Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Sativas

Omega Best - 130% w 180 dni / 170% w 365dni (STABLE) - www.omega.best

Recommended Posts

I uzyskałem odpowiedź, że korzystając z takich samych metod, mamy takie same informacje - te udostępniane w sieci,
które są wybrakowane.
W momencie gdy natomiast mamy daną informację, której nie znajdziemy w sieci,
nie mamy jak poprzeć swojej tezy, czy też założenia, stąd jak wyżej,
pozostaje tylko słowo przeciwko słowu.

Godzinę temu, Ermin napisał:

oraz do innych firm, tym razem z rynku kryptowalut, w przypadku których nie byłby w stanie tego udowodnić.

Ależ oczywiście.

Dlatego też inwestowanie na tym rynku, szczególnie w nowo powstające coiny czy tokeny jest skrajnie ryzykowne oparte przedw wszyskim na reputacji twórców w poprzednich projektach. To ostatnie da się wykazać aczkolwiek ciagle nalezy mieć na uwadze, że to tylko historia. 

I tak generalnie inwestycje na tym rynku są prezentowane.

Godzinę temu, Ermin napisał:

O wykonanym obrocie w danym miesiącu nie wspominam, bo to podstawa.

No i gdzie z tymi danymi mozna się zapoznać?

Choćby w ramach której spółki "holdingu" panowie działają? Czy i gdzie publikują raporty? Czy i jak tworzone są rezerwy? Jaka część środków i na jakiej podstawie trafia do OMEGI?

Zauważ, że to nie ja a Wy mówicie o transprentności. Ja oceniam rzeczywistość taką jaką widzę, w oparciu o to co mogę zweryfikować. Dziwnie wygląda transparentność ograniczająca się do tego, że gdzieś, ktos może pojechać i coś tam przez dziurkę od klucza wykukać.

Inaczej jednak brzmi przekaz w którym ktoś kategorycznie stwierdza, że firma ma zewnętzrne źródła finansowania (i ty wymienienie kilku rzekomych źródeł) i oponetn nic nie wie o firmie bo w niej nie jest więc nie powinien się wypowiadać a inaczej stwierdzenie, że takie jest twierdzenie firmy ale brak jest jakichkolwiek wiarygodnych źródeł potwierdzających te twierdzenia.

Te drugie jest rzetelną informacją. To pierwsze desinformacją.

37 minut temu, Ermin napisał:

I uzyskałem odpowiedź, że korzystając z takich samych metod, mamy takie same informacje - te udostępniane w sieci,
które są wybrakowane.

Wręcz przeciwnie!

Niewywiązywanie się z obowiązków informacyjnych jest również istotną informacją. To po pierwsze.

Po drugie, co bardziej istotne. Żadna z ww. firm nie oferuje publicznie przyjmowania depozytów w zamian za udział w zysku firmy w zamian za ten deopzyt (inwestycję).

Po trzecie, i najistotniejsze. Przenieś dyskusje na teematy innych firm do właściwych wątków a zapewne - może ku Twojemu zaskoczeniu - zauważysz, że w wielu przypadkach Twoje uwagi co do wiarygodności i ryzyk związanych z tymi firmami zostanie podzielonych przez dyskutantów.

Tu nie toczy się dyskusja czy inne firmy robią wszyskok full legal, w pełni transparentnie czy też bezpiecznie dla swoich uzytkowników. Tu dyskutujemy o OMEDZE. A na to czy OMEGA działa transparnetnie, czy może wykazać cokolwiek z tego co twierdzą jej admini albo polecający ten projekt nie ma żadnego znaczenia to jak działają inne firmy.

• Like 1

6 godzin temu, Ermin napisał:

Mówiłem o ryzyku samym w sobie, które widząc, biznes = 100% ryzyka i wszelkie papiery, certyfikaty nie zmniejszą jego zakresu, Ty przechodzisz do niejakiej strategii, opisując ją lakonicznie. I myślisz, że statystyczny Kowalski po tym zwrocie

będzie potrafił przekuć to na praktyczne zastosowanie.

A co to ma do rzeczy, że każda ludzka aktywność wiąże się z ryzykiem samym w sobie? Ameryki tym nie odkryłeś. Ryzyko jest wpisane w ludzkie życie i nic w tym dziwnego. Ty w nieudolny wręcz sposób próbujesz usprawiedliwić brak uwiarygodnienia "biznesu" tym że ryzyko jest wszędzie. Oczywiste, że ryzyko jest wszędzie, co jednak wcale nie oznacza, aby za pomocą różnych metod próbować oszacować, czy ryzyko w danym biznesie jest dla danego inwestora akceptowalne, czy nie. 

Wg Twojego toku myślenia, że ryzyko jest wszędzie, to wygląda tak, jakby nieważne było w co inwestor zainwestuje, nie ważne było ile wrzuci kasy i jaką strategię przyjmie, wszak "ryzyko w biznesie = 100%".

Zauważ też, że są biznesy inne od piramidalnych programów, gdzie różne papiery i certyfikaty mogą mieć wiarygodną wartość dla inwestora przy podejmowaniu decyzji o zainwestowaniu. W przypadku piramid takie papiery i certyfikaty najczęściej są bezwartościowe i nie są elementem uwiarygadniającym, a służą jedynie naganiaczom do naganiania.

6 godzin temu, Ermin napisał:

I myślisz, że statystyczny Kowalski po tym zwrocie

będzie potrafił przekuć to na praktyczne zastosowanie.

Nie manipuluj, bo nie wiesz co myślę, a ten wątek to nie miejsce na pisanie obszernych poradników inwestycyjnych dla statystycznego Kowalskiego. Z drugiej strony dziwi mnie, że negujesz rzeczy oczywiste, a promujesz treści papki marketingowej. Z kolei idąc za Twoim przykładem i stosując analogię wobec promowanej papki marketingowej, rodzi się pytanie: Jak statystyczny Kowalski będzie potrafił przekuć wiedzę papki marketingowej wciśnietej mu przez jakiegoś promotora, na praktyczne zastosowanie? 

12 minut temu, Polon napisał:

rodzi się pytanie: Jak statystyczny Kowalski będzie potrafił przekuć wiedzę papki marketingowej wciśnietej mu przez jakiegoś promotora, na praktyczne zastosowanie? 

No nie mów, że nie wiesz!

To proste...

Wzorem swoich mentorów będzie powtarzał dowolną bzdurę milion razy, idąc w zaparte bez względu na fakty i okoliczności nazywając każdego inaczej myślącego i wskazującego dowody na poparcie swych tez hejterem i ignorantem nie znającym programu nie mającym prawa do wypowiadania się o czymkolwiek, mieszkańca lepianki z kaszelkiem zaiwaniającym na etacie.

Wówczas będzie mógł poczuć się biznesmenem pełną gębą.

W dniu 21.04.2019 o 08:04, Ermin napisał:
W dniu 20.04.2019 o 23:18, zombine napisał:

Można jakoś zweryfikować tą cyfrę 21 tyś użytkowników

W bardzo prosty sposób - rejestracja i numer nowego użytkownika to numer nowozarejestrowanej osoby, a tym samym pokazuje to ilość użytkowników

Czy aby na pewno taki sposób sprawdzania liczby użytkowników jest wiarygodny? Na jednej ze stron promujących program (biznesonline.info) przeczytałem następującą informację:

Po prawidłowej rejestracji masz 2 tygodnie aby kupić Activ Box-a za min. 50 EUR, jeżeli tego nie zrobisz Twoje konto zostanie skasowane!

Czy ta informacja jest aktualna?

Jeśli jest aktualna, to metoda sprawdzania liczby użytkowników poprzez rejestrowanie się i sprawdzanie numeru użytkownika nie jest wiarygodna. A to dlatego, że liczba ta przedstawia wszystkie konta które się zarejestrowały, włącznie z kontami skasowanymi. Wówczas numer nowego użytkownika nie oznaczałby rzeczywistej liczby użytkowników i zawyżałby tę liczbę.

8 godzin temu, pepperoniss napisał:

No nie mów, że nie wiesz!

Wiem, ale liczyłem na objaśnienie jak wykorzystać tę wiedzę w taki sposób, aby ani sobie, ani nikomu nie zaszkodzić :)

Doradźcie komuś kto nie do końca jest na bieżąco, czy warto wchodzić w Omega Best w chwili obecnej?

13 minut temu, Immunity napisał:

Doradźcie komuś kto nie do końca jest na bieżąco

To zawsze będzie Twoja decyzja i jeśli przejrzysz wątek dostrzeżesz osoby, kto jest za, a kto kwestionuje możliwość dołączenia.
W mojej ocenie najlepszy projekt obecnie na rynku, a inny powie, że wybrakowany pod wieloma względami, 
także zależnie od tego kogo zapytasz.

54 minuty temu, Immunity napisał:

Doradźcie komuś kto nie do końca jest na bieżąco, czy warto wchodzić w Omega Best w chwili obecnej?

To zależy od ciebie :)

Osobiście dopłacam kolejne pieniążki do tego projektu :) 

Posted (edited)

I nie podejmuj decyzji na podstawie podpowiedzi i rad innych, warto porozmawiać z kilkoma osobami ale decyzje podejmuj sam na chłodno :) usiądź i konkretnie napisz sobie za i przeciw, porównaj z innymi projektami i zdecyduj czy warto coś wrzucić, jeśli tak to ile i jaka strategie przyjąć. 

Dzisiaj robiłem pierwsza testowa wypłatę. Mimo, ze maksymalny czas to 48 godzin, kasa była po 3 godzinach. 

Nie wiem czy to jakiś błąd ale dzisiaj logując się przez stronę nie musiałem używać vpn. 

Edited by Devolaj93

Godzinę temu, Immunity napisał:

To tak nie działa. Z tego wątku jasno wynika, że firma nie spina się finansowo czyli leci schematem Ponziego. Będzie płacić do pewnego momentu a potem pojawią się problemu lub jakieś obostrzenia. Aktualnie projekt jest w początkowej fazie rozwoju, konkurencja cienko przędzie, większość naganiaczy tutaj się zbiera, więc teoretycznie chwilę to pociągnie zatem jest szansa na jakiś zysk. ;) Jednak spójrz na NasdaCoin gdzie miało być podobnie i już wprowadzono pierwsze obostrzenia żeby za szybko kasa nie wypływała. :rolleyes:

Przyjmij po prostu, że jest to piramida finansowa i licz się z utratą środków. W takim przypadku będzie to świadoma decyzja. Wg mnie osoby co wrzuciły w to kasę zdążą odebrać zwrot kapitału + jakieś % zysków. Natomiast jeżeli ktoś będzie za bardzo zachłanny i będzie ciągle reinwestował to skończy się jak w innych równie "pewnych" projektach. :cheesy:

• Thanks 1

1 godzinę temu, Immunity napisał:

Jeżeli ja miałbym środki które mogę stracić i których bym nie żałował to wszedłbym na pół roku. Musisz mieć nosa wyrobionego doświadczeniem i wyczuwać kiedy się zwijać a kiedy można zrobić reinwestycję. Oczywiście takie typu biznesy działające wg. schematu Ponziego mogą się zwinąć teraz, za tydzień albo rok czy dwa. Trochę taka tykająca bomba. Najlepiej jak będziesz na bieżąco z tym co dzieje się w programie i nie chodzi mi o jakieś bzdety pod publikę tylko np. czy znani promotorzy dalej cisną z filmikami, nie usuwają treści z kanałów czy ogólnie rzecz biorąc obnoszą się że są w programie.

Kolejny program który obiecuje cuda na kiju, zwojowanie świata w danej branży i pokazuje się ze strony solidnego biznesu na lata. Musisz na taką papkę patrzeć z miną pokerzysty i surowo oceniać pod kątem szansy na zwrot i dalszy reinwest albo wypłatę.

Na poprzedniej stronie zrobiłem takie małe podsumowanie programu wg. mnie.

• Thanks 1

4 godziny temu, Polon napisał:

Po prawidłowej rejestracji masz 2 tygodnie aby kupić Activ Box-a za min. 50 EUR, jeżeli tego nie zrobisz Twoje konto zostanie skasowane!

Na pewno ta jest nieprawdziwa. 

Konto testowe założone tuż pos tracie projektu jest nadal aktywne.

Ok, czyli rozpowszechniane są nieprawdziwe informacje. Nie zdziwiłbym się gdyby miało to na celu wywołać presję na osobie zarejestrowanej, aby szybko wpłaciła kasę do programu.

• Haha 1

Posted (edited)
6 minut temu, Polon napisał:

Nie zdziwiłbym się gdyby miało to na celu wywołać presję na osobie zarejestrowanej, aby szybko wpłaciła kasę do programu.

Aj znów spiskowe teorie, chcą oszukać i zagonić do wpłaty naganiacze niedobre łobuzy :lol:

Zadnej oficjalnej informacji nie było o czymś takim. 

Edited by Devolaj93

5 godzin temu, Polon napisał:

Nie miało to w ogóle miejsca.

2 godziny temu, Vocatont napisał:

Osobiście dopłacam kolejne pieniążki do tego projektu :) 

Wyjątkowo się do tego odniosę.
Pieniądze! Słowa mają znaczenie :) 

W dniu 21.04.2019 o 19:41, Polon napisał:

A co to ma do rzeczy, że każda ludzka aktywność wiąże się z ryzykiem samym w sobie? Ameryki tym nie odkryłeś.

Ty również :) 

Zauważ też, że są biznesy inne od piramidalnych programów, gdzie różne papiery i certyfikaty mogą mieć wiarygodną wartość dla inwestora przy podejmowaniu decyzji o zainwestowaniu.

Ogólnie rozumiane ryzyko będzie mniejsze, jednak wciąż ryzykujemy całością kapitału, bo w przypadku możliwości ściągnięcia należności, wciąż możemy się takowym dokumentem podetrzeć. Temat nie na ten wątek.

Nie manipuluj, bo nie wiesz co myślę

Ty za to zdajesz się wiedzieć co myślą wszyscy :) 

Jak statystyczny Kowalski będzie potrafił przekuć wiedzę papki marketingowej wciśnietej mu przez jakiegoś promotora, na praktyczne zastosowanie?

Nie wiem, musisz zapytać jakiegoś promotora. 
Choć obstawiam, że to tak jakbyś miał kupić dom wzorując się tylko na broszurce, bez jego ówczesnego obejrzenia.

2 godziny temu, Ermin napisał:

W mojej ocenie najlepszy projekt obecnie na rynku, a inny powie, że wybrakowany pod wieloma względami, 
także zależnie od tego kogo zapytasz.

IMHO...

Nie tylko kogo ale i jak zapyta. Sorki ale tak postawione pytanie do nalepszych nie należy :) 

NIe podzielam oceny @Ermin, że obecnie to jest najlepszy projekt nar rynku. Nie zgadzam się też z tezą, że jest to projekt wybrakowany pod wieloma względami.

IMHO, to zwykly ponziak jest :) 

Natomiast gdybym nie obawiał się negatywnych reperkusji ze strony Adminów za to, że piszę czym projekt jest pewnie nawet obecnie w program bym wszedł. Niemniej dziś raczej nie wchodziłbym z kwotą mniejszą niż 3500$ zakładając częściową reinwestycję. Bez reinwestowania min. racjonalna inwestycja to kwota 500$ dająca zwrot ok. 50$ tygodniowo. 

1 minutę temu, Ermin napisał:

Pieniądze! Słowa mają znaczenie :) 

I to jest cenny sygnał.

• Like 1

Zgubiłem stare hasło i stare dane rejestracyjne .
Ale niezmiennie lektura dyskusji Pepperonissa z wyznawcami jedynie słusznych biznesów na lata i bez ryzyka jest pasjonująca ...

Drodzy Wyznawcy

Zgoda, pan Nafalski naście lat temu odniósł potężny sukces biznesowy. Ale co robił od 2005 roku? Był tu gdzieś na forum projekt firmowany przez byłego (wówczas) Prezesa TP SA (dziś Orange).  Projekt zostawił uczestników bez pie niędzy i tyle ...

Dlatego jeśli panowie Nafalscy et consortes nie mogą udowodnić że po 2005 roku prowadzili realne biznesy, to na odległość cała omega cuchnie .... znakami opłat pocztowych, czyli eau de cologne marki Ponzi.

Bo cóż takiego pan Bartosz Nafalski po 2005 roku osiągnął?
Wg danych z KRS spółka pn. Expedite (wówczas jeszcze West Bulls) została nabyta przez pana Bartosza Nafalskiego w czerwcu 2008 roku. Spółka została z Koszalina przeniesiona pod Częstochowę w 2010 a do Warszawy w 2014 roku. Nazwa EXPEDITE pojawiła siię wraz z przenosinami do Warszawy.
Kapitał zakładowy to całe 60.000 złotych polskich.

Wszystko to w wyszukiwarce KRS ems.ms.gov.pl pod numerem 279714

W wyszykiwarce sprawozdan finansowych można zobaczyć raport za 2017 rok.

Masakra - spółka ma 4 miliony obrotu, 43 581 zł  zysku, co jeszcze nie stanowi problemu, ale 3 miliony zobowiązań z tytułu dostaw i ponad 3 miliony należności wskazuje że są to kwoty wyłącznie na payle tylko, że pierze, bo skoro dostawca ma czekać prawie rok na swoje pieniądze ...

Nic dziwnego że Bartosz Nafalski by nie odpowiadać samemu zapisał firmę na swojego 79 letniego za kilka dni ojca ..

No ale OK, EXPEDITE to też oddział w Polsce Światwego Holdingu Expedite Holdings z UK.

Tyle tylko że ten Holding pod Prezesurą Bartosza Nafalskiego na 100 GBP kapitału zakładowego i 22.000 GBP długów których nie ma czym pokryć (ujemne kapitały własne) - źródło: https://beta.companieshouse.gov.uk/company/08668967/filing-history

Zresztą składanie raportów jako dla mikroprzesiębiorców sporo tłumaczy.

Tak więc - skąd pieniądze w Omedze ? Odpowiedź jest prosta - od Userów (świadomych) i naciągniętych jeleni (nieświadomych_) Żadna bowiem poważna firma nie zapłaci z góry za usługę mikroprzedsiębiorcy z ujemnymi kapitałami.

Ma rację Pepperoniss - Ponzi jak Ponzi. Skoro jednak ukryte na tyle skutecznie że nawet by się zarejestrowac trzeba klamać - to czerwona lampa zapala się z pełną mocą.
@Devolaj93 masz jeszcze jakieś pytania co wujek gugiel znajduje, ?

• Thanks 1

Dalej twierdze, ze doświadczenie Bartka jest większe niż 99% właścicieli innych podobnych programów i wole żeby taka osoba stała za firma niż Pan Janusz Kowalski, który nagle wsparł na pomysł zostania biznesmenem i nigdy nie mail do czynienia z zarządzaniem większa ilością osób i pieniędzy. Oczywiście to nie jest gwarantem niczego. 

Dalej twierdze, ze omega nie ma pieniędzy na pokrycie wszystkich zobowiązań, o czym pisałem kilkukrotnie, wiec akurat ten zarzut chyba nie do mnie Pietrek :) 

2 minuty temu, Devolaj93 napisał:

Dalej twierdze, ze doświadczenie Bartka jest większe niż 99% właścicieli innych podobnych programów

Tak, zgoda - prowadzenie firm, które regularnie nie płacą swoich zobowiązań to doświadczenie marginesu biznesmenów.

O jakiej "optymalizacji" podatkowej można mówić w przypadku firmy która nie funkcjonuje nawet roku ? Łańcuszek VATowski ???
Domena Omega.best została zarejestrowana 14 sierpnia 2018 roku, nb. w Polsce. Dopiero potem chowano ją za parawanami proxy.

Skro jednak zgadzasz się że cały ten program to zwykłe Ponzi, kasa na wypłaty w lwiej części jeśli nie w całści pochodzi z wpłat użytkowników, ... szacun .

Posted (edited)

Czego nie napiszesz, to nie powiesz mi, ze pierwszy lepszy łebek z ulicy lepiej ogarnie zarządzanie duża liczba ludzi, pieniędzy i spraw związanych z prowadzeniem jakiejkolwiek firmy niż gosc, który czymś się może pochwalić na tym polu, nawet jeśli było to dawno, prawda ? A w większości tego typu programów twórcy albo nie są znani, bo się ukrywają pod innymi nazwiskami albo są ktosiami wyciągniętymi z kapelusza. Wg mnie prędzej taki nafalski udźwignie taki biznes. A co do tego jakie kto ma intencje, to trzebaby było być jasnowidzem, takich rzeczy nikt nie przewidzi. 

Optymalizacja podatkowa to moim zdaniem broszka expedite, nie omegi. Nie pisałem nic takiego. 

Czy zwykle ponzi, to zalezy jak kto patrzy, bo moim zdaniem jakas cześć wypłat jest pokryta z realnych dochodów, reszta wiadomo :)  Wiec jeśli ktoś uważa, ze tylko częściowe pokrycie kasy wystarczy, by tak nazwać omegę, to niech tak nazywa,  proste. 

Edited by Devolaj93

29 minut temu, Devolaj93 napisał:

Dalej twierdze, ze doświadczenie Bartka jest większe niż 99% właścicieli innych podobnych programów

Ja zaś jestem przeciwnego zdania. W przeciwieństwie bowiem do Bartosza Nafalskiego wielu adminów nim wstrzeli się z dużym ponziakiem zdobywa szlify w róznych mniejszych projektach i - choć anonimowo - wielu z nich powraca jak bumerang. W brnży pozni nafalski jest raczej nuworyszem.

36 minut temu, Devolaj93 napisał:

i wole żeby taka osoba stała za firma niż Pan Janusz Kowalski, który nagle wsparł na pomysł zostania biznesmenem i nigdy nie mail do czynienia z zarządzaniem większa ilością osób i pieniędzy.

Hm...

Ponzi to nie biznes a oszustowo i nie wiąże się z zarządzaniem większą ilością pieniędzy czy też ludzi ale robieniem cyrku. Uwierz, nie trzeba być geniuszem biznesowym by wiedzieć kiedy najkorzystniej zamknąć kramik i zwinąć się z kasą znów odegrać np. cyrk ataku kosmitów na serwery "firmy" bądź wymyślić jakąś inna, bardziej innowacyjną przyczynę upadku projektu.

42 minuty temu, Devolaj93 napisał:

Dalej twierdze, ze omega nie ma pieniędzy na pokrycie wszystkich zobowiązań, o czym pisałem kilkukrotnie,

Więc może czas zacząć otwarcie mówić, że to zwykłe ponzi jest. Bez żadnych wiarygodnych dowodów istnienia jakichkolwiek istotnych zewnętrznych źródeł dochodu. Może już czas nie powtarzać jak papuga czy zdarta płyta (dez)informacji o powiązaniach z wielką światową korporacją. Może już czas by zauważyć, że OMEGA jest przede wszyskim pomysłem na poprawienie sytuacji finansowej admina a nie uczestników projektu. Może już czas wyraźnie mówić, że w tym projekcie WIĘKSZOŚĆ straci. 

A jeśli ktoś mimo wszystko chce zaryzykować powierzenie adminowi swojej kasy - to jak najbardziej może to zrobić i nie ma powodu od takiego zagospodarowania jego środków go odwodzić.

Bo właśnie o to toczy się tu spór.  Nie o to czy z OMEGĄ jest szansa zarobić. Tylko o to czy uczestnik powinien mieć szansę dowiedzieć się w co wchodzi czy też można go zwodzić choćby skrzętnie pomijając pewne istotne fakty i przekłamując inne.

9 minut temu, Devolaj93 napisał:

Czego nie napiszesz, to nie powiesz mi, ze pierwszy lepszy łebek z ulicy lepiej ogarnie zarządzanie duża liczba ludzi, pieniędzy i spraw związanych z prowadzeniem jakiejkolwiek firmy niż gosc, który czymś się może pochwalić na tym polu, nawet jeśli było to dawno, prawda ?

Skąd założenie, że admini innych piramid to pierwsze lepsze łebki z ulicy?

O jakim zarządzaniu dużą liczbą ludzi mówisz?

Masz na myśli zarządzanie klikaczami?

Jakie zarządzanie pieniędzmi masz na myśli?

Tworzysz kolejny mit sugerując, że prowadzenie prostego w gruncie rzeczy ponziaka wymaga kwalifikacji wymaganych niemalże do kierowania wielkimi korporacjami. Tymczasem doświadczenie uczy, że admini ponziaków często jednosobowo, trzymają rękę na kasie wpływającej do projektu minimalizując możliwości dysponowania nią przez innych - nawet bliskich współpracowników, którzy zwykle dają projektowi wyłącznie twarz.

Poza tym ocena wcale nie jest tak jednoznaczna. Co z tego, że gość rzekomo zarządzał duzym zespołem ludzi i wielkim kapitałem skoro w efekcie roztrwonił to co rzekomo stworzył i by żyć musi uciekać się do oszustwa tworząc ponziaka?

IMHO, wątpliwa rekomendacja...

Niekoniecznie stanowiąca pozytywny sygnał. Świadczyć bowiem może o duzym i pilnym zapotrzebowaniu admina na kasę.

Dla mnie osoba tego admina jest sygnałem o lekkim zabarwieniu negatywnym dla projektu a nie pozytywnym. 

24 minuty temu, Devolaj93 napisał:

Wg mnie prędzej taki nafalski udźwignie taki biznes.

Nie biznes a piramidę. A piramida musi upaść i WIĘSZKSZOŚĆ MUSI STRACIĆ by zarobić mógł admin i nieliczni uczestnicy, którzy weszli w projekt w odpowiednim czasie. Co do tych ostatnich wszakże z z zastrzeżeniem warunku, że admin w ogóle pozwoli zarobić komukolwiek i nie zwinie się z kasą nim nawet pierwsi zarobią - co wcale w tej "branży" odzosobnionym przypadkiem nie jest.

Nie da się udźwignąć piramidy. 

27 minut temu, Devolaj93 napisał:

A co do tego jakie kto ma intencje, to trzebaby było być jasnowidzem, takich rzeczy nikt nie przewidzi. 

Nie trzeba. 

Motywy tworzenia ponziaka są zawsze takie same. I nigdy nie jest to chęć pomocy innym.

• Like 2

Zakładając, ze to ponzi to powiniennes być zadowolony, ze nafalski nie robił takich biznesów, bo ma mniejsze doświadczenie w oszukiwaniu ludzi hehe :D bo jak ktoś robił ludzi w wała regularnie, to teoretycznie każdy kolejny raz powinien mu lepiej wyjść. Często przecież tez jako argument anty podajecie, ze właściciel ukrywa tożsamość.  Jak ktoś ma czarna przeszłość i kilka ponzi na kroku to wg mnie jest to argument bardziej na nie. 

A tak na serio, to ja pozostaje przy swoim zdaniu i twierdze, ze osoba, która miała do czynienia z jakimkolwiek biznesem na większa skale jest w stanie lepiej udźwignąć każda nowa firmę, organizacyjne i psychicznie, dzięki czemu można ona działać dluzej i lepiej :) do zwinięcia się geniuszu nie trzeva, ale do wszystkiego innego doświadczenie, znajomosci i wiedza się przydaje. 

Jak pisał ermin, żaden lider ani użytkownik nie ma możliwości pokazania faktur, umów, nie może ujawnić nazwisk tradera, ani nic innego. Jedynie omega może to zrobić. Wiec każdy sam niech oceni w co w jakim stopniu wierzy lub mial możliwość wybrać się do Kijowa czy Dubaju  :) I ja był się nie rozpędzał ze stawianiem tez i to z taka pewnością, ze Bartek chce tylko i wyłącznie wydymac ludzi. Nawet gdyby tak było, to pewnych rzeczy lepiej publicznie nie mówić i bym się zastanowił na Twoim miejscu :) 

Jesli założyć, ze cześć kasy jest pokryta, a cześć nie, to nie jest to 100% piramida, a nie wiem jak to nazwać „hybryda” ? 

20 minut temu, Devolaj93 napisał:

Czy zwykle ponzi, to zalezy jak kto patrzy,

Bzdura. To czy program jest ponzi, nie zależy od tego kto jak na to patrzy, tylko zależy od tego w jaki sposób działa taki program. Patrzenie na program nie sprawia że przestanie być piramidą.

24 minuty temu, Devolaj93 napisał:

moim zdaniem jakas cześć wypłat jest pokryta z realnych dochodów,

Jaka część? Możesz spróbować chociaż oszacować bo chyba na podstawie czegoś tak sądzisz?

25 minut temu, Devolaj93 napisał:

reszta wiadomo :) 

Co wiadomo? 

• Like 1
  • Haha 1

1 minutę temu, Polon napisał:

Co wiadomo

Użyj główki :) 

29 minut temu, Devolaj93 napisał:

Czy zwykle ponzi, to zalezy jak kto patrzy, bo moim zdaniem jakas cześć wypłat jest pokryta z realnych dochodów, reszta wiadomo :)

Twoim zdaniem jaka część pokrywana jest z realnych dochodów?

1%? 2%? 10%?

Podpowiem, że o ile mnie pamięć nie myli po przejęciu przez syndyka papierologii Traffic Monsoon było to całe 0,3%. A w przypadku ZeekRewards calusieńkie 0%.

I z czego te realne dochody wg Ciebie pochodzą?

• Like 1