Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

pepperoniss

OkayFreedom - uzyskaj darmowy kod na VPN - www.okayfreedom.com

Recommended Posts

Niektóre programy prezentowane na forum - np. OMEGA.BEST - wyagają ukrycia polskiego adresu IP. W innych - jak. np. w Cloudtoken, VPN przydaje się gdy chcesz zaryzykować udział w programie z użyciem multikont.

Aktualnie można uzyskać VPN za darmo na rok w firmie OkayFreedom. Normalna cena subskrypcji to wydatek ok. 30$ albo alternatywa mocno ograniczonych kont z niewielkim limitem.

OkayFreedom oferuje szybkie serwery w Rosji, Europie, Azji i USA.

Ciekawą funkcją OkayFreedom VPN jest to, że automatycznie rozpoznaje, czy zawartość jakiegoś zasobu internetowego bądź strony internetowej jest zablokowana w Twoim kraju i automatycznie przekieruje Cię do serwera, który umożliwia przeglądanie zawartości.

Serwery Fast Premium w Europie, Azji i Ameryce są dostępne w następujących krajach: USA, Austria, Wielka Brytania, Kanada, Dania, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, Polska, Rumunia, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria, Turcja.

Jak uszyskać darmowy kod?

Aby otrzymać bezpłatny kod Premium, wykonaj następujące kroki:

• Przejdź do  strony promocji - niestety, tylko w języku niemieckim - https://www.okayfreedom.com/specials/chip0619/of i podaj w formularzu na tej stronie swój adres mailowy.
  • Na podany przez Ciebie adres otrzymasz mail, w którym będziesz musiał kliknąć odpowiedni link potwierdzając subskrypcję. Zwrotnie otrzymamasz kod licencji premium na rok.
  • Pobierz program https://file.steganos.com/software/wrappers/chip0619/okayfreedomwr.exe i zainstaluj go.
  • Po instalacji przejdź do zasobnika systemowego (po prawej stronie przy zegarze) i kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę VPNa a nstępnie wybierz Menage licence...i po przekierowaniu na stronę  wprowadź otrzymany kod licencyjny 

Ograniczenia oferty

• oferta tylko dla nowych użytkowników OkayFreedom VPN
  • licencja obejmuje 1 urządzenie z system Windows do użytku osobistego
  • brak bezpłatnej pomocy technicznej

Subskrypcja obejmuje nieograniczony ruch bez ograniczenia prędkości!

PS. Wg posiadanych przeze mnie informacji kody nie są terminowe i działają rok od ich wprowadzenia. Korzystając więc z kilku adresów mail można uzyskać kilka rocznych kodów i użyć je po zakończeniu aktualnej subskrypcji. Nie jest to informacja zweryfikowana i na pewno nie taki jest cel promocji.

Nie wiem jak długo oferta będzie ważna. Więc gdy okaże się nieaktualna proszę o informację w tym wątku.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By pepperoniss
      Tytuł może trochę dziwny ale temat dość istotny.
      Nie wiem czy wszyscy wiedzą, że od wrzesnia br. na giełdzie krytowalutowej Binance Amerykanie z USA nie będa mogli handlować tokenami.
      W dużym skrócie jest to efekt uznawania przez amerykańskie władze tokenów jako podpadających pod przepisy dotyczące obrotu papierami wartościowymi. W konsekwencji by działać zgodnie z amerykańskim prawem by je oferować do handlu Amerykanom muszą być one dopuszczone do obrotu a giełdy posiadać odpowienie koncesje. 
      Dodam tylko, bez wnikania w szczegóły dlaczego, z handlu dla Amerykanów znikną też niektóre walory dość powszechnie uważane za kryptowaluty, np. DASH, ETC czy XRP.
      Tych tokenów jest całe mnóstwo a amerykański rynek jest dość znaczący. 
      Znalazłem w sieci takie zestawienie pokazujące potencjalne problemy związane z handlem tokenami.

Na biało zaznaczono tokeny, którymi obecnie handluje się wyłącznie na Binace. Na fioletowo, te które oprócz Binance handlowane są także na innych giełdach.
      Nie wiadomo jak się dalej potoczą losy tych tokenów. Możliwe są glówne dwa scenariusze. 
      Pierwszy to wyprzedaż tokenów i ich znaczny spadek cen w najlbliższym czasie. Drugi to przejęcie handlu przez inne giełdy.
      Jako, że większość tokenów nie jest zbyt płynna i często główną giełdą na której są handlowane jest Binance osobiście zamierzam pozbyć się w najbliższym czasie większości poza głównymi, bardziej płynnymi, czyli poza DASH, ETC (Etherium Classic), XLM (Stellar), XMR (Monero), XRP (Ripple), ZEC (Zcash) czy EOS.
      Na powyższym rysunku pokazano na jakich głównych giełdach handluje się obecnie tymi tokenami.
      Dla jasności. Nie oznacza to, że znikną one z Binance. Dostęp do handlu nimi stracą jednak amerykanie.
      Źrodło Binance,  Twitter

• By pepperoniss
      IXwallet.io to program, który obserwuję od około miesiąca, czyli mniej więcej okolic oficjalnego startu swojego starszego brata czyli Cloudtoken. A wszedłem na Dzień Dziecka  
      Dotychczas nie publikowałem projektu na forum przede wszyskim z tego powodu, że po hyipowym sukcesie PlusToken, SCFToken można było się spodziewać wysypu podobnych programów i liczyć się z tym, że wiele z nich okaże się szybkimi scamami.
      Tego wątku także bym nie otworzył gdyby bue dywersja z aszych forumowiczów, który dziś projekt opisał, po czym po ostrzeżeniach za spam jeszcze szybciej usunął.
      Na forum nie jest tajemincą moje mocno sceptycznie i krytyczne podejście do CloudTokena. A IXwallet.io jest praktycznie jego wierną kopią.
      Legenda opiera się dokładnie na tej samej co w nieco starszym bracie. Tu także rzekomo zarabiamy na arbitrażu. Tutaj jednak bot jest oparty na sztucznej inteligencji (sieciach neuronowych) i potrafi sam się uczyć!
      Tu także trzymamy środki w super, hiper nowoczesnym i bezpiecznym portfelu zabezpieczonym mnemonikami ora także otrzymujemy naliczenia za HOLDowanie środków na wydzielonym portfelu HOLD i także możemy zarabiać z wielu poziomów polecania.
      Oczywiście podobnie jak w Cludtoken wszysko jest udawane. Mnemoniki nie tworzą w istocie adresów prywatnych i w istocie służą wyłącznie za superhasło do odzyskiwania utraconego dostępu do konta.
      Róznicą, acz niezbyt istotną i mogącą wręcz stanowić dodatkowy atut projektu jest to, że dostęp do projektu dla odmiany mozliwy jest wyłącznie przez stronę www a legenda mówi, że na urządzenia mobilne przyjdzie niedługo czas.
      Projekt wystarował 11 maja 2019 roku. Więc trochę niepokojący jest fakt, że domena na której stoi projekt została wykupiona trzy dni wcześniej (LINK).
      W projekt możemy inwestować możemy w trzech kryptowalutach: BTC, ETH i BCH (alias BCHABC, BCC).
      Naliczenia otrzymujemy w specjalnym tokenie IXT, także rzekomo opartym na łańcuchu Etherium ERC-20.
      W odróżnieniu jednak od starszego brata wynagrodzenia są bardziej hyipowe i uzależnione od wysokości inwestycji, tu zwanej HOLDOWANIEM.

Wg informacji podawanych przez twórców wpłaty i wypłaty do i z programu mają być bez opłat. Nie jest to jednak prawdą gdyż w rzeczywistości pobierana jest normalna opłata sieciowa.
      Natomiast wcześniejsze wycofanie środków z salda HOLD ma być obarczone fee zależnym od czasu wycofania. w pierwszych 15 dniach - 10%, w kolejnych 15 - 5% a w późniejszym okresie 1%.
      Ponadto projekt stosuje bardzo podobne jak inne ponziaki zachęty do nie wypłacania środków z projektu. Tu za utrzymanie przez miesiąc środków na koncie HOLD bez jakiejkowliek wypłaty uczestnik otrzma extra 1% a przez 60 dni - 2,5%.

Czymże byłby jednak taki projekt bez prowizji za polecenie?
      Na tle starszych braci niczym szczególnym się ten projekt nie wyróżnia. Jest dość podobny.
      Z pierwszego poziomu otrzymujemy 100% naliczeń naszych poleceonych. Z poleconych z lini 2-10 otrzymujemy po 10% a dalej w zależności od tzw. rangi.
      2 pierwsze poziomy są dla nas dostępne od razu po wejściu w projekt. Dostęp do kolejnych zależy od tego czy nasi poleceniu oziągnęli RANK 1. I tu uwaga. By osiągnąć RANK I nie wystarczy zainwestowanie minimalnej kwoty lecz konieczne jest zainwestowanie przez poleconego co najmniej 0,03 BTC, 0,50 BTH lub 1 ETH, czyli... praktycznie identycznie jak w Cloudtoken z tą różnicą, że tu nie jest to zależne od wartości przelicznika.
      Każda zaproszona osoba, która osiągnęła RANK 1 otwiera nam 2 kolejne linie a nie jak u starszego barata jedną.

Sam interface jest minimalistyczny i bardzo przejrzysty prze co bardzo intuicyjny.

Jak widać na jednej stronie mamy praktycznie całą istotną wiedzę. Co należy mocno pochwalić to szybkość działania strony. Transakcje na niej pojawiają się natychmiast po odnotowaniu środków na blockchainie. W tym zakresie pozytywnie wypada w porównaniu z Cludtoken.

Link do rejestracji
      Moja inwestycja 
      Naliczenia dokonywane są w tokenie IXT, którego kóra jest ustalany centralnie. Na dziś cena ta wynosi 1,33$/IXT.
      Podsumowanie
      Jak w każdym tego typu projekt wejście weń w jak najwcześniej znacznie zwiększa szansę na wyjście z projektu z zyskiem. Admini takich projektów mają świetnie przemyślaną strategię, która bazuje na naszej pazerności. Stąd w każdym takim programie występują podobne mechanizmy nie zachęcające do pozostawienia środków w projekcie a z drugiej strony zniechęcające do wycofania środków z projektu. Tutaj jest z jednej strony to extra bonus 1% i 2,5% miesięcznie za utrzymanie na koncie HOLD środków a z drugiej opłata za wycofanie sięgająca 10%.
      W opisie projektu zupełnie pominąłem rzekomy zespół tworzący projekt. Kto zechce - ten sobie znajdzie ale nie ma on większego znaczenia. W opisie tego projektu dokonywałem wielu porównań do Cloudtoken. Wynika to z tego, że wszelkie zastrzeżenia, które można mieć do Cludtokena są w pełni adekwatne do IX Wallet. Zarówno bowiem rzekomy arbitraż jak i bezpieczeństwo portfela są żadne i w mojej ocenie w obu projektach są udawane i symulowane praktycznie w całości. Oba to typowe ponziaki. 
      Szczególną uwagę zwrócę jednak na udawanie bezpiecznego portfela. Mnemoniki sugerują, że wszysko mamy pod kontrolą a tak nie jest. W obu projektach mnemiki są prawidłowo generowane i rzeczywiście da się na nich utworzyć deterministyczny portfel z nieskończoną ilością adresów. jednak w obu projektach są tylko listkiem figowym. Adresy, na które wpłacamy nie pochodzą bowiem z tych mnemoników. W żadnym razie nie kontrolujemy naszymi kluczami prywatnymi środków przesłanych do programu. Dobitnie o tym świadczy to, że w IX Wallet także środki trafiające na "nasz portfel" są przesyłane - praktycznie od razu - na zupełnie inny adres bez naszej ingerencji i całkowicie niezależnie od tego czy przesyłamy je na konto HOLD. Świadczy to jednoznacznie, że klucze prywatne "naszych" adresów są w pełni kontrolowane przez adminów projektu.
      Co przemawia za tym projektem?
      Hm... Trudne pytanie. IMHO to, że dostępny jest platformie www a nie na telefonach. Nie to, że android i IOS to jakaś wada. Po prostu www jest bardziej dostępne i łatwiej promowalne na skutek klasycznych reflinków. Druga kwestia to projekt zaczyna żyć dość mocno w rosyjskojęzycznym światku a ja zawsze miałem sentymet do rosyjskich ponziaków. I wreszcie to, że od strony programowej wygląda dość solidnie choć bardzo możliwe, że wysyp tego typu programów może wiązać się z dostępnością jakiegoś gotowego skrytptu. Podobieństwa braci tokenowej są bowiem bardzo duże a niepodobna w takim tempie stworzyć klona od podstaw i praktycznie w skali 1:1.
      Jeśli mimo tych zastrzeżeń i uwag, które tu podniosłem chcesz zaryzykować parę centów w tym ponziaku zaprsaszam...
      Link do rejestracji

Nigdy nie bierz poważnie zapewnień o inwestowaniu środków z tego typu programów w forex, diamenty, złoto czy cokolwiek innego. Każdy z tego typu programów działa prawie na pewno wg mniej lub bardziej zmodyfikowanego schematu Ponziego. Nie wkładaj w żaden tego typu program pieniędzy, z których stratą nie będziesz mógł się pogodzić. Uczestnictwo w tego typu programach zawsze jest loterią i zawsze należy liczyć się ze stratą nawet całości zainwestowanych pieniędzy. Moje posty na tym forum nie są reklamą programu ani zachętą do angażowania Twoich pieniędzy w jakikolwiek program lecz stanowią jedynie informację o funkcjonujących w sieci programach. Pamiętaj, że zawsze wchodząc w tego typu programy robisz to wyłącznie na własne ryzyko.

• By pepperoniss
      Dokładnie 6 lat temu skradziono mi ok 35 BTC! 1FUCK1h8BhwLKDaVgdE9woeT2r8k5KctJA. Dziś warte 275.000$, w szczycie 682.000$ a wówczas jakieś tylko 3.850  
      I choć już wcześniej stosowałem różne zabezpieczenia to od tego moje zachowania w zakresie bezpieczeństwa są na granicy paranoi. No, może z tą paranoją troszeczkę przesadzam ale ciągle o zdarzeniu sprzed 6 lat pamiętam.
      Dziś wpadło mi do ręki świetne narzędzie, które pozwala każdemu z nas na sprawdzenie czy jego dane są zagrożene. Z gry jednak zastrzegam, że pozytywna weryfikacja wcale nie wyklucza innych zgrożeń! 
      Zapreentowane niżej narzędzie pozwala na sprawdzenie czy nasze dane - a szczególnie email i hasło - mogło zostać skompromitowane w wyniku incydentów naruszenia beezpieczeństwa, czyli najczęściej ujawnienia danych shackowanych serwisów.
      Korzystanie z narzędzia jest prozaicnie proste. Na podanej stronie podajemy swój email i otrzymujemy szczegółowy raport gdzie podane przez nasz dane wyciekły.
      Dlaczego to takie istotne?
      Ano zwykle przez nasze lenistwo. Często bowiem w róznych witrynach stosujemy te same lub bardzo podobne hasła w połączeniu z tym samym lub podobnym hasłem. Natomiast hackerzy często próbują się włamać do innych naszych stosując dane, które wyciekły.
      Skorzystaj więc z zaprezentowanych niżej narzędzi i jeśli raport nie zapali się na zielono to sprawdź czy hasła stosowane w wykrytych naruszeniach bezpieczeństwa stosujesz na innych witrynach a jeśli tak, to bezwzględnie i natychmiast zmień je.
      Niżej ling do strony z tym narzędziem:
      Have I been pwned?
      Truizmem jest powtarzanie, że hasła powinny być skomplikowane i różne na róznych witrynach. Twórca powyższej strony proponuje korzystanie z 1Password, ja korzystam LastPass.

A jakiej jakości jest Twoje hasło? Czy występuje ono w zhackowanych bazach. Jesli tak to jak najszybciej powinieneś je zmienić! Niżej narzędzie - oparte na API usługi haveibeenpwned.
      Password Security
      Wystarczy w nim wpisać stosowane przez siebie hasło by dowiedzieć się czy wystepuje w shackowanych i dostępnych publicznie wykazach haseł, z których hackerzy często korzystają jako słowników do ataku do bruceforce.
      W tym miejscu powinna zapalić Ci się lampka ostrzegawcza! 
      Czy bezpieczne jest wpisywanie hasła w internecie? No właśnie. Usług sprawdzających występowanie hasła w znanych słownikach haseł widziałem już wiele. I nigdy z nich niekorzystałem właśnie z powodu mojej paranoi na punkcie bezpieczeństwa. Ta strona jest pierwsza z której skorzystałem. Powód jest prosty. Nasze hasło nie jest nigdzie przesyłane. Usługa działa w ten sposób, że tworzy lokalnie skrót sha1 wpisanego hasła ale do API usługi nie wysyła całego hasha lecz tylko 5 pczątkowych znaków. API zwraca wszyskie hashe znanych z naruszeń haseł zaczynających się od owych 5 znaków i sprawdza czy i w ilu przypadkach hash takiego hsała został przejęty. Kod można sprawdzić na stronie lub, pobrać z https://github.com/technonerdz/passwordsecurity.info. Usługa jest więc bezpieczna.  
      Ale ja jestem - jak pisałem - paranoikiem. W końcu coś, gdzieś, komuś wysyłam. Więc ww. stronę potraktowałem tylko jako fajną narzędzie do mało znaczących haseł, których zresztą nie stosuję, bo dla 4000 witryn posiadam w Lastpass 4000 haseł o długości od 12 - 60 znaków.
      Niemniej na przykładzie hasła haslo pokaże, jak sprawdzić to bezpiecznie na swoim komputerze. Pierw jednak wpiszmy hasło haslo na ww. stronie...
      Oto efekt:

Teraz zrobimy to po swojemu. By to zrobić potrzebujemy tylko jednej rzeczy. Działającego offline generatora sha1. Offline, bo przecież o to nam chodzi by naszego hsała nie wysyłać w internety  Ja korzystam z kombajnu, który można pobrać z https://github.com/emn178/online-tools.
      Po rozpakowaniu wyłączamy internet! 
      Następnie uruchamiamy nasz gnerator, w kolumnie hash klikamy SHA1 i wpisujemy sprawdzane hasło, czyli w naszym przykładzie haslo

W wyniku otrzymujemy skrót SHA1 ff12bbd8c907af067070211d87bdf098be17375b, z którego kopiujemy 5 pierwszych znaków czyli ff12b
      Następnie włączamy internet i przechodzimy do api pod następującym linkiem
      https://api.pwnedpasswords.com/range/
      i uzupełniamy go o nasze 5 pierwszych znaków hasha https://api.pwnedpasswords.com/range/ff12b
      W odpowiedzi dostaniemy listę kilkuset ciągów znaków

Teraz z naszego hasha ff12bbd8c907af067070211d87bdf098be17375b kopiujemy wszyskie pozostałe - poza pierwszymi pięcioma - znaki i w przeglądarce na liście wyników szykamy tego ciagu.

Znaleziona wartość po dwukropku oznacza ile razy w zhackowanych bazach szukane hasło występowało.
      To samo możemy zrobić z każdym hasłem - choć raczej nie ma to sensu z hasłami generowanymi przez 1Password czy Lastpass. Jesli na wygenerowanej liście hasła nie znajdziemy tp świetna wiadomość. Jesli jednak wystąpi choćby raz to bezwzględnie należy je zmienić.
      Usługa ta doczekała się fajnych implementacji. Spróbujcie założyć - na fikcyjnych danych - koonto np. na tym portalu https://toepoke.co.uk/user.aspx/create używając hasła haslo. Zauważycie, że zostaniemy ostrzeżeni przed użyciem tego hasła.
      Marzy mi się by Admin coś takiego wprowadził na naszym forum  

OK. Mam nadzieję, że wpis pomoże zweryfikować Wam wasz poziom bezpieczeństwa.
      Zachęcam do lektury mojej historii sprzed 6 lat, kiedy to utraciłem owe 35 BTC. Zapewniam, że nie ma tam lamentu  
      W ogóle chcę niedługo opublikować w tym dziale jeszcze kilka porad i chciałbym by ten wątek zpoczątkował spacer po innych postach dotyczących bezpieczeństwa.
      Dlatego będę wdzięczny za wypełnienie ankiety w tym watku

• By pepperoniss
      Nasdacoin.io
      Projekt niewątpliwie działający w schemacie Ponziego w oparciu o rzeczywiście stworzoną i w sensie technicznym w pełni funkcjonalną kryptowalutę, która obecnie w rankingu coimmarketcap (LINK) zajmuje pozycję 467, czyli znacznie wyżej niż futurocoin (obecnie na poz. 1726) i dascoin (poz. 1847). Inwestycja w projekt z tego powodu jest ryzykowna a konstrukcja planu marketingowego predysponuje do zarabiania przede osoby aktywnie projekt polecające.
      W sensie technicznym nasdacoin jest kryptowalutą, którą można wydobywać w klasyczny sposób na CPU/GPU. Bloki wydobywają się co ok. 2 minuty a nagroda za wydobycie bloku wynosi 25 NSD (nasdacoin). 
      Kryptowaluta oferuje także możliwość "wydobywania" w formule Proof of State, czyli poprzez utrzymywanie monet w portfelu. Nagrody przyznawane są od 15 do 90 dnia. Obecnie - do grudnia 2018 roku - "oprocentowanie" zamrożonych coinów wynosi 10%. później do czerwca 2019 ma wynosić 8%, do grudnia 2019 - 7% a od stycznia 2020 - 5%.
      Obecnie kryptowaluta notowana jest na trzech dość egzotycznych bazarkach kryptowalutowych, w tym na znanym z dascoina btc-alpha. Pozostałe bazarki to crex24 i mercatox. Łączny wolumen obrotów to ok. 24000 USD  (3,7 BTC).
      Docelowa ilość wydobytych monet to 84.000.000 NSD, z czego pre-mined wydobytych zostało 15.000.000 NSD. Oznacza to, że przeważająca część podaży na bazarkach stanową monety wydobyte przed startem przez twórców monety i będące w ich posiadaniu.
      Poza "kryptowalutowymi" opcjami zarobkowymi program ma klasyczną ofertę hyipową ale zanim do niej przejdę krótko omówię plan marketingowy.
      Otóż projekt oferuje dość głęboki, bo siedmiopoziomwy program affiliacyjny jednak płacący zaledwie 1% w każdym poziomie. Wydaje się to dość pozytywne ale w obciążenie projektu z tego tytułu wynosiło będzie nawet ok. 14% i w sposób oczywisty promuje tych, którzy zgromadzili znaczące listy adresowe, w tym promotorów uciekających z innych projektów stosujących cross selling.
      Poza tym program oferuje standardowy bonus binarny. Oczywiście wypłata następuje ze słabszej nogi. Za każde zainwestowane w zespole 100$ otrzymujemy 1 punkt a ten wyceniany jest na 10$. I tu pierwsza uwaga. Reinwestycja nie daje nam punktów.
      Program inwestycyjny
      Wbrew pozorom program inwestycyjny jest typowy dla wielu ponziaków i to tych klasycznych.
      Minimalna inwestycja wynosi 100$ a maksymalna 100.000$.
      Naliczenia wynoszą 25% miesięcznie, czyli dziennie ok. 0,83% i roczne ROI 300%. Przy inwestycjach niż 1100$ dzienne naliczenia są wyższe od 0,10% do 0,30% (przy inwestycji ponad 50.000$) co przekłada się na szybsze zakończenie planu...
      Kruczki
      No właśnie... Projekt ma kilka kruczków... Trzeba przyznać, że dość ciekawych  
      Po pierwsze inwestycja liczona jest w USD ale inwestujemy nasdacoin (NSD), które... musimy kupić na bazarku...
      Naliczenia są w USD, które musimy w backoffcie wymienić na NSD... NSD przesłać na bazarek, sprzedać i dopiero zrealizować zysk w jakiejś bardziej powszechnej walucie lub kryptowalucie...
      Moja ocena i małe DD

Twórcą projektu jest podobno John Baptist, który po aktywnym działaniu w takich projektach jak SwissGolden, Jeunesse, iPro Ntework, Game Loot Network czy Bitconnect zdecydował pójść na swoje... To ani wada ani zaleta. Dość typowa kariera od usera do admina...
      Cała filozofia projektu opiera się na rzeczywiście istniejącej kryptowalucie. Do tego w pełni technicznie funkcjonującej. Z istniejącym blockchainem, portfelem i bazarkami. W sensie formalnym też projekt jako taki nie sprzedaje żadnych pakietów. Chętny musi zakupić NSD na bazarku i tam ją sprzedać. Oczywiście od twórcy coina i... chcących zrealizować "zysk" z inwestycji. 
      Jak łatwo zauważyć przyjęty model w zasadzie sprowadza się do rzeczywistego zainwestowania "twardej" kryptowaluty w "cieniutkie" NSD, do tego rozliczane w programie inwestycyjnym via fiat po kursach łatwo sterowalnych przez twórcę coina.
      Nie oznacza to, że na programie nie będzie można zarobić. Podobnie jak w każdym innym ponziaku admin ma bowiem interes w tym by rozbujać program a by to zrobić musi dać zarobić przynajmniej najwcześniejszym inwestorom. Niemniej jednak inwestycja w ten projekt w żaden sposób nie wiąże się z typowymi ryzykami związanymi z inwestycjami w kryptowalutę jak usiłują to pokazać admini projektu lecz z typowymi ryzykami związanymi z inwestycją w ponziaka. Bazarek, PoW i PoS to bowiem tylko zręczna przykrywka dla typowego ponziaka.
      Osobiście nie zdecydowałem się jeszcze na wejście w program nawet za minimalną kwotę aczkolwiek możliwości takiej nie wykluczam.
      Nasdacoin.io
    • By pepperoniss

ICO AliCoin
      Niezmiernie rzadko zdarza mi się ostatnio pisać o projekcie w dziedzinie kryptowalut i blockchaina - do tego rodzimym, polskim - który zdaje się mieć rzeczywisty potencjał i realne szanse na sukces.
      Nie będę się dużo o projekcie rozpisywał gdyż, jak na polski projekt przystało, strony ICO dostępne są w języku polskim. Ograniczę się więc wyłącznie do kilku słów o głównych zamierzeniach projektu i mojej krótkiej jego oceny.
      Otóż Aligato Team pracuje nad platformą aukcyjno – sprzedażową nowej generacji, opartej na technologii blockchain i kryptowalucie AliCoin. W założeniach platforma ma konkurować z takimi potentatami jak ebay, amazon czy allegro.
      Brzmi jak frazes?
      Pewnie! Tyle, że w tym przypadku w zespole spotkali się pasjonaci blockchaina i kryptowalut z Twórcami istniejącej - aczkolwiek niszowej - platformy aligato.pl.
      Tak. Wiem aligato też miało zamiar wygryźć z rynku allegro. I się nie udało. Ale w mojej ocenie obecny zamysł jest przedni a mapa drogowa zdaje się być realna. Nadmienię jeszcze, że formalnie organizatorem ICO jest brytyjska spółka z polskim dyrektorem - ALIGATO BLOCKCHAIN LTD - z opłaconym kapitale zakładowym 100.000 funtów
      ICO startuje 20 kwietnia 2018 roku o godzinie 12 czasu warszawskiego
      i potrwa do 30 czerwca 2018 roku albo do czasu sprzedania 70.000.000 ALI
      Dystrybucja podzielona jest na 4 etapy przedsprzdażowe:
      ICO Pre-Sale 1, w którym w okresie od 20 kwietnia do 27 kwietnia 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,24$
      ICO Pre-Sale 2, w którym w okresie od 28 kwietnia do 04 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,52$
      ICO Pre-Sale 3, w którym w okresie od 05 maja do 12 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,64$
      ICO Pre-Sale 4, w którym w okresie od 13 maja do 20 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,76$
      oraz
      ICO, w którym w okresie od 21 maja do 30 czerwca 2018 roku
      sprzedanych zostanie 46.000.000 ALI za cenę 0,80$

Jak wziąć udział w ICO?
      ICO nie jest realizowane w oparciu o blockchain Ethereum lecz WAVES dlatego jeśli zamierzasz wziąć udział w ICO musisz pierw ściągnąć i zainstalować portfel (LINK), wygenerować seed i zapisać go w tajnym miejscu oraz skopiować gdzieś wygenerowany w portfelu adres waves.
      Następnie należy zarejestrować się z poniższego linku
      Link do rejestracji
      Jednopoziomowa prowizja za zagonienie 10% - dla mnie też - ale zawsze możesz usunąć część referencyjną linku albo zrezygnować z ICO
      Wpłaty będą mozliwe w BTC, ETH, DOGE i LTC

White Paper
      Link do wersji 1 - niedostępny
      Link do wersji 1B
      Link do wersji 2

Osobiście zamierzam zakupić co najmniej 12.500 ALI ale to jeszcze inna historia.
      Rzecz w tym, że token wg zapowiedzi powinien trafić na giełdę w 2 - 3 kwartale tego roku i mimo, iż ten token ma być w przyszłości główna walutą do handlu na stworzonej przez zespół platformie osobiście inwestycję traktuję bardziej spekulacyjnie a widniejące na stronie prognozy cen traktuję jako możliwe acz nie zamierzam trzymać środków licząc na zarobienie 500.000$ w 2 lata. Oczywiście swoim zwyczajem część zakupu wrzucę do swojego skarbca, który działa u mnie na zasadzie wrzuć do skrzyni i zapomnij na co najmniej 7 lat ale z góry nastawiam się na inwestycję krótkoterminową i bardziej spekulacyjną.
      Dowód inwestycji zostanie zamieszczony po starcie ICO.

Uwaga! Niniejszy wpis nie jest poradą inwestycyjną tylko prezentacja programu, w który zdecydowałem się zainwestować swoje środki. Inwestycja w ten projekt jak w startup czy też ICO wiąże się m.in. z ryzykami, o których pisałem TU i TU. Handel na giełdzie kryptowalut wiąże się także z wieloma ryzykami o czym, niestety, wielu uczestników handlu przekonało się na własnej skórze tracąc środki powierzone giełdą czy to na skutek sprzeniewierzenia środków, niweypłacalności giełdy czy też ataków hackerskich.
      Autor nieniejszego wpisu inwestuje w różnego rodzaju kryptowaluty oraz ICO. W przypadku skorzystania z linka referencyjnego zawartego w tym poście autor uzyskuje korzyść w postaci prowizji za polecenie w wysokości 10% inswestycji poleconego.