Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
mattremay

Inwestycje w Fotowoltaike w Polsce

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

Śledząc dziedzinę inwestycji, natknąłem się na temat Fotowoltaiki. Na początku chciałbym wyjaśnić wszystkim co to jest Fotowoltaika i czym się zajmuje, a więc:

Fotowoltaika to tak naprawdę dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. (żródło: wikipedia).

Rok 2017 ma być przełomem w tym temacie, gdyż Ministerstwo Energii chce do 2020 roku zwielokrotnić moc elektrowni słonecznych w Polsce. Wiele analiz Polskich Sieci Elektroenergetycznych, udowodniły że fotowoltaika i jej rozwój ma niezmierny wpływ na bezpieczeństwo energetyki w Polsce.

W budżecie mamy największą od lat pulę środków unijnych do wykorzystania właśnie w odnawialne źródła energii. Pula na OZE do 2020 r. wynosi około:
1) Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko - ok. 1,2 mld zł;
2) Regionalne Programy Operacyjne - ok. 4,5 mld zł,
3) Program Rozwoju Obszarów Wiejskich - ok. 0,5 mld zł.

(źródło: Odnawialne Żródła Energii, www.odnawialnezrodlaenergii.pl/)

Proszę wziąć pod uwagę że z roku na rok moduły fotowoltaiczne są coraz to tańsze, na przykładzie firmy pcgreen pokaże jak możemy obliczyć koszt instalacji i montażu oraz użytkowania.

Załóżmy, że zdecydowaliśmy się na zakup zestawu paneli fotowoltaicznych. Jak długo będziemy musieli czekać aż zwróci nam się inwestycja? Czy kiedykolwiek na niej zarobimy? A może lepiej zainwestować pieniądze w zupełnie coś innego?
Poniżej udowadniamy, że inwestycja w fotowoltaikę to w tej chwili jedna z najlepszych możliwych inwestycji. Zwraca się nawet w 8 lat i jest całkowicie bezpieczna.

Obliczymy to na poniższym przykładzie:
Załóżmy, że:
- Zainwestujemy w elektrownię słoneczną trójfazową 6 KW - 30 800 zł brutto
- Roczne zużywamy - 4 500 kilowatogodzin energii elektrycznej (375 kwh miesięcznie)
- Roczna produkcja energii z naszego zestawu paneli słonecznych wynosi - 5 500 kilowatogodzin
- W ciągu dnia zużywamy tylko 35% naszej produkcji, gdyż najczęściej w tygodniu nie ma nas w domu w ciągu dnia. Wtedy prąd jest potrzebny aby zasilić np. lodówkę i sprzęt rtv na tzw. czuwaniu. (źródło: pcgreen)

Istnieje wiele firm oferujących panele fotowoltaiczne, wymieniam kilka z nich:

- hewalex.pl
- soleko.com
- sharp.pl
- pgreen.com.pl
- tauron24.pl
- caldoris.pl

Myślę że panele fotowoltaiczne za kilka lat staną się dobrą inwestycją. Z pozyskiwania energii elektrycznej będziemy mogli mieć dochody, sprzedawać ją innym. Na zachodzie ten rynek jest o wiele bardziej znany i rozbudowany. Większość Niemców, Francuzów - właśnie w taki sposób pozyskuje energię dla własnych potrzeb.
84825000536912681946.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

W uk juz sa dobra inwestycja zużywasz tyle ile trzeba reszte odsprzedajesz do sieci energetycznej. Panele średnio na co 10 domu. Jeśli ktoś mieszka w UK i jest zainteresowany to na tej stronie mamy ładnie wszystko rozpisane http://www.energysavingtrust.org.uk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@raven1987 zgadzam się z Tobą :) myślę że to się tak szybko rozwija i zwraca, że jakby były większe dofinansowania w PL to każdy by montował panele fotowoltaiczne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy do produkcji paneli fotowaltaicznych używane jest srebro (nie ma to znaczenia czy w formie metalicznej,kolidu czy soli) ? wiem że to pytanie graniczące trochę tematem z metalami szlachetnymi ale zastanawiam się czy rozwój tej dziedziny może spowodować boom na rynku tego metalu np w perspektywie następnych 5-10lat?

 

Edited by Adam77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.×