Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Boby

Koniec Bitcoina (?)

Recommended Posts

Cytuj

"Nie wierzę w bitcoina. Pewnego dnia się złamie (...) Bin Talal  porównuje bitcoina do amerykańskiego giganta energetycznego Enron, który ogłosił bankructwo po skandalu związanym z fałszowaniem dokumentacji finansowej. Była to jedna z największych afer w historii gospodarki USA.(...) - To największy przekręt w dziejach, tak gigantyczny, że eksploduje w twarz wielu ludzi - przestrzegł Belfort.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22555755,zaskakujace-slowa-saudyjskiego-ksiecia-nie-wierze-w-bitcoina.html

 

 

Cytuj

Warren Buffett o bitcoinie: To prawdziwa bańka spekulacyjna (...)Ludzie nakręcają się dużymi ruchami cen, a Wall Street jest z tego zadowolona – powiedział założyciel i prezes funduszu Berkshire Hathaway, opisując bitcoina jako „prawdziwą bańkę spekulacyjną . (...) Już w 2014 roku radził inwestorom, by trzymali się od niej z daleka. - W zasadzie jest to iluzja – podkreślał.

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22575254,warren-buffett-o-bitcoinie-to-prawdziwa-banka-spekulacyjna.html

 

:mellow:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noo tak. To niestety już koniec. Wszystkie Wasze zgromadzone Bitcoiny wkrótce będą g... warte więc radzę je jak najszybciej sprzedać. Chętnie je kupię po 100$ za sztukę :D

A tak serio: GW nie jest w tym przypadku miarodajnym źródłem informacji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też skupię po 101$ a Co! Pomogę wam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytuj

Już w 2014 roku radził inwestorom, by trzymali się od niej z daleka.

 

Gdyby go nie posłuchali byliby dużo bogatsi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytuj

Kurs bitcoina spada dziś na głównych giełdach o ok. 17 proc. Ale chyba nikt nie jest tym faktem zdziwiony, bo szybkie i bardzo mocne wzrosty musiały się skończyć równie szybką wyprzedażą. Pytanie tylko, czy to tylko korekta, czy też obserwujemy pękniecie wielkiej bańki spekulacyjnej przed którą przestrzegają nie tylko banki centralne?

Cytuj

Warto więc wziąć pod uwagę ostatnie ostrzeżenia Warrena Buffetta, czy choćby  naszego UOKiK-u, zanim podejmie się decyzję o rozpoczęciu handlu bitcoinem.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22823088,bitcoin-ostro-w-dol-przedswiateczna-wyprzedaz-czy-pekajaca.html#BoxBizLinkImg#Czolka3Img2

 

Cytuj

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wziął się ostro za tych, którzy polują na oszczędności życia Polaków.

 

Cytuj

 

Aktualnie prezes UOKiK prowadzi postępowania w związku z działalnością następujących podmiotów:

FutureNet, FutureAdPro na Wyspach Marshalla – portale oferujące w zamian za opłatę - nabywanie pakietów reklam. Zgodnie z informacjami na stronie spółki, musisz kupić pakiet i namówić inne osoby do udziału.

28 czerwca 2017 r. prezes UOKiK zawiadomił  prokuraturę  o możliwości popełnienia przestępstwa.

Netleaders, CL Singapore w Singapurze – firmy zachęcają do inwestycji, która ma polegać na zakupie licencji na wytwarzanie Das Coin. Obiecują szybkie zyski. Namawiają też osoby, które zainwestowały w Das Coin, aby zachęciły inne i dzięki temu mogłyby zarabiać. Kryptowaluta Das Coin nie istnieje, organizatorzy dopiero obiecują rozpoczęcie jej „wydobycia”. Tak naprawdę nie wiadomo, czym jest Das Coin, w związku z tym, konsumenci wpłacają pieniądze za coś, czego nie ma.

 

Już 13 lutego 2017 r. KNF poinformowała UOKiK o tym, że Das Coin może wprowadzać konsumentów w błąd i stanowić nieuczciwą praktykę rynkową poprzez zakładanie i prowadzenie systemu promocyjnego typu piramida. W czerwcu prezes UOKiK powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

One Life Network z Belize - zachęca do kupowania „pakietów edukacyjnych” OneLife lub OneAcademy, obiecuje możliwość otrzymywania korzyści materialnych za wprowadzenie innych osób do systemu. W końcu października UOKiK zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Mart Diamonds w Warszawie – spółka, która oferuje inwestycje w diamenty. Powiązana z Grupą Finansową Proventus Herman i Wspólnicy oraz Prevalue Cooperative Owners. Zawiadomienie do prokuratury UOKiK złożył dosłownie kilka dni temu.

Fundacja Berkeley w Łodzi – funkcjonuje na zasadzie tzw. „łańcuszka mailowego” - dostajesz prośbę o przekazanie datku dla tej fundacji i polecasz ją innym, a następnie zostajesz jej „podopiecznym”. Fundacja obiecuje wynagrodzenie, jeżeli namówisz inne osoby do wpłaty pieniędzy.

