Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

lazu88

Aukcja lokat. Co to jest?

Recommended Posts

Witam, w banku, w którym posiadam rachunek jest możliwość wzięcia udziału w aukcji lokat. Nie do końca rozumiem działanie tego typu lokat. Lokaty są 15 dniowe. Sam mogę ustalić % z zakresu 1-3% w skali roku. Pytanie. Co się dzieje z pieniędzmi, czy one są w zawieszeniu? Ogólnie pieniądze muszą być na zwykłym rachunku, żadne oszczędnościowe czy jakaś lokata. Termin składania ofert to ok. 3 dni. Mogę złożyć kilka ofert. Załóżmy mam do dyspozycji 10k. Składam 4 oferty.

1. 1,5k - 1,3%

2. 3,5k - 1,6%

3. 4,0k - 1,9%

4. 1,0k - 2,5%

Wg banku średnie oprocentowanie ostatnich aukcji było 1,93%. Co w takim wypadku z tym 1,0k ? Jest ulokowane na jakimś stałym procencie (np. 1%)? Czy jeżeli dam ofertę 10k na 1,9% to czy musi się znaleźć chętny na całe 10k czy wezmą z tego np. 6k, bo tyle potrzebują, a pozostałe 4k na 1%?

Mam kasę na oszczędnościowym i nie wiem czy jest sens zabawy w te aukcje. 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Aukcja lokat to ... aukcja lokat :)

Określasz kwotę i oprocentowanie lokaty i jeśli Twoja oferta będzie konkurencyjna, to zakładana jest lokata na określonych przez Ciebie warunkach. Takie lokaty mogą mieć wyższe oprocentowanie niż standardowe. Bank po zakończeniu aukcji podaje określoną stopę oprocentowania, którą jest gotów zaakceptować i wszystkie oferty wygrywają, które mieszczą się w przyjętych założeniach.

Najlepiej powtórzyć oprocentowanie z poprzedniej wygranej aukcji.

Z ciekawości przyjrzałem się tym lokatom aukcjom i w sumie oprocentowanie wygląda malo atrakcyjnie . Wrzucasz 20k na 15dni na procent 1,96 np i po 15dniach masz 20 016 zł. Rozumiem dlaczego banki tak słabo ustawił % maksymalny, chcą zarobić więcej, ale zeby to było chociaż5-6% to już zupełnie inaczej by to wyglądało