Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

pepperoniss

Alicoin - aligatocoin.io - ICO polskiego startupu od aligato.pl - start 20.04.2018 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

CDCyFm7.png

ICO AliCoin

Niezmiernie rzadko zdarza mi się ostatnio pisać o projekcie w dziedzinie kryptowalut i blockchaina - do tego rodzimym, polskim - który zdaje się mieć rzeczywisty potencjał i realne szanse na sukces.

Nie będę się dużo o projekcie rozpisywał gdyż, jak na polski projekt przystało, strony ICO dostępne są w języku polskim. Ograniczę się więc wyłącznie do kilku słów o głównych zamierzeniach projektu i mojej krótkiej jego oceny.

Otóż Aligato Team pracuje nad platformą aukcyjno – sprzedażową nowej generacji, opartej na technologii blockchain i kryptowalucie AliCoin. W założeniach platforma ma konkurować z takimi potentatami jak ebay, amazon czy allegro.

Brzmi jak frazes?

Pewnie! Tyle, że w tym przypadku w zespole spotkali się pasjonaci blockchaina i kryptowalut z Twórcami istniejącej - aczkolwiek niszowej - platformy aligato.pl.

Tak. Wiem aligato też miało zamiar wygryźć z rynku allegro. I się nie udało. Ale w mojej ocenie obecny zamysł jest przedni a mapa drogowa zdaje się być realna. Nadmienię jeszcze, że formalnie organizatorem ICO jest brytyjska spółka z polskim dyrektorem - ALIGATO BLOCKCHAIN LTD - z opłaconym kapitale zakładowym 100.000 funtów

ICO startuje 20 kwietnia 2018 roku o godzinie 12 czasu warszawskiego

i potrwa do 30 czerwca 2018 roku albo do czasu sprzedania 70.000.000 ALI

Dystrybucja podzielona jest na 4 etapy przedsprzdażowe:

ICO Pre-Sale 1, w którym w okresie od 20 kwietnia do 27 kwietnia 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,24$

ICO Pre-Sale 2, w którym w okresie od 28 kwietnia do 04 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,52$

ICO Pre-Sale 3, w którym w okresie od 05 maja do 12 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,64$

ICO Pre-Sale 4, w którym w okresie od 13 maja do 20 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,76$

oraz

ICO, w którym w okresie od 21 maja do 30 czerwca 2018 roku

sprzedanych zostanie 46.000.000 ALI za cenę 0,80$

Jak wziąć udział w ICO?

ICO nie jest realizowane w oparciu o blockchain Ethereum lecz WAVES dlatego jeśli zamierzasz wziąć udział w ICO musisz pierw ściągnąć i zainstalować portfel (LINK), wygenerować seed i zapisać go w tajnym miejscu oraz skopiować gdzieś wygenerowany w portfelu adres waves.

Następnie należy zarejestrować się z poniższego linku

Link do rejestracji

Jednopoziomowa prowizja za zagonienie 10% - dla mnie też - ale zawsze możesz usunąć część referencyjną linku albo zrezygnować z ICO :)

Wpłaty będą mozliwe w BTC, ETH, DOGE i LTC

White Paper

Link do wersji 1 - niedostępny

Link do wersji 1B

Link do wersji 2

CDCyFm7.png

Osobiście zamierzam zakupić co najmniej 12.500 ALI ale to jeszcze inna historia.

Rzecz w tym, że token wg zapowiedzi powinien trafić na giełdę w 2 - 3 kwartale tego roku i mimo, iż ten token ma być w przyszłości główna walutą do handlu na stworzonej przez zespół platformie osobiście inwestycję traktuję bardziej spekulacyjnie a widniejące na stronie prognozy cen traktuję jako możliwe acz nie zamierzam trzymać środków licząc na zarobienie 500.000$ w 2 lata. Oczywiście swoim zwyczajem część zakupu wrzucę do swojego skarbca, który działa u mnie na zasadzie wrzuć do skrzyni i zapomnij na co najmniej 7 lat ale z góry nastawiam się na inwestycję krótkoterminową i bardziej spekulacyjną.

Dowód inwestycji zostanie zamieszczony po starcie ICO.

dHnxwVt.png

Uwaga! Niniejszy wpis nie jest poradą inwestycyjną tylko prezentacja programu, w który zdecydowałem się zainwestować swoje środki. Inwestycja w ten projekt jak w startup czy też ICO wiąże się m.in. z ryzykami, o których pisałem TU i TU. Handel na giełdzie kryptowalut wiąże się także z wieloma ryzykami o czym, niestety, wielu uczestników handlu przekonało się na własnej skórze tracąc środki powierzone giełdą czy to na skutek sprzeniewierzenia środków, niweypłacalności giełdy czy też ataków hackerskich.

Autor nieniejszego wpisu inwestuje w różnego rodzaju kryptowaluty oraz ICO. W przypadku skorzystania z linka referencyjnego zawartego w tym poście autor uzyskuje korzyść w postaci prowizji za polecenie w wysokości 10% inswestycji poleconego.

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Płatności można dokonywać też przez PayPal np. z karty płatniczej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to wszełem w posiadanie dHnxwVt.png Aligatocoinów... Póki co o wartości 0 w każdej walucie, bo dziś są niezbywalne a w zasadzie nawet ich nie ma...

Wszystko dlatego, że dystrybucja na Waves nastąpi dopiero po zakończeniu ICO albo Pre-ICO, czyli w maju lub czerwcu br.

Teraz pozostaje odmówić kilka zdrowasiek i czekać to co przyniesie czas...

Aktualna cena sprzedaży tokena w Pre-ICO - 0,23$.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wbiłem w projekt ,zapowiada sie ciekawy temat .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skromnie, bo skromnie, ale też wszedłem 2018-04-24_171537.jpg.2cd5c3bd0512517eb6874c625f99a7ce.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

@pepperoniss - zainwestowałeś prawie 28 kUSD ???!!!

