Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

wotoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Vit

Pepperoniss kasuje niewygodne komentarze, na które nie może odpowiedzieć

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł tematu: [SCAM] FutureNet

Zapytałem: Jakiś konkretny powód przeniesienia do działu SCAM skoro nie ma problemu z wypłatami? Oraz pytanie odnośnie manipulacji wykresem.

Odpowiedź: Wrzucenie wykresu, skrzętne pominięcie pierwszej części pytania

Zapytałem ponownie: A co z tym przeniesieniem do działu SCAM? To tak na oko zawsze czy trzeba spełnić jakieś warunki? Kiedyś chyba były jakieś kryteria, o ile dobrze pamiętam :)

Odpowiedź: (...) możesz złożyć skargę na decyzję moderatorską w odpowiednim dziale. Tutaj dyskusja na ten temat stanowi offtop.

Logiczne wytłumaczenie: Jeśli w tytule jest słowo SCAM - to znaczy, że zapytanie o przeniesienie do tego działu nie stanowi offtopu.

Dalej nastąpiło skasowanie tegoż wytłumaczenia aby nikt nie mógł go zobaczyć (yyy, to ma być forum dyskusyjne czy kółko wzajemnej adoracji i teatr jednego aktora?), dodanie kolejnych ostrzeżeń i pewnie ban za kilka minut. Przyzwyczaiłem się.
Niemniej kiedyś na forum dodawało się SCAM według jakichś zasad. Tym razem jednak @pepperoniss czekał kilka lat na możliwość dodania, i nie mogł poczekać chwilę dłużej? A zapytany dlaczego - kasuje niewygodne komentarze? Nie żeby mnie to jakoś bolało, ale wygląda to zabawnie :lol::lol:

No to wnoszę o dodawanie wyrazu SCAM do każdego tematu, który pojawia się na tym forum. Przecież wszyscy wiedzą, że to scamy, prawda? Czy może jednak nie? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Vit znów kłamie!

Żaden niewygodny post nie został przeze mnie skasowany. Powód prosty: nie ma zauważyłem żadnego niewygodnego postu.

Usunięty został post naruszający Regulamin Forum ale jak widzę @Vit akurat tej decyzji mnie moderatorskiej nie skarży.

Nie skarży też otrzymanych ostrzeżeń.

Nie zaskarżył też decyzji o przeniesieniu projektu do działu SCAM. 

W sumie skarga nie dotyczy niczego, więc nie bardzo jest się do czego ustosunkowywać.

Co do wniosku o dodanie oznaczenia SCAM do innych projektów mogę tylko poradzić, że jeśli skarżący uważa, że ten czy inny program winien zostać przeniesiony do działu SCAM to powinien zgłosić wątek do moderacji lub założyć odrębny wątek.

Proszę o oddalenie skargi albowiem skarga nie dotyczy decyzji żadnej moderatorskiej, w tytule wątku skargowego zawiera kłamstwo nie odpowiadające rzeczywistości a treść uzasadnienia zawiera opinię kolegi @Vit, której nie podzielam ale do której ma prawo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie no, ja rozumiem, że użytkownik @pepperoniss może tak kłamać bez żadnych konsekwencji. Niemniej faktem jest, że skasował post, który kulturalnie wyjaśnia jego zarzuty. 
Skoro w tytule jest słowo SCAM - to w jaki sposób można skasować post to wyjaśniający i w zamian wkleić to:

offtop - recydywa

Edytowane 3 godziny temu przez pepperoniss

Rzeczywistość jest taka, że użytkownik @pepperoniss kasuje post, który obnaża jego osobiste uprzedzenia i dodaje oznaczenie SCAM według własnego widzimisię, a nie według jakiegokolwiek klucza. Użytkownik  @pepperoniss ma również osobiste urazy do mojej osoby i kiedyś otrzymał już zakaz udzielania się w moich komentarzach - no i faktycznie, nie udziela się... teraz je po prostu kasuje i przyznaje punkty ostrzeżeń :lol::lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za offtop uznawana jest dyskusja w temacie na temat decyzji moderatorskich podjętych w danym temacie. Jak rozumiem, tutaj taka sytuacja miała miejsce.

