Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
jakop

Palety, returny

Recommended Posts

Witam zajmowal sie ktos kupowaniem palet , returnow np. z niemiec anglii zastanawiam sie nad kupnem takich palet tylko nie mam zbytnio pojecia na ten temat i glowne pytanie czy warto? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prostu musisz policzyć: ile wydasz na kupowanie, ile na przechowanie i transport do skupu i za ile to sprzedasz. Od uzyskanej kwoty odlicz ZUS (nie liczę nigdy dla obniżonego ZUS, bo to preferencyjna metoda, tylko zawsze liczę dla pełnego, obniżony jest punktem wyjścia, jak po pół roku nie zarabiasz na pełny ZUS to pomyśl jak rozwinąć biznes) - bo będzie Ci potrzebna raczej działalność na to. Jak Ci wyjdzie rachunek do przodu to spoko.

Oczywiście dopracować trzeba szczegóły: czy kupujesz "hurtem" czy po prostu dajesz ogłoszenie że kupisz i ludzie się mają sami zgłaszać. To drugie rozwiązanie jest czasochłonne i wymaga sporego miejsca do składu. Jeśli nie chcesz oddawać tych palet do skupu czy jakiejś fabryki to pytanie co chcesz z nimi zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Siedzę obecnie w branży logistyki magazynowej. Coś niecos tam wiem.

Obecnie rynek skupu jest tak zapchany, że zasadniczo bez podpisanej stałej umowy nie ma się co pchać na większą skalę. Umowa natomiast generuje zobowiązania. Np dostarczenie 1000 palet na miesiąc. Palety jeżdżą różnie jednak najczęściej w słupku po 15 lub w kanapce po 23-25. Przy tysiacu wychodzi około 40 m 2 placu z kanapki.

Dolicz widlaka bo duży odbiorca nie bawi się tylko podsyla tira a nikt tego ręcznie nie będzie ładować. 

Jeśli masz na myśli skupowanie palet i ich sprzedaż na jakimś skupie to tu też jest haczyk. Musisz mieć dostawce bo rynek również jest zapchany. Innymi słowy dogadać się z kimś że palety da tobie a nie komu innemu. Różnica polega najczęściej w cenie.

W obu przypadkach musisz liczyć zamrożenie kapitału na bliżej nieokreślony czas. Plus że ceny są w miarę stabilne. Minus że faktyczny zarobek mając skup zaczyna się przy obrocie kilkunastoma tysiącami palet na miesiąc.

Musisz do tego znać mocno oznaczenia i klasyfikację palet bo jest tego dość sporo. Może wyjść ze dasz klientowi 20 PLN za euro a tobie dadzą 15 bo oznakowanie jest nie takie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że autorowi chodziło o palety z towarem ze zwrotów, a nie palety same w sobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.×