BTW, trochę maja bałagan jeśli chodzi o cenę:

1 AliCoin = 0.24 $
0,00002558 BTC

A w zakładce buy AliCoin cena BTC:

Price for AliCoin

• 0,00255687

Co wpisujemy jako Adres portfela do wypłaty ?

Trochę niedopracowane tłumaczenie PL.

Edytowane przez mojbiznes

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, mojbiznes napisał:

zainwestowałeś prawie 28 kUSD ???!!!

Nie. Znacznie mniej w subskrypcji prywatnej.

16 minut temu, mojbiznes napisał:

Co wpisujemy jako Adres portfela do wypłaty ?

adres portfela na który mają być zwrócone środki w razie gdyby ICO z jakiś powodów nie zostało zamknięte. Krótko mówiąc adres BTC nad którym ma się kontrolę,

18 minut temu, mojbiznes napisał:

Trochę niedopracowane tłumaczenie PL.

Strona raczej nie była tłumaczona na polski lecz raczej stworzona w tym języku :)

Cena do zapłaty przeliczana dynamicznie wg aktualnego kursu. Na pasku jest cena orientacyjna rzadziej aktualizowana. Po wygenerowaniu zamówienia cena do zapłaty jest aktualna przez 4 godziny w ciągu których należy zamówienie opłacić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I jak tam sprawy obecnie ? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzień dobry.

Mam przyjemność, przekazać Państwu ( jako pierwszym ) mały update naszego projektu Aligatocoin.io .

Obecnie sprawy mają się tak :

- kończymy techniczny update naszego WP,  który szczegółowo opisze nasz projekt i związane z nim etapy

- 1 lipca startujemy z kampanią we wszystkich możliwych social mediach

- wypuściliśmy już testowe API dla aligato.pl  ( udało nam się to szybko, dzięki już zebranej kwocie ) - oczekujemy feedback'u ze strony użytkowników

- specjaliści z Anchor Blockchain Consulting, przygotowali nam strategię marketingową i przejęli dużą część obowiązków przy jej realizacji

- oficjalnym partnerem ( oprócz Comparic.pl )  został CryptoMedics - spec grupa od inwestycji,  fachowcy od ICO i od analizy scam'ów - będą wpierać nasz projekt za granicą.

- po wielu spotkaniach ze specjalistami od blockchain oraz potencjalnymi inwestorami, podjęliśmy decyzję o migracji naszego tokena z sieci Waves na Ethereum ( ERC20 ) - smart contract został już przygotowany przez ekipę współpracującą z porf. Piech ( Polski Akcelerator Technologii Blockchain )  Dziś zaczynamy testy.

- podjęliśmy ostateczną decyzję o budowie własnego blockchain'u 

- wisienkę na torcie zostawiam na początek lipca : do naszego teamu dołączy znana, polska postać, z branży krytpowalut .

Jeśli macie jakieś pytania, z chęcią odpowiem.

Pozdrawiam.

Bartek Juraszek - CMO Aligatocoin.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miło widzieć Szefa Wszystkich Szefów :) tego ciekawego przedsięwzięcia w naszym  małym forumowym grajdołku :) Cieszę się, że nie przeraził Cię a wcześniej @BartekJot profil naszego forum dość często - acz błędnie - kojarzony z promowaniem projektów o dość nieciekawej reputacji.

Mnie przygnało na to forum, którego od pewnego czasu mam zaszczyt być moderatorem, to że jego społeczność stara się o prezentowanych na forum projektach mówić rzetelnie i dostrzegać nie tylko plusy - szczególne te finansowe wynikające z polecania programu - ale też minusy i zagrożenia.

Dlatego wszystko co miłe szybko się kończy i nadszedł czas na moje krytyczne spojrzenie na projekt w który przecież na starcie się zaangażowałem.

Od razu muszę przyznać, że jestem zaskoczony dość niemrawym tempem pozyskiwania funduszy w ramach ICO, jak przypuszczam dość mocno zapewne odbiegającym też od Waszych oczekiwań. Nie trudno wszak zauważyć, że na poszczególne etapy przedsprzedaży przewidzieliście pule po 6.000.000 tokenów. Chyba nie pomylę się, że po 3 etapach na które przeznaczone było 18.000.000 tokenów, i które mogły przynieść wpływy rzędu 5.400.000$ wynik sprzedażowy na poziomie 3.200.000 tokenów jest dość daleki od Waszych oczekiwań. W każdym bądź razie od moich na pewno :) 

Jak się domyślam to stało za zmianami o których pisał @BartekJot a których efektem jest między innymi whietepaper 2.0. Szkoda jednak, że są to działania, które póki co mają aspekt bardziej marketingowy niż merytoryczny.

Wyjaśnię o co chodzi.

Dokonujecie jeśli nie fundamentalnej to istotnej zmiany przenosząc dystrybucję z platformy waves na ethereum. Nie wnikam co na tę decyzję wpłynęło choć osobiście nie uważam jej za dobrą. Niemniej jednak negatywnie zaskakuje to kompletny brak komunikacji z dotychczasowymi nabywcami tokenów. Pomijam to, że w mojej ocenie taka zmiana powinna powodować prawo dotychczasowych inwestorów do wycofania się z inwestycji.

Tymczasem od czasu zakupu tokenów na Waszej platformie z Waszej strony nie było żadnej interakcji. Żadnego maila. Żadnej informacji o zmianach. Nie wiem dlaczego nie widzieliście potrzeby wyjaśnienia inwestorom tych zmian.

Poza tym, odnoszę wrażenie, że są one dokonywane troszkę na kolanie. W zbytnim pośpiechu. O ile bowiem rozumiem ręczną dystrybucję tokenów na waves to już nie całkiem przekonuje mnie taki model dystrybucji na etehereum.

W dniu 26.06.2018 o 23:45, BartekJot napisał:

po wielu spotkaniach ze specjalistami od blockchain oraz potencjalnymi inwestorami, podjęliśmy decyzję o migracji naszego tokena z sieci Waves na Ethereum ( ERC20 ) - smart contract został już przygotowany przez ekipę współpracującą z porf. Piech ( Polski Akcelerator Technologii Blockchain )  Dziś zaczynamy testy.

