest dla nas aby należności były regulowane i nie narastały. Namawiamy  państwa do analizy swojego portfela nie pod kątem ilości pożyczek na windykacji tylko pod kątem ilości spłat.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pepperonis dziękuję bardzo :) Może temat wałkowany, ale bardzo przewijany z pcc (czytałem). 

Pozwoliłem się jeszcze skonsultować z infolinią podatkową. Pozycja 216 lub 217 w zależności, kto się rozlicza (podatnik czy małżonek). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecam szukanie kontaktu do dłużnika przez FB. Znalazłem jedna Panią która nie spłacała po napisaniu spłaciła 3 raty, przeprosiła etc....ba nawet mi potwierdzenie wysłała.

Na pytania o kontakt telefoniczny odpowiedziała, iż nie było a osoba chętna do spłaty.

Szkoda że większość tych co mam to osoby starsze i nie mają FB

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, ProZysk napisał:

Namawiamy  państwa do analizy swojego portfela nie pod kątem ilości pożyczek na windykacji tylko pod kątem ilości spłat.

i tak zrobiłem! marzec 18 spłat, kwiecień 10.. jeszcze 5 dni kwietnia, ale nie wróże, że będzie te 18 spał, a te +15% w stosunku do marca to już wogóle. 

Ciągle przybywa pożyczek, które lądują na windzie. 

Mam wrażenie, że panuje jakiś dziwny bałagan w tym  wszystkim. Ostatnio wysłałem cesje, wszystkie str. z parafką, a odesłali mi już bez. Po co ? Na co? Wiszą mi pożyczki z listopada, bez żadnej wpłaty, cesje wysłane, a tam żadnego ruchu..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, kaskax napisał:

Pozycja 216 lub 217

To nie jest prawidłowy sposób rozliczenia choć błędna odpowiedź wynikała pewnie z tego, że błędnie sformułowałeś pytanie. W tej pozycji podaje się bowiem tylko zryczałtowany podatek od odsetek, którego nie pobrał płatnika. Jeśli więc pytałeś o odsetki to odpowiedź infolinii była prawidłowa. Tymczasem Ty nie rozliczasz odsetek od umowy pożyczki tylko przychody z praw majątkowych czyli wynikające z wykonania zobowiązań z nabytej wierzytelności, czyli prawa majątkowego, które kupiłeś. A te rozlicza się w poz. 74 - 78 PIT-36 (ewentualnie 125 - 129).

Dlatego tak ważne jest prawidłowe zadanie pytania i dlatego zawsze zalecam konsultację z doradcą podatkowym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, kaskax napisał:

Pepperonis dziękuję bardzo :) Może temat wałkowany, ale bardzo przewijany z pcc (czytałem). 

Pozwoliłem się jeszcze skonsultować z infolinią podatkową. Pozycja 216 lub 217 w zależności, kto się rozlicza (podatnik czy małżonek). 

w poz 216 lub 217 co będziesz rozliczał?  bo chyba nie zyski z PZ..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, pepperoniss napisał:

To nie jest prawidłowy sposób rozliczenia choć błędna odpowiedź wynikała pewnie z tego, że błędnie sformułowałeś pytanie. W tej pozycji podaje się bowiem tylko zryczałtowany podatek od odsetek, którego nie pobrał płatnika. Jeśli więc pytałeś o odsetki to odpowiedź infolinii była prawidłowa. Tymczasem Ty nie rozliczasz odsetek od umowy pożyczki tylko przychody z praw majątkowych czyli wynikające z wykonania zobowiązań z nabytej wierzytelności, czyli prawa majątkowego, które kupiłeś. A te rozlicza się w poz. 74 - 78 PIT-36 (ewentualnie 125 - 129).

Dlatego tak ważne jest prawidłowe zadanie pytania i dlatego zawsze zalecam konsultację z doradcą podatkowym.

Tylko w pozycji 74 w PIT 36, przecież tam są wykazywane prawa autorskie i inne prawa o których mowa w art. 18 UPDOF gdzie przy pożyczce prawa autorskie ???

Art. 18. Za przychód z praw majątkowych uważa się w szczególności przychody z praw autorskich i praw pokrewnych w rozumieniu odrębnych przepisów, praw do projektów wynalazczych, praw do topografii układów scalonych, znaków towarowych i wzorów zdobniczych, w tym również z odpłatnego zbycia tych praw.

Poniżej linki do informacji na temat opodatkowania zysków kapitałowych  w tym odnośniki bezpośrednio do ustawy.

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/pit/758357,Jak-opodatkowac-odsetki-z-tytulu-umowy-pozyczki.html

https://www.gofin.pl/pit/17,8,215,913,odsetki-od-pozyczki-w-pit-38.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, renovatio napisał:

Tylko w pozycji 74 w PIT 36, przecież tam są wykazywane prawa autorskie i inne prawa o których mowa w art. 18 UPDOF gdzie przy pożyczce prawa autorskie ???

Na pewno?

Przeczytajmy to jeszcze raz...

Art. 18. Za przychód z praw majątkowych uważa się w szczególności przychody z praw autorskich i praw pokrewnych w rozumieniu odrębnych przepisów, praw do projektów wynalazczych, praw do topografii układów scalonych, znaków towarowych i wzorów zdobniczych, w tym również z odpłatnego zbycia tych praw.

Tak więc w ww. poz. wykazuje się też przychody z praw autorskich ale nie tylko. Wykazuje się tam także wszelkie inne przychody, koszty i dochody z wykonywania wszelkich praw majątkowych z wyjątkiem tych opodatkowanych w sposób zryczałtowany.

Poniżej linki do informacji na temat opodatkowania zysków kapitałowych  w tym odnośniki bezpośrednio do ustawy.

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/pit/758357,Jak-opodatkowac-odsetki-z-tytulu-umowy-pozyczki.html

https://www.gofin.pl/pit/17,8,215,913,odsetki-od-pozyczki-w-pit-38.html

Jeszcze raz. W Twoim przypadku źródłem przychodu nie są odsetki od udzielonej przez Ciebie pożyczki lecz przychody z wykonywania odkupionych wierzytelności. Tak więc te linki zgodnie z prawdą mówią jak opodatkować przychody z odsetek. Tyle, że Ty odsetki opodatkowujesz. 

Zrobiłeś ten sam błąd co przy zasięganiu języka w informacji podatkowej. Skoro stawiasz pytanie o odsetki to odpowiedź dostajesz na stawiane pytanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uściślając, po naszemu:

Nabywamy wierzytelność prawa majątkowe objęte "umową przeniesienia prawa majątkowego nr...", w ramach której przysługują nam prawa o zwrot kwoty pożyczki i odsetki (od pożyczki oraz za opóźnienie spłat).

Nabywamy wierzytelność od NOBILES  S.C, a nie udzielamy pożyczki Kowalskiemu. Nadal pożyczkodawcą jest  więc KCH, Nobiles czy inny podmiot wymieniony w umowie pożyczki (nie znam treści, ani stron umowy pożyczki), zaś pożyczkobiorcą wspomniany Kowalski.

W ramach umowy przeniesienia prawa majątkowego Nobiles czyli ORGANIZATOR, który jest wierzycielem "odsprzedaje" nam swoje prawa i przy tym zobowiązuje się, że będzie obsługiwał dla nas spłatę pożyczki - prowadził system PZ

Spłata otrzymana od pożyczkobiorcy ) nie jest dla inwestora spłatą odsetek od pożyczki, bowiem nie jest on stroną tej umowy  - a jest zapłatą wierzytelności nabytej w oddzieleniu od umowy pożyczki - czyli umowie przeniesienia prawa majątkowego.

Zatem, to co nazywamy umownie zyskiem (wariant I czy II od PZ) nie rozliczamy w poz. 216 PIT - 36, czy PIT-38 (to już kompletnie nie to zeznanie).

Jak sama nazwa umowy wskazuje  - sugeruje, nabytą wierzytelność jako prawo majątkowe, rozliczamy w PIT-36,  w poz. . 74 - 78, odnosząc właściwe przychody i koszty z sumy poszczególnych wierzytelności. Ale o tym (sposobach rozliczenia) już mowa była w wcześniejszych  wpisach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Jest wątek odnośnie podatków. Prośba do moderatorów o przeniesienie tego do właściwego działu.

Edytowane przez Lucky13

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, ProZysk napisał:

Nie prawdą jest że działania Nobiles nastawione są na doprowadzenie do windykacji prawnej. W marcu nawiązaliśmy współpracę z trzema firmami windykacyjnymi co spowodowało że w kwietniu zanotowaliśmy o 15% więcej spłat w stosunku do marca.

Szanowny Panie Prezesie!

Czy to działanie z Państwa strony jest racjonalne?? W takim razie po co w grudniu zwolniono cały wewnętrzny dział windykacji terenowej?? Może trzeba było go mocno wyszczuplić a nie likwidować w całości!! Przecież wiadomym było, że klienci bardzo licznie będą się "wysypywać" i przestawać płacić po ogłoszeniu upadłości przez KCH a Wy jako Zarząd po trzech - czterech miesiącach informujecie, że współpracujecie aż z trzema firmami windykacyjnymi!!! Skandal i bezsens totalny. Skąd na takie działania posiadają Państwo budżet?  Będąc na Państwa miejscu zmieniłbym swoim pracownikom umowy z KCH na Nobiles 2 tak jak w przypadku pozostałych pracowników innych działów i nadal kontynuowałbym windykację terenową wierzytelności należących do Nobiles, pozostałych firm współpracujących i Inwestorów a nie teraz rozkładacie ręce bo się nie płaci. I nie będzie się płacić gdy do pewnego procenta klientów się nie pojedzie. Jaki to procent wszyscy widzą po swoich portfelach ilu tych klientów jest oraz po ofertach na giełdzie. Sporo tego. Pewne rzeczy były do przewidzenia kiedy Państwo postanowili nagle zmieniać swoją ORIENTACJĘ biznesową o 180 stopni a pomimo tego zachowali się Państwo jako Zarząd jak dzieci we mgle. Za długi czas jestem z Państwem aby tak siarką mydlić mi oczy. Pozdrawiam i życzę podejmowania tylko samych dobrych dla nas Wszystkich decyzji. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, ProZysk napisał:

Co prawda pożyczki dalej „świecą się” na czerwono, ale po kliknięciu w przycisk harmonogram można zauważyć że coraz więcej klientów którzy przestali regulować raty w styczniu bądź w grudniu powoli zaczynają spłacać swoje pożyczki.

Nie wszyscy klienci są w stanie od razu uregulować całą zaległość, proponujemy im spłaty większe od 1 raty, możliwe że okres spłat wydłuży się u takich osób o kilka miesięcy w stosunku do pierwotnego harmonogramu, ważne jest dla nas aby należności były regulowane i nie narastały. Namawiamy  państwa do analizy swojego portfela nie pod kątem ilości pożyczek na windykacji tylko pod kątem ilości spłat.

Czy firmy windykacyjne działają również w temacie pożyczek do których zostały podpisane umowy cesji powierniczej ? Na etapie wypowiedzenia umowy i windykacji przedsadowej ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kontaktował się z Wami, inwestorami, ktoś z TV? Nie wiem skąd i jak do mnie dotarł, może przez to czym się zajmuje, ale zadzwonił, przedstawił się i powiedział o co mu chodzi. Umówiliśmy się na  spotkanie i tu moje zdziwienie bo dużo wiedział, dlatego pytam czy jeszcze z kimś rozmawiał? Zebrał dużo ciekawego materiału i brakuje mu tylko kogoś dla uwiarygodnienia ( jak to określił). Wiem ze pieniądz lubi ciszę ale powiem Wam ze jak to tak dalej ma  wygladac to nie widm czy się nie skuszę. Z dnia na dzień u mnie jest coraz gorzej. Już chyba nic nie może tego pogorszyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, darkor napisał:

Polecam szukanie kontaktu do dłużnika przez FB. Znalazłem jedna Panią która nie spłacała po napisaniu spłaciła 3 raty, przeprosiła etc....ba nawet mi potwierdzenie wysłała.

Na pytania o kontakt telefoniczny odpowiedziała, iż nie było a osoba chętna do spłaty.

Szkoda że większość tych co mam to osoby starsze i nie mają FB

Gratuluję , ale . . . 

Ja mam telefony wszystkich moich dłużników i z 50-ciu którzy są na windykacji zaledwie kilka nakłoniłem do spłaty . Prawie wszyscy po pierwszym telefonie , kolejnych już nie odbierają . Ostatnio wprowadziłem sms-y i znów się trochę ożywiło w spłatach , ale to jest wzrost rzędu kilku procent . Ciężko jest tylko telefonicznie windykować . Gdyby tak doszła do tego jeszcze windykacja terenowa ech . . . 

Dodam , że robię to delikatnie , raczej informacyjnie . Mam świadomość , że nie mam innych środków nacisku .

W windykacji pracuje od 10-ciu lat .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby się nie okazało ze jak knf się za to weźmie to już żadnych spłat nie będzie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z telewizją jeszcze bym się wstrzymał. Będzie na to czas, być może szybciej niż później. Ale póki co dałbym jeszcze chwilę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
56 minut temu, Lucky13 napisał:

Czy firmy windykacyjne działają również w temacie pożyczek do których zostały podpisane umowy cesji powierniczej ? Na etapie wypowiedzenia umowy i windykacji przedsadowej ?

Tak działają . Nawet dotarli do klientki która już ma 5 zaległych rat , od 1-szej do 5-tej . 

Wśród moich dłużników powtarzana jest tylko jedna firma windykacyjna : OBLIGO S.A.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 minut temu, raf napisał:

Kontaktował się z Wami, inwestorami, ktoś z TV? Nie wiem skąd i jak do mnie dotarł, może przez to czym się zajmuje, ale zadzwonił, przedstawił się i powiedział o co mu chodzi. Umówiliśmy się na  spotkanie i tu moje zdziwienie bo dużo wiedział, dlatego pytam czy jeszcze z kimś rozmawiał? Zebrał dużo ciekawego materiału i brakuje mu tylko kogoś dla uwiarygodnienia ( jak to określił). Wiem ze pieniądz lubi ciszę ale powiem Wam ze jak to tak dalej ma  wygladac to nie widm czy się nie skuszę. Z dnia na dzień u mnie jest coraz gorzej. Już chyba nic nie może tego pogorszyć.

Dziennikarze maja to do siebie że zawsze działają w pierwszej kolejności w swoim interesie .Nie widzę w tym żadnych korzyści dla inwestorów. Z drugiej strony mam nadzieje że zarząd Nobilesu w chwili obecnej nie postrzega cierpliwości inwestorów jako ich naiwności . Wierze że P. Zawisza doprowadzi jak najszybciej do sytuacji satysfakcjonującej inwestorów .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, pmprogres napisał:

bowiem nie jest on stroną tej umowy

Dokładniej rzecz ujmując inwestor jest stroną tej umowy, bo wszedł w prawa i obowiązki pożyczkodawcy.  Pożyczkobiorca nadal spłaca kapitał i odsetki. I w procesie cywilnym z dłużnikiem będziemy dochodzić zwrotu pożyczki i odsetek.

Niemniej jednak dla nas źródłem przychodu jest umowa nabycia wierzytelności i bez znaczenia jest, że wierzytelność wynika z umowy pożyczki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 minut temu, pepperoniss napisał:

Dokładniej rzecz ujmując inwestor jest stroną tej umowy, bo wszedł w prawa i obowiązki pożyczkodawcy. 

istotnie,

jednak wg mnie inwestor nie jest stroną w pierwotnej umowie pożyczki, czyli nie jest pożyczkodawcą (który jest KCH, Nobiles czy kto tam jeszcze) i nie jest pożyczkobiorcą (Kowalski) - to miałem na myśli

Ale oczywiście z racji nabycia wierzytelności (odkupionej raczej od pożyczkodawcy) na mocy umowy przeniesienia prawa majątkowego, wstąpił w prawa i obowiązki pożyczkodawcy, którym nie jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Agent napisał:

po trzech - czterech miesiącach informujecie, że współpracujecie aż z trzema firmami windykacyjnymi!!! Skandal i bezsens totalny.

Nie bardzo rozumiem...

Nie informują - źle...

Informują - skandal i bezsens totalny...

1 godzinę temu, Agent napisał:

Przecież wiadomym było, że klienci bardzo licznie będą się "wysypywać" i przestawać płacić po ogłoszeniu upadłości przez KCH

Wiadomym było? Niby skąd? Co najwyżej można było przypuszczać, że część dłużników spróbuje skorzystać z poluzowania tzw. miękkiej windykacji a i to bardziej wiązałbym z rezygnacją z windykacji terenowej niż faktem ogłoszenia upadłości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

żeby się nie okazało że to faktycznie powolne gotowanie żaby

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@pmprogres Oczywiście wiedziałem, że użyłeś pewnego skrótu myślowego. Zdecydowałem się jednak sprostować tę drobną nieścisłość by czytelnicy (inwestorzy) - szczególni ci, którzy uparcie chcą wszystko co wiąże się z tą umową wiąże rozliczać na PIT-28 bądź w PIT-36 jako podatek od odsetek mogli dostrzec gdzie leży ich błąd w rozumowaniu.

A rzecz bowiem właśnie w tym, że do określenia opodatkowania musimy określić co jest źródłem dochodu dla nas a nie na podstawie jakiego stosunku prawnego wierzytelność jest nam spłacana.

Niestety, jak widać w tym wątku ciągle pokutuje traktowania "zysków" z tych umów jako odsetek a przecież wystarczy uważnie przeczytać objaśnienia do PIT-38 czy też do poz. 216 PIT-36 by zauważyć, że kompletnie ten sposób rozliczenia jest nieodpowiedni. Bo o ile Kowalski możne mieć wątpliwości co do płaconych przez dłużnika odsetek to jeśli chodzi o "upust" na kapitale nie powinien mieć wątpliwości, że nie stanowi on odsetek z umowy pożyczki i zysk w tej części w ogóle nie wynika z łączącej inwestora z dłużnikiem umowy pożyczki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta