Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Redskull

Zażalenie na ostrzeżenie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać o ostrzeżenie, które od otrzymałem od @Egzekutor
Nie uważam żeby nazwanie kogoś bezczelnym i ograniczonym (w sensie postrzegania rzeczywistości) było atakiem personalnym. Czy mógłbyś mi @Egzekutor wytłumaczyć swój punkt widzenia?
Proszę również o zniesienie sankcji wobec mnie.

Łączę wyrazy szacunku

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie odnosisz się do postu, jego treści ale do jego autora, stąd uznanie treści za atak personalny. Ja nie wiem jakie sensy siedzą w Twojej głowie dla danego epitetu, różnie może on być interpretowany, również obraźliwie. Należy więc się wyrażać i bardziej precyzyjnie i w taki sposób, aby nie prowokować pyskówek, najlepiej więc koncentrować się na treści a nie osobie. Możesz myśleć co chcesz o danej osobie, natomiast nawet jeśli się z nią nie zgadzasz to staraj się nie używać wyrażeń, które w łatwy sposób można uznać za obraźliwe. 

Przykład, mogę oceniać, że ktoś jest idiotą. I może on nawet nim być. Ale przez szacunek do forumowicza nie wyrażam tego, co myślę. Bo sam nim też mogę być i sam mogę podlegać podobnej ocenie ze strony innych, ale że tego typu oceny są nieweryfikowalne na forum, to takie opinie pozostawiamy dla siebie. Drugie uzasadnienie jest takie, że napisanie idiocie, że jest idiotą nie powoduje, że nim przestaje być. Skutki takich wyrażeń są tylko negatywne: urażanie uczuć, chęć odwetu, obrażenie się, poczucie osaczenia. Ponadto, zawsze w takich kwestiach możemy się mylić, bo internet daje nam bardzo wąską przestrzeń poznawczą. Takie epitety nic więc nie wnoszą do treści, a o jej bogactwo najbardziej nam na tym forum chodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście, że odniosłem się do treści postu! Analizator poprzez manipulację z cytowaniem zupełnie zmienił merytorykę postu innego użytkownika: @pepperoniss. To dlatego jego postępowanie nawałem bezczelnością. Reszta mojego wpisu była sprostowaniem wywodów jegomościa. Nadal nie rozumiem ostrzeżenia i proszę o jego cofnięcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stwierdzenie:

Ty naprawdę jesteś ograniczony i bezczelny!

ma charakter personalny. Odnosisz się do osoby a nie do treści. 

Nie uważam żeby nazwanie kogoś bezczelnym i ograniczonym

kogoś a nie czegoś. Ponadto, jak post może mieć charakter ograniczony :) Może być niepełny, zmanipulowany itd. Twoje intencje są jasne i wynikają z treści. A jeśli miałeś inne, to trzeba tak formułować swoje wypowiedzi, aby nie było w tym zakresie wątpliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 24.09.2018 o 12:59, Redskull napisał:

Nie uważam żeby nazwanie kogoś bezczelnym i ograniczonym (w sensie postrzegania rzeczywistości) było atakiem personalnym. 

A ja uważam, że nazwanie mnie tak było dla mnie obraźliwe bo z tego co rozumiem to mnie tak nazwałeś. Zresztą kogo byś tak nie nazwał, to należy mieć świadomość że kogoś może to urazić. Po co więc takie rzeczy pisać. Akurat to nie od Ciebie zależy, czy ktoś kto zostanie tak nazwany, odbierze to jako coś obraźliwego i jako atak personalny. To jest indywidualna cecha człowieka. Ktoś może nie poczuje się urażony, bo mu to wisi, bo może sam w ten sposób traktuje innych i przestał w tym widzieć coś złego bo takie określenia mu spowszedniały. Ale z kolei ktoś inny takim potraktowaniem może poczuć się urażony, bo jak wiadomo ludzie się różnią. To że Ty nie widzisz w takim określeniu nic złego, nie znaczy, że takie określenie jest odpowiednie do stosowania. Ja Ciebie nie nazywam w taki, czy inny sposób, zresztą nikogo staram się nie obrażać i tego samego wymagałbym wobec mnie. 

W dniu 25.09.2018 o 12:22, Redskull napisał:

Oczywiście, że odniosłem się do treści postu! Analizator poprzez manipulację z cytowaniem zupełnie zmienił merytorykę postu innego użytkownika: @pepperoniss

Tak samo, jak merytorykę mojego wcześniejszego postu zmienił @pepperoniss, dokładając do mojej wypowiedzi swoją teorię i sugerując że zgadzam się z jego teorią, o której ja w ogóle nie pisałem. Ale Ty jakoś nie zauważyłeś, że @pepperoniss wcześniej dokonał takiej manipulacji i oczywiście pewnie nie nazwałbyś go z tego powodu tak jak mnie nazwałeś. A mnie z tego powodu jak widać jednak nazwałeś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Dla jasności. To Twoja opinia, że dokonałem jakiejkolwiek manipulacji Twojej wypowiedzi.

I choć nie to jest przedmiotem skargi zdecydowałem się odezwać własnie po to by pokazać to o czym pisał @Egzekutor. @analizator1 w swojej wypowiedzi odnosi się do mojego postu a nie do mnie personalnie. I nawet gdyby nazwał mnie manipulatorem wyjaśniając dlaczego to czyni nie byłby to atak personalny lecz opinia, z którą można się zgodzić lub nie.

I o ile z Twojej wypowiedzi w stosunku do @analizator1 osobiście nazwanie Go bezczelnym raczej za atak personalny bym nie uznał to określenie Go "ograniczonym" już takim niewątpliwie jest. Szczególnie, że Twoja argumentacja odnosiła się do manipulacji. A ta część Twojej wypowiedzi nie została wymoderowana.

Rozumiem, że w tym wątku próbujesz wyjaśnić, że użyłeś tego określenia w innym znaczeniu niż zostało to zrozumiane "w sensie postrzegania rzeczywistości". Niemniej to Ty się wyraziłeś nieprecyzyjnie.

Mam więc nadzieję, że @analizator1 przyjmie Twoje wyjaśnienia i uzna, cały incydent za nieporozumienie i nie będzie żywił urazy a Ty postarasz się wyrażać w przyszłości precyzyjniej :) 

Edytowane przez pepperoniss
  • Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, pepperoniss napisał:

Mam więc nadzieję, że @analizator1 przyjmie Twoje wyjaśnienia i uzna, cały incydent za nieporozumienie i nie będzie żywił urazy a Ty postarasz się wyrażać w przyszłości precyzyjniej :) 

Doskonale wiesz, że analizator przyjmie rzeczywistość taką jaka mu akurat pasuje. A w temacie tegoż wątku pasuje mu rola "bitego psa" i taką twarz oraz retorykę przyjmie.

3 godziny temu, analizator1 napisał:

A ja uważam, że nazwanie mnie tak było dla mnie obraźliwe bo z tego co rozumiem to mnie tak nazwałeś.

Proszę, przestań skamleć ... Nie do Ciebie był ten wątek kierowany. Ty rozumujesz w zupełnie odmienny sposób niż reszta forumowego społeczeństwa i to akurat fakt. Tak więc: Twoje "fakty", Twój świat.

Ad rem.
A skoro moderatorzy uznają, że @analizator1 został przeze mnie nazwany ograniczonym i bezczelnym oraz, że był to atak personalny, nie pozostaje mi nic innego jak tylko przyznać im rację i przełknąć ostrzeżenie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 27.09.2018 o 18:26, pepperoniss napisał:

@pepperoniss z chęcią uznałbym zachowanie @Redskull za nieporozumienie, ale jego zachowanie wobec mnie w powyższym poście każe mi sądzić że nie było żadnego nieporozumienia w tym co wcześniej pisał i był to celowy atak na mnie. A teraz porównuje mnie do psa i poniża pisząc że "skamlę". To jest zachowanie typowo agresywne, które wpisuje się w jego wcześniejszą retorykę, tak więc nie mogę uznać że to było jakieś nieporozumienie, skoro atak na mnie jest tutaj kontynuowany. 

Przecież to wcale nie jest przyjemne czytać jak ktoś wypisuje takie rzeczy bo to może prowokować konflikty.

W dniu 27.09.2018 o 20:32, Redskull napisał:

Nie do Ciebie był ten wątek kierowany. 

To trzeba było mnie nie atakować, to byś nie dostał ostrzeżenia i nie musiałbyś pisać tego wątku. Wątek dotyczy również mnie, bo dotyczy Twojego personalnego ataku na mnie. I czy Ci się to podoba, czy nie, z tego powodu mam prawo się tutaj wypowiadać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skarga jest już rozstrzygnięta, zamykam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.