 

Questra Holding Inc. na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Questra World Global S.L. w Hiszpanii, Atlantic Global Asset Management w Republice Zielonego Przylądka – oferuje zakup pakietów inwestycyjnych, obiecuje wysokie zyski i możliwość „zarabiania” na sprzedaży firm i namawianiu innych osób. Co nosi znamiona piramidy finansowej.

Gold I Global Online Limited z siedzibą w Londynie – prowadzi działalność jako Global InterGold. Proponuje kupno złota inwestycyjnego, jednocześnie oferując korzyści za zachęcenie innych do przystąpienia do systemu lub jego promocję.

Goldsaver – oferuje kupno złota inwestycyjnego za bardzo niewielkie wpłaty, jednocześnie zachęcając do jego przechowywania niskimi kosztami. Postępowanie w tej sprawie ciągnie się od grudnia 2016, gdy UOKiK powiadomił prokuraturę.

Lyoness – oferuje korzyści materialne, które są uzależnione od wprowadzania innych osób do programu. Wcześniej uczestnik wpłaca zaliczki na zakup bonów lub kart podarunkowych bądź dokonuje zakupów u partnerów handlowych.

 

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22807520,uwaga-na-kryptowaluty-i-piramidy-finansowe-uokik-wskazuje-firmy.html

 

 

Edited by Boby

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście ze to nie koniec BTC, skoro mają zaplanowane 21mln tokenów do emisji, to nic raczej im w tym nie przeszkodzi. Inna kwestia to to, ze koniec z domowym pozyskiwaniem waluty, bez super wysokich rachunków za prąd i ogólnie tak, żeby sie opłacało ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat to, że nie wykopano wszystkich monet nie oznacza, że to nie koniec BTC

Przecież polskie kopalnie węgla zamknięto nie dlatego, że nie było już w nich surowca, tylko z powodu braku rentowności.

To samo może czekać BTC. Cena spadnie na tyle, że nie będzie opłacalne dla kopalni utrzymywać sieci bo nie zarabiają. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale Bitcoin to nie węgiel, wspólne nazewnictwo nie oznacza podobieństwa 1:1. Jeżeli cena spadnie i jedna z większych kopalni zdecyduje się na zawieszenie wydobycia to jego rentowność dla pozostałych wzrośnie - wszystko z powodu zmiennej trudności. 

Tak więc moim zdaniem końca nie widać, Bitcoin to nie to samo co tysięczny scamcoin na scamgiełdzie z kilkumiesięcznym cyklem życia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korwin o kryptowalutach (wywiad z 23 kwietnia 2018) : 

 

 

 

Edited by Boby

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet jezeli bitcoin, czy generalnie banka kryptowalut kiedykolwiek pęknie to prawdopodobnie da ona początek nowemu, lepszemu systemowi finansowemu. Tzn to moje zdanie, możecie się z nim nie zgodzić - ja tak to widze :) i nawet jak bitcoin upadnie, to nalezy pamiętać, ze jego tokeny będą jeszcze ciagle w obrocie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam nadzieje, ze sie mylicie z tym koncem, bo ja dopiero zaczynam przygode z krypto, wiec szkoda by mi było od razu ją konczyc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno koniec Bitcoina szybko nie nastąpi, ale są inne zagrożenia

Edited by Egzekutor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałam dać linka do artykułu, to mi usunęli ;)  Ogólnie chodzi o centralizację, przejmowanie coraz większej części rynku przez dużych. 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm, to faktycznie brzmi dosyc poważnie, tylko ze cena bedzie rosła z kazdym wykopanym blokiem ciekawe czy "duzi" maja tyle cierpliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitcoin jak i inne kryptowaluty zostaną zdelegalizowane w momencie, w którym wszystkie rządy świata powiedzą,sprawdzam i wypuszczą swoją kryptowalutę, która będzie miała za zadanie nie chronić prywatność transakcji oraz ich stron, ale która będzie te informacje dostarczała organom podatkowym. Już teraz są przymiarki ze strony USA do takiego ruchu, delegalizacja Monero czy Ripple to jest precedens. Druga sprawa jest taka, że pierwsi w ten rynek kryptowalut weszli przestępcy, internetowi lub Ci realni. Jednym słowem przestępczość zorganizowana.

Wielkość oszustw jakie wiążą się teraz z tym hajpem na kryptowaluty zmusi rządy do delegalizacji kryptowalut. W ostatnich dniach sporo doniesień o inwestorach 60+, którzy zostali okradzeni poprzez oszustów, którzy proponowali im inwestycję w kryptowaluty. Ta jazda skończy się szybciej niż to się nam wydaje. Wszyscy oszukani staną po stronie delegalizacji kryptowalut, a będą wspierać rządy we wprowadzeniu zabezpieczeń biometrycznych.

W końcu, jak to jest możliwe, że nadal można wziąć kredyt na kogoś bez jego zgody, tylko i wyłącznie jeżeli posiada się jego dane, skoro żeby dostać jakikolwiek kredyt musisz złożyć oświadczenie, że stać Cię na to, że masz umowę o pracę, domek, poręczyciela. To jest paradoks obecnego systemu ochrony danych osobowych i polityki banków. Z jednej strony jak się stawisz osobiście do banku musisz wykazać swoją zdolność kredytową, a jak ktoś CI ukradnie dowód to masz w magiczny sposób kredyt do spłacania, którego nie spłacisz do końca życia. I tak sobie myślę, że rządy idą w tym kierunku, żeby ludzi jednak zaczipować i żeby wszystkie transakcje były odnotowane przez agencje rządowe. Bitcoin i kryptowaluty to w rezultacie inwigilacja permanentna.

To wszystko się szykuje, a Ci którzy wierzą w bitcoina i wierzą w to, że bitcoin zaprowadzi na świecie wolność są jak te szczury prowadzone w kierunku wody, w której się potopią przez Czarodziejski flet. Chociaż tak świat w którym mamy Bitcoinowych miliarderów to tak naprawdę mogłaby to być anarchia, bo wyobraźcie sobie, że btc kosztuje 50 000 000 dolarów i są ludzie którzy chcą za niego zapłacić bo liczą, że będzie kosztował 300 000 000 dolarów. Kto ma takie zasoby bitcoinów, licealista, studenciak? Nie, ludzie, którzy od początku wiedzieli do czego to będzie potrzebne i posiadają wiedzę jak kraść Wasze dane i robić gigantyczne przekręty. Może to rosyjska mafia, może to yakuza albo nigeryjski książę, ale na pewno nie ludzie, którzy cackali by się z kimkolwiek gdyby wszedł im w drogę.

Rządy widzą to zagrożenie, ilość ataków cybernetycznych na świecie, na system bankowy także wzrósł od ostatniej bańki w 2017 roku. To jest wzrost wartości kapitału operacyjnego ludzi odpowiedzialnych za kradzieże danych z systemów bankowych, patentów z ośrodków badawczych. Są ludzie, którzy są skłonni za to zapłacić. Rządy widzą zagrożenie w tym systemie, i zapewne już opracowują strategię, w której posiadanie bitcoina będzie karane więzieniem i konfiskatą majątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2024 (koloryzowane) :

hyhyhy

Bohater tej historii : https://bithub.pl/kryptowaluty/bezpieczenstwo/stracil-dostep-do-26-btc-wartych-blisko-100-000-usd/

już dołączył do grona przeciwników kryptowalut. Tak działa psychologia. Obraz wart jest więcej niż tysiąc słów, więc wrzucam Wam co tak naprawdę się tam wydarzyło z perspektywy funkcjonowania całego Wszechświata.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posts

  • Pierwsze 10% instant na portfelu dowód==> TU
  • Leobits https://www.blockchain.com/btc/tx/2e73e93e03fa4c0fd9c6dc807e45ca8b14b86cafaf02241d458fc498a06f8fa9
  • Nazwa programu: leobits Plany inwestycyjne: 10% dziennie na zawsze 
   Minimum inwestycyjne: 20$
   Akceptowane systemy płatności: .Bitcoin  Ethereum Litecoin, Tron, Dogecoin,  BNB, USDT 
   Wypłaty: Instant Bitcoin & Ethereum - $20. For Litecoin, Tron, Dogecoin, & BNB - $5. For USDT - $10. Maksymalna wypłata z dzienna z programu to 150$ 
     Komentarz własny i szczegółowy opis programu: Witam i przedstawiam nowy program. Leobits wystartował 14.01.2022. Jest to typowy szybki program typu forever,  gdzie raz wpłacamy depo i pracuje aż do śmierci programu  Depozyt zwraca sie po 10 dniach pracy programu. Technicznie jest ok l licencjonowany skrypt itp.Na start kilka monitorów jest. Co ciekawe maksymalna wypłata dzienna to 150$ a to nie spotykane raczej w tego typu foreverach wiec może admin ma jakiś plan na ciut dłuższa prace, no zobaczymy. Jako że jestem dobrej myśli wszedłem za 300$ w BTC . Program Ref 6-2-1.  To oczywiście jest hyip i to szybki wiec licz sie ryzykiem utraty kapitału. Rejestracja Depo 300$ 
  • Jak rozliczyć podatek od kryptowalut? W formularzu PIT-38 należy wpisać uzyskany przychód pochodzący ze sprzedaży kryptowalut oraz koszty uzyskania tego przychodu pochodzące z zakupu kryptowalut. Co więcej koszty można przepisywać na kolejne lata aż do całkowitego ich odliczenia. https://kryptowaluty.info.pl/jak-rozliczac-podatki-z-kryptowalut/
  • Update #37 Wynik drugiego tygodnia stycznia: 1,9%.
×