Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
rachman

Jak sprawdzić czy na starym komputerze są satoshi - MultiBit

Recommended Posts

Po paru latach dorwałem stary laptop na którym okazało się kiedyś zainstalowałem portfel BTC: MultiBit 0.5.16 - nawet nie wiem czy go używałem czy tylko testowałem - to był okres testowania kilku portfeli i szukania tego co się spodoba ;)

Obecnie MultiBit się nie chce uruchomić :-/ Niby Javy nie ma a instalowanie nowej nic nie daje. System operacyjny Windows XP.

W katalogach "dane aplikacji" jest parę katalogów i plików - czego szukać?

 

/ Dane aplikacji / MultiBit :

--------[ log ]

----------------multibit.log (814 KB) (pełno w nim zapisów DEBUG i INFO)

--------[ multibit-data ]

----------------[ key-backup ] (pusty katalog)

----------------[ rolling-backup ]

-----------------------multibit-20140614212822.wallet (8 KB)

----------------[ wallet-backup ] (pusty katalog)

----------------[ wallet-unenc-backup ]

-----------------------multibit-20140226061409.info (1 KB)

-----------------------multibit-20140226061409.wallet (1 KB)

-----------------------multibit-20140523035856.info (5 KB)

-----------------------multibit-20140523035856.wallet (8 KB)

--------pliki: multibit.checkpoints (13 KB), multibit.properties, multibit.spvchain (626 KB), multibit.wallet (niecałe 8 KB), multibit.info a w nim:

Cytuj

multiBit.info,1
walletVersion,2
receive,1FGqWk5UUwb.........yzerFqt8UGHXCpK,
[... OKOŁO 100 ADRESÓW ...]
receive,1L4X4FY1yAyD........czJQz8KBMA8C3Ro,
property,walletDescription,Opis%20portfela
property,receiveAmount,
property,receiveLabel,
property,walletBackupFile,C%3A%5CDocuments%20and%20Settings%5CImię%5CDane%20aplikacji%5CMultiBit%5Cmultibit-data%5Crolling-backup%5Cmultibit-20140614212822.wallet
property,receiveAddress,1FqeSCm7yGxgf2r..........SnHnVQYWU5qmZ
 

 

Jak najprościej sprawdzić czy w ogóle mam tam stworzone jakieś adresy a może raczej czy są przechowywane na nim satoshi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, jeśli nie był to HD, a nie był, to musiałbyś wyciągnąć rozszerzony klucz prywatny. W HD wystarczy sam seed - oczywiście jeśli go posiadasz.pamiętasz lub zapisałeś. 

Wydaje się, że najprościej będzie  zainstalować gdzieś - może na innym komputerze - archiwalną kopię Mutibita Classic i zaimportować tam portfel z backapów. Uda się jeśli znasz hasło do portfela 

Tutaj masz link do wersji archiwalnych https://multibit.org/release-info/classic/v0.5.19.html

Nadinstalowanie raczej nic nie da, choć po zabezpieczeniu backapów możesz spróbować.

 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady :)

Czyli jak nie znam hasła które potrzebne jest do odszyfrowania danych i tak nic nie poradzę - ale to myślę jakoś bym obszedł. Naście prób i hasło bym odgadł - mam swój schemat tworzenia haseł którego nikt nie zna ;)

Na czystej instalacji podmienić rozumiem powinienem cały katalog [ multibit-data ]  i plik multibit.wallet w katalogu programu czy coś jeszcze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam tego portfela. Możliwe, że jest jak piszesz a być może musisz po instalacji wskazać backup, który chcesz otworzyć. Najlepiej ten późniejszy.

A.. O ile tez pamiętam to Mutlibit Classic nie wymuszał tworzenia hasła. Możesz więc mieć portfel niezaszyfrowany więc najpierw spróbuj bez użycia jakiegokolwiek hasła.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posts

  • Уважаемые издатели! Встречайте « Золотой дракон » - отличное приключение для всех любителей загадочной Азии. Вас ждут крутые кампании для GEO Вьетнам, Шри-Ланка и Филиппины , лучшие предложения и конечно же возможность выиграть для всех. Почему этот конкурс определенно для вас? Это просто: - не требует регистрации - простые правила - переходи в конкурентные предложения и попадай в ТОП - розыгрыш крутых призов. Конкурс продлится 3 месяца, и мы объявим победителей в прямом эфире в марте . Мы ждем вас! Детали акции https://my.leadgid.com/campaigns/1  
  • Update #31 Wyniki drugiego i trzeciego tygodnia listopada to odpowiednio 1,6% i 1,8%. Wynik na koniec listopada: 7,2%. Nowy newsletter:  
  • Nazwa programu: Hyperfund (tutaj OPIS )  - po 10. grudnia zmiana nazwy na HyperVerse Program nie jest w zasadzie HYIP-em, to raczej długoterminowy program inwestycyjny, stworzony przez ludzi znanych w świecie kryptowalut. Można mieć dzięki niemu bardzo dobry dochód pasywny. Minimum inwestycyjne: 300 USD Plan inwestycyjny: 15% miesięcznie, możliwość procentu składanego Akceptowane metody płatności: USDT (Tether)   REJESTRACJA   Komentarz własny i szczegółowy opis programu: Program jest stworzony przez ludzi dobrze znanych w świecie kryptowalut. Hyperfund wchodzi w skład całego ekosystemu rozmaitych produnktów Hyper... jak np. HyperPAY, HyperFIN, HYPERBC, HyperMining itp... Twórcy projekt są również właścicielami giełdy kryptowalutowej HOO. Wszystko to działa w oparciu o branżę kryptowalut. Projekt ma własne tokeny: HC, HyperDAO i MOF. Generalnie może to budzić zaufanie co do tego, że projekt ma solidne i wiarygodne podstawy. Żeby wejść do programu należy kupić "Udział". Udziały są po 300$, 500$ i 1000$. Można je dowolnie składać i np. wejść za 800$ kupując 500$+300$. Minimalnie trzeba wejść za najmniejszy udział, czyli 300$. Udziały kupujemy za USDT (można do tego użyć np. którejś z giełd krypto jak Coinbase albo Binance). Zwrot z inwestycji wynosi 0,5% dziennie (również w soboty, niedziele i święta), co daje ok. 15% miesięcznie. Koszt zakupionych udziałów nie podlega zwrotowi, więc na zero wychodzimy po 200 dniach uczestnictwa. Od 201 dnia mamy czysty profit. Nasz udział pracuje aż do momentu, gdy uzyskamy 300% zwrotu. Jak uzbiera się co najmniej 50$ zysku, to możemy to wypłacić, albo ponownie zainwestować uzyskując procent składany. Program ma rozbudowany system refów. Jest to system 20-poziomowy - 20%, 15%,... 1% Program jest absolutnie MEGA  Jestem w nim już kilka miesięcy i wierzę, że będę w nim jeszcze kilka lat UPDATE!!! SERWIS MA PRZERWĘ TECHNICZNĄ, PONIEWAŻ TRWA KONSERWACJA SERWERÓW - POTRWA TO DO 10 GRUDNIA. SERWIS ZMIENI TEŻ NAZWĘ NA  HyperVerse    
  • Ten program nie działa. Strona jest nieaktywna.  Proszę przenieść do działu SCAM
  • Czy to wszystko jest warte uwagi? Groszowy zarobek wobec konieczności poświęcenia masy czasu, który też ma swoją wartość.
×