40 minut temu, Vit napisał:

No to wnoszę o dodawanie wyrazu SCAM do każdego tematu, który pojawia się na tym forum. Przecież wszyscy wiedzą, że to scamy, prawda? Czy może jednak nie? :)

Chyba nie bardzo rozumiesz pojęcie słowa scam. Dopóki program płaci to możesz jedynie podejrzewać, że program będzie scamem, ale dopóki jest wypłacalny to scamem go nazwać nie możemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skasowany post naruszał Regulamin i był to jeden, jedyny powód jego usunięcia.  Twój post został przez moderatora uznany za offtop gdyż wątek dyskusyjny nie jest właściwym miejscem do roztrząsania decyzji moderatorskich. Powinieneś o tym doskonale wiedzieć nawet bez lektury Regulaminu ponieważ było to już Tobie przynajmniej raz wyjaśniane. Nieznajomość Regulaminu także nie stanowi usprawiedliwienia i nie uprawnia do zamieszczania offtopowych postów.

Jeśli z tą oceną moderatora się nie zgadzasz możesz ją zaskarżyć. Możesz. Skoro tego nie robisz nie mnie rozstrzygać czy nie chcesz czy nie potrafisz.

Do drugiej części posta odnosił się nie będę bo chociaż piszesz bzdury to masz pełne prawo do swoich opinii nawet tych najbardziej niedorzecznych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Egzekutor napisał:

Za offtop uznawana jest dyskusja w temacie na temat decyzji moderatorskich podjętych w danym temacie. Jak rozumiem, tutaj taka sytuacja miała miejsce.

Skasowany post przywracał na forum pytanie dlaczego program jest w dziale SCAM skoro jego dwa człony płacą niezmiennie od paru lat bez najmniejszej przerwy. A jeden z nich po wprowadzeniu zmian w planie marketingowym - również wypłaca. Uważam, że jeśli w tytule znajduje się słowo SCAM, to zadawanie pytań "Dlaczego tak jest" - jest na temat. 

Jednakże skoro użytkownik  @pepperoniss życzy sobie konkretnych skarg to pozwolę sobie wszystkie wrzucić w tym poście. Jeśli jest to niezgodne z regulaminem, to na życzenie użytkownika @pepperoniss chętnie zrobię 10 rozdzielnych wątków skarżących :) 

1. Moderator  @pepperoniss kasuje posty zamiast je przekreślić, aby każdy mógł zrozumieć czego (według jednego z moderatorów) nie pisać,
2. Moderator  @pepperoniss przyznaje ostrzeżenia za pisanie na temat (bo jeśli w tytule jest słowo SCAM, to logicznym jest, że można zapytać dlaczego to słowo tam się znalazło i jakie są kryteria jego dodawania),
3. Użytkownik  @pepperoniss miał unikać komentarzy powiązanych z moimi komentarzami, ale się do tego nie stosuje,
4. Moderator  @pepperoniss ma osobiste fobie i urazy, które potrafią się ciągnąć latami, co czyni go niewiarygodnym przy ocenie przenoszenia wątków do działu SCAM,
5. Użytkownik  @pepperoniss manipuluje wykresem, wklejając jego część po spadkach, kilka dni wcześniej były wzrosty, które zostały skrzętnie usunięte,
6. Użytkownik  @pepperoniss kłamie również odnośnie ATL ceny, najniższą wartość cena miała dnia 20. grudnia - wszystko po to aby dopasować nieprawdziwe fakty do swojej narracji. 
7. Użytkownik  @pepperoniss stosuje staropolską zasadę, że jeśli krzyczy się najgłośniej "on kłamie", to jest się zwykle kłamcą największym - uważam, że jako użytkownik może to robić, i może sobie być hipokrytą i kłamcą. Ale jeśli bierze udział w dyskusji i jako moderator kasuje niewygodne komentarze, to bycie takimże jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

13 minut temu, Egzekutor napisał:

Chyba nie bardzo rozumiesz pojęcie słowa scam. Dopóki program płaci to możesz jedynie podejrzewać, że program będzie scamem, ale dopóki jest wypłacalny to scamem go nazwać nie możemy.

Ja to doskonale rozumiem - niemniej moderator @pepperoniss tego nie rozumie i dlatego przypiął SCAM według własnego widzimisię, na bazie wątłych dowodów, bez odpowiedniego rozpoznania. Stąd całe zamieszanie, którego moderator @pepperoniss stara się unikać kasując komentarze. Uważam, że to jego osobiste fobie odnośnie założycieli - dawał im upust w komentarzach przez ostatnich kilka lat :)

Edytowane przez Vit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, Vit napisał:

Skasowany post przywracał na forum pytanie dlaczego program jest w dziale SCAM

Czyli pytanie o decyzję moderacyjną. Patrz na mój powyższy post.

ad 1: wszystko zależy od sytuacji. Nie wszystkie nieregulaminowe posty przekreślamy. A po to jest dział skarg aby każdy się edukował, nie wątek dyskusyjny.

ad 2: patrz wyżej.

ad 3: Nie znam takiego ustalenia.

ad 4: Nie umiem tego zweryfikować. Oceniam merytorykę działań a nie to co komu siedzi w głowie.

ad 5: przedstawiaj więc kontrargumenty w temacie, a nie w dziale skarg

ad 6: jak wyżej

ad 7: Moderator nie może podejmować decyzji moderatorskich w oderwaniu od regulaminu i kontroli administracji. Czasami jednak moderator jako człowiek może się zapędzić. Po to jest ten dział aby to wyjaśniać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

31 minut temu, Egzekutor napisał:

Może i nie możemy, ale moderator @pepperoniss może :)
Reasumując ja to doskonale rozumiem - niemniej moderator 
@pepperoniss tego nie rozumie i dlatego przypiął SCAM według własnego widzimisię, na bazie wątłych dowodów, bez odpowiedniego rozpoznania. Stąd całe zamieszanie, którego moderator @pepperoniss stara się unikać kasując komentarze. Uważam, że powodem tego są jego osobiste fobie odnośnie założycieli - dawał im niezmiennie upust w komentarzach przez ostatnich kilka lat :)

Nie żebym jakoś specjalnie się tym przejął - niech sobie nazywa co chce czym chce, bo takie jego prawo. Po prostu wydawało mi się zawsze, że to forum ma jakieśtam zasady i jakiśtam regulamin, którego próbuje się przestrzegać :) 

Edytowane przez Vit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Vit napisał:

1. Moderator  @pepperoniss kasuje posty zamiast je przekreślić, aby każdy mógł zrozumieć czego (według jednego z moderatorów) nie pisać,

Regulamin nie nakłada na moderatora obowiązku przekreślania posta. O ile pamięć mnie nie myli to własnie ja wprowadziłem wśród moderatorów praktykę przekreślania niektórych postów. Wcześniej były usuwane wszystkie.

2. Moderator  @pepperoniss przyznaje ostrzeżenia za pisanie na temat (bo jeśli w tytule jest słowo SCAM, to logicznym jest, że można zapytać dlaczego to słowo tam się znalazło i jakie są kryteria jego dodawania),

Bo taka jest rola moderatora. W razie zauważenia nieregulaminowego postu dokonuje jego edycji i może przyznać daje ostrzeżenie. Tę decyzję masz prawo zaskarżyć przedstawiając swoją argumentację i oczekiwane rozstrzygnięcie. Proste jak drut. Na te tematy decyzji moderatorskich nie rozmawiamy w wątku dyskusyjnym, bo nie do tego on służy.

3. Użytkownik  @pepperoniss miał unikać komentarzy powiązanych z moimi komentarzami, ale się do tego nie stosuje,

Nie znalazłem takiego zastrzeżenia w Regulaminie. Nie widzę też powodu bym miał nie odnosić się do Twoich postów.

4. Moderator  @pepperoniss ma osobiste fobie i urazy, które potrafią się ciągnąć latami, co czyni go niewiarygodnym przy ocenie przenoszenia wątków do działu SCAM,

Uroczyście oświadczam, że nie są mi znane żadne moje fobię a urazów nie żywię do nikogo. Niemniej jednak @Vit ma prawo mieć na ten temat swoją opinię bez z względu na to jak ona jest niedorzeczna.

5. Użytkownik  @pepperoniss manipuluje wykresem, wklejając jego część po spadkach, kilka dni wcześniej były wzrosty, które zostały skrzętnie usunięte,
6. Użytkownik  @pepperoniss kłamie również odnośnie ATL ceny, najniższą wartość cena miała dnia 20. grudnia - wszystko po to aby dopasować nieprawdziwe fakty do swojej narracji. 

To nie jest wątek dyskusyjny. Zapraszam do przedstawienia we właściwym wątku argumentów za swoją tezą.

7. Użytkownik  @pepperoniss stosuje staropolską zasadę, że jeśli krzyczy się najgłośniej "on kłamie", to jest się zwykle kłamcą największym - uważam, że jako użytkownik może to robić, i może sobie być hipokrytą i kłamcą. Ale jeśli bierze udział w dyskusji i jako moderator kasuje niewygodne komentarze, to bycie takimże jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

W żądnym wątku dyskusyjnym nie biorę udziału w dyskusji jako moderator. Także o tym powinieneś wiedzieć bowiem tę kwestię także już Tobie wyjaśnianio. Moderatorzy nie ingerują w merytoryczną treść dyskusji a ingerencje moderatorskie zwyczajowo zaznaczają kolorem czerwonym.  Na Twoje obraźliwe zaczepi nie zamierzam jednak reagować pozostawiając ich ocenę czytelnikom.

