Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Outsider

Duża Inwestycja w OZE oraz Kryptowaluty

Recommended Posts

Witam.

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie przeprowadzenie dużego projektu w branży OZE.

Mam na oku kompletny projekt wraz z wszelakimi uzgodnieniami etc dotyczący budowy średniej wielkości ( w ramach przepisów ustawy OZE ) elektrowni wodnej.

Koszt inwestycji składa się z kupna gotowej spółki celowej oraz budowy samej elektrowni.

Finansowo cały projekt zamyka się w kwocie 70mln zł. Wiem że to abstrakcyjna kwota dla kogoś lub małej grupy osób ale dla dużej społeczności myśle że już nie. Realny zwrot inwestycji sprzedając energie elektryczną do dystrybucji to okres 4,5roku do 5,5 -- rozstrzał jest taki bo rok roku nierówny. I tu sobie dodałem wartość dodaną w postaci wydobycia kryptowalut. Nie roztrząsam tu jaką walute wydobywać kwestia tylko opłacalności.

Można można bybyło zrobić projekt craftfoundingowy i zebrać taki kapitał?

Aha elektrownia miałaby moc ponad 2MW i produktywność szacowaną na poziomie ponad 8tys mwh co przy przeliczeniu na kwh wynosi 8 000 000 kwh co daje moc dla około 900 koparek plus mały zapas. Przewagą tego źródła energii jest stabilność i ciągłość produkcji bo realnie fotowoltaika pracuje tylko kiedy świeci słońce czyli w Polskich warunkach około 1250h w roku a wiatr wieje kiedy wieje plus prognozowanie dla sieci które też jest kłopotliwe.

Jeśli chodzi o mnie to mogę powiedzieć że wiem o czym mówie w tematach produkcji energii bo zajmuję się tym zawodowo a krypto to dla mnie dodatek póki co

Pozdrawiam

Może przygotuj najpierw bardziej szczegółowy biznes-plan :)

pomysł ciekawy, ale same koszty horendalne i kwestia czy w Polsce jest mozliwosc zbudowani takowego projektu. w naszym kraju hydroelektrownie to zjawisko bardzo sporadyczne, a jesli juz są to sa wiekowe i przestarzałe technologicznie projekty.

Witam.

Jeśli chodzi o biznesplan można powiedzieć że mam i mogę go wykorzystać bo mam do niego prawa autorskie. W zakresie energetyki doradzam inwestorą i spółką a także prowadzę inne usługi w tematach energetyki.

Kwestia bardziej zorganizowania funduszy np poprzez IPO. Co do kwoty inwestycji to 70mln to górna kwota. Zakładając użycie tańszych turbin ( marvel to taki mercedes wśród turbin ) i wybranie wykonawcy na zasadzie kryterium cena myśle że koszty można zbić do 45mln.

Można też odstąpić od tego projektu i wybrać mniejszy którego kwota będzie niższa. Bardziej tutaj mam problem z zorganizowaniem czegoś na wzór craffoundingu wśród ludzi.

Szczerze to tutaj potrzebuje pomocy. Technicznie jestem mocny ale do zbiórki funduszy nie mam innego pomysłu jak stworzeniu sp zoo podzieleniu ją na jakąś kwotę udziałów i wpłacając cegiełki otrzymuje się udziały.