Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

atom

Odszkodowania 2.0 - Jak zarabiać na spamie?

Recommended Posts

10 października o godzinie 20.00 odbędzie się webinar na którym dowiemy się jak zarobić na otrzymywanym spamie.
Webinar prowadzić będzie Daniel Kubach.

Może Was to zainteresuje. Problem spamu dotyczy chyba każdego posiadacza adresu email.

http://odszkodowania20.pl/JCG54937826

[---]

Dalsze informacje już niebawem, po zarejestrowaniu się na Webinar dostaniesz link polecający - puki co nie wiem nic więcej na temat polecania.

Jeśli dołączysz będzie mi bardzo miło gdy zarejestrujesz się z mojego refa.

Edited by Egzekutor

Zauważyłem że FB oszalał... wszyscy rekrutują do tego czegoś ale nikt nic nie wie, ważne aby złapać kogoś na refa i rozesłać link do webinaru, tylko po jaką cholerę system poleceń? Nie wiem czy to jakaś nowość czy nie ale jeżeli ten "system" faktycznie opracował Daniel Kubach to strasznie długo zwlekał z jego przedstawieniem bo pierwsze wzmianki o tego typu działalności pojawiły się już ponad 6 lat temu. Odszkodowania w wysokości 360.00 aż do 2.000 PLN??? jakież to piękne biorąc pod uwagę że już prawie każdy korzysta z internetu i ma adres mail, wystarczy spam i możemy rzucać etaty... sorry za drobny sarkazm ale jak dla mnie to póki co zbieranie adresów mailowych, ktoś sobie zbuduje niezłą bazę a wraz z ruszeniem tego projektu okaże się "nagle" że do wszczęcia procedury będzie nam jeszcze coś potrzebne

ot, takie szybkie przemyślenie choć mogę się mylić :rolleyes:

Nie wiem jak Ty, ale ja używam specjalnego adresu email do takich akcji i wszelkie bzdury lecą tam, a jak okazuje się, że dany projekt wypala to aby być na bieżąco zmieniam adres email który używam na co dzień.

Podejrzewam że Twoim sposobem działa 99% internautów (będzie nam przysługiwało podwójne odszkodowanie :D :D :D  )

napisałem tylko o swoich wątpliwościach dotyczących projektu, zobaczymy co p.Kubach ma do zaoferowania i o czym powie na tym swoim webinarze, ja tam z dystansem do tego podchodzę bo na pierwszy rzut oka jest to zbyt piękne by było prawdziwe, pytanie tylko gdzie jest haczyk?

• Like 1

Na pierwszy rzut oka chodzi albo o zebranie dobrze stargetowanej bazy adresów e-mail, albo o jakiś sposób spieniężenia posiadanej "wiedzy" (lub braku wiedzy jakiejkolwiek), np. odpłatne porady.

Na moją najstarszą skrzynkę przychodzi bardzo dużo maili reklamowych ale jakby się bliżej przyjrzeć to na otrzymywanie 99.9% wiadomości wyraziłem kiedyś zgodę zaznaczając magiczny checkbox podczas rejestracji tu i tam. Nie ma mowy w takim przypadku o "niezamówionej treści reklamowej" - popularnie (i trochę mylnie) nazywanej spamem. Pozostały 0.1% wiadomości może i potencjalnie da się "zmonetyzować", ale wciąż tylko teoretycznie. Nadawca często jest anonimowy lub "egzotyczny" więc nie ma fizycznej możliwości wyegzekwowania czegokolwiek od takich osób. Dostawca usług również ma czyste ręce, bo taka poczta właściwie zawsze ląduje w folderze SPAM (a rzeczoną skrzynkę mam w domenie o2 - nie jest to lider "antyspamowy").

Podsumowując - jak nie wiadomo o co chodzi... ...to wiadomo o co chodzi :)

• Like 2

Zgadzam się z Tobą, że mieć pretensji nie można jeśli zapisało tu i ówdzie akceptując checkbox regulamin - tych maili spamem nazwać nie można.

Ja natomiast dostaję na firmowy adres spam od firm zajmujących się tłumaczeniami, tworzeniem stron, pozycjonowaniem...

Pytanie tylko, czy "niezamówiona informacja handlowa" o której wspominasz, to tak naprawdę spam. Jeżeli maile otrzymujesz na adres firmowy (w postaci biuro@firma.pl) to może być ciężko cokolwiek z tym zrobić (poza żądaniem zaniechania tej praktyki). Jeżeli natomiast jest to Twoja skrzynka służbowa, w adresie której podane jest np. Twoje nazwisko - już jest ciekawiej. Dochodzi jednak jeszcze kwestia ustalenia skąd dany podmiot ma Twój adres mailowy...

Adres email to jak wspomniałeś biuro@firma.pl

Próbowałem pisać, aby przestali spamować jednak nic to nie dało.
Wiadomości są wysyłane chyba z automatu co około 2 miesiące.

Pozostały 0.1% wiadomości może i potencjalnie da się "zmonetyzować", ale wciąż tylko teoretycznie. Nadawca często jest anonimowy lub "egzotyczny" więc nie ma fizycznej możliwości wyegzekwowania czegokolwiek od takich osób. Dostawca usług również ma czyste ręce, bo taka poczta właściwie zawsze ląduje w folderze SPAM (a rzeczoną skrzynkę mam w domenie o2 - nie jest to lider "antyspamowy").

Podsumowując - jak nie wiadomo o co chodzi... ...to wiadomo o co chodzi :)

Mnie też właśnie ciekawi jak przebiegałaby ta cała procedura wyegzekwowania kasy od tych spamerów, którzy najdą nie wiadomo skąd te swoje spamerskie treści... Na materiałach promujących ten projekt, wygląda to na "robotę" mega prostą. Dla mnie to coś za różowo to wygląda. Cóż.. pożyjemy zobaczymy :)

• Like 1

Na razie puki nic nie wiadomo można tylko spekulować.

Trzeba poczekać do 10 gdy projekt ruszy.

Na FB pojawiła się informacja (nie wiem na ile prawdziwa) że aby ubiegać się o "odszkodowanie" konieczna będzie wpłata 20zł za każdego maila, którego uznamy za SPAM.

No... i w sumie jeżeli to prawda to można zagadkę uznać za rozwiązaną, biorąc pod uwagę że na chwilę obecną jest już zapisanych 7196 i każda wpłaci tylko 20zł wychodzi bagatela 143 920zł, jak dla mnie sumka bardzo przyjemna :D

Skąd ta informacja?

Jeśli tak by było jak mówisz, to jest to jeden wielki wałek :)

Płacimy 20zł za jednego maila, ale pewności i tak nie mamy, że uda im się wyegzekwować kasę, od "spamera"..

Znalazłem ją na jednej z najpopularniejszych FB Grup dotyczących zarabiania on-line

(jak odszukam to zrobię screena)

oczywiście rozgorzała burzliwa dyskusja że ktoś taki jak Daniel Kubach nie będzie szargał swojej reputacji dla jakichś marnych 20zł no ale info się pojawiło a że w każdej plotce jest odrobina prawdy coś na rzeczy musi być

Płacimy 20zł od zgłoszonego spamu, średnia odszkodowania wynosi 2 tys zł z czego 40% idzie do firmy.
60% dla nas - czyli jak za spam to i tak świetny interes.

Moim zdaniem 20zł jest to zabezpieczenie dla firmy, kwota mała, a zgłoszeniodawca zastanowi się i przeanalizuje czy otrzymana wiadomość to spam czy jednak nie.

Jeśli otrzymana wiadomość pochodziła np. z forum na którym wyraziło się zgodę na otrzymywanie wiadomości - prawnik straci swój czas.

Z tą średnią to bym nie przesadzał, mówi się że od 360zł do 2tysięcy

ta ostatnia kwota to max co możemy otrzymać... pytanie tylko KTO i NA JAKIEJ zasadzie owe kwoty wyliczył?

Kwoty oszacowane są przez Daniela na podstawie tego, ze sam za swój spam dostał już odszkodowania :) a żeby wyszukać meile które się nadają to wystarczy sprawdzić od kogo jest e-mail na samym dole. Ja mam od groma wiadomości od wielu firm tj vileda, elektrolux i inne duże marki. Wszystko jest wysyłane od jednego nadawcy (firma która wykupiła gadu-gadu wraz z baza mailingowa ) w projekcie widzę duży potencjał. Uważam ze taka osoba jak Daniel który przez Euco stworzył sobie duża reputacje nie niszczyłby jej kusząc cię na nawet jednorazowe 200tys (po 20 zł od wszystkich) uważam ze wpłata 20 zł to zabezpieczenie przez „zawaleniem†im bezwartościowych zgłoszeń i zanim ktoś wyślę to się zastanowi czy ta wiadomość spełnia wymogi

Nie wiem, czy maile z gg uznać za spam, też je dostawałem (kliknąłem, że rezygnuję z subskrypcji) wysyłane są z domeny gg i pewnie w regulaminie było, że będą wysyłać reklamy.

Co do tych 20zł to tak samo uważam.

Oglądałem wczoraj webinar i powiem, że rozczarowałem się podejściem twórców do własnego projektu.

Według mnie sami podcieli gałąź rozwoju przez wprowadzenie opłaty aktywacyjnej (jednorazowo 39,00 PLN) oraz miesięcznego abonamentu 29,00 PLN. Rozumien abonament za telefon, ale za rozwój czyjegoś biznesu .

Opłatę za zgłoszenie sprawy 20,00 PLN jestem w stanie zrozumieć, a nawet karę w wysokości 30,00 PLN za przesłanie maila, który nie jest spamem.

Nie rozumiem też zapisów umowy o akceptacji nałożenia na partnera kary umownej w wysokości 5.000,00 PLN.

Ja w to na razie nie wchodzę, ale będę obserwował.

Czyli powoli "wychodzi szydło z worka"

coś za dużo tych opłat jak na początek... aktywacja, abonament... a te 20zł i ewentualne 30zł kary to od każdego maila czy od zgłoszenia w którym "wrzucimy" załóżmy 10 maili?

Mnie wczoraj nie było (sprawy rodzinne przeważyły) ale jeśli ma być opłata abonamentowa to wielka porażka, to raczej Oni powinni nam płacić za ściąganie im Klientów...

1 spam to jedna kwota.
Czyli mając 10 spamów zapłacisz 200zł i jeśli te 10 smapów nie będą spamem zapłacisz 300zł

Edited by atom

Czyli teraz weź i bądź człowieku mądry co, kiedy i gdzie kliknąłeś, na co wyraziłeś zgodę i pamiętaj które firmy z którymi współpracują

w niektórych przypadkach godzimy się na materiały informacyjne, promocyjne, reklamowe a te firmy z kolei mogą (za naszą zgodą) przekazywać informacje dalej

no nie źle to sobie Pan Kubach wymyślił :D

pkt 16. Umowy partnerskiej:

"W okresie obowiązywania Umowy Partner nie może w sposób bezpośredni ani pośredni promować ani nabywać produktów/usług udostępnionych przez Organizatora za pośrednictwem osoby lub podmiotu innego niż osoba lub podmiot wyznaczony lub zatwierdzony na piśmie przez Organizatora. W okresie obowiązywania oraz w ciągu 12 miesięcy od jego zakończenia Partner nie może nakłaniać do niewywiązywania się z Umowy, a także nie podejmować działań, które w sposób bezpośredni lub pośredni mogłyby prowadzić do przejęcia podległych mu strukturalnie lub innych współpracujących z Organizatorem Partnerów. W przypadku naruszenia zakazu podejmowania tego rodzaju działań Partner, który doprowadził do przejęcia innego Partnera zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w kwocie 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych)."

Nieźle się zabezpieczają przed konkurencją!

Ciekawe też, co będzie jak użytkownik nie zapłaci dobrowolnie kary 30,00 PLN za niewłaściwy spam - egzekucja komornicza?

To mogą być Odszkodowania 2.0, ale chyba w stosunku do Użytkowników i Partnerów.

Czy ktoś z forumowiczów wpłacił ?
Jestem ciekaw czy ktoś dał się skusić i czy ewentualnie dostał odszkodowanie za spam lub zarobił z poleceń.

Przed premierą miał być to taki rewolucyjny projekt, przynajmniej tak twierdziło wiele osób na grupach na FB, a teraz cisza wszędzie ;)

Ale dobre pytanie, ciekawe czy ktoś się skusił i odebrał już te hucznie zapowiadane "łatwe pieniądze"