Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

tkolpaczek

Domeny Blockchain - ogromny postęp i ułatwienie!

Recommended Posts

Kto pamięta inwestowanie w rynek domen internetowych w końcówce lat 90-tych i na początku 2000?

Wraz z rozwojem internetu, rynek domen internetowych stał się w krótkim okresie czasu nową klasą aktywów. Rosnąca z każdym dniem ilość stron internetowych sprawiła, że domeny premium zaczęły zyskiwać coraz wyższe ceny. Bez wątpienia wiele stron zawdzięcza swój sukces właśnie odpowiedniej domenie internetowej, która wpadała w ucho i pozycjonowała stronę wysoko w wynikach wyszukiwania. Dzisiaj rynek domen internetowych jest w stagnacji, jednak wkrótce może się to zmienić - nadchodzą domeny blockchain!

Co jest nie tak z obecnymi domenami?

Brak nowych rozszerzeń

Jeżeli kiedykolwiek rejestrowałeś lub odnawiałeś własną domenę, to rzuciła Ci się w oczy nazwa ICANN. Jest to instytucja odpowiedzialna za regulacje dotyczące domen oraz akceptowanie podań o nowe rozszerzenia, czyli to co znajduje się po prawej stronie nazwy domeny - na przykład .pl lub .com

Ostatni raz ICANN rozpatrywał wnioski o nowe rozszerzenia w roku 2013. Od tamtego czasu nie dodano żadnych nowych rozszerzeń domen. Nawet jeżeli wydasz 500$ nie masz pewności, że Twoja propozycja zostanie pozytywnie rozpatrzona i zostaniesz posiadaczem zaproponowanego rozszerzenia. Podobno termin składania kolejnych wniosków będzie dopiero w okolicach 2022 roku - a ilość stron internetowych rośnie każdego dnia…

Płatności

Płatności powinny być nieodłączną częścią internetu, jednak podczas jego powstawania nie było żadnych sposobów zabezpieczania płatności. Dzisiaj, po 25 latach mamy takie narzędzia jak Stripe czy Paypal, które umożliwiają szybkie odbieranie płatności, jednak to ciągle pośrednicy pobierający prowizje.

Cenzura

Obecny system domen jest strasznie zdecentralizowany. Rynek domen internetowych jest w większości kontrolowany przez wielkie firmy, takie jak GoDaddy czy Google Domains. W przypadku zakupu domeny musisz się liczyć z tym, że publikując “nieodpowiednie” treści możesz ją stracić, a twoja strona zostanie zablokowana.

Dlaczego zdecentralizowane domeny blockchain będą lepsze?

Wprowadzenie nowego rozszerzenia bez konieczności wypełniania skomplikowanych wniosków do instytucji zarządzających domenami, ponieważ domeny będą uruchomione na publicznym blockchainie. Wystarczy stworzenie odpowiedniego smart kontraktu i zadbanie o to, żeby aplikacje obsługiwały twoje rozszerzenie. Pozostaje też kwestia namówienia ludzi do kupowania i używania takich domen, ale to nie będzie według mnie problemem.

Zintegrowanie płatności z domeną spowoduje według mnie masywny krok w przód!

Dlaczego? Pozwól, że posłuże się prostym przykładem: Pamiętasz swój adres portfela Ethereum? A Bitcoina?

Trudne do zapamiętania adresy ....png

Wiesz co, ja też nie pamiętam :-D Zintegrowanie adresów portfeli różnych kryptowalut z jednym adresem, który będzie łatwy do zapamiętania bardzo ułatwi poruszanie się w świecie krypto. Wyobraź sobię sytuację, w której żeby otrzymać od kogoś przelew dowolnej kryptowaluty (obecnie BTC, ETH, ZIL, XRP, ADA, EOS, LTC, BCH, XLM - a ma być więcej!) wystarczy, że podasz łatwy do zapamiętania adres w postaci domeny. Genialne, prawda?!

adres domenowy.png

Kolejnym punktem jest bezpieczeństwo. Jeżeli siedzisz w temacie krypto już jakiś czas, to napewno wiesz jak ważne jest sprawdzanie adresów, na który wysyłasz kryptowaluty - znak po znaku, najlepiej kilka razy w przypadku wysyłania większych sum kryptowalut. Mało tego! Często pojawiają się wirusy, które wykrywają skopiowanie adresu bitcoin zapisanego w schowku i podmieniają go na adres hakera. Używając adresu w postaci domeny masz pewność, że adres na który wysyłasz środki jest prawidłowy.

No dobra, ale jaki jest koszt takiej domeny?

Domeny będą dostępne dopiero na koniec czerwca 2019 roku, jednak już teraz można zarezerwować swoją nazwę w opcji preorder, która kosztuje jedynie 10$. Jeżeli chciałbyś to zrobić teraz, to kliknij TUTAJ (reflink) lub TUTAJ (czysty link). Domeny .ZIL są już obsługiwane przez niektóre portfele, w tym Coinomi - z którego osobiście korzystam i bardzo polecam. Ja już zarezerwowałem swoją domenę i nie mogę się doczekać, aż z niej zacznę korzystać!

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Chatbox

You don't have permission to chat.
    Load More
  • News

• Latest companies news

• Companies

• Nie chcę odpowiadać za kol. @Ermin ale czytając niektóre - chyba Jego i kol. @Devolaj93 - można odnieść wrażenie, że  nie tyle Ich to dziwi co doprowadza do szewskiej pasji i jest Im to wybitnie nie w smak. Oni bowiem - i owszem - nie zaprzeczają wprost piramidalności projektu ale przez gardło i palce ciężko im potwierdzenie tej oczywistej oczywistości przychodzi. A ich argumentem za tym by o tych kwestiach nie mówić i nie pisać otwartym tekstem jest to, że przecież każdy ma oczy i widzi. I to też jest prawdą. Tylko, że Panowie upodobali sobie atakowanie i kontestowanie tych, którzy mówią o projekcie takim jakim on jest i przymykanie oka na tych, którzy potencjalnych inwestorów robią w balona. To tak jakby w kijami przeganiać delikwenta, który potencjalnej ofierze Cygana sprzedającego tombak za złoto mówi, że jest oszukiwany. A od wszystkich innych oczekwiać by widząc co Cygan robi siecieli cicho jak mysz pod miotłą. Wszak przecież to nudne i nie przystoi dorosłemu człowiekowi przyglądać się temu co publicznie robi Cygan i naganiający Cyganowi nabywców.
    • Ermin, śledzę ich życie, bo sami je pokazują. Szukać nie wiadomo gdzie nie trzeba. Zarówno on jak i ona mają swoje otwarte profile na instagramie i do tej pory chętnie dzielili się nie tylko swoimi przemyśleniami ale i videorelacjami z wyjazdów. Pan Bożek też przez chwilę się internetem zachłysnął i wstawiał na fb zdjęcia z dziewczyną czy fotografował się przy samochodzie żeby pokazać kolegom z poprzedniej firmy, że już nie musi jeździć służbową Corsą. Kto czyta temat dokładnie wie do czego właśnie piję...  Wracając do meritum: Alarmujące może być jednak to, że na ostatnich konferencjach nie było widać ani Pana Nafalskiego ani jego wspólnika. Bardzo niedawno było otwarcie Omegi w Irlandii i Pan Nafalski się tam nie pofatygował, a podobno był zadeklarowany, że będzie. Naprawdę to tak dziwi, że ludzie próbują dowiedzieć się co się dzieje i zaczęli łączyć pewne fakty? Zamknięcie wypłat + brak Zarządu na ostatnich konferencjach + część głównych liderów wchodząca już w inne projekty bądź zdejmująca logo ze swoich fp + brak relacji u Pani Nafalskiej, że wybiera się do Afryki? Bo już chyba powinna skoro konferencja jest w sobotę, a leci się kilkanaście jak nie kilkadziesiąt godzin, bo połączenia można sprawdzić w sieci i są kiepskie. No chyba, że Nafalscy to cyborgi i po nocy w samolocie i kilkunastogodzinnym braku snu będą tryskać energią na scenie. To zwracam honor. Mogą wylecieć nawet w piątek.   
    • Hm... Zdaje się, że jesteś pierwszym i póki co jedynym w tym wątku, kto pojawił sie i mówi a nie mówiłem   Nie Ciebie bardzo rozumiem... Skoro jeden pan, druga pani czuja nieodpartą potrzebę uzewnetrzniania się w portalach społecznościowych, ba wręcz wykorzystując one do promocji swoich rzekomo filantropijnych biznesów dla wszystkich bez ryzyka to cóz takiego dziwengo jest w tym, że ten to czy tamten z oferty obserwowania ich mniej lub bardziej rajskiego zycia korzysta? Oczywiście rozumiem, że znajdą się tacy, jak np. Ty, którzy po raz kolejny będą udawać, w kolejnym "biznesie", że całkowicie naturalną rzeczą jest to, że znów hackerzy coś popsuli, informatycy nabałaganili albo konkurencja DDoS uskuteczniła i trzeba temu zaradzić wyłaczajac - wbrew umowie - mozliwość wypłat. Wszak umowa obowiązuje tylko w jedna strone: masz prawo wpłacić... A wypłacić to co wirtualnie naliczono - to się czas pokaże... Ba, znajdą się pewnie i tacy, którzy uzją i będa poczytywać to za pozytywny sygnał i dowód rozwoju firmy. Bo niby z czego miałaaby awaria wynikać jak nie z rozwoju...Niemniej równie - o ile nie bardziej - naturalnym jest uznanie, że w OMEDZE dzieje się jednak coś niepokojącego dla inwestorów... PS. Hm... A jak nudne trzeba mieć życie by śledzić nowych, anonimowych forumowiczów hyipforum, którzy mają czelnosc nie piać z zachwytu z powodu wyłączenia płatnosci w OMEDZE?
    • Będa wypuszczane kolejne fazy z hotel king. Dla mnie projekt rewelacja i jestem przekonany ze zarobiony na nim ładną kapustę. Strona, tłumaczenia i materiały marketingowe będą z czasem sie pojawiać. Swoją droga dla nas lepszy jest taki stan rzeczy jak teraz bo wiecej nastukamy tokenów. Jedyne co mnie martwi to brak apki w google store.
    • Wszedłem w ten temat i też liczyłem na hotele ale to nic trzeba poczekać a procenty mają fajne, jakby ktoś potrzebował to wpłaty w Tether (USDT) to ERC 20