Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

wotoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni Bitfinex ma opóźnienia w księgowaniu wpłat i realizacji wypłat a na niektórych, jak na ETH zdaje się, że zaprzestał wypłacania - dowód: https://etherscan.io/address/0x1151314c646ce4e0efd76d1af4760ae66a9fe30f

Wyjaśnienia supportu starające się uspokoić sytuację są jednak w istocie dość niepokojące.  Oto próbka twórczości 

I'm receiving over 100 PM's every minute so I'm very sorry yours slipped through - please PM your username again and ill have a look at your withdrawal asap. I've given you an explanation, albeit publicly, which describes the issue from our side. I'm sorry you find a DDoS hard to believe, but there's not much I can do about that. You mention the status page - if you had monitored that page yesterday you would see proof in these claims. No one is waiting over 30 days for a 1mil withdrawal - his withdrawal is an ETP withdrawal which failed along with 3 other ETP withdrawals - as we don't have a script in place for ETP withdrawals, these need to be rebroadcast manually. His withdrawal cannot be excused, and him waiting 30 days is unacceptable. We have reached out to him and are working with him.

All deposits and withdrawals are slow at the moment and you should expect delays for the next hours. Not because we are withholding users' funds, but because the current growth of the number of user using Bitfinex and crypto in general is growing exponentially and our systems for processing deposits and withdrawals are reaching the limits of the number of transactions per hour.

We are working hard on optimising the processing of deposits and withdrawals but this is a complex change and a security risk, so not something we can implement instantly.

You will receive your money - I'm sorry you feel that you are being overlooked, but you are not the only one, which is why I can't magically fix your withdrawal. Others are waiting too and they, along with you, will receive their funds. We are working on fixing this issue, as hard as some of you find this to believe, and I'm sorry you're involved in it. All I can ask is that you remain patient.

źródło: 

Ja profilaktycznie anulowałem wypłaty ETH, przekonwertowałem środki na QTUM i LTC i na razie opuściłem tę giełdę. Zostałem tam z 1% kapitału w OmniseGo.

Giełda wprowadziła też opłaty od depozytów mniejszych niż równowartość 1000 USD.

Moja rada: wycofać środki bezpiecznym kanałem do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Widzę też, że wprowadzono min. wypłaty  - równowartość 250$

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nieciekawie to wygląda. Od jakiegoś już czasu czarne chmury zbierały się nad bitfinexem. Niewypłacalność tej giełdy byłaby katastrofalna w skutkach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trudno powiedzieć czy jest problem z wypłacalnością czy raczej techniczno-organmizacyjny. QTUM i inne walauty działały prawie online. Problemy były i są na ETH i w konsekwencji na tokenach ERC20.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest jakiś ogólny problem z ETH więc to może rzeczywiście nie ich wina.

Niemniej jednak jeśli chodzi o bitfinex:

- gorączka w okół USDT

- konto do wpłat EURU w polskim banku BPS zarejestrowanym w Skierniewicach:

DPMNhgyUQAACl01.jpg:large

- spółka do obsługi płatności zarejestrowana w Polsce w Michałowicach:
http://www.krs-online.com.pl/msig-5075-310698.html

- obowiązek wypłaty środków przez obywateli USA pod groźbą zamrożenia kont (bodajże miesiąc temu to było):
http://bitmon.pl/aktualnosci/item/5954-bitfinex-zamyka-sie-dla-klientow-z-usa

- wprowadzenie prowizji od wpłat mniejszych niż 1000 USD

- wprowadzenie minimum wypłaty 250 USD

Można to oczywiście zbagatelizować bo przecież każdy może mieć konto w skierniewickim banku i spółkę w Polsce. Jednak moim zdaniem w przypadku największej na świecie giełdy krypto tego typu sygnały nie napawają optymizmem. Coraz więcej osób ewakuuje się z pokładu i słusznie.

Edytowane przez Nun

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do ETH, to w sieci jedynym w zasadzie problemem jest to, że za gas każą sobie płacić jak za mydło - wczoraj nawet 100 - 120 gwei ale transakcje się przetwarzają. Natomiast gorący adres Bitfinexa został opróżniony i o do 4 dni nie są realizowane z niego żadne transakcje https://etherscan.io/address/0x1151314c646ce4e0efd76d1af4760ae66a9fe30f. To jest niepokojące.

Natomiast rachunek w Banku Spółdzielczym czy agent rozliczeniowy w Michałowicach to nic podejrzanego. Szczególnie, że właścicielem spółki jest panamski agent rozliczeniowy specjalizujący się w crypto https://cryptocapital.co

Ja generalnie nie trzymam kasy na giełdach. Wolę stracić na prowizjach i fee ale akurat w tym gorącym czasie trochę mieszałem i miałem tam parę grubszych centów... Zawsze bezpiecznie jest środki z giełdy ewakuować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, jak długo można czekać na odpowiedź supportu? Przez przypadek zamroziłem swoje konto przy autoryzacji aplikacji..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie jakieś dziwne tłumaczenie Bitfinex ma co do ETH.

Na innej giełdzie wyszło bez problemu i dalej po sieci też pobiegło. Fakt, że cena sięga absurdu i trzeba się nagimnastykować trochę, ale idzie.

Wydaje mi się, żę przy fee 0,01 ETH to nawet przy takiej cenie sporo by bitfinexowi zostało. Support nabrał wody w usta.

Ja uciekłem przez qtum i raczej tam nie wrócę. Zważywszy na wprowadzenie prowizji od wpłat. Przy moim sposobie to prowizje zabiją cały domniemany zysk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dawno ETH nie ruszałem, ale ostatnio przelewałem EDG też token ERC20 i przeszło z portfela na inną giełdę w mgnieniu oka.

Te prowizje na bitfinex to chyba tylko od fiatów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja 6 tygodni cierpliwie czekałem na wypłatę $$. Nie doczekałem się. Chciałem ją poprzez support anulować i wypłacić w krypto. Niestety support tej kwoty nie chce mi na krypto zamienić. Sam się już nieco martwię, bo kwota to nie są jakieś drobne. Zawsze przetwarzali wypłaty 100.000+ w czasie krótszym niż 3 dni. Arbitrażu się zachciało to teraz może się skończyć niewesoło na tej giełdzie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
52 minuty temu, RollingYourHead napisał:

Ja 6 tygodni cierpliwie czekałem na wypłatę $$. Nie doczekałem się. Chciałem ją poprzez support anulować i wypłacić w krypto. Niestety support tej kwoty nie chce mi na krypto zamienić. Sam się już nieco martwię, bo kwota to nie są jakieś drobne. Zawsze przetwarzali wypłaty 100.000+ w czasie krótszym niż 3 dni. Arbitrażu się zachciało to teraz może się skończyć niewesoło na tej giełdzie. 

W jakim czasie dostajesz odpowiedzi od supportu? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi support łaskawie odpowiedział że pracują nad moim problemem. Zajęło im to trochę ponad 3 tygodnie.

Nie wiem tylko nad jakim problemem nadal pracują skoro 3 tygodnie temu wyprowadzilem środki z giełdy.

Rozumiem natłok pracy itd jednak 3 tygodnie z biznesie krypto to lata świetlne. Przez ten czas wszystko się może zmienić i wiele się zmieniło.

Ja ze swojej strony nie polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta