Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Sativas

Omega Best - 130% w 180 dni / 170% w 365dni (STABLE) - www.omega.best

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pepperoniss napisał:

Swoją drogą Mariusz Kuźma vel Patrycja Pieniążek w swojej prezentacji podaje ciekawe informacje acz sprzeczne informacje...

A to zaprawdę ciekawe... bo wygląda na to, że Mariusz Kuźma pełni jakąś rolę w programie, a konkretnie rolę opiekuna projektu.

6jpg_qwnssqx.jpg

Czyżby zatem pojawiła się nowa terminologia, określająca dotychczasowych liderów, promotorów? Teraz będzie funkcjonował jakże ciepło brzmiący termin: opiekun projektu? :)

Jak widać, opiekun projektu podaje też ważną informację, aby osoba podczas rejestracji zaznaczyła nieprawdziwe dane w formularzu. Oczywiście nie ma żadnego ostrzeżenia, że takie działanie jest niezgodne z regulaminem programu i że możliwe jest poniesienie z tego tytułu negatywnych konsekwencji. 

Dlatego też w sumie pasuje tutaj określenie opiekun projektu. Wszak na pierwszym miejscu stoi tu zapewne troska o projekt, o to aby zachęcić do rejestracji do programu nawet kosztem łamania jego regulaminu, co by takie skuteczne zachęcanie mogło wydłużyć funkcjonowanie programu. 

Powyższy screen pochodzi ze strony typu landing page. Tu jest link do "czystej" strony: http://www.omegaleaders.pl/

Jak widać choćby informacje tam zawarte odnośnie rzekomych 4 źródeł zysku w ActiveBox są nieprawdziwe, skoro źródła te nie funkcjonują. Na dodatek jest tam napisane że te 4 źródła zysku mają na celu zapewnić stabilne i bezpieczne zyski:

Zysk tutaj generowany jest z 4 źródeł, ma to na celu zapewnienie stabilnych i bezpiecznych zysków:
- Oglądanie reklam
- Udział w badaniach marketingowych
- Zadania specjalne (np. subskrypcja kanału Youtube, zostawienie "like" na Facebooku, testowanie aplikacji
- Mining kryptowalut

Logiczny zatem wydaje się wniosek, że skoro 2 z tych źródeł na pewno nie działają, a dwa pozostałe też prawdopodobnie nie działają, bo po moich wcześniejszych pytaniach dyskutanci nie potwierdzili aby one działały, to logiczny wydaje się wniosek, że wbrew temu co jest napisane w powyższym cytacie, to jednak nie ma zapewnionych stabilnych i bezpiecznych zysków. 

Nie wiem na jaką skalę są wykorzystywane te landing page do promowania programu, niemniej informacje tam zawarte są napisane w sposób skrajnie nierzetelny, mogące wprowadzić w błąd czytelnika, a nadto brak ostrzeżeń o ryzyku i nakłanianie do łamania regulaminu programu jasno pokazuje że celem jest za wszelką cenę nagonienie ludzi do programu, a nie rzetelne informowanie o projekcie.

Tym bardziej, że przecież dostęp do jakichś oficjalnych informacji o działaniu programu jest możliwy dopiero po zarejestrowaniu się w programie, więc jest duże ryzyko, że szukając informacji na temat programu i nie chcąc się uprzednio zarejestrować, ludzie trafią na strony tego typu jak ta powyżej.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tym wkładem w program to jest tak jak z Jackiem Balcerzakiem ze skeczu Paranienormolnych co to miał tylko wejść i wyjść a później się okazało, że wejść wszedł tylko wyjść nie może...

Czyli problem, który występuje w każdym ponziaku. Wszak zasadniczo nie da się wypłacić więcej z projektu niż do niego wpłynie i jeszcze coś dla jego twórców musi zostać...

Opiekunowie projektu przyjmują więc różne strategie. Choćby taką jak Mariusz Kuźma vel Patrycja Pieniążek z tą stroną landing page (swoją drogą mam nadzieję, że to nie ta którą sobie OMEGA BEST winszuje 5000 euro). 

Czy skutecznie?

Hm...

Trudno powiedzieć. W każdym bądź razie z tego co ostatnio widziałem to Mariusz vel Patrycja w swojej osobistej, lewej nodze binarki, w która na dziś ma 49 poziomów zainwestowano ledwo 200 euro. Na tym jednym koncie 100 euro zainwestował też Mariusz vel Patrycja.

Widać więc, że póki co chętnych do inwestowania jest jak na lekarstwo a i kreujący się na liderów swoimi inwestycjami nie zachwycają i zdaje się, że przynajmniej niektórzy bardziej stawiają pewniejsze na profity z rekrutacji niż niezbyt pewnych naliczeń ponziaka.

W tych okolicznościach przyrody trochę inaczej jawią się akcje opłacania za pozyskanie inwestora wpłacającego do projektu min.  1000 euro. Nie jest to bowiem wyłącznie inicjatywa @Sativas.

Przypomnę, że nie jest to typowy refback, w którym oferuje się zwykle dodatkowe profity dla osoby, która zainwestuje odpowiednią kwotę. Tu oferta idzie dalej gdyż profit oferowany jest temu, kto skutecznie zachęci inną osobę do wpłaty 1000 euro.

PS. Trudno mi ocenić rzeczywisty potencjał tego projektu skoro "biznes" stworzony przez Polaków, którzy nie chcą w nim Polaków opanowany jest właśnie przez niechcianych w nim Polaków.

I może nawet byłbym skłonny wejść w tego hyipa kwotą 500 - 1000 euro gdyby nie moje przeczucie, że byłbym pierwszą osobą w stosunku do której admini zastosowaliby regulaminowego bana za podanie niewłaściwych danych i multikonto nawet jeśli drugie byłoby zarejestrowane na stryjecznego wuja szwagra ciotki mojej żony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie bardzo wiem jaki jest sens dywagowania nad nowym nazewnictwem przyjętym przez daną osobę, dla swojej roli w biznesie?
Tj. opiekun projektu, inaczej użytkownik, inaczej user, inaczej...

5 godzin temu, Polon napisał:

bo wygląda na to, że Mariusz Kuźma pełni jakąś rolę w programie, a konkretnie rolę opiekuna projektu

bo wygląda na to... że kolejna wiadomość jest o niczym i jeszcze domniemywa rzeczy nieistotne :) 

Tak samo powyższe prywatne odniesienia. Tak jakby każdy użytkownik miał wpływ na to,
jak promują projekt inni użytkownicy :)

Ponadto uwielbiam fakt, że generalnie, to generalnie  kolejne linijki tekstu pisane jako związane z tematem nic kompletnie nie wnoszą :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Sęk w tym, że nazwa opiekun projektu przynajmniej dla mnie stwarza wrażenie, jakby rola ta została nadana od osób odpowiedzialnych za program. Projekt ma swoich twórców, a tu mamy opiekuna projektu. Czy można się opiekować czymś co należy do kogoś innego, bez wiedzy tego kogoś? Pewnie można, ale dziwnie to wygląda, a i nie wiadomo, czy właściciel byłby tym zachwycony. Dlatego też ja nie wiem, czy rola opiekuna projektu została nadana przez twórców programu, czy może ten użytkownik sam sobie ją przydzielił. W zasadzie nie wiadomo też na czym dokładnie rola opiekuna projektu polega i czy trzeba posiadać jakieś specjalne kwalifikacje, aby takim opiekunem projektu zostać. Nic nie wiadomo, a to może rodzić domysły niekoniecznie korzystne zarówno dla opiekuna projektu, jak i dla programu.

51 minut temu, Ermin napisał:

Tj. opiekun projektu, inaczej użytkownik, inaczej user, inaczej...

No nie... to nie są synonimy. Chcesz powiedzieć że jest ponad 3000 opiekunów projektu, bo tylu jest użytkowników? I co, każdy się opiekuje projektem? W jaki sposób? Jest jakiś podział zadań? Jest gdzieś zapisane w regulaminie, że rolą użytkownika jest opieka nad projektem? Czy osoba która rejestruje się w programie ma możliwość zapoznania się z ewentualnymi obowiązkami, jakie na nią spadną, skoro po zarejestrowaniu się, stanie się opiekunem projektu? 

51 minut temu, Ermin napisał:

bo wygląda na to... że kolejna wiadomość jest o niczym i jeszcze domniemywa rzeczy nieistotne :) 

Post jest o tym, że program jest promowany w zaprezentowany sposób, więc nie jest o niczym i dotyczy programu. Możesz mieć pretensje jedynie do osób które stworzyły ten landing page, że stworzyły go w taki, a nie inny sposób. Ja nie widzę nic złego w pokazywaniu jak wyglądają tego typu metody promowania programu.

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
52 minuty temu, Ermin napisał:

kolejne linijki tekstu pisane jako związane z tematem nic kompletnie nie wnoszą :D 

Wręcz przeciwnie!

Pokazują jak rzeczywiście zachowują się osoby pozujące niejako na ambasadorów projektu. Jedni powołując się na rzekome dwumiesięczne badanie projektu, z którego po niecałych kolejnych dwu miesiącach kompletnie nic nie pamiętają z wyjątkiem tego, że potencjalną ofiarę można mamić w dowolny sposób wciskając mu każdy kit tylko po to by zarobić parę centów prowizji.

Drudzy pisząc na swoich stronach bajki o nieograniczonym pasywnym dochodzie, którzy sami decydują się na zawierzenie OMEGA BEST zaledwie 100 euro a kupując u konkurencji Google reklamę swojej strony z nierzetelnymi informacjami zapewne za kwoty znacznie wyższe.

W mojej ocenie oznacza to tyle, że niezbyt liczą na pseudopasywny dochód z piramidy i raczej skupiają się na profitach z naganiania.

To, wbrew pozorom, w mojej ocenie istotne zarówno dla potencjalnych inwestorów, jak i potencjalnych zaganiaczy.

Tym bardziej, że są to informacje konkretne, z których każdą jestem w stanie wykazać. W przeciwieństwie do mocno promujących ten projekt, którzy w zasadzie żadnej "informacji" potwierdzić nie mogą często zasłaniając się niepamięcią.

Godzinę temu, Ermin napisał:

Tak jakby każdy użytkownik miał wpływ na to,
jak promują projekt inni użytkownicy :)

Nie pisałem, że każdy w ten sposób promuje projekt. Niemniej w żadnym filmie, stronie czy na forum nie spotkałem rzetelnej bądź choćby krytycznej analizy projektu przez osoby je promujące. 

Struktura fragmentu drzewka binarnego do którego mam dostęp a której częścią jest Mariusz vel Patrycja jasno wskazuje, że strategia ukrywanie dostępu do bardziej szczegółowych danych w backoffice po zalogowaniu zdaje się być o tyle skuteczne, że generuje kupę rejestracji ale niewiele inwestycji. Świadczy o tym właśnie to, że zapewne w osobistej nodze Mariusza vel Patrycji rejestracji jest cała masa a inwestycji niewiele.

W tym kontekście dość płocho wygląda obwieszczony przez Ciebie trzytysięczny uczestnik. Ważne jest też to, że @Sativas mocno tu się promował na założyciela polskiej linii programu, która zdaje się być dziś jedyną a co najmniej główną linią programu skoro tak ochoczo chwali się strukturą 1000 rejestracji.

Ja mimo, że nie widzę niczego niestosownego w zarabianiu w ponziakach - nawet na ich polecaniu - nie aprobuję zarabiania poprzez wciskanie kitu czy też wręcz kłamstwach, które jak widać zupełnie nie przeszkadzają adminom projektu albowiem nie wyciągają wobec osób jawnie łamiących ustalonych zasad żadnych konsekwencji do tego stopnia, że ci nie obawiają się wrzucenia w projekt 30000 euro.

Właśnie... Jeśli to nie jest kolejne kłamstwo. Brak jest bowiem jakiejkolwiek logiki w tym by do takiej inwestycji zakładać odrębne konta. Więcej, formuła w jakiej ową inwestycję @Sativas stosuje zdaje się sugerować, że cała ta inwestycja to zwykły fake stworzony w porozumieniu z adminami w celu napędzenia rejestracji...

IMHO, film kompletnie niewiarygodny. A, że jego autor nie ma problemów z mijaniem się z prawdą chyba już dowodzenia nie wymaga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, pepperoniss napisał:

Niemniej w żadnym filmie, stronie czy na forum nie spotkałem rzetelnej bądź choćby krytycznej analizy projektu przez osoby je promujące. 

Pokaż mi inny wątek na forum - dotyczący dowolnego biznesu,
w którym możesz powiedzieć jak dany użytkownik promuje biznes i na ile jest to rzetelne

Sama ,,promocja projektu" oznacza jego promowanie, a co za tym idzie, krótką informację pochlebną na temat danego projektu.
Nie słyszałem by ktoś mówił o lokacie w banku
,,Na lokacie mamy 2% rocznie, natomiast po pierwsze - Bankowy Fundusz Gwarancyjny obejmuje tylko 100.000 Euro, także i tak jest Pan w dupie z pańskimi 500.000zł, ponadto warto przeczytać regulamin lokaty, choć w sumie nie polecam, bo bank chcąc się zabezpieczyć, dodał takie zapisy które mogą Pana zniechęcić do jej założenia"
I znów, mam tu na uwadze samo zjawisko promocji, a nie rzetelności, czy intencji ,,sprzedawcy"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
28 minut temu, Ermin napisał:

Pokaż mi inny wątek na forum - dotyczący dowolnego biznesu,
w którym możesz powiedzieć jak dany użytkownik promuje biznes i na ile jest to rzetelne

Na tym forum niewiele jest wątków dotyczących "biznesów". Przeważają zwykłe ponziaki. Jednakże akurat w tym wątku  dyskutujemy o OMEGA BEST. Jeśli masz jakieś uwagi dotyczące innych programów to je wyraź we właściwym wątku konkretnego projektu.

32 minuty temu, Ermin napisał:

Sama ,,promocja projektu" oznacza jego promowanie, a co za tym idzie, krótką informację pochlebną na temat danego projektu.

Zgadza się...

Tyle, że promowanie nie powinno wprowadzać w błąd a już na pewno nie powinno być oparte na kłamstwie i nieprawdzie. Bo wówczas zaczyna nosić znamiona oszustwa o ile "promujący" działa w zamiarze osiągnięcia zysku i zamierza wprowadzając potencjalną ofiarę w błąd wykorzystać jej niewiedzę co do rzeczywistego stanu rzeczy...

Poza tym... To, że Kowalski promując proszek do prania "BEST OMEGA" zachwala go pod niebiosa nie wyklucza innych opinii, w których bardziej krytycznie od Kowalskiego ocenia się oferowany produkt...

Ty zaś zdajesz się oczekiwać by w wątku dyskusyjnym były wyłącznie hymny pochwalne...

I wybacz ale jeśli dealer mercedesa zacznie promować go jako pojazd kosmiczny to - wbrew temu co sugerujesz - najwłaściwszym wątkiem do poruszenia tej kwestii będzie wątek poświęcony właśnie mercedesowi a nie żaden inny...

59 minut temu, Ermin napisał:

Nie słyszałem by ktoś mówił o lokacie w banku [---]

Ale zapewne byś zareagował gdyby promotor mówił Ci, że lokata jest bezpieczna bez względu na wysokość depozytu a wypłaty dokonywać można w carskich świnkach z 50% upustu od ich rynkowej ceny...

Natomiast w tym wątku i poza nim @Sativas podawał dane nieprawdziwe, kłamał. Wskazywane przez @Polon strony promocyjne także zawierają informacje fałszujące a wręcz ukrywające brutalną rzeczywistość. Na nich nie ma właściwie ani jednej rzetelnej informacji.

Zauważ, że nikt nigdzie, także w tym wątku nie próbował wyjaśnić za co płaci user 50 euro od sztuki. Co jest towarem bądź usługą...

I o ile ja to wiem, @Polon to wie, Ty to wiesz i @Sativas wie, że projekt jest oparty na zwykłej redystrybucji wpłacanych przez userów pieniędzy a nie na żadnych zyskach z "biznesów". I o ile my wiemy, że owe prawo do zamieszczenia reklamy to zwykła przykrywka dla tej redystrybucji środków w ramach piramidy to wcale nie znaczy, że każdy to wie.

A dlaczego każdy nie miałby prawa wiedzieć? Tylko dlatego, że ta niewiedza jest dla kogoś korzystna?

I kończąc. Czym innym jest promowanie projektu ze wskazaniem wyłącznie potencjalnych możliwości zarobkowych wynikających z procentu składanego a nawet pokazywanie profitów z planu marketingowego nawet z ogólną informacją o ryzykach a czym innym promowanie oparte o kłamstwa bądź kompletnie nieweryfikowalne twierdzenia i zapewnienia twórców projektu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 5.01.2019 o 21:23, pepperoniss napisał:

Ale zapewne byś zareagował gdyby promotor mówił Ci, że lokata jest bezpieczna bez względu na wysokość depozytu a wypłaty dokonywać można w carskich świnkach z 50% upustu od ich rynkowej ceny...

I tak samo tutaj, czy każdym innym biznesie internetowym każdy może zareagować i podziękować. Każdy ma rozum i powinien odpowiadać za swoje decyzje. Nie rozumiem dlaczego tak dużo osób ma jakieś socjalistyczne podejście i na siłę chce chronić ludzi przed ryzykiem.

Jesteśmy na HYIPforum i ze świecą szukać tutaj biznesów, które chociaż w małym stopniu nie są podejrzane, no bo jak można płacić 50-100% rocznie. Nawet jeśli w OMEDZE część kasy będzie z faktycznie kupowanych reklam przez zewnętrze firmy, z kart bankowych pod logiem OMEGA, czy z portalu informacyjnego, to po pewnym czasie nastąpią cięcia lub wygaszą program, kwestia kiedy i jak to zrobią właściciele. 

Kilka podobnych programów, jak FAP, RW, EXP działają 1-3 lata i dały zarobić fajne siano. Tutaj na papierze wszystko wygląda przyzwoicie, moim zdaniem nawet lepiej niż w wyżej wymienionych biznesach, gdy startowały, a właściciele mają "lepsze papiery" na taki biznes. Mimo tego, chyba nikt nie jest tak głupi, by potencjalnym poleconym sprzedawać bajkę o braku ryzyka.

To, że możemy się przyczepić o te wszystkie sprawy, co wymieniał pepperonis i Polon to sprawa oczywista i trzeba być chyba ułomnym, żeby myśleć o programach tego typu, jak o pewnej inwestycji bez ryzyka. Dlatego też dziwię się, że z taką pasją i poświęceniem można na siłę szukać dziury w całym. Dla mnie to równie żałosne jak działania naganiaczy na Dascoina, którzy mówili o zakupach w biedrze, tylko tutaj działa to w inną stronę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
27 minut temu, Devolaj93 napisał:

Nie rozumiem dlaczego tak dużo osób ma jakieś socjalistyczne podejście i na siłę chce chronić ludzi przed ryzykiem.

Stąd bierze się Twoje niezrozumienie, bo jeśli o mnie chodzi, to nie jest moją intencją ochrona ludzi przed ryzykiem, lecz to aby każdy mógł na podstawie zarówno pozytywnych jak i negatywnych aspektów, podjąć świadomą decyzję o zainwestowaniu bądź nie zainwestowaniu w program. Jeśli ktoś na podstawie takich informacji uzna, że chce zainwestować, to ja przecież nie będę go na siłę odciągał od takiej decyzji. Wszystko opiera się bowiem o to, aby w sposób rzetelny informować o programie, tak aby potencjalny użytkownik mógł świadomie podjąć decyzję znając różne aspekty programu, również te które mogą być niekorzystne dla inwestycji. Stąd też mój negatywny stosunek do nieuzasadnionego hurraoptymizmu. 

A ponadto należy mieć na uwadze że niekoniecznie każdy kto wejdzie do programu, będzie kładł nacisk na zarabianie z poleconych. Stąd też inny może być punkt widzenia kogoś kto zarabia głównie z prowizji od poleconych i kogoś kto chciałby zarabiać pasywnie. To też powoduje że poziom ryzyka może być inny dla tych dwóch modeli zarabiania. Dlatego też liderzy nie powinni promować programu tylko poprzez pryzmat swojego modelu zarabiania.

48 minut temu, Devolaj93 napisał:

Tutaj na papierze wszystko wygląda przyzwoicie,

Ja właściwie nie dostrzegam aby cokolwiek było przyzwoite. Nie tylko na papierze... 

Brak informacji o działaniu programu na stronie dla osób niezarejestrowanych, uciążliwy dostęp do regulaminu, brak wiarygodnych dowodów, że naliczenia pochodzą ze wskazanych czterech źródeł i pewność że z dwóch z nich na pewno nie pochodzą - więc skąd pochodzą? Dostęp do programu dla osób z Polski tylko po uprzednim podaniu nieprawdziwych informacji o miejscu zamieszkania podczas rejestracji. Ponadto rejestracja stanowi potwierdzenie znajomości zasad programu, a zasady dostępne są dopiero po rejestracji, co wyklucza aby taki proces rejestracji był zgodny z regulaminem programu. 

Ale jeśli wg Ciebie na papierze wygląda przyzwoicie, to może podziel się tym tutaj... 

Godzinę temu, Devolaj93 napisał:

właściciele mają "lepsze papiery" na taki biznes. Mimo tego, chyba nikt nie jest tak głupi, by potencjalnym poleconym sprzedawać bajkę o braku ryzyka.

Ja nie wiem czy właściciele mają lepsze papiery, ja widzę jak jest to prowadzone i biorąc pod uwagę choćby powyższe kwestie które opisałem, wg mnie wygląda to tragicznie. Co z tego że mają albo nie mają jakieś papiery, jeśli jest tyle wątpliwości i niedociągnięć. I nie wiem, czy nikt nie jest taki głupi odnośnie "braku ryzyka", natomiast na stronie programu nadal wisi artykuł zatytułowany: "Kopalnie kryptowalut. Wygoda, zysk i brak ryzyka"   Jeśli program daje taki przykład promując taki artykuł, to co tu więcej mówić...

To, że możemy się przyczepić o te wszystkie sprawy, co wymieniał pepperonis i Polon to sprawa oczywista i trzeba być chyba ułomnym, żeby myśleć o programach tego typu, jak o pewnej inwestycji bez ryzyka. Dlatego też dziwię się, że z taką pasją i poświęceniem można na siłę szukać dziury w całym. 

A może trzeba mieć pretensje do osób, które unikały informowania o tych sprawach, które ja i @pepperoniss poruszaliśmy? Dlaczego je poruszaliśmy? Może dlatego, że nikt inny w wątku ich nie poruszał? Nie pomyślałeś o tym? 

Autor wątku ponoć 2 miesiące sprawdzał ten program, i następnie w niego wszedł, a jakoś nie dopatrzył się tych kwestii i nie opisał ich w tym wątku. Ty natomiast teraz próbujesz bagatelizować te sprawy określając je jako dziury w całym. Otóż nie, to jak najbardziej są istotne kwestie, które potencjalni użytkownicy powinni poznać przed ewentualnym zarejestrowaniem się w programie, ponieważ te elementy mogą istotnie wpłynąć na postrzeganie ryzyka przez tych użytkowników.  Bagatelizowanie tego typu spraw jest wg mnie bardzo złą rzeczą. Tym bardziej złą, jeśli towarzyszy promowaniu programu i poszukiwaniu poleconych.

1 godzinę temu, Devolaj93 napisał:

Dla mnie to równie żałosne jak działania naganiaczy na Dascoina, którzy mówili o zakupach w biedrze, tylko tutaj działa to w inną stronę.

A co żałosnego jest w tym, że przedstawia się niewygodne dla programu sprawy? Swoją drogą pewnie nie tylko niewygodne dla programu, ale zapewne niewygodne też dla liderów, którzy liczą na zarobki z inwestycji z poleconych. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz widzę sytuację, w której jest opór przed podawaniem niewygodnych informacji o programie i podejmowanie próby bagatelizowania ich. W imię czego? W imię zarabiania na niewiedzy innych? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Devolaj93 napisał:

To, że możemy się przyczepić o te wszystkie sprawy, co wymieniał pepperonis i Polon to sprawa oczywista i trzeba być chyba ułomnym, żeby myśleć o programach tego typu, jak o pewnej inwestycji bez ryzyka.

Mogę Cię zapewnić, że osoby ułomne umysłowo wcale nie są głównym targetem dla zaganiaczy w tego typu projektach. Stąd też te sztuczki socjotechniczne czy wręcz mówiąc wprost oszustwa przedstawiające projekt jako coś realnego, rzeczywistego, zarabiającego na czymś na czym nie w rzeczywistości. Nietransparentne.

Stąd też te odpowiedzi na okrągło czy brak konkretów lub wręcz kłamstwa jak u @Sativas

To, że możemy się przyczepić o te wszystkie sprawy, co wymieniał pepperonis i Polon to sprawa oczywista

No właśnie! Dla Ciebie oczywista... 

Za to @Sativas i cytowani tu promotorzy tę rzekomą rzeczywistość przykrywają swoją rzeczywistością, która z rzeczywistą rzeczywistością ma niewiele lub wręcz nic wspólnego.

Ja jeszcze raz powtórzę. Nie mam nic do promowania potencjału zarobkowego tego programu nawet z uwzględnieniem opcji polecania jeśli towarzyszy temu rzetelne mówienia z czym projekt się je.

I Ty w zasadzie tu w wątku to robisz. Nie opowiadasz jakichś specjalnych bajek i pewnie dociekliwym potencjalnym poleconym wprost powiesz z czym ten projekt się je.

Natomiast zupełnie inaczej oceniam działania kol. @Sativas. Zważ, że w promocji posuwa się do nakręcenia filmu o swojej rzekomej inwestycji 30.000 euro nie przedstawiając żadnych dowodów, że mogła mieć ona rzeczywiście miejsca.

Natomiast każdy kto zna działanie takich programów od zaplecza doskonale wie, że będąc w dobrej komitywie z adminami nie jest trudno nakręcić fake film bez jakiejkolwiek inwestycji. Admin bowiem w backoffice może w zasadzie zrobić wszystko. A ty - choć jak pisałem głowy sobie za t urwać nie dam - wiele wskazuje właśnie dokładnie na taki fake. Osobne, nowe, łamiące regulamin konto. Publiczne chwalenie się multikontem. Zachęcanie do działań sprzecznych z formalną umową. Brak dowodu wpłaty owych 30000 euro.

Przyznasz, że dla potencjalny inwestor inaczej może podejść widząc, że osoba polecająca weszła jak Mariusz vel Patrycja za 100 euro a inaczej gdy widzi chwalącego się tym inwestora za 30000 euro. Zresztą, nie od dziś wiadomo, że w ponziakach często niektórzy "liderzy" otrzymują coś ekstra przywileje. I powiem Ci, że wiele razy sam takie propozycje otrzymywałem. Nawet dwu bądź trzykrotnie je przyjąłem ale miało to miejsce tylko wówczas gdy admin zaakceptował fakt, że w żaden sposób nie wpłynie to na moją ocenę programu a moi poleceni o dodatkowym proficie uzyskają ode mnie informację. Wiesz dlaczego? Ano tylko i wyłącznie dlatego, że jeśli o tym uprzywilejowaniu polecony wie to ma pełne prawo do tego by z większym sceptycyzmem patrzeć na to co ja o programie piszę. On ma przez to prawo do uwzględnienia w swojej ocenie tego, że jednak mogę mieć interes w tym by choćby trochę swoją opinię podkoloryzować. I to jest jego prawo niezależne od mojego przekonania czy pewności, że nic takiego nie ma miejsca a nawet jeśli jego oceny byłby dla mnie obiektywnie krzywdzące.

Dlatego jeszcze raz przywołam tu - w kontekście cytowanej Twojej wypowiedzi - to co czynią w mojej ocenie @Sativas czy Mariusz vel Patrycja. 

Otóż właśnie ja nie mam wątpliwości, że dla nich sprawa proweniencji projektu jest oczywista i doskonale wiedzą, że to ponziak jest. Dlatego nie grają fair tworząc wirtualną rzeczywistość właśnie wprost dla zmylenia potencjalnego inwestora. A w takiej sytuacji potencjalny inwestor przestaje być inwestorem a staje się ich potencjalną ofiarą.

Nie rozumiem dlaczego tak dużo osób ma jakieś socjalistyczne podejście i na siłę chce chronić ludzi przed ryzykiem.

Nie wiem gdzie Ty tutaj doszukujesz się socjalizmu :) 

Ja nikogo na siłę nie chcę przed niczym chronić. Jak nie raz pisałem nie czuję potrzeby niesienia kaganka oświaty wśród potencjalnych ofiar zaganiaczy ani też jakiś specjalnych potrzeb regulowania tego typu działalności.

Wręcz przeciwnie. Admin czy zaganiacz sami wybierają drogę oszustwa dla zarobienia mniejszych lub większych drobnych. Ich sprawa czy liczą się z potencjalnymi konsekwencjami. Inwestorzy też głównie ponoszą konsekwencje swoich decyzji, łatwowierności czy pazerności. I to bez względu na to czy byli świadomi ryzyk czy też nie.

Tyle, że to jest forum dyskusyjne a nie promocyjno-reklamowe. I jeśli ja wiem, że ktoś pisze bzdury o programie to piszę jak ja to widzę. Zważ, że zasadniczo przyznałeś  @Polon i mi rację co do twierdzeń o faktach dotyczących programu. Tyle, że Ty zdajesz się uważać, że po co o tym mówić. Ja zaś, wręcz przeciwnie.

Należy o tym mówić. Szczególnie jeśli na forum wpada ktoś o kim ja, a pewnie i Ty, wiemy że on wie z czym się projekt je ale idzie jeszcze krok dalej od Ciebie i nie tylko przemilcza swoją wiedzę ale wręcz wprost ją zakłamuje.

To ani socjalizm, ani prewencja.

To dyskusja. Identyczna jak ta na forach motoryzacyjnych dotyczących wyższości jednego modelu nad drugim.... 

Dlatego też rzadko wychodzę poza forum. Z tego co wiem @Polon też.

Dla mnie to równie żałosne jak działania naganiaczy na Dascoina, którzy mówili o zakupach w biedrze, tylko tutaj działa to w inną stronę.

Zaiste, że nic żałosnego nie widzisz w działania OMEGowych zaganiaczy, którzy z faktami mijają się szerokim łukiem a za żałosne uważasz wykazywanie ich kłamstw, uproszczeń, braku logiki i konsekwentnego dążenia wyłącznie do jednego celu... prowizji...

No, ale masz prawo do swych ocen...

Na szczęście te prawo mają też inni czytelnicy wątku, w tym potencjalne ofiary zaganiaczy...

Tutaj na papierze wszystko wygląda przyzwoicie, moim zdaniem nawet lepiej niż w wyżej wymienionych biznesach, gdy startowały, a właściciele mają "lepsze papiery" na taki biznes.

Hm...

Lepsze papiery... Czyli oszust z górnej półki?

Widzisz. Mnie zawsze zastanawia co skłania ludzi, którzy mają rzekomo sukcesy w biznesie do tworzenia piramid. I zawsze dochodzę do jednego, a właściwie dwu wniosków. Pierwszy to - pazerność i pieniądze. Drugi każe się przyjrzeć tym rzekomym sukcesom, czy aby nie są one tylko wydmuszkami i wykorzystuje je się w piramidzie wyłącznie w celach marketingowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Dalej robicie to samo o czym pisałem Panowie :) z wielkim podnieceniem i powagą pokazujecie wszystkie minusy tego biznesu, często je wyolbrzymiając, albo snując przypuszczenia, że liderzy robią fake wpłaty, żeby ludzi nagonić. Z resztą tak samo podchodzicie do każdego biznesu, wystarczy przejrzeć wasze profile i 99% komentarzy wygląda tak samo. Nie potrafię tego zrozumieć. Jeśli ktoś się pcha w byle gówno, nie weryfikuje firmy, przez co traci kasę, to jego problem. Dalej uważacie, że ludzie działający w biznesach online w 100% wierzą w to, że cała kasa bierze się z kopalń, reklam, kart, serwisów, podpiętych platform, tradingu itd. A przecież każda myśląca osoba wie, jak to wszystko działa. Sami macie większe doświadczenie niż większość osób, a zachowujecie się jak byście pierwszy raz zobaczyli hyipa, czy reva. Parę groszy wpadnie z tej kopalni, parę z kart, coś jeszcze z portalu i wykupionych reklam, ale nawet jeśli tak jest, to część zysków będzie bez pokrycia i KAŻDY MYŚLĄCY CZŁOWIEK wie o tym i nie potrzebuje rycerzy walczących z tego typu biznesami, żeby o tym wiedzieć. Większość programów nie miała do tej pory ŻADNYCH faktycznych źródeł kasy, ale od jakiegoś czasu się to zmienia. RW, FAP, BCN, czy EXP mają jakieś zewnętrze źródła finansowania, co daje trochę mniejsze ryzyko, że padnie po 3 miesiącach i lepsze perspektywy na przyszłość , ale prędzej czy później każdy internetowy biznes się wyłoży, co nie znaczy, że nie można tutaj zarobić, nawet bez polecania. OMEGA według mojej opinii na papierze wygląda najlepiej z tych wszystkich programów, ale czy nie wyłoży się za 6 miechów, czy rok NIE WIEM :) 

Co do "naganiaczy", jak to nazywacie, proponuję szybką prowokację i weryfikację kolegi Sativas, czy innego lidera i przekonacie się, że żadna poważna osoba nie powie Ci, że masz jakąś gwarancję zysku. Napiszcie do nich na mail, czy FB i zobaczcie co mówią o tej platformie i ryzyku związanym z uczestnictwem w niej. Ja osobiście wolę zniechęcić ludzi mówiąc wprost o ryzyku i mieć kilku poleconych niż wychwalać pod niebiosa i łapać wszystkich jak leci. Ale nie przesadzam mówiąc, że to oszustwo, które jutro padnie, a wszystkie info od właścicieli to ściema. Mówię to, co pokazuje firma, porównuję z innymi podobnymi biznesami, wyrażam swoją opinię, informuję co i jak, a potencjalny polecony sam podejmuje decyzję, przy większych inwestycjach nawet oddaję część prowizji, żeby każdy był zadowolony. W pewnym sensie naginasz etykę ale albo się z tym godzisz albo dziękujesz i nie zajmujesz się tematem, tylko siedzisz na lokacie. 

Dobrego wieczoru Panowie, koniec dyskusji z mojej strony, bo już i tak za dużo czasu poświęciłem na rzeczy, które dla trzeźwo myślącej osoby są oczywiste ;) szkoda mi czasu na uszczęśliwianie osób na siłę, czy to przez chronienie ich przed ryzykiem, czy kolorowanie na różowo ich decyzji. Pozdrawiam 

Edytowane przez Devolaj93

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak to mówią ,,nie bierz życia zbyt poważnie...." :) Dlatego bez spiny, bo po jakimś czasie przywykniesz,
że niektórym się na forum nudzi i zwyczajnie to co można przekazać w jednym zdaniu, klepią elaborat. Luz
Zresztą jak znam życie to już ktoś pisze ciętą ripostę :) 

Natomiast ja nieco z innej strony i tutaj choćby do podpatrzenia wątek założony przez Admina o Bitmally
3% dziennie, zwroty typu ,,wygląda na to, że...", czyli pewniak :) I porównać komentarze (lub ich brak) oraz stabliność przy tego typu zwrotach dziennych :) 

Co do samego Eventu, zbliża się wielkimi krokami, także za tydzień oczekujcie na info co tam się wydarzyło ciekawego
lub też nie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Dalej robicie to samo o czym pisałem Panowie :) z wielkim podnieceniem i powagą pokazujecie wszystkie minusy tego biznesu

Możesz wierzyć albo nie, ale wolałbym nie pokazywać żadnych minusów programu. Sęk w tym, że program nie jest pozbawiony minusów i to bardzo istotnych minusów, stąd nie za bardzo wiem, dlaczego akurat minusy miałyby być pomijane w tej dyskusji. Tym bardziej że sam dalej piszesz, że:

Ja osobiście wolę zniechęcić ludzi mówiąc wprost o ryzyku i mieć kilku poleconych niż wychwalać pod niebiosa i łapać wszystkich jak leci.

Skoro tak, to dziwi mnie, że minusy o których piszą inni dyskutanci aż tak Cię uwierają.

Ale nie przesadzam mówiąc, że to oszustwo, które jutro padnie, a wszystkie info od właścicieli to ściema.

O ile dobrze sobie przypominam wszystkie dotychczasowe posty, to nikt tu nie twierdził że program jutro padnie, albo że wszystkie info od właścicieli to ściema. Jeśli tak twierdzisz, to wypadałoby się chociaż podeprzeć cytatami dyskutantów potwierdzającym to o czym piszesz.

Z resztą tak samo podchodzicie do każdego biznesu, wystarczy przejrzeć wasze profile i 99% komentarzy wygląda tak samo.

Nie podchodzę do każdego biznesu w taki sposób jaki opisujesz, a to dlatego, że nie muszę uczestniczyć w dyskusji we wszystkich wątkach dotyczących programów którymi się interesuję. Tym bardziej jeśli dyskutanci takich wątków nie próbują wciskać kitu o programie który promują i jeśli nie ma tam nieuzasadnionego wg mnie huraoptymizmu. Natomiast jeśli widzę nadmierny huraoptymizm, a przy tym brak informacji o ryzykach, to traktuję taki wątek jako zbyt jednostronny i poruszam kwestie, które zostały pominięte w dotychczasowej dyskusji. Nie widzę w tym nic złego. Jeśli więc przeglądałeś mój profil, to wiedz, że posty tam zawarte odnoszą się do niewielkiej części wątków/programów, którymi się interesuję i Twoje wyliczenia są po prostu błędne.

Jeśli ktoś się pcha w byle gówno, nie weryfikuje firmy, przez co traci kasę, to jego problem.

Na pewno się pcha? A może jest naganiany przez nieuczciwych naganiaczy? Widzisz winę tylko po jednej stronie, że to wina osoby która weszła w program, a ja twierdzę, że winę również ponoszą nieuczciwi liderzy, którzy sprytnie potrafią wykorzystać czyjąś niewiedzę, naiwność i skutecznie wcisnąć kit.

Dalej uważacie, że ludzie działający w biznesach online w 100% wierzą w to, że cała kasa bierze się z kopalń, reklam, kart, serwisów, podpiętych platform, tradingu itd. A przecież każda myśląca osoba wie, jak to wszystko działa.

Skoro każda myśląca osoba o tym wie, to jaki masz problem z tym, aby takie sprawy poruszać i o nich dyskutować? Skoro każda myśląca osoba o tym wie, to po co naganiacze kłamią i naganiają? A może kierują oni swoje słowa do osób niemyślących? A jeśli tak, to dlaczego ja też nie miałbym kierować swoich wątpliwości do takich osób, skoro inni (naganiacze) też mogą to robić? Gdyby metody naganiaczy nie skutkowały, to by ich oni nie stosowali. Więc ja wychodzę z założenia, że w jakimś stopniu ich metody są skuteczne i znajdą się osoby, które na tej podstawie zainwestują, a które być może by nie zainwestowały gdyby miały pełniejszy obraz programu. Stąd jestem zwolennikiem poruszania również niewygodnych aspektów danego programu.