Ja to doskonale rozumiem - niemniej moderator @pepperoniss tego nie rozumie i dlatego przypiął SCAM według własnego widzimisię, na bazie wątłych dowodów, bez odpowiedniego rozpoznania. Stąd całe zamieszanie, którego moderator @pepperoniss stara się unikać kasując komentarze. Uważam, że to jego osobiste fobie odnośnie założycieli - dawał im upust w komentarzach przez ostatnich kilka lat :)

Póki co to raczej Ty czegoś nie rozumiesz.

Jeśli nie zgadzasz się z którąkolwiek decyzji moderatorskich to ją zaskarż. Wskaż o konkretnie, którą decyzję Ci chodzi. Przedstaw powody dla których uważasz, że jest ona błędna i zaproponuj swoje rozwiązanie.

Z Twojej skargi nie wynika ani którą decyzję moderatorską kwestionujesz, ani dlaczego ani jakiego rozstrzygnięcia oczekujesz. To, że nie podoba Ci się @pepperoniss, jego decyzje moderatorskie czy też jego wpisy w dyskusji to Twoje święte prawo. Nie ma obowiązku zgadzania się ze mną. Niemniej jeśli chcesz coś zaskarżyć to zrób to tak by było wiadomo co skarżysz, dlaczego i czego oczekujesz.

52 minuty temu, Vit napisał:

Nie żebym jakoś specjalnie się tym przejął - niech sobie nazywa co chce czym chce, bo takie jego prawo. Po prostu wydawało mi się zawsze, że to forum ma jakieśtam zasady i jakiśtam regulamin, którego próbuje się przestrzegać :) 

Oczywiście, że te forum ma zasady. Określone są w Regulaminie.

Dlatego w przypadku gdy je łamiesz powinieneś liczyć się z konsekwencjami. Bez względu na to czy się z nimi zapoznałeś czy nie oraz bez względu na to czy je akceptujesz czy nie. Nie ma obowiązku uczestniczenia w forum, którego zasad się nie akceptuje. To Twój wybór.

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Vit napisał:

na bazie wątłych dowodów,

Przedstaw kontr-dowody, proste. Pochwal się swoimi wypłatami czy innych użytkowników, a jeśli moderator nie będzie w stanie udowodnić braku wypłacalności to program wróci na swoje czy bardziej odpowiednie miejsce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

LAST OPERATIONS:

Date        Type          For          Symbol       Amount
2019-02-04 13:39:04
ACCOUNT DEBITED
OFFER
FTO
-57.88506979
2019-02-04 10:01:02
ACCOUNT CREDITED
DEPOSIT_CRYPTO
FTO
57.88506979
2019-02-03 13:43:30
ACCOUNT DEBITED
OFFER
FTO
-120.01226720
2019-02-03 13:35:01
ACCOUNT CREDITED
DEPOSIT_CRYPTO
FTO
120.01226720
Edytowane przez Vit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Vit napisał:

SCAM według jakichś zasad

Wypłaty selektywne wystarczą aby program znalazł się w scamie ba sam zgłaszam moje wrzucane programy jak płacą selektywnie :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, zawsze jest kilka opcji.
Można zapoznać się ze zmianami i co należy zrobić aby zrobić wypłaty.
Można też sraczkować, że nie wypłacajo...

:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, pepperoniss napisał:

Nie znalazłem takiego zastrzeżenia w Regulaminie. Nie widzę też powodu bym miał nie odnosić się do Twoich postów.

Wcale się nie dziwię - należy poszukać w swoich wiadomościach prywatnych. Ja otrzymałem na swoją skrzynkę taką wiadomość: Natomiast moderator Pepperonis przez jakiś czas nie będzie mógł oceniać Twoich postów.

Uznaję zatem, że ten nie do końca sprecyzowany czas się już zakończył :)

Z Twojej skargi nie wynika ani którą decyzję moderatorską kwestionujesz, ani dlaczego ani jakiego rozstrzygnięcia oczekujesz. 

Ależ wynika - program został przeniesiony do działu SCAM na podstawie pobudek osobistych i urażonego ego. Portal wypłaca z jednego filara bez żadnych problemów od pięciu lat, z drugiego od ponad roku, a z trzeciego również - choć po przerwie związanej z wdrożeniem nowego planu i regulaminu (który każdy mógł, ale nie musiał zaakceptować) wiele miesięcy temu.

te forum ma zasady.

No i proszę uprzejmie o nie kalecznie w przyszłości języka polskiego. Robienie tego przez dziennikarzy czy adminów rozpowszechnia błędne formy na resztę społeczeństwa.

TO forum, rodzaj nijaki. Dziękuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta