Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

GaucheCaviar

Ryzyko inwestycji w pro-zysk

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jusik2002 może coś w tym być że te przy końcówce będą cięższe do ściągnięcia i zwrot zainwestowanego kapitału z racji że wcześniej nie inwestowałeś i nie zarobiłeś będzie cięższy, ale nie niemożliwy. Nie nastawiaj się że nic nie odzyskasz bo wydaje mi się to nie możliwe żebyś na 12 pożyczek nie odzyskał jakiejś części (jakiej się okaże) z odsetkami jak przyjdzie windykacja komornicza pod warunkiem że podpisałeś cesje i przekazałeś do PZ. Jak PZ podawał że przez swoje komornicze odzyskał ponad 80% to nawet patrząc bardzo pesymistycznie uważam że 50% cesji minimum powinniśmy odzyskać. Sam jestem ciekaw efektów komorniczych i pewnie za niedługo je zobaczymy czy są jakieś. Pociesza mnie zdanie kolegi Raf który napisał że "do pożyczkobiorcy KCH  zapukał komornik i był zdziwiony, ze ktoś przyszedł po swoje i teraz szuka, kto mu da kredyt na spłatę" . Myślę że wielu pożyczkobiorców którzy nas olali  się zdziwi jak zapuka do nich komornik i będą szukali kasy żeby to spłacić.

Ja dla przykładu z października mam trzy pożyczki: 3020- cesja, 3540- cesja 5250 - trwa i  z listopada 2017 dwie pożyczki po 5250 cesja i 5250 trwa z grudnia 2017 jedna pożyczka za 3540 trwa. Możesz podać jakie to są pożyczki wartościowo z ciekawości?

Edytowane przez renovatio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jusik2002 nie dziwie ci sie ze nie masz żadnej spłaty pożyczki z października i listopad 2017 rok  , powód jest jeden rekordowa sprzedaż pożyczek w tym czasie dostawali wszyscy konsolidowano wszystko co się dało i komu się dało, wiem bo pracowałem w tej firmie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

flakerss mi się coś spłaca więc nie jest aż tak źle. Pytanie czy to nie były pożyczki np za 10000 zł których ja akurat nie mam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
24 minuty temu, renovatio napisał:

Jusik2002 może coś w tym być że te przy końcówce będą cięższe do ściągnięcia i zwrot zainwestowanego kapitału z racji że wcześniej nie inwestowałeś i nie zarobiłeś będzie cięższy, ale nie niemożliwy. Nie nastawiaj się że nic nie odzyskasz bo wydaje mi się to nie możliwe żebyś na 12 pożyczek nie odzyskał jakiejś części (jakiej się okaże) z odsetkami jak przyjdzie windykacja komornicza pod warunkiem że podpisałeś cesje i przekazałeś do PZ. Jak PZ podawał że przez swoje komornicze odzyskał ponad 80% to nawet patrząc bardzo pesymistycznie uważam że 50% cesji minimum powinniśmy odzyskać. Sam jestem ciekaw efektów komorniczych i pewnie za niedługo je zobaczymy czy są jakieś. Pociesza mnie zdanie kolegi Raf który napisał że "do pożyczkobiorcy KCH  zapukał komornik i był zdziwiony, ze ktoś przyszedł po swoje i teraz szuka, kto mu da kredyt na spłatę" . Myślę że wielu pożyczkobiorców którzy nas olali  się zdziwi jak zapuka do nich komornik i będą szukali kasy żeby to spłacić.

Ja dla przykładu z października mam trzy pożyczki: 3020- cesja, 3540- cesja 5250 - trwa i  z listopada 2017 dwie pożyczki po 5250 cesja i 5250 trwa z grudnia 2017 jedna pożyczka za 3540 trwa. Możesz podać jakie to są pożyczki wartościowo z ciekawości?

Jedną 3200 splacala się ładnie ale już przestała, 3×1360 I reszta po 400-600 zlotych. Dziwne są te na 1360 bo jak się dowiedziałem najczęściej podlegały odkupowi przez PZ. Cześć pewnie uda się odzyskać ale chyba że trzy mam od ludzi których PESEL się zaczyna od 40..... więc robiłem trochę za ZUS :( Trudno, była to ryzykowna inwestycja w której niestety nie doczytałem magicznego stwierdzenia "ma prawo".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie w lipcu aż miło się logować w systemie - nadpłacone pożyczki poschodziły z windykacji,  chyba jednak dociera do niektórych, że trzeba płacić :) Jedna sprawa jest jednak irytująca - chyba ludzie nie do końca wiedzą, ile są winni - jedna pani miała 1,5 raty do spłaty, nadpłaca biedna od 2 mc i nie może skończyć pożyczki, bo co nadpłaci to idzie na odsetki etc. i doszło do kuriozalnej sytuacji, że wczoraj zapłaciła kolejną ratę i ewidentnie albo nie wie ile ma wpłacić, albo ma coś źle podane, bo wisi jej 45 gr. na windzie. Moje pytanie również, czy oprócz telefonów pożyczkobiorcy wiedzą ile mają spłacić oprócz raty - odsetek, odsetek za opóźnienia etc.? Mam wrażenie, że oni spłacają ratę, jest to automatycznie rozliczane na priorytetowe rzeczy: odsetki za opóźnienie, a dopiero potem na ratę, przez co robi się pętla nieskończoności, bo zawsze coś będzie wisieć. Skąd pożyczkobiorcy mają wiedzieć, ile są winni ponad to, co w umowie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Meggy cieszy że coś się polepsza.  Z tego co mi wiadomo po rozmowie w PZ to wszelkie niedopłaty o których piszesz itp rzeczy zostają dopłacone w ostatniej racie wtedy PZ informuje dłużnika ile jest jeszcze do dopłaty za zaległości i odsetki dlatego często spotykane "spłata częściowo" pomimo że klient wpłaci całą ratę

1 godzinę temu, jusik2002 napisał:

Jedną 3200 splacala się ładnie ale już przestała, 3×1360 I reszta po 400-600 zlotych. Dziwne są te na 1360 bo jak się dowiedziałem najczęściej podlegały odkupowi przez PZ. Cześć pewnie uda się odzyskać ale chyba że trzy mam od ludzi których PESEL się zaczyna od 40..... więc robiłem trochę za ZUS :( Trudno, była to ryzykowna inwestycja w której niestety nie doczytałem magicznego stwierdzenia "ma prawo".

to te małe 400 - 600 zł będą łączone z firmą "Bocian Pożyczki" trwały z nimi rozmowy nie wiem czy już to dograli. Jeżeli chodzi o pesel 40 to wierz mi że duża część pożyczek była w tym przedziale wiekowym i większość takie ma. Jeżeli się spłacała ta 3200 a przestała to jest szansa że klient spłaci tylko myślał pewnie że mu się upiecze. 1360 zł pożyczki to miałem z początku roku, one były na krótkie terminy i mi się pospłacały. Pod koniec ciężko było takie kupić pamiętam. Chodziły coraz większe konsolidacje z coraz dłuższym terminem spłaty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie jak i mojej żony, lipiec ruszył z przytupem, aż miło. Oprócz normalnych spłat pojawiają się także spłaty po kilka rat jednocześnie. Jedna z pożyczek nawet wskoczyła w postępowanie egzekucyjne, (cesja wysłana w lutym). Na giełdzie prywatnej ceny zaporowe, o kilkadziesiąt do tysiąca  złotych więcej niż rekomendowane. Także moim zdaniem jest dobrze, skoro ludzie nie pozbywają się za bezcen pożyczek.

ps Irussan ponawiam pytanie, Jak tam u ciebie z windą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Czyli wychodzi na to że czas od podpisania cesji do postępowania egzekucyjnego to minimum pół roku przy e-sądach.

Kolega Irussan pewnie tak mocno ruszył z windą że się nie wypowiada bo się boi że wszyscy ruszą do niego po pomoc, albo pojechał na długie wakacje:D

Wydaje się że coraz więcej osób odczuwa lekkie lub większe polepszenie spłat, to pozytywnie nastawia na przyszłość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, Meggy napisał:

Mam wrażenie, że oni spłacają ratę, jest to automatycznie rozliczane na priorytetowe rzeczy: odsetki za opóźnienie, a dopiero potem na ratę, przez co robi się pętla nieskończoności, bo zawsze coś będzie wisieć.

Może i robi się pętla ale to normalne, wynikające z kc. rozliczanie długów. Najpierw na należności poboczne. Później należność główna.

11 minut temu, Meggy napisał:

Skąd pożyczkobiorcy mają wiedzieć, ile są winni ponad to, co w umowie?

Mogą sobie chociażby policzyć. Albo zadzwonić gdzie trzeba. I w końcu co to wierzyciela interesuje skąd się dłużnik dowie...

Ale to tak tylko w sensie formalistycznym. Bo akurat Wy jesteście znakomitym dowodem na to, że dług to nie tylko problem dłużnika ale również, o ile nie przede wszystkim wierzyciela właśnie.

To o czym piszesz dotyka w zasadzie troszkę szerszego tematu. Bo o ile to ile wynosi dług jest w istocie obiektywne i wyliczalne to już obowiązku informowania o jego wysokości nie ma. Nie znaczy to oczywiście, że nie należy o wysokości zadłużenia dłużnika informować.Tyle, że trzeba zachować też jakiś umiar. Przecież operator nie wie kiedy dłużnik dług spłaci a poza tym informowanie pociąga też za sobą pewne koszty. W praktyce zaś chyba istotniejszym jest określenie pewnych zasad wewnętrznych by nie dochodzić pozwem 0,45 zł lub innej niewielkiej kwoty nawet jeśli prawnie jest to dopuszczalne i daje zarobić.

Znam kilka przypadków pazernych radców, którzy miast wysłać jeden pozew na 51 zł za 10 faktur za telefon wysłali ich 10 - na każdą osobno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, renovatio napisał:

Meggy cieszy że coś się polepsza.  Z tego co mi wiadomo po rozmowie w PZ to wszelkie niedopłaty o których piszesz itp rzeczy zostają dopłacone w ostatniej racie wtedy PZ informuje dłużnika ile jest jeszcze do dopłaty za zaległości i odsetki dlatego często spotykane "spłata częściowo" pomimo że klient wpłaci całą ratę

to te małe 400 - 600 zł będą łączone z firmą "Bocian Pożyczki" trwały z nimi rozmowy nie wiem czy już to dograli. Jeżeli chodzi o pesel 40 to wierz mi że duża część pożyczek była w tym przedziale wiekowym i większość takie ma. Jeżeli się spłacała ta 3200 a przestała to jest szansa że klient spłaci tylko myślał pewnie że mu się upiecze. 1360 zł pożyczki to miałem z początku roku, one były na krótkie terminy i mi się pospłacały. Pod koniec ciężko było takie kupić pamiętam. Chodziły coraz większe konsolidacje z coraz dłuższym terminem spłaty

Co masz na myśli pisząc o Bocianie ? Czy je odkupia w jakimś pakiecie ? Czy dostaniemy za nie kasę czy oni będą to windykowac ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, jusik2002 napisał:

Co masz na myśli pisząc o Bocianie ? Czy je odkupia w jakimś pakiecie ? Czy dostaniemy za nie kasę czy oni będą to windykowac ? 

Na spotkaniu prezes Zawisza, wstępnie przedstawił możliwość współpracy z firmą Bocian. Pod uwagę będą brane jedynie końcówki pożyczek tzw ostanie 2-4 raty, które mają być odkupione/skonsolidowane przez firmę Bocian. Spotkanie odbyło się 25 czerwca i w tym dniu, jeszcze nie było  wiadomo, czy współpraca zostanie podpisana. Zasada współpracy ma polegać na skupie małych pożyczek 2-4 raty a dłużnik będzie miał nową pożyczkę skonsolidowaną. Jest to ukłon w stronę inwestorów ale nie wiemy jaki będzie algorytm wyboru pożyczek przez firmę Bocian. Czy będą skupować wszystkie czy np co 5 czy 10-tą.

Na chwilę obecną nie wiemy, czy do współpracy dojdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bocian wykupił bazę klientów od kch. Znajomy jest doradcą klienta w tej firmie. W ciągu dnia spływalo do niego 80 kontaktów do ludzi z którymi ma się umówić na weryfikację i konsolidację pozyczek. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Dokładnie miało być tak jak napisał Pepik78.  Coolman1 potwierdzasz że już to działa? Jeżeli tak jest to znów fajna wiadomość dla nas inwestorów i potwierdzenie że to co obiecują na spotkaniu realizują.  Jak będę na następnym spotkaniu to podpytam o to p. Zawiszę czy faktycznie dopięli ten temat.

Czyli widać że są jakieś chęci do działania ze strony PZ i nie ma co nakręcać się że będzie źle. Mam tylko nadzieję że na FB ktoś trochę uspokoi to towarzystwo (ja akurat nie mam konta na tym propagandowym portalu) i ludzie przestaną szukać haków i zeznań przeciwko PZ bo to niczemu nie służy. Jeżeli się nie rozliczą to na to przyjdzie czas a na razie lepiej będzie jak damy im działać a nie będziemy ich ciągać po sądach czy telewizjach bo w ten sposób na tym nie zyskamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, działaja na tej bazie. Jednak nie wszystkim osoba jest udzielana konsolidacja nie wszyscy przechodzą ich weryfikacje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

a to na pewno. Bocian będzie konsolidował wg swoich kryteriów bo na nich przenoszone jest dalsze ryzyko spłat rat. Czyli prawdopodobnie PZ da im wszystko a oni wybiorą te które przejdą ich weryfikację.

Jak będziesz miał taką możliwość to daj znać ie procentowo pożyczek przechodzi weryfikacje w "Bocianie"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jednak nie wiadomo na co dłużnicy przeznaczą nową pożyczkę od Bociana - czy na „nasze” zobowiązania od kch czy na imprezkę . Poza tym raczej wiadomo i tak ze jak dłużnikowi zostało 2 czy 3 raty to i tak by to spłacił i jest rzetelny , problemem są ludzie nie płacący żadnej raty lub jakąś małą część 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Daniel1978 tylko z tego co zrozumiałem w rozmowie to nie w ten sposób miało działać jak piszesz. Klient który przejdzie weryfikacje Bociana dostanie propozycje większej pożyczki żeby było mu łatwiej spłacać a Bocian zapłaci PZ tę różnicę i weźmie spłatę nowego produktu na siebie. Tak ja to zrozumiałem. Ale może niech kolega Pepik78 potwierdzi.

Zresztą jak już podpisali faktycznie umowę i warunki to prezes to wyjaśni jak działa na następnym spotkaniu, bo wcześniej trwały dopiero rozmowy.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Daniel1978 konsolidacja  będzie polegać na spłacie. Pieniądze my otrzymamy od razu a dłużnik  będzie miał wydłużony  okres spłaty. Będzie też więcej do płacenia. Dłużnik w tym momencie będzie podlegać pod bociana. Na pewno nie będzie sytuacji  w której dłużnik  dostanie kasę. 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, Pepik78 napisał:

ps Irussan ponawiam pytanie, Jak tam u ciebie z windą?

19 godzin temu, renovatio napisał:

Kolega Irussan pewnie tak mocno ruszył z windą że się nie wypowiada bo się boi że wszyscy ruszą do niego po pomoc, albo pojechał na długie wakacje:D

Kolega " irussan " dostał bana i już raczej się tu nie pojawi . Co prawda mógłby pod nowym nickiem , ale z tego co wiem ma dużo pracy . Miesiąc temu kontaktowałem się z nim , to wówczas miał 75 % płacących na bieżąco . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To nie wiedzieliśmy bo tak ucichł. Czyli jak 75%  to nie ma jakiegoś przekrętu ze strony PZ że dawali byle komu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko on wziął 90 % swoich spraw . Te które były windykowalne . 10 % zostawił w ProZysku , bo stwierdził , że przy tak niskich dochodach i tak nic nie wyciągnie sądownie . I tamte sprawy zostawione nie spłacają się w ogóle . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak naprawdę to nie wiemy jaką irussan ma ściągalność , myśle ze nikt nie widział jego statystyk , a jeśli by było mało to i tak by zawyżył , żeby „złapać „ inwestorów na pośrednictwo przy odzyskiwaniu długów , z czego ma zarobek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dobra ale za co dostał bana? ps mówisz, że 75% na bieżąco? To by wypadało zdecydowanie lepiej niż PZ. @lek jeśli możesz, to wypytaj jak jest aktualnie u niego i podziel się informacją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Ok 

Postaram się później dowiedzieć 

A bana dostał za obrażanie innych użytkowników forum . Taki dostał oficjalny powód .

Ciekawą spłatę miałem dziś . Wpłata 165 zł od klienta ze statusem " POSTĘPOWANIE SĄDOWE " Kwota została rozksięgowana następująco :

2018-07-19 zysk za opóźnienie w spłacie
86,03 zł
2018-07-19 zysk
75,76 zł
2018-07-19 spłata kapitału
3,21 zł

Tylko 3,21 zł poszło na kapitał , ale klientka nie płaciła przez 6 kolejnych rat . Nie reagowała na telefony , list ode mnie , od ProZysku pewnie , dopiero pozew sądowy zadziałał :cool:

Edytowane przez lek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

AKTUALNE WYNIKI SAMODZIELNEJ WINDYKACJI U IRUSSANA :

14 % spraw tych z minimalnym dochodem zostało w ProZysk ( te nie spłacają się prawie wcale ) Do windykacji samodzielnej zabrane zostało 86 % spraw . 

1. 12 % zostało już zamkniętych 

2. 24 % jest w statusie " SĄD "

3. 76 % zabranych spraw spłaca się ( większość na bieżąco )  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta