Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Question

Z racji tego, że dostałem offtopic, a zainteresował mnie temat @pierwego i @twardego postępując zgodnie z radą @Egzekutora założyłem odpowiedni do tego temat. 

Powtarzam moje pytanie, które zostało usunięte oraz za które dostałem ostrzeżenie:

Dlaczego stary temat @SirJoJo został zablokowany skoro on go założył?

Interesuje mnie ta sprawa, bo też chcę zacząć promować programy, a na to wygląda, że jak program okaże się sukcesem to jest przejmowany przez Money-Monitor

• Like 3

39 answers to this question

Recommended Posts

• 0

@Kebab na 3 moje posty - 2 razy napisałem - że @Egzekutor jest właścicielem i on tu ustala reguły gry...

@Egzekutor: FAKT napisałeś FOLDER który raczej jest już utożsamiany z funduszem. Powtarzam w takim razie tak: Czy widziałeś żebym cokolwiek atakował ? Po raz kolejny powtarzam ja nie założyłem tego wątku ! wypowiedziałem się dopiero dzisiaj bo wiedziałem , że będzie tak jak jest ( Mało tego moja wypowiedz była daleka od jakiegokolwiek ataku jak już to polegała na pytaniach na które wystarczyło najprościej w świecie odpowiedzieć tak samo jak innym forumowiczom.

• 0

To jeśli już prosisz o to, aby nie wkładać Ci nic w Twoje usta to prosiłbym o wzajemne zachowanie.

Przypomnę swoje słowa jeszcze raz, bo chyba nie doczytałeś:

Powstanie funduszu nie ma jednak nic wspólnego z powstaniem folderu, więc nie ma co mieszać tej kwestii. 

Walczysz z ogólną ideą tworzenie folderów na tym forum i z tym że zamykamy ogólne wątki dyskusyjne. Ponadto więcej na ten temat wyraziłeś w swojej prywatnej wiadomości do mnie, ale to chyba nie jest miejsce, aby wyciągać wszystkie argumenty.

• 0

Po raz kolejny jest mi sugerowana WALKA to są bardzo mocne słowa o negatywnym wydźwięku. Skąd taki wniosek ? Powtarzam jak mantrę: " To nie ja założyłem wątek - wypowiedziałem się dopiero po serii komentarzy kilku użytkowników - tego wymagała przyzwoitość w tej sytuacji. A jednak "doczepiono" się tylko DO MNIE do nikogo innego.

Moja prywatna wiadomość: ( podstawowe zasady savior - vivre zmuszają mnie do nie wywlekania PRYWATNEJ rozmowy na PUBLICZNE forum  ) skoro już tylko nadmieniasz ten wątek to warto też nadmienić, że nie byłem przeciwny funduszowi tylko rodzajowi promocji jaki został zastosowany dla niego i o to samo myślę rozeszło się osobą zakładającym ten wątek. 

Jeżeli faktycznie chcemy tą sprawę przedyskutować i nadać jej kształt bo jak widać takie sytuację mogą się zdarzyć w przyszłości to musimy zrobić to merytorycznie, na temat a nie w ten sposób. W ten sposób gwarantuję, że do niczego się nie dojdzie. 

Ucinam dyskusje bo nic nie wnosi a wręcz przeciwnie nabiera dziwnego obrotu. Tyle z mojej strony.
Czekam na propozycje jeżeli takie się pojawią. 

• 0

Może dorzucę jedną rzecz od siebie:

• Fundusz super sprawa - raz skorzystalem z tej opcji i odzyskalem troche kasy na jednym z blogów.
  • Folder supportowy - zauważyłem jak to działa i nikt wcześniej nie robił z tego faktu problemów - stary temat jest zamykanu i podpinany w folderze supportowy.
  • Teraz najciekawsz: gry zostałem (na wyraźną prośbę admina) moredatorem folderu Palmills, w jednym z pierwszych postów umieściłem Baner Palmills z podłączonym moim reflnkiem. Chwię później bener został usunięty a ja dostełem ostrzeżenie  

Reflink. Folder supportowy nie uprawnia Cię do spamowania czy omijania regulaminu.

Reflink w tym wypadku okazał się niezgodny z regulaminem. Dlatego dziwi mnie, że w wątku o funduszu znajduję się reflink kogoś innego niż założyciela tematu.

• Like 1

• 0

@SirJoJo

Wybacz ale Twoja, nawiązując do bokserskiej retoryki, seria chybiła celu...

Widzisz... Ja tylko i wyłącznie sprostowałem nieprawdziwe informacje, które raczyłeś byłeś zamieścić w tym wątku, a nie innym....

Bez znaczenia czy wywołany do tablicy przez ludzi czy z własnej inicjatywy. 

Nie wiem gdzie widzisz miejsce do czytania między wierszami przy podawaniu informacji ewidentnie nieprawdziwej.

Z drugiej zaś strony choć nie użyłeś wprost tych słów od pierwszego postu, właśnie między wierszami, mówisz:

Niesprawiedliwość dzieje się mi, wynalazcy programu, ojcu założycielowi, który katorżniczą wręcz pracą odkrył źródełko. Niesprawiedliwość tak wielka, że zauważyli to postronni i w mej obronie wystąpili. Dlatego nie mogę już milczeć.

I nie ma w tym żadnego problemu. Możesz mieć swoje zapatrywanie na kwestie funkcjonowania forum. Może Ci się nie podobać i możesz oczekiwać zmian.

Sęk w tym, że wprost żadnych pretensji sformułować nie chcesz...

Więc może nadszedł czas byś w końcu się określił czy w ogóle czujesz się czymkolwiek skrzywdzony i czego oczekujesz.

Bo może ta cała dyskusja jest bez sensu... Własnie z tego powodu, że niczego nie oczekujesz i krzywdy żadnej nie widzisz...

A teraz do pryncypiów... :)

Przecież nikomu o to nie chodzi więc po co to w ogóle poruszasz jak dla mnie to OFF TOPIC

Skoro tak to mogłeś zgłosić do moderacji...

Ja jednak jestem przeciwnego zdania.

W tym forum urzekło mnie właśnie to, że konsekwentnie trzyma się dwu zasad:

1) dyskusja o jednym programie tylko w jednym miejscu

2) jednen link na jeden program.

Zmiana, w wyniku której obok folderu dyskusja miałaby się toczyć w również równoległym wątku jest zmianą radykalną. Dotykającą tego co dla mnie jest istotą tego forum.

I jej złamanie to prosta droga do tego by zacząć się zastanawiać nad tym, że skoro dyskutować można o jednym programie w kilku miejscach to dlaczego nie w kilku wątkach.

Wszak każdy ojciec założyciel może mieć coś sensownego do powiedzenia...

Tak od siebie...

W swoim wątku...

To nie są radykalne zmiany - przestań wyolbrzymieć.

Dlatego dla mnie to zmiana RADYKALNA...

A odpowiadając na Twoje kolejne pytanie

Skoro sprawa i decyzja należy do @Egzekutora to czemu tyle potu i czasu wylewasz na negowanie tego ?

Ano dlatego, że decyzja należy do @Egzekutora. Nie do mnie.

A ja, w przeciwieństwie do Ciebie i wielu dyskutantów nie tylko nie widzę potrzeby ale nawet nie chciałbym zmian w tym zakresie.

Tylko tyle i aż tyle...

• Teraz najciekawsz: gry zostałem (na wyraźną prośbę admina) moredatorem folderu Palmills, w jednym z pierwszych postów umieściłem Baner Palmills z podłączonym moim reflnkiem. Chwię później bener został usunięty a ja dostełem ostrzeżenie  

Reflink w tym wypadku okazał się niezgodny z regulaminem. Dlatego dziwi mnie, że w wątku o funduszu znajduję się reflink kogoś innego niż założyciela tematu.

I to jest temat do rozważenia - co zauważył już w tym wątku @Egzekutor

Gdzieś musiałem umieścić informację o powstaniu funduszu i uważam, że najlepszym miejscem do tego jest folder. Nie upieram się jednak nad tą lokalizacją, bo rzeczywiście fundusz to byt wyjątkowy i jest uzależniony od prowizji. Powstanie funduszu nie ma jednak nic wspólnego z powstaniem folderu, więc nie ma co mieszać tej kwestii. Gdyby administrator nie zamówił folderu to bym informację o funduszu zamieścił w wątku dyskusyjnym. Z drugiej strony dziwię się Twojej walce z folderem, jesteś oficjalnym przedstawicielem tego programu i dostajesz podwyższoną prowizję za swoje przedstawicielstwo a także dodatkowe profity jak np. własny reflink w wykupionym bannerze na forum, dziwi mnie więc że nie wspierasz inicjatyw promocyjnych administratora programu. Z jednej strony zgłoszono Cię jako moderatora folderu, z drugiej strony mocno się przed tą funkcją bronisz. Myślę, że powinieneś jasno określić swój statut, właściwie nie przede mną a przed administratorem programu.

Natomiast ten wątek dotyczy kwestii związanej z losem pierwotnego wątku po utworzeniu folderu i... rzekomym przejmowaniem programów przez Money Monitor.

Twój post, w kontekście tego co pisze @Egzekutor a @SirJoJo temu nie zaprzecza wręcz potwierdza praktykę, że obowiązuje zasada jedne temat - jedne reflink. Nawet w tak szczególnej sytuacji jak Twoja.

Natomiast w dyskutowanym temacie jasno widać, że w dość wyjątkowej sytuacji (to drugi przypadek funduszu gwarancyjnego na forum) w pewien sposób interesy @SirJoJo zostały zabezpieczone.

Być może w niezadowalającym Go stopniu ale to należałoby wprost wyartykułować...

• 0

Oj i tu już jakoś lżej z cytatami... Jakoś więcej od Siebie...  Ale znowu wszystko na podobnej zasadzie wyolbrzymiania, pół prawd i tak dalej. Czy seria chybiła celu? To twoje zdanie - które szanuję :) 
A tu dlaczego już mi się nie chce bawić w to co Tobie i dlaczego już nie będę wchodził w te multi-cytaty [---]

I to był kolejny post który oddala nas od tak przecież przez upragnionego celu znalezienia alternatywy dla sytuacji.

Edited by Polon

• 0

I to był kolejny post który oddala nas od tak przecież przez upragnionego celu znalezienia alternatywy dla sytuacji.

Wręcz przeciwnie. Przybliża do decyzji zmieniać czy nie zmieniać.

Nie wiem dlaczego założyłeś, że ten wątek musi zakończyć się zmianami. Ja ich nie chcę ale nie zakładam, że ich nie będzie.

Co jest wyolbrzymione?

To, że podałeś nieprawdę?

Czy może to, że chowasz się za plecami innych sam nie mówiąc o co masz żal i czy w ogóle masz żal, jaką widzisz swoją krzywdę i czy w ogóle widzisz swoją krzywdę?

Tak... Wiem... Pewnie nie Ty widzisz a ludzie widzą... Nie Ty czujesz a ludzie czują... Nie Ty oczekujesz zmian, tylko ludzie oczekują... itd., itp...

Edited by pepperoniss

• 0

pepperoni chyba się nie pofatygowałeś przeczytać wersetu...

• 0

Czyli jak wykupimy folder programu to mamy prawo zamieścić tam swój reflink ?

• 0

Dlugo zastanawialem sie co dopisac do tego tematu poniewaz sam moge kiedys stanac przed sytuacja gdy moj perspektywiczny temat zostanie zamieniony na Support folder. 

Jesli chodzi o sam fundusz - tak jak pisalem wczesniej - super sprawa zwlaszcza ze @Egzekutor  doklada do funduszu z wlasnych srodkow (reklamy wykupione na forum) a wcale nie musi tego robic. Jest to zdecydowanie z korzyscia dla forumowiczow.

Obecnie jest buuum na hyipy co widac to po nowych forumowiczach oraz masowo pojawiajacych sie tematach - sam jestem na forum od nieco ponad 2 miesiecy. Kilku z nas troche "rozkrecilo" dobrze prosperujace programy i sciagnelo adminow do forum (z propozycja reklamy) i z tad obawa ze korzysci (prowizje) plynace z wielu godzin pracy (odpowiadanie na pytania i rozwiazywanie problemow, informacje o nowosciach itd) moga zniknac jesli nastapia nowe okolicznosci. Osobiscie nie narzekam - mam dobry stosunek zarowno z adminami programow ktorych watki zalozylem/prowadze oraz z administracja forum - i oby tak zostalo :)

Mysle jednak ze kilka rzeczy powinno zostac zmienionych/dopisanych poniewaz regulamin w obecnej formie nie reguluje kwestii chocby Support folderu - co sie dzieje z starym tematem itd.

Nalezalo by sie takze zastanowic nad zmiana punktu o jednym reflinku na temat jesli np. wystapia dodatkowe okolicznosci, dzieki ktorym forumowicze zyskaja korzysci (fundusz). W chwili obecnej umieszczenie reflinka m-m w folderze supportowym jest wg. mnie zlamaniem regulaminu a mowienie o korzysciach plynacych z funduszu jest troche spamowaniem/"namawianiem" do dolaczenia do programu z reflinka m-m. Wiecej ludzi skorzysta - bedzie wieksze zabezpieczenie. |Trudno to inaczej napisac (bo to jest korzysc) ale nie dziwie sie ze SirJoJo obawia sie ze straci potencjalnych poleconych. No ale jest jeszcze druga strona medalu - nie jest powiedziane ze nowi inwestorzy w ogole dolaczyli by do programu (albo zrobili by z polecenia zalozyciela tematu) - przeciez jest on na rynku od ponad miesiaca i do tej pory nie zdecydowali sie na rejestracje- i w tym wypadku prowizje nawet z 2 lini lub 3 linii sa bonusem - lepsze kilka procent niz nic. Zdaje sobiespra kwestia umiejscowienia informacji o Funduszu jest "tricky" (nie umiem znalezc polskiego slowa) - sam @Egzekutor nawet pisze o tym. 

Podsumowujac: wedlug mnie jesli wszystko bedzie sprecyzowane w regulaminie wtedy nie bedzie watpliwosci - albo akceptujemy nowe/uaktualnione zasady albo przestajemy korzystac z serwisu. Egzekutor jest szefem i ma to dego prawo. To on zalozyl forum i bedzie tu dloko po tym jak wielu z nas odejdzie.

Osobiscie chcialnym miec takie sprawy napisane czarno na bialym.

BTW ciekawe ile cytatow wyciagnie @peppe :) (moj pierwszy w zyciu jest juz kilka postow wyzej)

Edited by kamper

• 0

Czyli jak wykupimy folder programu to mamy prawo zamieścić tam swój reflink ?

Folder jest płatną opcją dla administratorów programów. Nie może być umieszczony tam reflink jeśli już jakiś tam istnieje. Tak naprawdę nie ma tutaj zmiany w regulaminie, wystarczy wymienić słowo "temat" na "folder".

BTW ciekawe ile cytatow wyciagnie @peppe  :) (moj pierwszy w zyciu jest juz kilka postow wyzej)

Może go przebiję? :)

Kilku z nas troche "rozkrecilo" dobrze prosperujace programy i sciagnelo adminow do forum (z propozycja reklamy) i z tad obawa ze korzysci (prowizje) plynace z wielu godzin pracy (odpowiadanie na pytania i rozwiazywanie problemow, informacje o nowosciach itd) moga zniknac jesli nastapia nowe okolicznosci.

Dlaczego miały by zniknąć? Wystarczy dołożyć w folderze nowy temat o nazwie "Opis i rejestracja w programie", gdzie można skopiować pierwszy post ze starego tematu albo najlepiej go aktualizować i umieścić tam swój reflink. Spora część osób i tak oleje Twój reflink choćby nawet był w każdym poście, bo są osoby, które albo nie lubią się dzielić z innymi albo będą korzystał z jakiś refbacków. A potem przychodzą takie osoby do mnie, które korzystały z refbacków po pomoc od adminów programów w razie problemów z depozytem czy wypłatami. I zazwyczaj takie osoby odsyłam z kwitkiem. Wybór upline ma duże znaczenie i też swoje konsekwencje.

Nalezalo by sie takze zastanowic nad zmiana punktu o jednym reflinku na temat jesli np. wystapia dodatkowe okolicznosci, dzieki ktorym forumowicze zyskaja korzysci (fundusz).

Nie trzeba zmieniać nic w regulaminie w tej kwestii. Powtórzę, regulamin jest dla forumowiczów a nie dla administracji (co nie oznacza, że się z nim nie utożsamiamy). Przykładowo, serwisem partnerskim serwisu jest money-monitor, który korzysta ze swojego statusu i posiada szereg korzyści i uprzywilejowaną pozycję na forum. Podobnie jest z recenzjami forumowymi, również posiadają uprzywilejowaną pozycję. Dlaczego? A no dlatego, że użytkownika nie interesuje zbytnio branie wszelkich niedogodności jakie wiążą się z administrowaniem forum czy konsekwencji również finansowych ale nie tylko. A one wiążą się z konkretnymi potrzebami finansowymi, o których mało kto z Was ma pojęcie bo i mieć nie musi. Dlatego właśnie forum choć w części musi mieć charakter komercyjny, i pozycji administratora i użytkownika nie może być równa. Znam fora i popularne serwisy, gdzie w ogóle reflinki użytkowników są zakazane i gdzie tylko komercyjne linki administracji są promowane i publikowane. Nasze forum ma głównie charakter informacyjny a nie promocyjny, co nie znaczy, że promocja jest zakazana w ogóle. Z tym jednak wiąże się pewna hierarchia przyjętych zasad.

Zdaje sobiespra kwestia umiejscowienia informacji o Funduszu jest "tricky"

To czego bym oczekiwał to propozycji rozwiązań a nie narzekania. Napisałem również wcześniej, że gdzieś informację o funduszu musiałem umieścić. Jeśli takie rozwiązanie nie jest mile widziane to proszę o propozycję rozwiązania tak co do funduszu (który akurat jest sytuacją wyjątkową) jak i foldera.

• 0

Nie widzę dalszego zainteresowania tematem, dlatego moja decyzja oprze się o te uwagi, które zostały wcześniej zawarte, mam nadzieję, że zadowoli wszystkich.

Temat o funduszu bezpieczeństwa został przeniesiony do folderu money-monitora, gdyż jest on ściśle powiązany z tym serwisem. W folderze Sportarb pozostało jedynie przekierowanie. W ten sposób w folderze Sportarb dostępny jest tylko 1 reflink - autora tematu.

Reflink ten został dodatkowo podkreślony poprzez stworzenie podfoldera przekierowującego o nazwie "Rejestracja w programie".

Taka praktyka będzie od teraz stosowana. Co do starych folderów to proszę o zgłaszanie na PW potrzeby podobnej organizacji autorów tematów.

Dziękuję za dyskusję i wszystkie uwagi :)

• Like 3

• 0

Wg mnie dobre rozwiazanie. Tez mialem zasugerowac przeniesienie tematu o funduszu do folderu m-m ale za bardzo rozpisalem sie o innych rzeczach i o tym zapomnialem :)

Sportarb dostępny jest tylko 1 reflink - autora tematu.

Glownie o ten punkt mi chodzilo w moich postach. Teraz wg mnie wszystko ok i nie mam sie do czego przyczepic :)

• 0

[---]

Edited by pepperoniss
spam