Świetnie! Tyle, że gdzie ten smart contract i co niby robi/ma robić... Bo przecież nie wydawać tokeny skoro i tak mają być wydane po zakończeniu ICO a ich zakupu nie obsługiwał i nie obsługuje żaden smartcotract. Zresztą co tu jest do migrowania? Mam nadzieje, że nie zamierzacie wydać tokenów na Wawes by je później via smarcotract przenieść na eth :)

Znów brakło komunikacji i... Chyba trochę też konsekwencji...

Przecież przy okazji zmian zdecydowaliście się na własny blockchain. To już jednak co nieco więcej niż token na smartkontrakcie i dodatkowe wyzwania. Czemu ma więc służyć przechodzenie przez etap tokena ERC20?

Wiele kwestii zostaje jednak niejasnych. 

Świetnie, że w nowej wersji whitepaper rozpisano zamierzenia na 10 faz. Szkoda jednak, że fazy te nie są w żaden sposób skorelowane z potencjalnym efektem ICO. Szczególnie, że nowa wersja pojawia się w trakcie czwartej fazy pre-ICO gdy trzy wcześniejsze już na pierwszy rzut oka odbiegają od oczekiwań.

Jak łatwo policzyć sprzedaż wszystkich tokenów przyniosłaby wpływy rzędu 30.000.000$. Na poszczególne etapy przewidziano  ok. 28.000.000$. Tymczasem wg mojego szacunku do tej pory udało się zebrać coś koło 800.000$.

Ale zebrano środki na mniej więcej 2-3 fazę. Z lektura nowego whitepaper wychodzi, że są to środki  przeznaczone na mocno wstępne etapy tworzenia portfela aligato,  platformy learningowej i Aligato 2.0 oraz... wejścia tokenu na giełdy.

OK. ICO trwa... Niemniej wydaje się, że potencjalny inwestor wolałby już teraz wiedzieć co przewidujecie gdy w ICO zbierzecie 2, 5, 10 czy 15.000.000$ a czego będziecie - przynajmniej na jakiś czas zrezygnować. Szczególnie, że własna, jeszcze raczkująca wersja sieci na własnym blockchainie to dopiero etap 4 a to oznacza potrzeby finansowe na poziomie 2,6 mln $. 

Wasza wizja oparta jest jednak na kilku filarach. Platformie handlowej z blockchainem, sztucznej  inteligencji, Pay via Eye oraz dronach dostawczych. I właśnie taka wizja sprzedawana była i nadal jest w dotychczasowych Waszych kanałach sprzedażowych. Jak sami pokazujecie w nowej wersji whitepaper na to potrzeba kupy kasy i by ją realnie zrealizować ICO musiałoby się zakończyć w okolicach wyznaczonych jako Hard Cap. A gdzie jesteśmy?

uA3FRbo.png 

Z tym wiąże się też kolejne spostrzeżenie. Otóż kwestia własnej kryptowaluty opartej o konsensus Proof of Stake. W mojej ocenie zdecydowanie za mało w whitepaper jest informacji na ten temat. Owszem są wskazane poziomy ALI, których utrzymywanie będzie niezbędne do utworzenia noda. Niemniej uważny czytelnik zauważy, że przy obencych założeniach dystrybucji waluty grozi jej kompletna centracja. Przecież 30.000.000 ALI jest w posiadaniu zespołu/emitenta. W zasadzie jeśli ICO nie osiągnie Hard Cap to nie tylko nie można mówić o "prawdziwej decentralizacji" ale prawie pełnej centralizacji.

Jak na projekt oparty na kryptowalucie i jej blockchainie trudno jest zrozumieć jej ekonomie. Prawie cały bowiem whitepaper poświęcony jest interesującej wizji e-handlu. W dokumencie tym znajdziemy dość szczegółowy opis i wykresy prezentujące na co przeznaczone zostaną środki z ICO (na marginesie opisy wykresów są zamienione). Inwestor wie więc jak środki mają być wydatkowane. Wiadomo, że w wyniku ICO firma zyska świetną innowacyjną platformę, generującą przychody i zyski choćby z prowizji. Brak jest jednak informacji czy i jak te przychody lub zyski będą przekładały się na posiadaczy ALI. Oczywiście pomijam przełożenie polegające na wzroście ceny, bo każdy będzie chciał ALI mieć :).  Niemniej chyba istotnym pytaniem jest czy twórcy tej waluty w ogóle przewidują udział w zyskach z prowizji, dronowych usług, prowizji z wymiany walut, licencji i sublicencji z wdrożonych technologii (np. PvE).

Nie piszę tego by atakować projekt lecz jako zatroskany drobny inwestor i oczywiście życzę Wam i sobie by udało się dobić w okolice Hard Cap. Choć realność tego potencjalny inwestor musi ocenić sam a tym samym realność osiągnięcia celów wizji. Szczerze powiedziawszy po zapowiedzi złożonej na forum przez @BartekJot przypuszczałem, że pojawi się bardziej konkretny Plan B wykraczający poza działania marketingowe.

Żeby nie było, że tylko jękolę... Cieszy mnie zespół się poszerza i jest w nim wiele osób, które są mi doskonale znane i które cenię. To olbrzymi potencjał. Myślę, że jest on w stanie odpowiedzieć na pytanie jakie będą realne do osiągnięcia cele jeśli w ICO zbierze się nie 30 a 1,2 - 2,5 mln USD oraz co wówczas z tymi większymi planami. Uważam, że ta wiedza należy się inwestorom, którzy zaufali zespołowi i koncepcji na samym starcie.

PS. Przy okazji prośba o link do pierwotnej wersji (o ile pamiętam 1.1) whitepaper.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę, że faza ICO się znowu wydłużyła. Tym razem do listopada. Żadnych informacji, na maile nie odpowiadają. Zmiana z waves na eth. Generalnie żadnych newsów i w listopadzie człowiek obudziłby się z ręką w nocniku. Coż, osobiście odradzam już projekt choć sam zakupiłem 35k. Tempo dystrybucji jest dramatyczne. Żeby inwestorów pozyskać trzeba zacząć coś robić, a jak na razie jedyne co się robi to przedłuża ICO i obniża ceny za token.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety... Przyłączam się do zdania przedmówcy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po głębszym przeanalizowaniu całej obecnej sytuacji zaczyna mi to wyglądać na scam project. Szkoda by było, bo to jednak coś z rodzimego rynku. Kiepska, ale rozpoznawalna platforma sprzedażowa wpadła na pomysł zarobienia na hypie kryptowalutowym. Jak sobie spojrzymy na wyliczenia @pepperoniss to w przeliczeniu na złotówki chcą zebrać ponad 100.000.000zł! Na drony, technologię AI (jakże popularne, a nie mające nic wspólnego z AI) i rozwój platformy. Żaden projekt nie wymaga aż tak dużych funduszy. W dodatku 30.000.000 pozostaje do dyspozycji zespołu. Oczywiście przy założeniu osiągnięcia hard capu. Pierwsze 2 miliony tokenów zeszły w dzień uruchomienia sprzedaży, gdzie w ostatnią godzinę można było kupić podwójną ilość za tę samą cenę (8 centów sztuka). Z założeń zespołu nic nie jest realizowane. Zmienia się white paper, ale to nic wielkiego. Zmienia się platforma dystrybucji tokenów! A nikt nie jest o tym fakcie nawet informowany. Oczywiście cała historia z projektowaniem własnych dronów i budowaniem własnej "sztucznej inteligencji" działać winna na wyobraźnię. Kiedy jednak inwestor nie otrzymuje niczego co było mu obiecane i nawet nie jest informowany dlaczego to zaczyna przeszkadzać. Obniżanie ceny za token, bo się nie sprzedaje jest strzałem w kolano i przy okazji strzałem w plecy poprzednim inwestującym. Wszystko byłoby do przełknięcia gdyby odpowiadali chociaż na maile z zapytaniami. Jak mówiłem choć sam zainwestowałem, projekt odradzam. Nie twierdzę też, że jest tak źle jak mówię. Biorę to już po prostu za prawdopodobny scenariusz. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, RollingYourHead napisał:

W dodatku 30.000.000 pozostaje do dyspozycji zespołu. Oczywiście przy założeniu osiągnięcia hard capu.

Problem jest jeszcze większy jeżeli hardcap nie zostanie osiągnięty. Wówczas bowiem 30.000.000 ALI nadal pozostanie w posiadaniu zespołu - coraz bardziej rozrastającego się.

Dla przykładu gdyby ICO zakończyło się sprzedażą 4.000.000 ALI to 88% tokenów pozostanie w posiadaniu zespołu a 12% u finansujących przedsięwzięcie inwestorów.

Niestety. I mówię to z wielkim bólem  wiarygodność przedsięwzięcia spadła do mikroskopijnie niskiego poziomu.

Dość powiedzieć, że cichej zmianie uległa nie tylko platforma - co na upartego można jeszcze zrozumieć - ale także takie elemnty jak terminy pre-ICO i ICO.

Do tego w formie kompletnie poważającej wiarygodność przedsięwzięcia albowiem w sposób całkowicie niezgodny z rzeczywistością i post factum, zupełnie inaczej prezentowane są poszczególne okresy sprzedaży ale i ceny.

Było do czerwca...

S3tBt6G.png

Było do końca sierpnia...

OELyHo5.png

Jest teraz....

5LCz0xm.png

A jak będzie? Któż to wie...

Niemniej takie działania Twórców ICO są oznaczają wprowadzenie w błąd nie tylko nabywców tokenów we wcześniejszym okresie sprzedaży gdyż wskutek zmiany ceny nie uzyskali oferowanej wysokości opustu od ceny sprzedaży tokenów w ICO a nawet mogli zapłacić cenę wyższą niż obecnie oferowaną ale także wprowadza w błąd aktualnych potencjalnych nabywców sugerując inny przebieg dotychczasowej dystrybucji. 

Niestety... Organizatorzy ICO skupili się w całości wyłącznie na marketingu - szczególnie za wschodnią granicą Polski - o czym świadczy wysyp filmów i blogów z tamtego rejonu globu kompletnie ignorując tych, którzy powierzyli im swoje pieniądze na wcześniejszych etapach. I choć nadal skłonny jestem nie dopatrywać się w tym jakiś niecnych zamiarów to takie podejście spowodowało u mnie wyzbycie się resztek wiary w możliwość zrealizowania celów projektu przez tę ekipę.

Szczególnie, że po zamieszczeniu tego postu 

odezwał się do mnie jeden z przedstawicieli organizatorów dziękując za celne wskazówki i pytając o kontakt innym kanałem niż PW forum. Niestety, po podaniu innych form kontaktu nie organizatorzy nie tylko nie podjęli próby kontaktu ze mną - co mogę zrozumieć - ale nie zmienili kompletnie nic w swoim dążeniu do celu. Nadal brak komunikacji z inwestorami i dalsze wyciskanie cytryny...

Szkoda...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich.

Uważam, że Wasze negatywne sugestie są nie do końca uzasadnione.

30% sprzedanych coinów zostaje w teamie a nie 30 000 000.  Liczymy na to, że rynek się ruszy i inwestycje w ICO wrócą do "łask". 

Tymczasem wszystko idzie zgodnie z Roadmap. Zapraszam do częstszego zaglądania na nasze media: FB, Twitter i Telegram.

Jeśli faktycznie któryś mail od Was został bez odpowiedzi, pozostaje mi tylko przeprosić. Otrzymujemy dziennie setki maili. Mogło się zdarzyć (choć nie powinno), że nie przeczytaliśmy go. 

Specjalnie dla Was, podaję swojego maila: b.juraszek@aligato.pl i telegram: @BartekJuraszek - bardzo proszę o kontakt bezpośredni.

Przedłużenie ICO wynika (jak sami zauważyliście)  z winy rynku  i małego zainteresowania (obecnie) w tego typu projekty. Jesteśmy pewni, że postąpiliśmy słusznie. W przeciwnym razie, na tym etapie, niewiele byśmy wskórali.

Aby nie narażać nikogo na nieporozumienia, chciałbym zaprosić kogoś z Was do czynnego uczestnictwa w ICO na zasadzie Advisor'a.

Pozdrawiam.

Bartek Juraszek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, BartekJot napisał:

Uważam, że Wasze negatywne sugestie są nie do końca uzasadnione.

30% sprzedanych coinów zostaje w teamie a nie 30 000 000.

Może tak choć raczej coś innego wynika z treści na stronie...

quHMkYs.png

Chyba dobrze czytam...

Całkowita podaż - 100.000.000 ALC

Dystrybucja:

• Aligato - 30% - co chyba daje 30.000.000 ALC
  • społeczni inwestorzy 70% czyli 70.000.000 ALC przy maksymalnej emisji 70.000.000 ALC

W ofercie sprzedażowej jest 70.000.000 ALC

nFh47Gz.png

A te niesprzedane w ramach ICO zostaną spalone...

Jak uważasz, czy przy tak podanych przez Was danych moja interpretacja jest nadinterpretacją?

Myślę, że jest bardziej logiczna od prezentowanej przez Ciebie...

30% sprzedanych coinów zostaje w teamie a nie 30 000 000. 

To nie wynika z żadnego zapisu na stronie ani w whitepaper i... Kompletnie nie przystaje do prezentowanych przez Was danych. Wszak gdyby tak było to przy hard cap Aligato otrzymałoby 70.000.000 ALC * 30% = 21.000.000 ALC a nie 30.000.000 ALC a tokenów byłoby nie 100.000.000 ALC a 91.000.000 ALC.

I właśnie w tym jest pies pogrzebany, że prezentowane przez Was informacje są co najmniej niejasne.

Przedłużenie ICO wynika (jak sami zauważyliście)  z winy rynku  i małego zainteresowania (obecnie) w tego typu projekty. Jesteśmy pewni, że postąpiliśmy słusznie. W przeciwnym razie, na tym etapie, niewiele byśmy wskórali.

A gdzie rzetelność kupiecka?

Przecież to Wy wyszliście z konkretną ofertą

S3tBt6G.png

I to Wy określiliście SoftCap na poziomie 1.000.000 tokenów. Nie. 15.000.000, nie 30.000.000 ale 1.000.000 ALC.

Soft Cap dla przeciętnego zjadacza ICO oznacza minimalną kwotę, która pozwala realizację choćby minimalnych celów projektu a pozyskanie większych funduszy w ramach konkretnej oferty (vide ramaka wyżej). O ile sobie dobrze przypominam SoftCap osiągnięto już pierwszego bądź drugiego dnia. 

Nie było więc żadnego powodu do zmiany oferty. Nie taka bowiem była umowa z wczesnymi inwestorami!

Dlaczego to takie ważne? 

Z dość prostego powodu.

CJRUSns.png

Więc albo softcap był rzeczywistym minimalnym celem inwestycyjnym - i wówczas projekt winien ruszyć od początku lipca - albo został sztucznie i specjalnie zaniżony aby sprawiać wrażenie, że ICO odniosło sukces a przy okazji wyłączyć zobowiązanie do zwrotu środków inwestorom.

Niestety, druga opcja zdaje się być bardziej prawdopodobna... Sam piszesz...

W przeciwnym razie, na tym etapie, niewiele byśmy wskórali.

No własnie...

Jak to nic skoro minimum wystarczające na wdrożenie projektu określone wszakże przez oferenta zostało osiągnięte?

Przecież w treści Waszej oferty był zawarty wyraźny i oczywisty i konkretny handicap dla wczesnych inwestorów decydujących się na inwestycję na wczesnych etapach ICO.

Jednostronne zmiany oferty na późniejszych etapach w oczywisty sposób pogarszają sytuację tych inwestorów. Co więcej nie próbuje się tego im w jakikolwiek sposób zrekompensować. I co najgorsze dzieje się tak nawet bez informowania ich o dokonanych zmianach.

Wybacz, ale facebook, telegram, tweeter czy nawet strona internetowa a nawet backoffice ICO nie jest właściwym miejscem do ewentualnego komunkowania inwestorom tak zasadniczych, jednostronnych i pogarszających ich sytuację zmian. Szczególnie, że inwestor po przyjęciu Waszej oferty i jej opłacenia miał pełne prawo ograniczyć się do uzupełnienia w bakcoffice danych o adres waves i oczekiwać ich wpływu na ten adres w dniu 7 lipca 2018 roku. Niczego więcej robić nie musiał!

4 godziny temu, BartekJot napisał:

Jesteśmy pewni, że postąpiliśmy słusznie.

Na pewno?

Dla kogo?

Bo ja mam wrażenie, że wyłącznie dla siebie. 

Któraś z kolei zmiana a nadal nie chcecie lub nie potraficie wprost powiedzieć jaka jest rzeczywiście minimalna kwota, którą musicie pozyskać by na serio ruszyć z tematem.

Ciągle softcap jest to przez Was określany na 1.000.000 tokenów ale mimo, że w kolejnych terminach był wyraźnie przekroczony ciągle okazuje się, że to za mało. Bo jak inaczej tłumaczyć, że ICO nie zakończyło się ani w pierwszym ani drugim przewidzianym terminie i wyznaczony jest już trzeci z kolei a przy okazji cichaczem obniża się cenę oferty i zafałszowuje ceny wcześniejszych etapów.

Gdzie tutaj interes inwestorów?

Skąd Wasza pewność, że każdy kto zainwestował w projekt, który miał wystartować przy już budżecie 240.000$ zainwestowałby wiedząc, że potrzebny Wam jest co najmniej 1.000.000$ albo nawet 10.000.000$?

Skąd Wasza pewność, że każdy kto inwestował na starcie wiedząc, że token wejdzie do obrotu w lipcu a na giełdy w 2 - 3 kwartale zainwestowałby gdyby wiedział, że ICO skończy się dopiero pod koniec 4 kwartału?

Sam wszak pisałem...

W dniu 17.04.2018 o 02:27, pepperoniss napisał:

Rzecz w tym, że token wg zapowiedzi powinien trafić na giełdę w 2 - 3 kwartale tego roku i mimo, iż ten token ma być w przyszłości główna walutą do handlu na stworzonej przez zespół platformie osobiście inwestycję traktuję bardziej spekulacyjnie a widniejące na stronie prognozy cen traktuję jako możliwe acz nie zamierzam trzymać środków licząc na zarobienie 500.000$ w 2 lata. Oczywiście swoim zwyczajem część zakupu wrzucę do swojego skarbca, który działa u mnie na zasadzie wrzuć do skrzyni i zapomnij na co najmniej 7 lat ale z góry nastawiam się na inwestycję krótkoterminową i bardziej spekulacyjną.

I pewnie nie byłem jedynym, który z taką myślą inwestował w Wasz projekt.

Mimo tych gorzkich słów w ostatnich moich postach chcę wyraźnie zaznaczyć, że nie próbuję tu podważać osobistej uczciwości Zespołu tego projektu ani nie sugeruję świadomego działania na szkodę inwestorów.

Dlatego też odnosiłem się w tym poście do rzetelności kupieckiej i szerzej do rzetelności jako takiej, której główną zasadą jest ta wynikająca z łacińskiej paremii prawniczej pacta sunt servanda. I to właśnie jest istotą sprawy.

Odnoszę bowiem wrażenie, że Waszemu Zespołowi a szczególnie głównym pomysłodawcom projektu uszło uwadze, że upublicznienie projektu i pozyskiwanie środków w ramach publicznego ICO zmieniło projekt z pomysłu grupy entuzjastów gotowych zaangażować weń własny czas i środki w projekt, w którym zaciągacie wobec inwestorów konkretne zobowiązania, z których należy się bezwzględnie wywiązywać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, BartekJot napisał:

30% sprzedanych coinów zostaje w teamie a nie 30 000 000.  Liczymy na to, że rynek się ruszy i inwestycje w ICO wrócą do "łask". 

Z całym szacunkiem, to brednie jakieś. Co inwestora obchodzi, że nie zebraliście 100.000.000zł na realizację całości projektu? Prawie milion nie wystarczył na podążanie roadmapem? Kogo obchodzi czy ICO wróci do łask. Inwestowaliśmy w projekt i szczerze mówiąc rynek kompletnie nie powinien nas interesować.  Macie świadomość chociaż tego, że już na drodze cywilnej można swobodnie dochodzić roszczeń od Was? Wiecie, że te manipulacje w whitepaper jak i zmiana platformy z waves na eth daje prawo do odstąpienia od umowy? Myślę, że nikt problemu by nie robił gdyby chociaż rozesłano jakieś informacje do inwestorów. Teraz jednak już na to za późno.

Po co ustawialiście softcap skoro mimo jego osiągnięcia i tak ICO przesuwacie i obniżacie ceny za tokeny przez co inwestorzy mogą już czuć się poszkodowani?

Tymczasem wszystko idzie zgodnie z Roadmap. Zapraszam do częstszego zaglądania na nasze media: FB, Twitter i Telegram.

Konkretnie co z nim idzie? Ja nie widzę nic z nim zgodnego.

Jeśli faktycznie któryś mail od Was został bez odpowiedzi, pozostaje mi tylko przeprosić. Otrzymujemy dziennie setki maili. Mogło się zdarzyć (choć nie powinno), że nie przeczytaliśmy go.

Nie jeden.

Przedłużenie ICO wynika (jak sami zauważyliście)  z winy rynku

No nie z winy rynku. Poza tym inwestora to kompletnie nie powinno obchodzić. To są Wasze problemy, a nie rynku. To kolejne przesunięcie terminu fazy ICO. Jak widać też po obniżce cen ICO, już nie potrzebujecie jednak tyle ile zakładaliście na początku? Co jest tego przyczyną? Projekty się zmieniły? Założenia? Coś musiało skoro tak znacząco mniejszy kapitał jest teraz potrzebny na realizację projektu. Zamiast 0.8$ można je nabyć za 0.5$. Inwestowałem już w naprawdę dużo projektów w fazach ICO i takich cyrków nigdzie nie było.

Aby nie narażać nikogo na nieporozumienia, chciałbym zaprosić kogoś z Was do czynnego uczestnictwa w ICO na zasadzie Advisor'a.

A doradztwo na czym miałoby polegać? Rola advisora jest w tym przypadku co najmniej jałowa. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ALC Project Update

Z przyjemnością przedstawiamy update projektu AligatoCoin, kilka informacji co do tej pory zostało zrealizowane oraz co planujemy dalej…

1. 25 Lipca 2018 na FB opublikowaliśmy do głosowania propozycje wyglądu aligato 2.0 /  termin w roadmap-ie Q4.2018-Q1.2019 / wykonane przed czasem;
2. 1 Września 2018 na aligato.org opublikowaliśmy do głosowania propozycje wyglądu zaplecza aligato 2.0 / termin w roadmap-ie Q4.2018-Q1.2019 / wykonane przed czasem;
3.  Prace nad aligato 2.0 rozpoczeły się już maju 2018, a więc o kwartał szybciej niż przewidziane w roadmap-ie / rozpoczęte przed czasem;
4.  Platformę aligato 2.0 w podstawowej funkcjonalności planujemy udostępnić na przełomie września/października 2018 / prace w toku;
5.  Platforma informacyjna już w wersji testowej jest pod adresem aligato.org / rozpoczęte przed czasem, praca w toku;
     Dodatkowo w ramach aligato.org uruchamiamy serwis informacyjny z branży crypto i finansowej, powinien ruszyć również na przełomie września/października;
6. W lipcu rozpoczęliśmy rozmowy na temat listingu ALC na giełdach / rozpoczęte o czasie, w toku;
O wybranych giełdach będziemy informować w kolejnych update-ach;

7. Pod koniec lipca 2018 rozpoczęliśmy prace nad własnym blockchainem, są one na chwilę we wczesnej fazie, jak tylko będziemy mieli zamknięty pewien etap opublikujemy kody w ramach githuba / rozpoczęte przed czasem, praca w toku;

Z pozdrowieniami
Zespół Aligato

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 minut temu, adymarczyk napisał:

1. 25 Lipca 2018 na FB opublikowaliśmy do głosowania propozycje wyglądu aligato 2.0 /  termin w roadmap-ie Q4.2018-Q1.2019 / wykonane przed czasem;
2. 1 Września 2018 na aligato.org opublikowaliśmy do głosowania propozycje wyglądu zaplecza aligato 2.0 / termin w roadmap-ie Q4.2018-Q1.2019 / wykonane przed czasem;

Widzę, że podkreślasz mocno wykonanie przed czasem oddania pod głosowanie. Jeśli z takich sukcesów cieszymy się w projekcie to chciałoby się rzec - uciekajmy czym prędzej. 

Poważnie? Udało Wam się oddać coś pod głosowanie już teraz, a nie za 4 miesiące? Trochę powagi, nie jesteś w wątku reprezentowanym przez idiotów.

17 minut temu, adymarczyk napisał:

3.  Prace nad aligato 2.0 rozpoczeły się już maju 2018, a więc o kwartał szybciej niż przewidziane w roadmap-ie / rozpoczęte przed czasem;

Ja też sobie mogę powiedzieć, że rozpocząłem prace nawet nad aligato 3.0 i to już w zeszłym roku! Kto zabroni?

Rozmawiamy o efektach, a ich oczywiście ze świecą szukać.

18 minut temu, adymarczyk napisał:
5.  Platforma informacyjna już w wersji testowej jest pod adresem aligato.org / rozpoczęte przed czasem, praca w toku;
     Dodatkowo w ramach aligato.org uruchamiamy serwis informacyjny z branży crypto i finansowej, powinien ruszyć również na przełomie września/października;

To fantastycznie, nie chcę gasić zapału, ale jaki to ma związek z istotą tego ICO? Wiesz przecież o czym mowa :)

19 minut temu, adymarczyk napisał:

6. W lipcu rozpoczęliśmy rozmowy na temat listingu ALC na giełdach / rozpoczęte o czasie, w toku;
O wybranych giełdach będziemy informować w kolejnych update-ach;

A jakże. I doszły mnie też słuchy, że walicie na oślep interesując się listingiem na giełdach z bardzo wysokimi obrotami poza naszym rynkiem gdzie zainteresowanie polskim tokenem szukającym rozwiązań na głównie rodzimym rynku będzie niemalże zerowe. Można to stwierdzić patrząc w historyczne listingi coinów/tokenów na wszelakich giełdach, gdzie projekty poza tym, że w whitepaper miały napisane "global" takowe nie były i być nie mogły.

21 minut temu, adymarczyk napisał:

7. Pod koniec lipca 2018 rozpoczęliśmy prace nad własnym blockchainem, są one na chwilę we wczesnej fazie, jak tylko będziemy mieli zamknięty pewien etap opublikujemy kody w ramach githuba / rozpoczęte przed czasem, praca w toku;

Miło słyszeć, tylko jak zapewne zauważyłeś informacje które tutaj podajesz dotyczą trwających prac, których zweryfikować nie sposób. Po raz kolejny taką publikacją odbiera się projektowi wiarygodność.

Ja mam kilka pytań odnośnie samej strony:

1. Czy rozważacie chociaż przywrócenie prawdziwych informacji historycznych choćby w kwestii cen tokenów z faz pre-ICO i usunięcie tych zafałszowanych, sugerujących że były one tańsze niż w rzeczywistości po dokonaniu do Was przeceny w fazie ICO z 0.8$ na 0.5$? Przede wszystkim ze względu na bardzo słabe zainteresowanie tym tokenem.

2. Czy rozważacie przywrócenie choćby do wglądu potencjalnych inwestorów pierwotnych wersji whitepaper, które były modyfikowane na przestrzeni czasu i wprowadzają w błąd co do historii i pierwotnych zamiarów jak to mówisz Zespołu Aligato?

3. Co z inwestorami, którzy zrobili sobie tzw. buy&forget jeszcze jak pierwotnie emisja miała być na waves? Tym samym nie zrobili updatów portfeli i tokeny teraz na erc-20 po prostu do nich nie mogą dotrzeć?

4. Co z tymi, którzy zostali oszukani (w sumie wszyscy inwestorzy) i z pierwotnego pomysłu nic nie pozostało a decydowali się na inwestycję i odbiór tokenów miesiące temu i to na platformie waves! Chcieliby się wycofać, bo nie w taki projekt inwestowali. Bierzecie pod uwagę dobrowolny zwrot środków czy pozostaje wyłącznie droga sądowa, która to może doprowadzić przecież do upadku projektu i poszkodować nawet tych którzy wierzyli w ten projekt do końca?

5. Co jeśli Wasze rozmowy w sprawie listingów będą trwały do 2021? Jak widać w roadmapie nie deklarujecie przecież kiedy listing nastąpi. Jedyne co deklarujecie to kiedy będziecie w tych sprawach prowadzić rozmowy :) 

Na razie tyle, nie będę tak od razu zasypywał trudniejszymi pytaniami. Chciałbym uzyskać odpowiedź najpierw na te podstawowe.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyżej przesłana wiadomość jest zgodna ze stanem faktycznym, w związku z czym wdawanie się w bezsensowną dyskusję nie ma sensu!

Zgodne z harmonogramem dzisiaj będziemy wysyłać pierwsze paczki z tokenami.

Kolejny Update na początku października 2018

Z pozdrowieniami
Zespół Aligato
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozumiem, czyli w Waszym przekonaniu oszukiwanie inwestorów jest na miejscu i nie wymaga to z Waszej strony absolutnie żadnych tłumaczeń, a odpowiedzi na proste pytanie wydają się nie mieć sensu. Dziękuję za wyklarowanie sytuacji i z nieprzyjemnością stwierdzam, że jednak po takiej odpowiedzi decyduję się dołączyć do osób wchodzących na ścieżkę prawną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
25 minut temu, adymarczyk napisał:

Wyżej przesłana wiadomość jest zgodna ze stanem faktycznym

Załóżmy, że jest. Choć nie sposób tego stwierdzić. 

26 minut temu, adymarczyk napisał:

w związku z czym wdawanie się w bezsensowną dyskusję nie ma sensu!

Dlaczego uważasz, że odpowiedź na kilka trudnych acz konkretnych pytań to bezsensowna dyskusja?

Ja uważam, że jest jak najbardziej sensowna bowiem może pomóc aktualnie zainteresowanym Waszym tokenem na jak poważne traktowanie z Waszej strony mogą liczyć po zainwestowaniu w Wasz projekt. 

Nie uważasz, że to...

S3tBt6G.png

i to...

5LCz0xm.png

to nie to samo?

Nie uważasz, że waves i ethereum to nie to samo?

Nie uważasz, że inwestor miał pełne prawo wejść do projektu i oczekiwać spływu tokenów na protfel waves do 7 lipca 2018 roku i wcale nie musiał być zainteresowany inną niż waves platformą ani innym terminem emisji? Choćby z tego tytułu, że token na waves z praktycznie z automatu podlega obrotowi na falowej giełdzie?

Pytania postawione przez @RollingYourHead w istocie są pytaniami czy zachowacie się przywozicie czy też będziecie działać na zasadzie po trupach do celu.

I powiem Ci szczerze, że to jest olbrzymi test dla Ciebie jako CEO tego projektu. Unikanie odpowiedzi na trudne pytania nie jest w mojej ocenie dobrym rozwiązaniem.

Ale wybór należy do Ciebie... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzień dobry.

Przykro mi się czyta takie rzeczy. Mam wrażenie, że im bardziej się tłumaczymy tym więcej dolewamy oliwy do ognia.   

Trochę już przywykłem do tego, że Polska hejtem płynie, ale dlaczego, za wszelką cenę,  próbujecie z nas robić kłamców, oszustów, krętaczy i nie wiem kogo jeszcze?

Nie będę odpisywał na powyższe zarzuty. Napiszę tylko kilka zdań od siebie.

Aligato.pl istnieje od 2014 roku ( oficjalny serwis ). Od początku zakładaliśmy, że zaistniejemy na rodzimym rynku, pomimo monopolu innego serwisu.  Tak też się dzieje i tak też będzie działo się dalej.  ICO jest  dla nas rozwiązaniem na szybszy rozwój.

Co do zmian w projekcie .

Wszystkie zmiany, które nastąpiły od momentu rozpoczęcia naszego ICO, były powodowane nieustającymi dyskusjami ze specjalistami, którzy mówili ( i mówią nadal ) co robimy źle, co powinniśmy poprawić i co zmienić, żeby nasz projekt był lepszy i bardziej zauważalny.

Nowy Whitepaper wręcz "kazano" nam napisać na nowo, bo stary cały czas był komentowany jako "Scam".  Skupilismy się na dokładniejszym opisie projektu wraz z ekonomią tokena, opisem funkcjonowania NODE'ów itd..  Ale, żeby nie popełnić błędu, nowy WP został zlecony firmie, która już w tym doświadczenie miała.

Początkową wartość tokena, kazano nam obniżyć ze względu na zbyt wygórowaną cenę, co miało mieć pozytywny wpływ na nowych inwestorów.

Wszystkie zmiany były omawiane z osobami, które mają dużo większe doświadczenie w ICO niż my.

Istotne jest w tym wszystkim to, że w naszym teamie (oprócz osób widocznych na stronie) są również osoby mocno i długo powiązane z branżą, ale ze względu na ich charakter pracy lub powiązania, nie mogą być oficjalnie w naszym projekcie. 

I skoro kilka (czy nawet kilkanaście) doświadczonych osób mówi: "zrobiliście to źle, powinno być tak lub tak" i wszyscy to potwierdzają, to tak robimy. Oczywiście nie robimy tego na oślep. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, zasięgamy informacji jeszcze dalej.

Nie do końca rozumiem stwierdzenia, że walimy na oślep z giełdami ?   Mamy wiele propozycji listingu, ale to nie znaczy, że na każdej zaraz chcemy być.  Przeciwnie, jedna z giełd, zostanie niebawem naszym oficjalnym partnerem. Wejdzie również na nasz rynek. Warunek to tłumaczenie interfejsu na nasz język i warunki specjalne dla polskich traderów.

Tak czy inaczej mam nadzieję, że dokonamy wszelkich starań, żeby udowodnić Wam błędne podejście do naszego projektu.

Pozdrawiam.

Bartek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, RollingYourHead napisał:

Rozumiem, czyli w Waszym przekonaniu oszukiwanie inwestorów jest na miejscu i nie wymaga to z Waszej strony absolutnie żadnych tłumaczeń, a odpowiedzi na proste pytanie wydają się nie mieć sensu. Dziękuję za wyklarowanie sytuacji i z nieprzyjemnością stwierdzam, że jednak po takiej odpowiedzi decyduję się dołączyć do osób wchodzących na ścieżkę prawną.

W którym miejscu inwestorzy zostali oszukani? Według mnie i zamieszczonych odpowiedzi z mojej strony oraz Bartka Juraszka wyczerpują one wszystkie pytania, które do tej pory zostały zadane. Wdawanie się w dyskusje na temat, który już został poruszony i odpowiedzi przekazane z naszej strony jest stratą naszego i waszego czasu, z tąd taka odpowiedź.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta