Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Ankieta PZ  

49 użytkowników zagłosowało

 1. 1. Czy poprawiła się Twoja sytuacja w ostatnich czasie co do "czerwonych" pożyczek?

  • Jest lepiej
   4
  • Jest gorzej
   15
  • Jest znacznie lepiej
   1
  • Jest znacznie gorzej
   16
  • Jest tak samo
   13
 2. 2. Ile procent pożyczek masz na windykacji?

  • 0%-20%
   0
  • 21%-40%
   1
  • 41%-60%
   14
  • 61%-80%
   14
  • 81%-100%
   20
 3. 3. Czy dłużnicy, którzy spłacali wcześniej regularnie, zaniechali kolejnych spłat od stycznia/lutego 2018 r?

  • Tak
   45
  • Nie
   4


Rekomendowane odpowiedzi

Powyższa ankieta pozwoli zobaczyć jak faktycznie wygląda sytuacja ze spłatami. Chciałem jeszcze dodać pytanie: "Czy jesteś zadowolony z działań windykacyjnych?" Jednak zakładam, że jeżeli będzie więcej pytań negatywnych w pierwszym pytaniu, to siłą rzeczy odpowiedź nasunie się sama.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

3. pytanie powinno mieć odpowiedzi - tak i nie jako razem odpowiedź , ponieważ różnie to bywa, czasem tak , czasem nie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niezle lipa totalna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@Daniel1978 faktycznie pytanie trzecie jest mało sprecyzowane. Mogłem zrobić więcej odpowiedzi. Niemniej jednak mi chodziło o sam fakt czy zamknięcie KCH wpłynęło na odważniejszą postawę dłużnika i zaniechanie wpłat, nawet u tych osób, które płaciły regularnie. Zakładam, że odpowiedź TAK zwiększyła tym samym ilość pożyczek na windykacji lub nawet doprowadziło do wydrukowania  powierniczego przelewu wierzytelności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę , że w pytaniu drugim przy obliczaniu procentu pożyczek będących na windykacji , powinniśmy brać stan ogólny pożyczek np z grudnia - bo to był ostatni miesiąc windykacji terenowej lub ze stycznia - bo zamknęły się placówki terenowe . Wtedy to będzie miarodajne . Bo np u mnie od grudnia do dziś zamknęło się 6 pożyczek . Jeśli policzę dzisiejszy stan pożyczek na windykacji to jest to 61 % , ale jeśli uwzględnię te 6 pożyczek zamkniętych - co jest bardziej sprawiedliwe i miarodajne to wtedy na windykacji mam 57 % . 

W pewnym momencie po roku , dwóch wszyscy będziemy mieli 100 % na windykacji , ale to nie będzie oznaczało , że tak się nagle pogorszyła spłacalność , tylko zamknęły się pożyczki spłacające się na bieżąco , a zostały tylko te które nie spłacały się rok temu i teraz również . 

Edytowane przez lek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@lek niby masz rację ale zastanów się ile pożyczek miałeś skupionych w skali roku?  Jeśli dobrze pamiętam to miałem w 2017 roku 5 na windzie, z czego 4 zostały skupione. (1 pożyczka nie zdążyła się załapać). Biorąc pod uwagę, że teraz  na windzie mam 13 to pokazuje, trend negatywny i tych które normalnie się spłacają lub spłaciły nie biorę pod uwagę. Jeżeli nawet założę, że 5 pożyczek PZ skupiłby tak jak w roku poprzednim to nadal pozostaje 8 na windzie, czyli ponad jeszcze raz tyle.

Oczywiście zgodzę się z Tobą, że kiedyś będą same na windzie to będzie nasze 100%. Jednak gdyby wziąć pod uwagę rok 2016 i np 2017, i do tego dokupujemy ale PZ nie skupuje od 2016 roku to trend powinien wyglądać następująco:

2016 rok powiedzmy 5 na windzie   na powiedzmy 25 pożyczek

2017 rok 9 na windzie na powiedzmy 32 pożyczki

Natomiast jeżeli założylibyśmy, że nie kupujemy nowych a PZ nie skupuje od 2016 roku, to trend powinien być zbliżony do tego:

2016 rok 5 na windzie i 25 pożyczek

2017 rok 5-7 na windzie i 22-25 pożyczek

Problemem jest to, że u nas nastąpił skokowy wzrost niespłacanych pożyczek w przeciągu kwartału?. W 2017  roku miałem w listopadzie 1 pożyczkę na windzie a już teraz w maju mam ich 13.  Więc mogę sobie jedynie domniemywać, że gdyby KCH działało i PZ nie skupował, to według  tego co mieliśmy w latach poprzednich, mógłbym zakładać, że miałbym na windzie pomiędzy 1-max 3 pożyczki.  Faktem jest, że coś  w windykacji nie działa i należy poważnie się zastanowić jak usprawnić proces windykacji.

Jak zapewne sam widzisz, problem nie występuje u kilku inwestorów i nie możemy go traktować jako błąd statystyczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamiętam ile sztukowo dokładnie miałem na windykacji w grudniu gdy wszystko jeszcze hulało , ale procentowa ilość windykowanych zawsze wahała się między 10 a 20 % . Pamiętam jednak , że wówczas miałem 108 wszystkich pożyczek . I myślę , że obliczając dziś ilość procentową windykowanych pożyczek , powinniśmy używać stanu wszystkich pożyczek z grudnia 2017 .

Ja obliczam to w następujący sposób :

GRUDZIEŃ 2017 : 11 na windykacji dzielę przez wszystkie tj 108 i mnożę przez 100 . Wynik 10 % 

MAJ 2018 : 62 na windykacji dzielę przez 108 (mimo iż teraz mam już 102 pożyczki ) . Wynik 57 % 

W moim przypadku też widać skokowy wzrost windykowanych pożyczek , ale ja przy obliczaniu cały czas uwzględniam całkowitą ilość pożyczek 108 ( mimo iż teraz mam już 102 ) czyli stan z grudnia 2017 . Taki sposób uważam za bardziej wiarygodny .

Zgadzam się , że jest dużo gorzej niż w grudniu  , ale myślę , że windykacji terenowej i placówek rozsianych po całym kraju  nie zastąpią nawet najbardziej intensywne działania telefoniczno - listowe . Ale nie mamy obecnie innej alternatywy . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@lek dlatego ja  ustaliłem spotkanie  na 25 czerwca  w siedzibie PZ, godzina  13-sta. Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam.  Winda potrzebuje zmian, usprawnień.  Zapisuj pytania, sprawdzaj, analizuj. Jak dla mnie to niby działa ale to sformułowanie na siłę. Gdybym miał taką spłacalność rat pożyczek jak w latach poprzednich, to nie wahałbym się skupować z  giełdy prywatnej, gdyż dalsze pożyczki w całości pokryłyby stratę z windy. W chwili obecnej to traci sens. Wielu inwestorów na pewno będzie zgodna, że najpierw trzeba odzyskać kapitał a jak Bóg da to i resztę. Tylko czy sił i chęci nam starczy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.  Radar

  Komunikator inwestycyjny
  Wczytaj więcej
 • FUNDUSZE GWARANCYJNE

  Brak

 • Aktualności

 • Najnowsze newsy firm

 • Profile firm

 • Posty

  • I właśnie dlatego próbuję w dyskusji wskazywać rzeczywiste źródło małej skuteczności działań policji w niektórych sprawach. I walczę z pokutującym skrótem myślowym o "złym, nie nadążającym za światem prawem". Bo jak już ktoś ma chęć naprawy rzeczywistości wokół nas to lepiej niech działa nie tyle w kierunku "poprawiania prawa" tylko w tworzeniu i wykorzystywaniu właściwych, bardziej efektywnych procedur w ramach już istniejącego prawa i istniejących struktur organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Bo to, że 4 policjantów stało i opisywało odnaleziony skradziony samochód i to przez cały dzień nie wynika ze złego prawa tylko albo z niewłaściwych, przesadnych procedur albo z niewłaściwego zrozumienia lub wykorzystania tych istniejących. Przenosząc to na grunt piramid i zaganiaczy do NL to aż prosi się o to by prokuratorzy, którym udało się doprowadzić do skazania twórców piramid pomogli w stworzeniu procedur, które w pierwszej kolejności pozwolą ich kolegom i policjantom na pierwszy rzut oka rozpoznać z dużym prawdopodobieństwem piramidę, tak by nie odsyłać pokrzywdzonego z kwitkiem bo to "sprawa cywilna". To da się zrobić.
  • Swoje zdanie na temat stylu wypowiedzi, i to jak obraża forumowiczów @nefar wyraziłem. Wszelkie insynuowanie komuś choroby, tudzież przynależności do rasistowskich zgromadzeń oraz wypowiadanie się na temat ludzkiej fizjonomii w celu obrażenia poszkodowanych przez NetLeaders UWAŻAM ZA NIEDOPUSZCZALNE. Forumowicz
  • @covciu posuwasz się chyba za daleko. Nie zauważyłem by @nefar obrażał forumowiczów ani też by jakoś specjalnie reklamował TJ. Po prostu podzielił się informacją o ich działaniach. Poza tym od wczoraj - nie wiem czy po moich uwagach czy też sami z siebie ale to bez znaczenia - komunikat na stronie TradingJam nie sugeruje nawet gromadzenia przez nich danych czy chęci pośrednictwa między pokrzywdzonymi a Policją. Treść wpisu brzmi następująco: Źródło: https://tradingjam.pl/poszkodowani-w-sprawie-dascoin/ Jesteś więc niesprawiedliwy  
  • Uważam że w całym balaganie najbardziej zawodzi czynnik ludzki. Taki policjant dostaje zgłoszenie od obywatela X że jakiś gość z internetu go oszukał. Z tego bałaganu trzeba porobić notatki, znaleźć dowody i świadków, jakichś poszkodowanych też by dobrze było. To wszystko złożyć do kupy i popchnac wyżej. Kupa roboty psu na budę a w międzyczasie trzeba znaleźć skradzione rzeczy, zaginione osoby jakieś inne talatajstwo. Do tego stara w domu jojczy że kran cieknie i pies sąsiadów szczeka.  No i nawet załóżmy że znalazł na to czas i chęci to potem te jego znaleziska trafiają do biurokratycznej machiny która działa jak działa. AG też przecież nie wyskoczyło jak diabeł z pudełka. Ktoś na pewno coś podejrzewał i robił wcześniej. Tyle że jeszcze w tym kraju nie można sobie tak wlezc komuś do chałupy i go aresztować. Trzeba mieć wyrok albo nakaz a ten produkuje biurokratyczna machina. Na odzyskanie pieniędzy moim zdaniem szans praktycznie nie ma. Na skazanie za oszustwo już trochę bardziej a przynajmniej mam taką nadzieję. Przykład głupiej i bezsensownej roboty. Jakiś czas temu pod moją firmą było zgłoszenie na auto. Okazało się kradzione. Przyjechał patrol który stał przy nim praktycznie cały dzień aż do przyjazdu lawety (podobno tak muszą przy kradzionych) a jacyś inni sporzadzili dwie strony a4 notatek co, gdzie i jak zostało znalezione przy i w aucie. 4 ludzi cały dzień zuzylo na jeden samochód.
  • Tu też się z Tobą zgadzam. I mam wrażenie, że @covciu źle odczytał, jako wsparcie jego - negatywnego - nastawienia do TJ i Ciebie - mój post. Dlatego wyraźnie zaznaczę, że nie zgadzam się z Jego oceną.
×