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
52 minuty temu, Devolaj93 napisał:

z wielkim podnieceniem i powagą pokazujecie wszystkie minusy tego biznesu, często je wyolbrzymiając, albo snując przypuszczenia, że liderzy robią fake wpłaty, żeby ludzi nagonić.

Co jest wyolbrzymione?

To, że snute są przypuszczenia wynika z niewiarygodności "dowodu" którym posługuje się polecający. Niczego więcej. Nie bez kozery na forum do zamieszczenia reflinka obowiązkowo należy zamieścić dowód inwestycji w program. Choćby właśnie po to by mógł być on przez potencjalnych inwestorów oceniony.

Zresztą... Rozumiem, że Kolega ma problem z ewentualnym wyolbrzymianiem minusów programu a zupełnie Koledze nie przeszkadza pokazywanie nieistniejących plusów. 

No, ciekawa filozofia...

56 minut temu, Devolaj93 napisał:

Jeśli ktoś się pcha w byle gówno, nie weryfikuje firmy, przez co traci kasę, to jego problem.

Racja...

Tyle, że niby gdzie i w jaki sposób potencjalny inwestor miałby zweryfikować firmę gdyby wszędzie były zamieszczane tylko i wyłącznie nieprawdziwe bądź niepewne informacje serwowane przez @Sativas.

59 minut temu, Devolaj93 napisał:

Nie potrafię tego zrozumieć.

To już Twój problem, że nie rozumiesz dlaczego na forum w wątku dyskusyjnym demaskowane są informacje kłamliwe bądź nieprawdziwe. IMHO, dla każdego winno być oczywiste, że przede wszystkim po to by naganiany na projekt Kowalski miał choćby szansę na spojrzenie na projekt z innej perspektywy niż sprzedawanej mu przez zachłannych, niejednokrotnie pozbawionych jakichkolwiek skrupułów zaganiaczy. O adminach nawet nie wspomnę.

Dalej uważacie, że ludzie działający w biznesach online w 100% wierzą w to, że cała kasa bierze się z kopalń, reklam, kart, serwisów, podpiętych platform, tradingu itd.

Wyobraź sobie, że są tacy, którzy w to wierzą. I to oni są ofiarami zaganiaczy. Dla nich admini i zaganiacze budują wizję rzeczywiście działającej firmy, osiągającej krociowe zyski z rzekomych biznesów. Właśnie by oni zainwestowali buduje się bajeczkę.

O tym, że tak jest możesz się przekonać w wielu wątkach tego forum, gdzie po upadku lub gdy zaczynają się problemy z płatnościami grono forumowiczów powiększa się o 2 grupy. Jedną stanowią ci, którzy dopiero wówczas zaczynają się zastanawiać jak to jest z tą realnością owych biznesów. Drugą ci, którzy tych pierwszych przekonują, że te upadające biznesy są jak najbardziej realne.

Zresztą, skoro uważasz, że wszyscy wiedzą, że rzekome źródła dochodu w OMEGA BEST to pic na wodę to po co w takim razie opowiadać bajki jak czyni to @Sativas czy Mariusz vel Patrycja albo bulwersować się, że ktoś pisze jak jest - jak czynisz to Ty?

to część zysków będzie bez pokrycia i KAŻDY MYŚLĄCY CZŁOWIEK

Właśnie, że nie KAŻDY MYSLĄCY CZŁOWIEK wie... Poza tym zostaje jeszcze grono tych nie myślących lecz np. ufających informacjom przekazywanym przez polecających program. Szczególnie jeśli rzekomo weszli w projekt kwotą 30000 euro... Przecież po to, by takie zaufanie wzbudzić była ta szopka...

Większość programów nie miała do tej pory ŻADNYCH faktycznych źródeł kasy, ale od jakiegoś czasu się to zmienia. RW, FAP, BCN, czy EXP mają jakieś zewnętrze źródła finansowania,

Miała albo nie miała. TafficMonsoon też rzekomo miał a jak przyszło co do czego to wyszło, że nie miał. To pokazuje jak mizernym dowodem są twierdzenia adminów.

ale prędzej czy później każdy internetowy biznes się wyłoży, co nie znaczy, że nie można tutaj zarobić, nawet bez polecania. 

Po pierwsze niekoniecznie każdy się wyłoży. Natomiast na pewno wyłoży się każdy oparty o schemat Ponziego. I na pewno w takim programie WIĘKSZOŚĆ STRACI.

I w tym właśnie jest ambaras, że to że NIEKTÓRZY mogą w takich programach zarobić wiąże się z tym, że WIĘKSZOŚĆ STARCI. I to na pewno.

A właśnie o tym zapomina się mówić a wręcz ten fakt się skrzętnie ukrywa opowiadając różne bajeczki o realności biznesu...

OMEGA według mojej opinii na papierze wygląda najlepiej z tych wszystkich programów, ale czy nie wyłoży się za 6 miechów, czy rok NIE WIEM :) 

Zaś wg mnie na papierze to wygląda dokładnie tak samo jak każdy inny ponziak. Ani lepiej ani gorzej.

Co do "naganiaczy", jak to nazywacie, proponuję szybką prowokację i weryfikację kolegi Sativas, czy innego lidera i przekonacie się, że żadna poważna osoba nie powie Ci, że masz jakąś gwarancję zysku.

Ależ tu nie chodzi o to czy ktoś da gwarancję zysku czy nie tylko o to że nierzetelnie prezentuje projekt.

Zresztą wejdź na stronę Mariusz vel Patrycji reklamującej OMEGA BEST i poszukaj tam choćby sugestii, że inwestycja w ten projekt wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem...

Nic takiego nie znajdziesz... Znajdziesz za to z łatwością zachęty do zwiększającego ryzyko straty działania - reinwestycji. O zachętach do podawania przy rejestracji nieprawdziwych danych tylko wspomnę. Podobnie jak o stwierdzeniu, że OMEGA BEST to jedyna w Polsce firma, która coś tam oferuje w sytuacji gdy akurat polscy admini Polaków w tym projekcie zwyczajnie nie chcą...

Ja osobiście wolę zniechęcić ludzi mówiąc wprost o ryzyku i mieć kilku poleconych niż wychwalać pod niebiosa i łapać wszystkich jak leci.

I dobrze.

Tyle, że ja robię prawie to samo tylko, że w publicznym wątku. Prawie, bo ja nikogo do inwestycji nie zniechęcam. Daję tylko informacje i swój ogląd, który pozwala potencjalnemu inwestorowi na podjęcie bardziej świadomej decyzji...

1 godzinę temu, Devolaj93 napisał:

Ale nie przesadzam mówiąc, że to oszustwo, które jutro padnie, a wszystkie info od właścicieli to ściema.

Po pierwsze nikt nie twierdzi, że jutro padnie.

Po drugie jeśli firma bądź promotorzy coś twierdzą to co dziwnego widzisz w pytaniu by swoje twierdzenia podparli jakimikolwiek dowodami.

Skoro wpada tu @Sativas i twierdzi, że wie co wie bo badał i widział to ja się go o to pytam. Też tak bezkrytycznie podszedłbyś do twierdzenia adminów, że w każdym z Emiratów mają po 4 zyskowne kopalnie złota? Ja wówczas się pytam o dowody. Gdy ich nie dostaję dokonuję własnej, subiektywnej acz opartej na posiadanych dowodach oceny. Nikt Tobie nie zabrania wierzyć w każde zapewnienia admina na samo słowo nawet jeśli te twierdzenia się kupy nie trzymają...

Godzinę temu, Ermin napisał:

Natomiast ja nieco z innej strony i tutaj choćby do podpatrzenia wątek założony przez Admina o Bitmally
3% dziennie, zwroty typu ,,wygląda na to, że...", czyli pewniak :) I porównać komentarze (lub ich brak) oraz stabliność przy tego typu zwrotach dziennych :) 

Ależ masz pełne prawo napisać w dowolnym wątku swoje stanowisko o programie. Forum to nie monitor a forumowicze nie mają żadnego obowiązku w poszczególnych wątkach się wypowiadać. Tak na marginesie tylko nie widzę w tamtym wątku żadnych zapewnień o realności biznesu a wręcz przeciwnie. 

50 minut temu, Polon napisał:

Na pewno się pcha? A może jest naganiany przez nieuczciwych naganiaczy? Widzisz winę tylko po jednej stronie, że to wina osoby która weszła w program, a ja twierdzę, że winę również ponoszą nieuczciwi liderzy, którzy sprytnie potrafią wykorzystać czyjąś niewiedzę, naiwność i skutecznie wcisnąć kit.

No właśnie!

@Devolaj93 zdaje się mylić 2 różne kwestie. 

Oczywistym jest to, że jeśli ktoś bezmyślnie, bez odpowiedniej weryfikacji, itp. wejdzie w jakiś projekt to niewątpliwie poniesie konsekwencje swoich działań. Zresztą bez względu na to czy wiedział czym projekt jest czy też nie.

Natomiast inną kwestią jest to co spowodowało wejście w program. I jeśli powodem było wprowadzenie przez zaganiacza w błąd co do rzeczywistego stanu rzeczy to mamy do czynienia ze zwykłym oszustwem ze strony zaganiacza. A tu już sytuacja wygląda inaczej w zależności od wiedzy wchodzącego w projekt. Otóż oszukać można tylko tego, kto jest nieświadomy rzeczywistego działania projektu.

Możesz mi wierzyć, że gdybym ja lub @Polon po wejściu w jakikolwiek piramidalny program donieślibyśmy, że zostaliśmy oszukani przez zaganiacza to prędzej my siedlibyśmy na ławie oskarżonych za niesłuszne oskarżenia. Trudno bowiem mi sobie wyobrazić jakikolwiek piramidalny program, którego nie bylibyśmy w stanie rozpoznać. Inaczej jest jednak w przypadku osób nieświadomych działania programu, bez doświadczenia w tej materii albo choćby osób łatwowiernych czy naiwnych...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam problemów nie mam z wadami projektów tego typu, bo wiem jak to wszystko działa, tylko śmieszy mnie wasze socjalistyczne podejście i takie przejęcie się sprawa. Może nie zauważyliście przez kilka lat waszej obecności, ze to HYIPFORUM. Do waszych opowiadań się nie odnoszę, bo jak mówiłem szkoda mi poświęcać czasu na rzeczy oczywiste dla myślących ludzi. Pewne osoby zawsze będą niezadowolone i ja się z tym godzę :)

Ermin napisz co zostało powiedziane i ustalone, bo chyba się wybierasz :) a co do tego, ze osoby jadące po tego typu programach jednocześnie wychwalają hyipy dające 3-5% dziennie bez żadnego pokrycia, to nic nowego. Rok temu, gdy była moda na to, było to szczególnie widoczne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Devolaj93 napisał:

Ja tam problemów nie mam z wadami projektów tego typu, bo wiem jak to wszystko działa, tylko śmieszy mnie wasze socjalistyczne podejście i takie przejęcie się sprawa.

Nie wiem skąd Twoje przekonanie o moim przejęciu się sprawą... 

A już kompletnie nie wiem gdzie tu widzisz choćby krztę socjalistycznego podejścia... Rozumiem, że ma to być łatka i kontra Twojego kapitalistycznego podejścia.

Otóż Łaskawco jesteś w błędzie. Kwestie związane z prawdą nie mają nic wspólnego ani z socjalistycznym ani kapitalistycznym podejściem. To kwestia uczciwości i rzetelności. Uwierz, że nie nierzetelności nie usprawiedliwia kapitalizm bądź dążenie do zysku za wszelką cenę. A kodeks karny nie jest socjalistyczny z tego powodu, że penalizuje oszustwa czy wyłudzenia. Nie jest socjalistyczny kodeks cywilny pozwalając dochodzić roszczeń z czynów niedozwolonych czy bezpodstawnego wzbogacenia albo odszkodowania za szkody. Z tych samych powodów nie jest socjalistyczny dekalog...

8 minut temu, Devolaj93 napisał:

Może nie zauważyliście przez kilka lat waszej obecności, ze to HYIPFORUM. 

To raczej Ty nie zauważyłeś, że jest to forum dyskusyjne a nie promocyjne czy reklamowe. Dyskusyjne. Rozmawiamy na nim o róznych projektach. Więc zupełnie naturalne jest to, że gdy ktoś opowiada bajki lub powtarza niesprawdzone bądź niewiarygodne informacje to może spotkać się z rekacją. Dementi, inną opinią...

Z faktu, że forum zwie się hyipforum nie wynika wcale, że można tu wciskać kit... A Ty zdajesz się tylko taką rolę widzieć dla tego forum...

Tyle, że jesteś w błędzie... Odsyłam do Regulaminu, znajdziesz tam taki zapis:

Nie powielaj kłamstw, plotek a na potwierdzenie swoich opinii przedstawiaj konkretne dowody.

Ty zaś zdajesz się optować właśnie za bezkrytycznym powtarzaniem wątpliwych lub nieprawdziwych informacji.

17 minut temu, Devolaj93 napisał:

Pewne osoby zawsze będą niezadowolone i ja się z tym godzę :)

Nie zauważyłem by ktokolwiek w tym wątku był niezadowolony. Przynajmniej jeszcze. Zwykle niezadowoleni pojawiają się dopiero gdy zaczynają się problemy z wypłacalnością programu a z tego co mi wiadomo ten jeszcze takiego etapu nie osiągnął... 

20 minut temu, Devolaj93 napisał:

Ermin napisz co zostało powiedziane i ustalone, bo chyba się wybierasz :) a co do tego, ze osoby jadące po tego typu programach jednocześnie wychwalają hyipy dające 3-5% dziennie bez żadnego pokrycia, to nic nowego. Rok temu, gdy była moda na to, było to szczególnie widoczne. 

Moda na co?

Bo póki co to Twój kolejny post z gołosłownymi oskarżeniami. Do tego pod zupełnie nieokreślonym adresem.

Wbrew temu co usiłujesz przemycić w swoim poście wcale nie jest tak, że ponziak naliczający 0,7% dziennie jest lepszy czy bardziej bezpieczny do tego naliczającego 3% bądź 5% dziennie. Jedne i drugie zależą dokładnie od tego samego. Od napływu kolejnych uczestników przynoszących świeżą gotówkę oraz tych skuszonych procentem składanym, którzy zbyt długo odwlekają realizację naliczonych kwot.

Właśnie to co robisz jest manipulacją. Bo rzecz właśnie nie w ocenach potencjału tego czy innego projektu a w rzetelności informacji na jego temat.

PS. Znamiennym jest jednak to, że w ogóle nie próbujesz nawet się odnosić do merytorycznych kwestii związanych z projektem. Ciekaw skąd więc potencjalny inwestor miałby się dowiedzieć to co niby jest tak oczywiste wg Ciebie skoro kontestujesz wszelkie próby przedstawienia innego punktu spojrzenia na projekt niż kłamstwa i nieprawdy powielane przez adminów i promotorów projektu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tworzenie nieistniejących problemów i potem walczenie z nimi to cechy socjalizmu :)

Widze, z kocioł się zagotował i startują argumenty ad persona i staje się to zwykła gowno burza, wiec skończmy lepiej. Ty nie zmienisz podejścia do tego typu spraw i ja. Jedni do pewnych spraw podchodzą na luzie inni napinają się jak bycze jaja. 

Jesli nie przestrzegam regulaminu daj mi ostrzeżenie i sprawa załatwiona :) 

Pozdrawiam i dobrego dnia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łaskawco!

Mówienie wprost o kłamstwach opowiadanych przez adminów i zaganiaczy nie jest tworzeniem nieistniejących problemów tylko realnym, rzeczywistym i istotnym problemem stanowiącym istotne zagrożenie dla nieświadomych tychże kłamstw ofiar!

W którym to miejscu, poza swoimi postami, masz ataki ad presonam?

Zdaje się, że pomału stajesz się specjalistą od kreowania nieistniejącej, wirtualnej, rzeczywistości...

11 minut temu, Devolaj93 napisał:

Jedni do pewnych spraw podchodzą na luzie inni napinają się jak bycze jaja. 

No właśnie nie rozumiem dlaczego tak się napinasz na to, że ktoś ma inne zdanie od Twojego, że winszujesz sobie by je zachował wyłącznie dla siebie.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie podchodzę do tematu na pełnym luzie i nie tylko nie oponuję przed wyrażaniem przez Ciebie czy @Sativas własnego zdania ale wręcz zachęcam do wykazania, że to jestem w błędzie.

Naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie byś Ty lub ktokolwiek inny wykazał, jakie to wielkie przychody ma OMEGA BEST z kopania kryptowalut, ile to przychodów i ze współpracy z jakimi firmami ma z reklam, ankiet, jakie to kwestie przemawiają by jednemu uczestnikowi płacić dziennie za wykonanie zadania 0,71 euro a drugiemu 7100 euro...

To Ty miast merytorycznie dowodzić swoich racji bądź rzetelnie przedstawić program wolisz pomijać milczeniem istotne kwestie pozostawiając w przestrzeni publicznej bez żadnego wręcz komentarza informacje nieprawdziwe...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tak zostawmy ten temat, jest tak jak mówisz, masz racje, gratulacje  :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Devolaj93 napisał:

Ja tam problemów nie mam z wadami projektów tego typu, bo wiem jak to wszystko działa

Ja też nie mam problemów. Jeśli mam pytania o program, to pytam, nawet jeśli są to pytania z gatunku tych niewygodnych. Jeśli mam wątpliwości, to też je poruszam. Niestety, część osób, głównie tych co liczą na zyski z poleconych, mimo że doskonale zdają sobie sprawę z wad tego typu programów, to próbują unikać drażliwych kwestii, a nawet je bagatelizować. Dlatego też posiadanie wiedzy o programie to jedna rzecz, ale rzetelne informowanie to druga niemniej istotna sprawa.

Ja natomiast w wielu programach widzę taki schemat, że liderzy, owszem, znają poszczególne elementy programu, natomiast przekazują głównie papkę marketingową, nierzadko podniecając się rzeczami, które rzekomo mają nastąpić w przyszłości w programie i jednocześnie unikając niewygodnych tematów.

5 godzin temu, Devolaj93 napisał:

tylko śmieszy mnie wasze socjalistyczne podejście i takie przejęcie się sprawa.

A czym tu się niby przejmować? Program jak program. Ja nie muszę się przejmować, bo w programie nie uczestniczę, nie ponoszę zatem ryzyka, więc przykładowo nie muszę się przejmować, czy admin mnie wywali z programu, bo dostrzeże że zarejestrowałem się podając nieprawdziwe dane. Natomiast jeśli ktoś tak zrobił, to powinien brać pod uwagę taki czarny scenariusz. Jeżeli Ty się takimi istotnymi rzeczami nie przejmujesz, to tylko pogratulować takiego lekceważącego tonu i bagatelizowania elementów, które mogą mieć negatywny wpływ na dokonaną inwestycję.

Osobiście gdybym miał się zarejestrować, to nie chciałbym być pod taką osobą w programie, która w ten sposób postrzega inwestowanie.

4 godziny temu, Devolaj93 napisał:

Tworzenie nieistniejących problemów i potem walczenie z nimi to cechy socjalizmu :)

Czy prawdą jest, że aby osoba z Polski mogła się zarejestrować, musi zaznaczyć nieprawdziwe dane w formularzu?

Czy prawdą jest, że zaznaczenie nieprawdziwych danych podczas rejestracji jest łamaniem regulaminu programu?

Czy prawdą jest, że osoba niezarejestrowana nie może zapoznać się ze szczegółowym działaniem programu na stronie Omega.Best? 

Czy prawdą jest, że regulamin programu jest do tego stopnia ukryty na stronie, że aby do niego dotrzeć (nie mając bezpośredniego linku), trzeba wykonać szereg zbędnych działań?

Czy prawdą jest, że program jest na swojej stronie promowany za pomocą artykułu zatytułowanego: "Kopanie kryptowalut.Wygoda, zysk, brak ryzyka." co ewidentnie wskazuje że elementem promocji jest negowanie ryzyka?

Czy prawdą jest, że co najmniej 2 z 4 źródeł naliczeń nie działają, co zupełnie nie przeszkadza w wykorzystywaniu opisu tych źródeł do promowania programu i zapewnianiu że dzięki temu program jest stabilny?

To są właśnie przykładowe istniejące problemy. Jeśli ich nie dostrzegasz, to naprawdę Twój stosunek do tych kwestii musi być wręcz lekceważący. 

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam pytanie o co chodzi z direct  refferal refferal i spilover i skąd mam ludzi pod sobą jak mam tylko jednego głównego poleconego dopiero z dzisiaj ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Direct referral to bezpośredni poleceni. Spilover to tzw. spadochroniarze czyli osoby, które wpadły w sieci Twoich sponsorów lub ich sponsorów albo sponsorów sponsorów twoich sponsorów, itd. aż do tch , którzy zapisali się bez linka referencyjnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a to jest jakiś zysk z nich? I nie do końca rozumiem po co mi się oni pojawiają. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie,

dotarlem i ja, pelen optymizmu po setkach hyipowych porazek, jak tylko sie dowiedzialem ze juz jest ten najnowszy super duper hyip to od razu sie zarejestrowalem, w sumie to z ciekawosci raczej niz z checi zysku.

W pierwsze 5 minut od kiedy sie dowiedzialem o tym nowym hyipie zdalem sobie sprawe ze jest nareszcie cos co nam wszystkim da odrobic straty z setek nieudanych projektow, w koncu juz nigdy nie bede musial nic innego robic jak tylko promowac ten hyip zeby zarobic kupe siana, zartuje.

Z pewnoscia trzeba by tu zainwestowac zeby zaczac zarabiac lub tez jak by to super promotor zrobil wciagnac z 500 osob by otrzymac z ich wplat sowite odsetki.

Coz, od tego oni w koncu sa ze gdy nowy hyip powstanie to juz oni tam sa pierwsi by wprowadzic projekt na przyklad do Polski ( oj dzieki Ci wielkie super promotorze ) i beda to szarej masie promowac i calej reszcie super polecaczy co to maja zbudowane grupy zapalencow inwestycyjnych, wiecie o kogo mi chodzi.

Sami mozecie sobie zobaczyc tych mistrzow polecania najwyzszej klasy na zdjeciach z eventu w Dubaju.

Ciesze sie ze co roku jest nowy hyip w ktory szybko mozna wejsc, szybko zarobic, szybko go polecic i szybko nabic sobie kabze, wiadomo ze kto pierwszy ten lepszy, wiec zajmujcie pozycje moi drodzy zanim o projekcie bedzie naprawde glosno doslownie wszedzie, nie tylko na fejsie czy niszowych forach ale i w radiu lub telewizji. Niech sie kreci.

Tym razem to juz naprawde prawdziwy i pewny program na lata.

15 minut temu, korlim napisał:

a to jest jakiś zysk z nich? I nie do końca rozumiem po co mi się oni pojawiają. 

pojawiaja Ci sie zebys widzial ze tam to sie dzieje i zebys nie zwlakal z wplata $ do hyipa bo Ci prowizje uciekna z tych spadow.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
50 minut temu, turboonostrilvision napisał:

Coz, od tego oni w koncu sa ze gdy nowy hyip powstanie to juz oni tam sa pierwsi by wprowadzic projekt na przyklad do Polski 

Akurat ten projekt nie jest przeznaczony dla osób z Polski, więc ci co wprowadzają go do Polski działają wbrew zasadom mówiącym dla kogo jest on przeznaczony. Osoby z Polski po prostu nie mogą się zarejestrować w programie, jeśli nie chcą przy okazji złamać regulaminu programu poprzez wpisanie nieprawdziwych danych odnośnie kraju zamieszkania. Widzę że Twoja lokalizacja to UK, więc akurat Ty nie miałeś problemu aby się zarejestrować :) Ale ogólnie program nie jest przeznaczony dla mieszkańców Polski. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta