Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
hyjack

strona niedostępna ? DNS ?

Recommended Posts

Przy okazji ostatnich problemów z dostępem do popularnego programu ( justbeenpaid.com) znalazłem w sieci kilka pożytecznych serwisów/narzędzi, mogących pomóc w podobnych sytuacjach w przyszłości.

 

1. Serwisy sprawdzające czy dana witryna jest niedostępna dla wszystkich ( czy może tylko dla nas) :

http://www.websitedown.info/

http://www.downforeveryoneorjustme.com/

 

2. Często powodem niedostępności danej strony dla nas, są niezaktualizowane informacje o tej stronie w lokalnym serwisie DNS, co miało np. miejsce ostatnio w przypadku  justbeenpaid.com .

Wtedy większości pomogła zmiana ustawień DNS na OpenDNS  ( http://www.pctips.pl/news/112297/Chcesz.przyspieszyc.Internet.Zmodyfikuj.DNS.html )

 

3. Test sprawdzający czy używany przez nas serwer DNS jest najszybszy. Porównuje on nasz aktualny DNS z kilkoma globalnymi i lokalnymi serwerami DNS.  ( Test stworzony przez Google, ale raczej obiektywny i nie faworyzujący publicznych serwerów DNS Google - u mnie test pokazał, że najszybszy jest jednak domyślny DNS od Neostrady )

http://code.google.com/p/namebench/

 

Wskazówka: Test jest wykonywany na bazie aktualnie ustawionego przez nas serwera DNS. Jeśli podczas testu ustawione będzie ustawienie domyślne DNS, zalecane prze waszego dostawcę internetu, to, zakładając, że mieszkasz w Polsce, zostaną także przetestowane inne lokalne (polskie) serwery DNS.

Jeśli natomiast wykonasz test mając ustawiony np. DNS z OpenDNS (którego najbliższy serwer zlokalizowany jest w Niemczech), to do porównania zostaną wzięte lokalne serwery DNS z Niemiec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.×