Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
rachman

Jak sprawdzić czy na starym komputerze są satoshi - MultiBit

Recommended Posts

Po paru latach dorwałem stary laptop na którym okazało się kiedyś zainstalowałem portfel BTC: MultiBit 0.5.16 - nawet nie wiem czy go używałem czy tylko testowałem - to był okres testowania kilku portfeli i szukania tego co się spodoba ;)

Obecnie MultiBit się nie chce uruchomić :-/ Niby Javy nie ma a instalowanie nowej nic nie daje. System operacyjny Windows XP.

W katalogach "dane aplikacji" jest parę katalogów i plików - czego szukać?

 

/ Dane aplikacji / MultiBit :

--------[ log ]

----------------multibit.log (814 KB) (pełno w nim zapisów DEBUG i INFO)

--------[ multibit-data ]

----------------[ key-backup ] (pusty katalog)

----------------[ rolling-backup ]

-----------------------multibit-20140614212822.wallet (8 KB)

----------------[ wallet-backup ] (pusty katalog)

----------------[ wallet-unenc-backup ]

-----------------------multibit-20140226061409.info (1 KB)

-----------------------multibit-20140226061409.wallet (1 KB)

-----------------------multibit-20140523035856.info (5 KB)

-----------------------multibit-20140523035856.wallet (8 KB)

--------pliki: multibit.checkpoints (13 KB), multibit.properties, multibit.spvchain (626 KB), multibit.wallet (niecałe 8 KB), multibit.info a w nim:

Cytuj

multiBit.info,1
walletVersion,2
receive,1FGqWk5UUwb.........yzerFqt8UGHXCpK,
[... OKOŁO 100 ADRESÓW ...]
receive,1L4X4FY1yAyD........czJQz8KBMA8C3Ro,
property,walletDescription,Opis%20portfela
property,receiveAmount,
property,receiveLabel,
property,walletBackupFile,C%3A%5CDocuments%20and%20Settings%5CImię%5CDane%20aplikacji%5CMultiBit%5Cmultibit-data%5Crolling-backup%5Cmultibit-20140614212822.wallet
property,receiveAddress,1FqeSCm7yGxgf2r..........SnHnVQYWU5qmZ
 

 

Jak najprościej sprawdzić czy w ogóle mam tam stworzone jakieś adresy a może raczej czy są przechowywane na nim satoshi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, jeśli nie był to HD, a nie był, to musiałbyś wyciągnąć rozszerzony klucz prywatny. W HD wystarczy sam seed - oczywiście jeśli go posiadasz.pamiętasz lub zapisałeś. 

Wydaje się, że najprościej będzie  zainstalować gdzieś - może na innym komputerze - archiwalną kopię Mutibita Classic i zaimportować tam portfel z backapów. Uda się jeśli znasz hasło do portfela 

Tutaj masz link do wersji archiwalnych https://multibit.org/release-info/classic/v0.5.19.html

Nadinstalowanie raczej nic nie da, choć po zabezpieczeniu backapów możesz spróbować.

 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady :)

Czyli jak nie znam hasła które potrzebne jest do odszyfrowania danych i tak nic nie poradzę - ale to myślę jakoś bym obszedł. Naście prób i hasło bym odgadł - mam swój schemat tworzenia haseł którego nikt nie zna ;)

Na czystej instalacji podmienić rozumiem powinienem cały katalog [ multibit-data ]  i plik multibit.wallet w katalogu programu czy coś jeszcze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam tego portfela. Możliwe, że jest jak piszesz a być może musisz po instalacji wskazać backup, który chcesz otworzyć. Najlepiej ten późniejszy.

A.. O ile tez pamiętam to Mutlibit Classic nie wymuszał tworzenia hasła. Możesz więc mieć portfel niezaszyfrowany więc najpierw spróbuj bez użycia jakiegokolwiek hasła.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posts

  • Serwis Royaltiz ma promocje, w której możemy otrzymać kartę NFT jako bonus do 35€   Platforma jest to coś jak #NBAtopshot czy #Sorare. Jednak to trochę inna zasada działania, też są do kupienia karty, ale... ROY to kolejna generacja Fan Tokena: właściciele ROY mają bezpośredni dostęp do wartości finansowej generowanej przez same talenty.         Losowy Bonus do 32€   Link ref: https://www.royaltiz.com/referral/ed227f3b-e016-40f7-a822-7055d86cfe9d
   CZYSTY: https://www.royaltiz.com        Zweryfikuj swoją tożsamość Wpłać 15 € przez SEPA lub kartą (wpłata jest natychmiastowa działa Revolut) Kup obojętnie jaką kartę i sprzedaj ją (polecam wystawić o 1€ MNIEJ) Przejdź do sekcji nagród, aby otrzymać kartę bonusową o wartości do 32€ Sprzedaj kartę lub zachowaj ją, ponieważ niektóre z nich zyskują na wartości (zwłaszcza francuskie) Zapraszając znajomych otrzymujesz dodatkowe karty Brak minimalnej kwoty wypłaty, brak opłaty za wypłatę   Dodatkowy bonus można zdobyć jeszcze tutaj wypełniając ten formularz     Wystarczy udostępnić info z linkiem referencyjnym np. Twitter zrobić screenshot i dołączyć go formularza.    
   https://htu0wyw3bjd.typeform.com/to/FlWEu4Z4                   White Paper: https://www.royaltiz.com/WHITE%20PAPER%20V1.0.pdf   BLOG: https://www.royaltiz.com/blog   Discord: https://discord.com/invite/jsegyFtjar   Telegram: https://t.me/royaltiz_off   Twitter: https://twitter.com/royaltiz_off      
  • Update #69 Wynik drugiego tygodnia sierpnia taki sam jak pierwszego: 1,4%.
  • Witam Bardzo bym prosił o pomoc w możliwości wypłaty krok po kroku moich zarobionych środków na koncie na stronie ww-mmc.com. Jakby nie ten dział to przepraszam Pozdrawiam
  • Testuje od miesiąca fajne i póki co dobrze radzące sobie narzędzie do tradingu na SPOT Dziś widać Ja zwiększyłem sobie kapitał z 600$ na 1000/1200. Stwierdziłem, że jeśli już zapłaciłem, a koszt zwrócił się w miesiąc to niech trochę szybciej pozarabia. Kapitał na transakcje z 21$ wzrósł analogicznie do przydzielonego depozytu i teraz jest to 42$ na 1 zakup. Zobaczymy jak się zachowa to teraz po tych lekkich wzrostach. Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie. Czy warto handlować na niższych depozytach oraz jak to uruchomić ? Wydaj mi się, że tak, ja testuje jak ten algorytm radzi sobie z depozytem 100$ i 11$ na transakcję co jest 11% od kapitału i jest całkiem spoko. Kapitał, który wpisujemy w BALANCE jest tylko informacją dla algorytmu ile posiada środków na zakupy co dostosowuje już automatycznie. Czy można wystartować na niższym depozycie? Tak. Można np. obniżyć wartość każdej transakcji o połowę. Przy standardowym ustawieniu i 600$ wielkość transakcji to ~20$. Czyli algorytm angażuje do tradingu tylko 3-4% kapitału. Można też ustawić na 11$ co jest minimalną kwotą zakupu na giełdach. Wtedy też można zmniejszyć depozyt o połowę i handlować kwotą 300$ i praktycznie osiągamy ten sam wynik. Bo 11$ od kwoty 300$ jest kwotą 3-4% Czy można zacząć z bardzo niskiej kwoty np. od 100$? Teoretycznie można, jednak kwota pojedynczej transakcji to ciągle 11$ i to jest 11$ od kapitału, gdzie 11$ od kapitału 300$ to już tylko ~ 3.7% Jak wystartować z niższą kwotą? Wszystko, co wystarczy zrobić to podczas tworzenia nowej pary do tradingu, należy zmienić kilka rzeczy. Trading z EazyBot można zacząć nawet od 100$ na jedną parę, wszystko, co należy zrobić to podczas uruchamiania pary walutowej odznaczyć „use deafult Configurations” a następnie ustawić „initial order” min. 11$ co jest 11% od kapitału.  
  • Update #68 Wynik pierwszego tygodnia sierpnia: 1,4%. Wypłata punktualnie na koncie, jak zawsze ósmego dnia miesiąca - dowód tutaj. Najnowszy newsletter:  
×