Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
pepperoniss

Problemy Bitfinex

Recommended Posts

Od kilku dni Bitfinex ma opóźnienia w księgowaniu wpłat i realizacji wypłat a na niektórych, jak na ETH zdaje się, że zaprzestał wypłacania - dowód: https://etherscan.io/address/0x1151314c646ce4e0efd76d1af4760ae66a9fe30f

Wyjaśnienia supportu starające się uspokoić sytuację są jednak w istocie dość niepokojące.  Oto próbka twórczości 

Cytuj

I'm receiving over 100 PM's every minute so I'm very sorry yours slipped through - please PM your username again and ill have a look at your withdrawal asap. I've given you an explanation, albeit publicly, which describes the issue from our side. I'm sorry you find a DDoS hard to believe, but there's not much I can do about that. You mention the status page - if you had monitored that page yesterday you would see proof in these claims. No one is waiting over 30 days for a 1mil withdrawal - his withdrawal is an ETP withdrawal which failed along with 3 other ETP withdrawals - as we don't have a script in place for ETP withdrawals, these need to be rebroadcast manually. His withdrawal cannot be excused, and him waiting 30 days is unacceptable. We have reached out to him and are working with him.

All deposits and withdrawals are slow at the moment and you should expect delays for the next hours. Not because we are withholding users' funds, but because the current growth of the number of user using Bitfinex and crypto in general is growing exponentially and our systems for processing deposits and withdrawals are reaching the limits of the number of transactions per hour.

We are working hard on optimising the processing of deposits and withdrawals but this is a complex change and a security risk, so not something we can implement instantly.

You will receive your money - I'm sorry you feel that you are being overlooked, but you are not the only one, which is why I can't magically fix your withdrawal. Others are waiting too and they, along with you, will receive their funds. We are working on fixing this issue, as hard as some of you find this to believe, and I'm sorry you're involved in it. All I can ask is that you remain patient.

źródło: 

 

Ja profilaktycznie anulowałem wypłaty ETH, przekonwertowałem środki na QTUM i LTC i na razie opuściłem tę giełdę. Zostałem tam z 1% kapitału w OmniseGo.

Giełda wprowadziła też opłaty od depozytów mniejszych niż równowartość 1000 USD.

Moja rada: wycofać środki bezpiecznym kanałem do czasu wyjaśnienia sytuacji.

 

Widzę też, że wprowadzono min. wypłaty  - równowartość 250$

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nieciekawie to wygląda. Od jakiegoś już czasu czarne chmury zbierały się nad bitfinexem. Niewypłacalność tej giełdy byłaby katastrofalna w skutkach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć czy jest problem z wypłacalnością czy raczej techniczno-organmizacyjny. QTUM i inne walauty działały prawie online. Problemy były i są na ETH i w konsekwencji na tokenach ERC20.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jakiś ogólny problem z ETH więc to może rzeczywiście nie ich wina.

Niemniej jednak jeśli chodzi o bitfinex:

- gorączka w okół USDT

- konto do wpłat EURU w polskim banku BPS zarejestrowanym w Skierniewicach:

DPMNhgyUQAACl01.jpg:large

 

- spółka do obsługi płatności zarejestrowana w Polsce w Michałowicach:
http://www.krs-online.com.pl/msig-5075-310698.html

- obowiązek wypłaty środków przez obywateli USA pod groźbą zamrożenia kont (bodajże miesiąc temu to było):
http://bitmon.pl/aktualnosci/item/5954-bitfinex-zamyka-sie-dla-klientow-z-usa

- wprowadzenie prowizji od wpłat mniejszych niż 1000 USD

- wprowadzenie minimum wypłaty 250 USD

 

Można to oczywiście zbagatelizować bo przecież każdy może mieć konto w skierniewickim banku i spółkę w Polsce. Jednak moim zdaniem w przypadku największej na świecie giełdy krypto tego typu sygnały nie napawają optymizmem. Coraz więcej osób ewakuuje się z pokładu i słusznie.

 

Edited by Nun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do ETH, to w sieci jedynym w zasadzie problemem jest to, że za gas każą sobie płacić jak za mydło - wczoraj nawet 100 - 120 gwei ale transakcje się przetwarzają. Natomiast gorący adres Bitfinexa został opróżniony i o do 4 dni nie są realizowane z niego żadne transakcje https://etherscan.io/address/0x1151314c646ce4e0efd76d1af4760ae66a9fe30f. To jest niepokojące.

Natomiast rachunek w Banku Spółdzielczym czy agent rozliczeniowy w Michałowicach to nic podejrzanego. Szczególnie, że właścicielem spółki jest panamski agent rozliczeniowy specjalizujący się w crypto https://cryptocapital.co

Ja generalnie nie trzymam kasy na giełdach. Wolę stracić na prowizjach i fee ale akurat w tym gorącym czasie trochę mieszałem i miałem tam parę grubszych centów... Zawsze bezpiecznie jest środki z giełdy ewakuować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, jak długo można czekać na odpowiedź supportu? Przez przypadek zamroziłem swoje konto przy autoryzacji aplikacji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie jakieś dziwne tłumaczenie Bitfinex ma co do ETH.

Na innej giełdzie wyszło bez problemu i dalej po sieci też pobiegło. Fakt, że cena sięga absurdu i trzeba się nagimnastykować trochę, ale idzie.

Wydaje mi się, żę przy fee 0,01 ETH to nawet przy takiej cenie sporo by bitfinexowi zostało. Support nabrał wody w usta.

Ja uciekłem przez qtum i raczej tam nie wrócę. Zważywszy na wprowadzenie prowizji od wpłat. Przy moim sposobie to prowizje zabiją cały domniemany zysk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno ETH nie ruszałem, ale ostatnio przelewałem EDG też token ERC20 i przeszło z portfela na inną giełdę w mgnieniu oka.

Te prowizje na bitfinex to chyba tylko od fiatów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja 6 tygodni cierpliwie czekałem na wypłatę $$. Nie doczekałem się. Chciałem ją poprzez support anulować i wypłacić w krypto. Niestety support tej kwoty nie chce mi na krypto zamienić. Sam się już nieco martwię, bo kwota to nie są jakieś drobne. Zawsze przetwarzali wypłaty 100.000+ w czasie krótszym niż 3 dni. Arbitrażu się zachciało to teraz może się skończyć niewesoło na tej giełdzie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, RollingYourHead napisał:

Ja 6 tygodni cierpliwie czekałem na wypłatę $$. Nie doczekałem się. Chciałem ją poprzez support anulować i wypłacić w krypto. Niestety support tej kwoty nie chce mi na krypto zamienić. Sam się już nieco martwię, bo kwota to nie są jakieś drobne. Zawsze przetwarzali wypłaty 100.000+ w czasie krótszym niż 3 dni. Arbitrażu się zachciało to teraz może się skończyć niewesoło na tej giełdzie. 

W jakim czasie dostajesz odpowiedzi od supportu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi support łaskawie odpowiedział że pracują nad moim problemem. Zajęło im to trochę ponad 3 tygodnie.

Nie wiem tylko nad jakim problemem nadal pracują skoro 3 tygodnie temu wyprowadzilem środki z giełdy.

Rozumiem natłok pracy itd jednak 3 tygodnie z biznesie krypto to lata świetlne. Przez ten czas wszystko się może zmienić i wiele się zmieniło.

Ja ze swojej strony nie polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.  Chatbox

  You don't have permission to chat.
  Load More
 • FUNDUSZE GWARANCYJNE

  Bizzilion - aktywny $1000

 • News

 • Latest companies news

 • Companies

 • Posts

  • Mnie to właśnie zastanawiało, bo postępowanie sprawdzające niby zostało wszczęte, a takowe po maksymalnie trzech miesiącach powinno albo nie wykazać nic i całe postępowanie winno być umorzone albo powinno zostać wszczęte jeśli jednak przesłanki popełnienia przestępstwa występują. Ale ja na bakier jestem z przepisami, pamiętam tylko, że info pojawiło się w walentynki równocześnie z wielką aferą na kafeterii, że Pan Bartosz zdradza dziewczynę i tak mi się przypomniało, bo wczoraj minęły 4 miesiące od tego wydarzenia, a ani o tym nic nie słychać ani o rozstaniu Państwa Nafalskich...  Devolaj już tu pewnie nawet nie odpisze, bo nie ma co. Temat Omegi raczej umiera i to nie tylko na tym forum ale i wszędzie indziej, bo przeszukując te internety nie można trafić na nic, nic poza kilkoma profilami na fb liderów, którzy wstawiają tam informacje o tym ile zarobili i jak głupi są ludzie na etacie, że nie korzystają z dobrodziejstw i rozdawania kasy przez Pana Nafalskiego. 
  • O ile pamiętam to gdzieś tam była informacja, że ktoś, gdzieś, coś doniósł i była to pierwsza i ostatnia znana mi informacja na ten temat. Wcale mnie to nie dziwi. Bo choć z kol. @Devolaj93 w wielu punktach się nie zgadzam to chyba zgodzimy się co do tego, że działania urzędasów z KNFów, UOKiKóW są raczej przeciwskuteczne. O tym, że zwykle następują gdy jest już dawno po temacie to jeszcze insza inszość. Dla mnie działalność tych istytucji na poletku piramid finansowych - choć nie tylko - to marnowanie kasy podatników a przede wszyskim dawanie potencjalnym ofiarom złudnego poczucia bezpieczeństwa, że skoro nie ma firmy na czarnej liście to wszysko jest OK. Taka narracja tych instytucji - że stoją w obronie i chronią konsumentów - ułatwia potencjalnym ofiarom zwolnienie się z odpowiedzialności za swoje własne decyzje. Kol. @Devolaj93 z góry wyjaśnię tylko, że ofiary zwalaniając się z myślenia są za swe decyzje odpowiedzialne i ponoszą ich konsekwencję w żaden sposób nie usprawiedliwia wciskanie im kitu...
  • Muszę przyznać, że dawno nie widzialem tak dobrze zrobionej i gry przeglądarkowej. Do tego - nie echodząc w szczegóły legendy - łączącej wirtualną hodowlę z kopaniem krypto    
  • Tytuł może trochę dziwny ale temat dość istotny. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, że od wrzesnia br. na giełdzie krytowalutowej Binance Amerykanie z USA nie będa mogli handlować tokenami. W dużym skrócie jest to efekt uznawania przez amerykańskie władze tokenów jako podpadających pod przepisy dotyczące obrotu papierami wartościowymi. W konsekwencji by działać zgodnie z amerykańskim prawem by je oferować do handlu Amerykanom muszą być one dopuszczone do obrotu a giełdy posiadać odpowienie koncesje.  Dodam tylko, bez wnikania w szczegóły dlaczego, z handlu dla Amerykanów znikną też niektóre walory dość powszechnie uważane za kryptowaluty, np. DASH, ETC czy XRP. Tych tokenów jest całe mnóstwo a amerykański rynek jest dość znaczący.  Znalazłem w sieci takie zestawienie pokazujące potencjalne problemy związane z handlem tokenami.   Na biało zaznaczono tokeny, którymi obecnie handluje się wyłącznie na Binace. Na fioletowo, te które oprócz Binance handlowane są także na innych giełdach. Nie wiadomo jak się dalej potoczą losy tych tokenów. Możliwe są glówne dwa scenariusze.  Pierwszy to wyprzedaż tokenów i ich znaczny spadek cen w najlbliższym czasie. Drugi to przejęcie handlu przez inne giełdy. Jako, że większość tokenów nie jest zbyt płynna i często główną giełdą na której są handlowane jest Binance osobiście zamierzam pozbyć się w najbliższym czasie większości poza głównymi, bardziej płynnymi, czyli poza DASH, ETC (Etherium Classic), XLM (Stellar), XMR (Monero), XRP (Ripple), ZEC (Zcash) czy EOS. Na powyższym rysunku pokazano na jakich głównych giełdach handluje się obecnie tymi tokenami. Dla jasności. Nie oznacza to, że znikną one z Binance. Dostęp do handlu nimi stracą jednak amerykanie. Źrodło Binance,  Twitter  
  • No szukają wszędzie jak widać ale powoli chyba pomysły się kończą. Skoro nie skutkuje zupełnie nic, bo większość osób widzi już jak działa Omega i że nie ma żadnego realnego produktu, który może przynosić jakiekolwiek zyski to idą dalej w Świat. Ja się wcale nie zdziwię jak za moment zobaczymy konferencję gdzieś w Afryce wśród szałasów i namiotów, bo może tam Panu Bartoszowi będzie łatwiej kogoś przekonać do swoich bajek i wizji. A tak całkiem poważnie już to zastanawiał się ktoś z Was co z tym postępowaniem w sprawie Omegi, o którym pisał Puls Biznesu? Czy to zostało umorzone? Bo nic nigdzie nie można znaleźć na ten temat, a sam Pan Bartosz nigdzie nie zdementował, że coś takiego było.  W Malezji już Panowie byli, bo z liderów był na pewno Pan Jacob i Pan Tomasz P., a i u Pani Nafalskiej wisi filmik z Kuala Lumpur i zdjęcia z hotelowego basenu w objęciach wielkiego przedsiębiorcy  więc to będzie drugie podejście.
×