Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Mayus

Srebro inwestycyjne - inwestycje w srebro

Recommended Posts

Ponieważ jestem sceptycznie nastawiony do rosnącej popularności złota, która co prawda teraz przechodzi korektę, ale może jeszcze wzrosnąć, noszę się z zamiarem kupna monet i sztabek ze srebra. Pomyślałem, że dobrze byłoby rozwinąć temat, ponieważ na forum znalazłem jedynie wzmianki, a nie było odrębnego wątku.

 

Srebro inwestycyjne najczęściej produkuje i sprzedaje się w uncjach trojańskich (1 oz = 31.1 g) i jego wartość obecnie oscyluje wokół 30 dolarów z hakiem za uncję. Po rekordowym zbliżeniu się do 50$/oz na początku II kwartału 2011, gwałtownie spadła i od ponad roku raczej spada. Jakie macie przewidywania co do przyszłości tego metalu, zwłaszcza na tle złota, w stosunku do którego wartość srebra jest obecnie mocno zachwiana (historycznie 1 uncja złota równa była 12-20 uncjom srebra, co odpowiadało proporcjom występowania w skorupie ziemskiej)?

Podobno wzrost złota powoduje też wzrost srebra, jednak to ostatnie jest obecnie znacznie rzadsze i jego zasoby wciąż maleją ze względu na intensywne wykorzystanie w przemyśle (fotografia, elektronika, baterie itp.) i po zużyciu nie jest odzyskiwane z produktów. Czy to może okazać się w przyszłości atutem srebra i wywindować jego ceny na nowe rekordowe poziomy? Chciałem też zapytać, gdzie najlepiej kupować srebro: czy bezpośrednio z mennic czy licytować na serwisach aukcyjnych? Dlaczego cena kruszcu różni się (czasem minimalnie, a czasem ewidentnie) w różnych mennicach i serwisach? Czy jest to kwestia reputacji i gwarancji jakości? Czy warto na to zwracać uwagę a jeżeli tak, to gdzie kupować najbezpieczniej? Byłbym wdzięczny za sugestie :)

 

Pro publico bono dorzucę jeszcze tylko garść praktycznych wskazówek odnośnie inwestowania w srebro (i nie tylko), które sam wygrzebałem:

- kupuj zawsze srebro, na którym wybite jest, ile waży i jakiej jest próby (np.:1 ounce of silver 0.999, 1 oz 999 silver, 1 oz Ag.999).

- pożądana próba to 0.999, a nie 0.925.

- nie należy raczej kupować srebra ważącego mniej niż 1 uncja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja popieram zakup wszelkich metali szlachetnych, mam jednak drobną uwagę. Złoto ma nad srebrem  tę przewagę, że złote wyroby lokacyjne (sztabki lokacyjne, monety kolekcjonerskie) nie są obłożone 23% Vatem. Niestety taka stawka Vat-u obowiązuje przy sprzedaży takich wyrobów ze srebra i platyny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak naprawde, to cena metali czy surowcow nie rosnie, tylko wartosc pieniadza spada ;)

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gdzie najlepiej i najbezpieczniej nabywać realne sztabki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za linki :) w mennicy skarbowej trochę przeginaja z wysyłka (30 zl), wiec na razie poszukam czegos na serwisach aukcyjnych :)

 

Chciałem też zapytać, czy ktoś weryfikował firmę http://srebrnamennica.pl/ ? Opisuja sie sami jako pionierzy produkcji srebra lokacyjnego w Polsce. Na allegro sa do kupienia jej sztabki i wygladaja calkiem solidnie, ale poniewaz strona jest nie do konca wykonana, to nie mam tez pewności co do wiarygodności produktów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Od dobrych paru miesięcy też wertowałem różne informacje głównie o srebrze i mogę się podzielić paroma spostrzeżeniami. Jest kilka sposobów inwestycji w srebro inwestycyjne. Jeden taki jak już był tutaj wymieniany czyli np monety i sztabki lokacyjne, lub drugi inwestycje na rynku surowców np przez platformę BullionVault (http://zloto.bullionvault.pl/) - operuje tu się podobnie jak na giełdzie. Możemy w każdej chwili kupić i sprzedać po aktualnych cenach. Złoto lub srebro które kupujemy ponoć jest cały czas w ich skarbcach, a obraca się towarem online. Można zlecić fizyczne wybranie kruszcu ze skarbca wraz z wysyłką do domu. Generalnie, z tego co wyczytałem opłaca się tam wchodzić z kwotą gdzieś od 10k PLN. Mają też opłaty za trzymanie kruszcu w ich skarbcach itp itd.

 

Jeśli chodzi o lekturę - polecałbym taką książeczkę na początek http://www.bogatyojciec.pl/index.php?sub=14&prod=155&desc=2 - ja ją przeczytałem i się ostro na tego typu inwestycje napaliłem. Jednak moje zainteresowanie padło tylko na srebro.

 

Poczytałem sporo różnych blogów, itp. Przewidywania są bardzo optymistyczne na spory zysk w ciągu najbliższych kilku lat. Ciekawy blog jest np tutaj: http://zlotoisrebro.blox.pl/html bardzo ciekawe i rzeczowe wpisy.

 

Z ciekawostek np można się dowiedzieć, że aby obecnie wydobyć 1 uncję srebra (31,1g) trzeba przekopać 9 ton ziemi. Ta liczba przekopanej ziemi zwiększa się z roku na rok. Wiadomo koszty na taką operację też wzrastają przez co cena srebra też powinna się zwiększać. Co prawda srebro też się wydobywa w kopalniach miedzi jako efekt uboczny (ale to inny temat).

 

Niezłe wrażenie robi też wykres cen srebra z okresu 650 lat wstecz, ale nie porównuje on ceny za 1 uncję - tylko stosunek np ile za srebro można kupić różnych innych produktów. Dokładne info macie tutaj: http://zlotoisrebro.blox.pl/2011/12/650-letni-wykres-cen-srebra.html

 

Jeśli chodzi o inwestowanie w srebrne sztabki lub monety, raczej trzeba nastawiać się na długoterminową inwestycję (2-4 lata). Swoją inwestycję w kruszec mam podzieloną na monety (3 rodzaje: Phillharmoniki, Amerykańki Orzeł i Kanadyjski Maple Leaf) i sztabki (jedno i dwuuncjowe).  Monety, które wymieniłem są najbardziej popularne i znane na świecie, także nie ma problemu z ich upłynnieniem jakby co. Ewentualnie można się jeszcze pokusić o zapisanie do systemu aukcyjnego kolekcjoner nbp, gdzie mennica wydaje kolekcjonerskie srebrne i złote monety, takie prócz wartości kruszcu mają wartość kolekcjonerską i ciekawie wyglądają.

 

Można jeszcze zainwestować w monety lokacyjne o wadzę 1KG :D co prawda takiej na żywo nie widziałem, ale na zdjęciach wygląda nieziemsko. Średnica 10cm. Minusem jest to, że kosztuje ok 5k jedna sztuka. I jeśli chcemy np część inwestycji upłynnić to się nie uda przy takiej pojedynczej monecie. Jeśli mamy to rozbite na kilkadziesiąt monet 1 uncjowych + np sztabki, to jeśli szybko potrzebne są pieniądze to na allegro na pewno się ktoś znajdzie na zakup czegoś takiego.

 

Monety jedno uncjowe polecam kupować w tzw. kapslach lub tubach. Kapsle chronią monety przed zarysowaniami itp itd. W tubie mamy zazwyczaj 25 monet. Można wtedy całe tuby sprzedawać w menniczym stanie.

 

Mogę polecić dobry serwis przez który ja kupowałem: http://www.sztabka.eu - gość jest konkretny, odpowiada na wszystkie pytania. Można też próbować negocjować. Ja przy kilkudziesięciu monetach dostałem wysyłkę kurierską ubezpieczoną gratis + małe zniżki na monetach + kilkanaście kapsli w cenie.

 

Tutaj jeszcze kilka innych serwisów na które zaglądałem:

- http://srebrozloto.com

- http://www.ryneksrebra.pl

 

Pzdr

HB

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie posty sa esencja kazdego forum tematycznego. :clap1: Wielkie dzięki! Istotnie, kilogramowe sztabki i monety ciezej uplynnic, choc wygladem wbijaja w ziemie. Podobny problem moze jednak istniec z monetami kolekcjonerskimi, w mysl powiedzenia, ze od monety kolekcjonerskiej trudniejszy do znalezienia jest tylko jej nabywca. Niemniej w dobie internetu wydaje sie to byc drugorzedna trudnoscia.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie posty sa esencja kazdego forum tematycznego. :clap1: Wielkie dzięki! Istotnie, kilogramowe sztabki i monety ciezej uplynnic, choc wygladem wbijaja w ziemie. Podobny problem moze jednak istniec z monetami kolekcjonerskimi, w mysl powiedzenia, ze od monety kolekcjonerskiej trudniejszy do znalezienia jest tylko jej nabywca. Niemniej w dobie internetu wydaje sie to byc drugorzedna trudnoscia.  :)

 

Co do monet kolekcjonerskich trzeba też się kierować pewnymi zasadami. Akurat tutaj wg mnie najlepsze są do inwestycji monety złote, najlepiej o nominale 200 zł. Ważne, aby nakład był mały. Im mniejszy tym lepszy.

 

Z ciekawostek dla spekulantów:

- w maju 2011 roku wyszła okazjonalna złota moneta o nominale 1.000 zł Beatyfikacja Jana Pawła II. Prawdziwa perełka dla kolekcjonerów. Cena wywoławcza była chyba ok 20.000 zł, a cena kupna doszła do ok. 30.000 zł za 1 sztukę. Było ich tylko 500! W każdym razie looknijcie jak się sprzedawały na początku roku:

http://allegro.pl/listing.php/search?string=beatyfikacja+1000&category=85&closed=1

 

Tylko właśnie przez spekulantów tak ta cena została wywindowana na początku.

 

W czerwcu tego roku ma wyjść pierwsza moneta o nominale 500 zł z okazji EURO. Początkowo miał być nakład 500 sztuk, ale podnieśli do 1.000 sztuk. Cena za sztukę pewnie będzie ok 20.000 zł. Jeśli ktoś by się nad tym zastanawiał jeśli chodzi o zakup przez kolekcjonera dokładnie poczytajcie regulamin, bo chyba przy kwocie powyżej 20.000 zł trzeba mieć jakąś tam gwarancję czy coś takiego. Od ręki się tego nie da załatwić. Czytałem na forach, że ludzie nie mogli kupić tych 1.000 złotówek bo nie mieli tego zorganizowanego.

 

Generalnie numizmatyka to ciekawy temat ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie trafiłem na ofertę firmy Mennica Polska (www.skarbiecmennicy.pl).

Przyznam się, że zgłupiałem, bo z wpisów na Wikipedii

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mennica_Polska

wynika, że jest to przedsiębiorstwo produkujące monety na potrzeby naszego rządu. Może to ktoś potwierdzić?

 

Ta firma oferuje między innymi serię 9 monet srebrnych oraz jednej pozłacanej. Seria nosi nazwę Europa. Jedna moneta kosztuje 189 zł, jeśli zamówimy całą serię. Czyli 1890 zł za całą serię. Nakład 12 tysięcy, ale w Polsce będzie dostępnych 3 tysiące kompletów.

Zastanawiałem się nad zakupem tych monet, bo mniej więcej za 2 lata będę chciał zmienić samochód, i myślałem, czy nie zacząć zbierać już teraz.

 

Co o tym sądzicie? Czy tak krótki przedział czasowy jest odpowiedni do inwestycji w monety?

 

Tak przy okazji - w tym samym katalogu jest tez oferta na monety o wadze 1 kg i średnicy 90 mm. Są to monety złote o próbie 999,9. Monet jest tylko 12 i każda ma swój numer. Cena numeru 1 - 260 tysięcy złotych, cena pozostałych 11 - 245 tysięcy. Ceny nie pomyliłem. No chyba, że się w druku rąbnęli.

 

Jest też moneta srebrna (999,7) o wadze 400 g, identyczna jak ta złota, ale o nakładzie 245 sztuk. Kosztuje "zaledwie" 5.500 zł.    :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest SKARBIEC Mennicy Polskiej a nie Mennica Polska S.A. a to gigantyczna różnica ;-)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie Mennicy Polskiej SA obok adresu jest napisane "Grupa kapitałowa:" i jest logo Skarbca Mennicy Polskiej. Czyli tak jak gdyby Skarbiec był częścią Mennicy Polskiej. Co więcej gdy przeglądam produkty to są tam też produkty Skarbca:

http://www.mennica.com.pl/produkty-i-uslugi/produkty-mennicze/produkty-skarbca-mennicy.html

 

Ja z tego wnioskuję, że Skarbiec Mennicy Polskiej jest również zaufaną firmą i że można u nich kupować produkty nie bojąc się o ich jakość czy możliwość szwindlu.

 

Pozostaje pytanie co najlepiej kupować  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomyliło mi się ze skarbnicą narodową ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

jeśli jest ktos zainteresowany zakupem srebra lokacyjknego w postacji bulionówek głównie philharmoniker i maple leaf po bardzo korzystnych cenach to zapraszam na priv. Sam inwestuje w metale od paru lat, mam doświadczenie i dobre źródło dostawy. Możliwy odbiór osobisty bądź dowóz do klienta.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

jeśli jest ktos zainteresowany zakupem srebra lokacyjknego w postacji bulionówek głównie philharmoniker i maple leaf po bardzo korzystnych cenach to zapraszam na priv. Sam inwestuje w metale od paru lat, mam doświadczenie i dobre źródło dostawy. Możliwy odbiór osobisty bądź dowóz do klienta.:)

 

Korzystne ceny to były ................... dekadę temu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnimi czasy jakis analityk powiedzial ze kiedys cena danego dobra zalezala od podazy i popytu. Teraz zamiast ceny, ktora powinna byc pomiedzy popytem a podaza stoja spekulanci  ;)

 

Ze srebrem zawsze bylo cos nie tak. Polecam do poczytania:

 

http://m.onet.pl/biznes/4303795,detal.html

http://forsal.pl/artykuly/464578,srebrny_przekret_jp_morgan_chase_i_hsbc_wyszedl_na_jaw.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie popieram, zakup srebra to dobra inwestycja w przyszlosc :)    :clap1:

 

ale tylko kruszec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz caly rynek walutowy/ aukcyjny to jedna wielka spekulacja, z tym w dzisiejszych czasach nie wygramy, wartość srebra i złota spada bo dodrukowali pieniedzy na potęgę...dlatego z czasem wartość pieniądza bedzie śmieszna zostanie zwyklym papierem i tylko wartość prawdziwego kruszcu będzie się liczyć. Srebro ponad wszystko:) :). Dla bardziej zamożnych złoto :) :).

 

Ceny na dzis. Philharmoniker: 116/oz.

Cena na dzis. Maple Leaf: 118/oz.

 

Cena złota 1oz 999,9 - 4950 /oz

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cos kolega chyba pomieszal - zloto rosnie wlasnie dlatego ze nadrukowali duzo pieniadza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie sie tez wlasnie tak zdawalo, ze to nie wartosc zlota czy srebra rosnie, ale pieniadza spada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się w pełni z wypowiedziami moich dwóch przedmówców 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myśląć o zakupie srebra lub złota wolicie zapłacić troche więcej i miec gwarancję poźniejszego wykupu czy raczej da się "to" pozniej sprzedac chocby na allegro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiscie przedmowcy maja racje, przy dodruku pieniadza wartosc kruszców rosnie, ale w troszke pozniejszym terminie jak sie okazuje ze kasy jest za duzo i pieniadz traci na wartosci staje sie "papierem", wejdzie hiper inflacja i dopiero kruszce bedą windowały, patrząć na to co dzieje sie z Euro , Grecja wszystko jest na ostrzu noża i nie bedzie trzeba juz długo czekać.

 

Na dzis dzień dla zamożnych dobrze inwestować w złoto w dostawie terminowej, średnio po 2msc można ugryść 5-8 %. odsprzedając później złoto w skupach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.  Chatbox

  You don't have permission to chat.
  Load More
 • News

 • Latest companies news

 • Companies

 • Posts

  • Napisano 7 Wrzesień 2017
   It’s my fault! Yes Yes TaDas ist mein Wein! Ja Ja TaDit is my Wyn! Ja Ja TaKjo është vera ime! Po Po Taይህ የእኔ ወይን áŠá‹! አዎን አዎንهذا هو بلدي النبيذ! نعم نعم تاBu, mÉ™nim ÅŸÉ™rabımdır! BÉ™li Yes TaHau nire ardoa da! Bai Bai Taà¦à¦Ÿà¦¾ আমার ওয়াইন! হà§à¦¯à¦¾à¦ হà§à¦¯à¦¾à¦ তাইГÑта Ð¼Ð°Ñ Ð²Ñ–Ð½Ð°! Так ГÑтаဒါဟာငါ့အမှားပဲ! ဟုá€á€ºá€€á€²á€·á€’ီOvo je moje vino! Da Da TaТова е моето вино! Да Да ТаKini ang akong bino! Oo Oo Ta這是我的葡è„é…’ï¼ æ˜¯çš„ï¼Œè¿™æ˜¯æˆ‘çš„è‘¡è„é…’ï¼ æ˜¯çš„ï¼ŒOvo je moj Vino! Da Da TaToto je mé víno! Ano Ano TaIchi ndi vinyo wanga! Inde Inde TaDette er min vin! Ja Ja TaJen mia Vino! Jes Jes TaSee on minu vein! Jah Jah Ta i JA PISZĘ I TWORZĘ COŚ Z NICZEGO! Wspólpraca biznesowa: msx906@gmail.com Wszyscy juz gotowi! oto ta wiadomoß© od anonimowego! Takze szykujcie dupska bo caly ISLAM PLONIE! What is on Earth, who is more on Earth?
   Q. I am Jesus Dubai. Also, known as DarkAnon. Also Q-Anon.
   (or called:The System, from: Koninklijke Mareschaussee,
   F.B.I. C.I.A. N.S.A. AIVD. Pentagon.) (J.Beatrix) &
   King Willem-Alexander. Son of Donald J. Trump. Anonymous. We Are Legion. We don’t forget.
   We don’t forgive. Expect us. Jesus Lee Dubai Bouali Beatrix.
   7-12-2019, 22:16pm ps: sentenced here.. Johan Janssen JSL
   A-ZEC-AMORPHIS. DOOM/LULZSEC. EDIT S.U. Baal LEGION I AM BAALLAAH APOCALYPTO MAH OM OM ET
   EXTRA TERRESTRE – UFO 8-12-2019 7:12   A tutaj teledyski:             Dziekuje za UWAGÉ! AUTOGRAFY MOZNA KUPOWAC1 Zaraz tez bedzie dostépna PØYTÁ!
  • Coś Acanowi się nieźle poprzestawiało albo... Świadomie i z premedytacją zakłamujsz rzeczywistość. Bo, o ile dobrze pamiętam a pamięć mam raczej dobrą, to właśnie Acan był, jak widać jest, i jak wszelkie znaki na Ziemi i Niebie wskazują nadal będzie, specjalistą od wkładania innym niestawianych przez nich tez i dyskutowanie z tymi właśnie tezami. To Acan dyskutuje sam z sobą... Ale to też Acana problem...  Ja już nie mam żadnej watpliwości, że Acan kompletnie zakłamuje rzeczywistość... I to z pełną świadomością tego co Acan robi... Pomijam fakt, że nie bardzo wiadomo skąd Acan bierze założenia do swoich tez. Chcoćby te, że forumowiczom cokolwiek z opisanej przez Acana litanii umknęło...Ale rozumiem, że tak Acanowi ławiej prowadzić dyskusję z samym sobą... Więc umówmy się, na potrzeby tego wątku, że Acan oświcił właśnie pozostałych forumowiczów, że coś zadziało się na Cyprze, że UE wydaje mniej lub bardziej istotne rozporządzenia, że dolar stracił na wartości choć nie tyle ile Acanowi się wydaje, że inflacja może powodować, że nasze pieniądze są mniej warte, że była jakaś akcja z Getinem, że gdzieś tam, są jakieś ograniczenia w wypłatach z bankomatów... Tylko co z tego wynika w kontekście OMEGI? W kontekście zwyczajnej piramidy finansowej? Że lepiej inwestować w piramidy? A najlepiej gdy się nawet nie wie, że zaganiacze zaganiają do piramidy a nie ralnego biznesu? A może, że lepiej wypłacić kasę z banku, bo te są niebezpieczne, i zainwestować je w OMEGĘ, bo choć taka inwestycja nie jest niebezpieczeństw pozbawiona to przynajmniej oferyje procenty, które w razie czego pokryją inflację? A może, że skoro bankom - zgodnie z prawem - wolno wprowadzać jakieś tam ograniczenia w ścisle określonych przypadkach to OMEDZE wolno prawem kaduka wprowadzać dowolne zmiany, w dowolnym czasie i jest to OK? Pytam, bo nie bardzo rozumiem sens pisania w wątku o OMEDZE na te tematy, o których istnieniu w swej dobroci raczyłeś nas oświecić? Pewnie odpowiedzi, jak zwyklę, nie dostanę ale zawsze warto spróbować. Nie znam tu takich ale może piszesz o sobie, więc nie będę z tą Twoją tezą polemizował. Tyle, że znów zaskakuje mnie to, że miast odnościć się do merytorycznych argumentów poruszanych w wątku Acan rozczula się nad tym jak inni dysponują swoim własnym czasem... Poza tym... Cóż takiego dziwnego widzi Acan w odnoszeniu się do tego co mówią, piszą i robią w kontekście dyskutowanego tutaj programu czołowi zaganiacze? Widzisz Acan, może to i dla Acana najważniejsze skoro tak często wraca Acan do tego wątku. Niemniej znów retoryczne pytanie: Cóż dziwnego Acan widzi w tym, że co jakiś czas, jakiś forumowicz wspomni tu o tym czo publicznie mówią, piszą i robią owi panowie? A, że czasem któryś z forumowiczów zajrzy któremuś z nich tam gdzie nie powinien... No cóż, taki urok otwartego forum... To dość naturalne skoro w sieci tu i ówdzie uzewnętrzniają się nie tylko owi intenetowi celebryci ale i ich rzeczywiste czy też żekome partnerki... Swoją drogą nie zauważyłem by ten wątek ich aktywności był jakoś szczególnie eksploatowany na naszym forum. W zasadzie poza jednym forumowiczem to tylko Acan z uporem maniaka do niego wraca... Nie przypominam sobie bym się z Acanem umawiał na jakąkolwiek rozmową.  Ale skoro Acan tak bardzo jej oczekuje to zapraszam do prowadzenia jej w tym wątku. Ot, może zacząć Acan od odpowiedzi na pytania, na które dotąd Acan nie raczył odpowiedzieć... Ach... rozmarzyłem się  
  • [---]  Nie kłam chłopcze, bo to już jest żałosne takie teksty i przypominam wciąż czekam na kontakt z Twojej strony, bo byłeś chetny do rozmowy ale coś mało odważny jesteś żeby napisać  przypomnij mi za 2-3 miesiące i wkleje Ci rozmowę z Arturem K. To samo można powiedzieć o pepperonisie, ktory wymysla co ktoś mówi i myśli i sam poźniejz tym dyskutuje. Polon dostawał cieczki, gdy ktoś porównuje tego typu programy do banków, a sam to robi. Gdy ktoś cały wolny czas poświeca aby śledzić życie naganiaczy, to takie sytuacje jakie miały miejsca chociażby na Cyprze w ostatnich latach lub sporadycznie w innych krajak UE mu umykają. Umykaja mu ustawy wprowadzone przez UE na przestrzeni ostatnich 2-3 lat, które pozwalają zabierać kasę ludzi. Umyka im fakt, że dolar stracił 97% wartości, a trzymając kasę w banku inflacja powoduje, że tracimy, a nie zyskujemy na kontach oszczędnościowych. Umyka im w jakiej sytuacji są banki, chociażby niemiecki Deutche bank. Umyka wam jaka akcja była ostatnio z Getinem oraz, że fundusz nie pokryłby tych strat w razie upadku wiekszego banku. W krajach, gdzie są większe zamieszki lub problemy finansowe ogranicza się możliwość wypłat kasy z banków, limity z bankomatów również są regularnie obniżane. No ale na pewno wam nie umknęło co robi Żukiewicz, Kujawa, Kuczynski, gdzie jeżdzi Nafalski i kogo gdzie puka, to jest najważniejsze   Od lamentu to tutaj jesteś Ty ze swoimi kolegami, ofiary całego obecnego świata z pretensjami do wszystkich i wszystko, nie tylko do naganiaczy, do któych przypominam również należysz, bo ciągle promujesz piramidy    wskaż cytat jak zachęcam  
×