Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Recommended Posts

Posted (edited)

@TRex4eX Jest i on forumowy nostradamus oraz filozof  :D 

1 godzinę temu, TRex4eX napisał:

Sorry za ostre słowa pod adresem ww. 'gościa', ale takich ludzi trzeba napiętnować i ostrzegać przed nimi innych, bo to prosta droga do bankructwa.

Nie przepraszaj, dzięki, że napisałeś to co napisałeś, są to istotne spostrzeżenia, tylko że głównie negatywne, co mega mnie dziwi, że ty taki znający temat masz tylko złe opinie o wszystkim wokoło. Nie potrafisz nawet zauważyć plusów, a same minusy, które ciągle punktujesz. Dlaczego tak jest ? Czy wszystko jest po prostu złe?

Może pokaż coś, o czym masz dobrą opinię, a co pozwoli zarabiać szerszej społeczności ja chętnie przetestuje i zapoznam się z tym.

Mówisz coś, co jest po prostu oczywiste przynajmniej dla mnie, lecz w mega negatywny sposób i nie potrzebnie moim zdaniem nakręcasz się i bijesz pianę.

Każdy wyciąga swoje wnioski. Ja mam takich wniosków mnóstwo. Też znam, wiele platform z social tradingiem i jeśli chodzi o ICM to ma najlepsza taką platformę, bo na niej zarobiłem najwięcej nawet jeśli podliczę obecną stratę.

Dlatego też ją pokazałem tutaj na forum.

1 godzinę temu, TRex4eX napisał:

Na każdej platformie typu 'social trading', a znam ich min. 5, czy u brokera, który ma taką opcję, masz możliwość ustawienia indywidualnych zabezpieczeń typu SL. Jeśli konto Ci 'zadołowało', tak jak u ww. 'gościa'... to sam sobie odpowiedz dlaczego...

'Później trader znowu podjął handel i rynek ciągle szedł w nie jego stronę. Wyłączył całkowicie swoją strategię, gdy stwierdził, że to nie ma już sensu dalej.' - jeśli ktoś po takiej stracie zamiast wyjść z rynku, nadal próbował się odegrać, to jest traderskim debilem do kwadratu i trzeba trąbić na około i ostrzegać przed takim wszystkich naokoło, bo to wariat i szuler, a nie trader.

Jeśli ktoś w sytuacji kryzysowej nie potrafi się powstrzymać od overtradingu, to powinien skorzystać porady najpierw psychiatry, a potem psychologa. Przez ok. 10 lat na rynku widziałem, sporo podobnych przypadków, też z naszego polskiego podwórka, gdzie ludzie w ciągu jednego dnia tracili po kilkaset tysięcy, a rekordowo nawet więcej, powielając ww. schematy działania.

Szkoda, tylko że w naszej narodowej Polskiej mentalności ludzie się odzywają tylko wtedy jak ktoś ma jakiś fuck up. Nie wspomniałeś tego, że Uraii od ponad roku zarabiał i miał super wyniki. A nie wspomniałeś, tylko że od razu węszysz spisek, że zrobił to z premedytacją. Nie wiem sam, aczkolwiek nie oceniałbym tego w taki sposób.

Handlowałeś z nim?

Widziałeś, że nie raz miał podobną sytuację?

Raczej nie, bo ty przecież tylko obserwujesz :) 

Ja na bieżąco wypłacam i realizuje zyski, korzystam też z SL wtedy jak mam na to taki plan, pisze o tym open, ale dla ciebie zawsze będzie tak, że cos nie pasuje. 

Jesteśmy dorośli i każdy powinien myśleć sam.

Pozdrawiam.

Edited by marek505

Siema, dopiero teraz wpadłem na Twój temat.

Strategię Relax kopiowałem od roku i mimo czarnego piątku i tak nieźle zarobiłem, także jestem wdzięczy Urai ;)
Wiadomo, szkoda tych kilku tyś, no ale każdy powinien być świadomy straty.

Zauważyłem, że próbowałeś kopiować inne strategię "relax" jednak nie zwracałeś uwagi na nick - jedyny słuszny to "urai" przez jedno "i" reszta to fejki. 

Nie wiem czy sprawdzałeś, ale od wczoraj urai powrócił i strategia Relax jest dostepna od 300$ 

5 godzin temu, stachu91 napisał:

Nie wiem czy sprawdzałeś, ale od wczoraj urai powrócił i strategia Relax jest dostepna od 300$ 

Widziałem, jednak nie wiadomo czy to on, bo jest wysyp kont, które się pod niego podszywają, z drugiej strony zastanowiłbym się, czy go ponownie kopiować jeśli zrobił taki fuckup

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By marcinryt
      Witajcie,
      Mam taki pomysł na większą skalę.
      Chodzi o "uprawę" Drzew tlenowych tak zwanych oxytree
      Docelowo zakup gruntów i uprawa tych drzew w ilości ok 100 hektarów to jest ok 50000 drzew
      Sprzedaję prawo własności drzewa i części zysków z nim związanych.
      Cena zakupu 1 drzewa to 300 zł - co obejmuje, sadzenie, nawożenie, pielęgnacja, ogrodzenie powierzchni uprawianej, wycinka, sprzedaż - czyli pełna obsługa"
      Cena sprzedaży 1 drzewa po 6-7 latach to w granicach 50Euro dajmy na to 200 zł po czym drzewo z powrotem odrasta
      Inwestor otrzymuje 50% czyli 100 zł (choć w obecnym czasie może to być większa kwota) załóżmy 50% z zysku ze sprzedaży
      30% jest przeznaczonych na wykup udziałów - praw własności drzew od inwestorów % w zależności od pakietu
      20% przeznaczona dla mnie,
      Pakiety inwestycyjne:
      Pakiet A: 1-30 drzewek  - 50%  z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 2% w skali roku od zainwestowanej kwoty.
      Pakiet B: 31-60 drzewek 50% z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 2,5% w skali roku od zainwestowanej kwoty., wpis do księgi wieczystej o prawie własności gruntu w wielkości 1/50 hektara uprawy (czyli stajesz się właścicielem 2 arów uprawy)
      Pakiet C: 61-120 drzewek 50% z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 3%w skali roku od zainwestowanej kwoty, wpis do księgi wieczystej o prawie własności gruntu w wielkości 3/50 hektara uprawy (czyli stajesz się właścicielem 6 arów uprawy)
      Pakiet D: 121-200 drzewek 50% z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 3,5%w skali roku od zainwestowanej kwoty, wpis do księgi wieczystej o prawie własności gruntu w wielkości 8/50 hektara uprawy (czyli stajesz się właścicielem 16 arów uprawy)
      Pakiet E: 201-320 drzewek 50% z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 4% w skali roku od zainwestowanej kwoty., wpis do księgi wieczystej o prawie własności gruntu w wielkości 13/50 hektara uprawy (czyli stajesz się właścicielem 26 arów uprawy)
      Pakiet F: 321-500 drzewek 50% z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 5% w skali roku od zainwestowanej kwoty, wpis do księgi wieczystej o prawie własności gruntu w wielkości 24/50 hektara uprawy (czyli stajesz się właścicielem 48 arów uprawy)
       Czyli na przykładzie przy inwestycji załóżmy 10 drzew - wykładam 3000 zł po 6-7 latach zostaje wyciętych 10 moich drzew - przewidywany zysk z 1 drzewa 100 zł *10 = 1000 zł po kolejnych 5 latach następne 1000 zł,  itak dalej. Załóżmy że po tych 6-7 latach firma zdecyduje się wykupić moje drzewa to dostanę: 3000 zł mój wkład plus 1000 zł za sprzedaż plus 360-420 zł za odsetki roczne zyski razem 4360-4420 zł co daje zwrot z inwestycji ok 45-48% w całości (ok 6-7% w skali roku)
      Przy zakupie Pakietu D 150 drzewek 45000 zł, po 6-7latach posiadam 8/50 hektara własności gruntu, 150 drzewek * 100 = 15000 zł po kolejnych 5 latach 15000 zł, itd.  Załóżmy, że po tych 11-12 latach firma zdecyduje się wykupić moje drzewa dostanę w tedy 45000 zł mój wkład, plus 2 tury sprzedażowe po 15000 razem 30000 zł plus 17325-18900 za odsetki roczne. Po 11 latach z kwoty 45000 zł dostanę ok 92300 to ponad 100% zysku ( co daje ok 9-10 % w skali roku)
      Jeżeli ktoś będzie chciał sam wcześniej zrezygnować z inwestycji to będzie mógł go odsprzedać innemu inwestorowi, ewentualnie będziemy mogli go my wykupić.
      Prawo własności gruntu uważam za odpowiednie zabezpieczenie inwestycji.
      Załóżmy, że firma sprzeda wszystkie pakiety (znajdzie inwestorów na 50000 drzew) zakupi odpowiedni areał (100ha) ogrodzi go, zbuduje system nawadniania i w 2022 roku zacznie się uprawa, i po tych wszystkich inwestycjach zostaną dodatkowe środki ze zgromadzonego kapitału, to wówczas zostaną one zainwestowane w punkt tartaczny, skład zaopatrzenia, a z zysk z tej dodatkowej działalności zostanie podzielony na dodatkową dywidendę oraz wykup pakietów.

• By marek505
      Naucz się handlować na wzrosty oraz spadki

Witajcie, chciałbym wam dziś przedstawić ofertę, która moim zdaniem jest bardzo atrakcyjna jeśli chodzi o jej cenę jak i wartość, którą otrzymujemy.
      Zainteresowanie kryptowalutami rośnie, ale nie ma za bardzo rzetelnego miejsca, aby zdobywać taką wiedzę.
      Ja takie miejsce znalazłem, korzystam jak i mam dobre wyniki dzięki temu.

Chciałbym się podzielić nim tutaj:
      Sprawa wygląda tak, że w internecie jest bardzo dużo NACIĄGACZY, którzy biorą pieniądze ZA NIC, za grupy sygnałowe, sprzedają szkolenia, jednak sami zazwyczaj na tym nie potrafią zarabiać. Są po prostu sprzedawczykami czegoś, bo mają z tego prowizję można to zauważyć na Tiktoku jak i Instagramie, jeśli widzisz taki profil, gdzie ktoś bardzo chwali się pieniędzmi, ma wykresy forex oraz inne w tym temacie to nie koniecznie jego pieniądze pochodzą z tradingu, jeśli to w ogóle są jego pieniądze, a nie tylko do zdjęć.
      Takie osoby raczej NIE dają żadnej wartości, a sprzedają szkolenia za horrendalne kwoty!
      Tylko dlatego, że wszystko jest ładnie ubrane marketingowo i dlatego jest to przepłacone!

Jako że ja zarabiam online SYSTEMATYCZNIE od 2016 roku
      Postanowiłem coś zweryfikować sam! Po długiej obserwacji jak i sprawdzeniu tego, czy faktycznie to działa mam coś dla was!
      Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób początkujących jak i tych, którzy chcieliby uzyskiwać zyski z kryptowalut, ale nie mają sami czasu na analizowanie rynku.
      Postanowiłem się z wami podzielić grupą edukacyjną na FB -  Krypto-Analizy Gdzie znajdziecie mnóstwo DARMOWEj WARTOŚCI, która przydaje się na samym początku.
      Prowadzi ją Darek i pracę, jaką wykonuje Darek Rydwelski jest moim zdaniem jedną z niewielu oraz warta swojej ceny, dlatego, że otrzymujesz dużo więcej za tak niską cenę, bo uwaga cena to 49-200 złotych miesięcznie! Dodatkowo są różne zniżki i promocje sezonowe.
      Jego kanał YT - https://www.youtube.com/channel/UCOO9_tK3Yj26YM7d7l5CA0g

Zachęcam też do otworzenia konta na BINANCE  [---]
      Czysty link Binance - https://www.binance.com/en
      Dziękuję za korzystanie z moich linków.

Moim zdaniem to śmieszna kwota, za którą dostajesz sporą wartość, ja nie raz korzystałem z różnych grup, pamiętam takie w 2107, gdzie za dostęp do różnych grup płaciłem nawet 3 BTC miesięcznie !

Ja nawiązałem z Darkiem współpracę, dzięki czemu mam zniżkę dla osób, które korzystają z mojego polecenia  
      Czysty link do ofert Darka - https://www.darekrydwelski.network/
      Zachęcam do skorzystania ze zniżki. Aby skorzystać z tej oferty, zachęcam do rejestracji z linku, który wygenerował dla mnie Darek dodatkowo macie 7% ZNIŻKI
      https://www.darekrydwelski.network/grupa-szkoleniowa/4yewe?coupon=ZNIZKA-PARTNERSKA-7 

Napiszcie, czy taka opcja jest dla was interesująca i dajcie znać, czy ktoś już korzysta, a może szukał czegoś takiego 
      Pozdrawiam!
      Przykładowe opisy transakcji jak i wyniki, które mam dzięki handlowaniu z Darkiem i nauce z nim

ETH - wykres 5min 
      Skorygowałem nieco kanał spadkowy, gdy cena do niego powróci rozważę pozycję short gdy natomiast potwierdzi wsparcie, będę potrzebował większej ilości potwierdzeń na pozycję long.
      https://www.tradingview.com/x/6wMi2EJY/

ZEC - jeśli rynek będzie wystarczająco mocny zobaczymy finalny target na 119 - 120
      https://www.tradingview.com/x/W5vkb8KD/

UNI Update  - wykres 1h
      Już niecałe 7% w górę od wejścia w rynek, bardzo pozytywna i spodziewana reakcja rynku.
      https://www.tradingview.com/x/tuV5nzgM/

Predykcja na dzień dzisiejszy znalazła potwierdzenie na wykresie co dało nam kilka okazji na profit.
      Dziś nie szukam już nowych wejść, wracam na grupę jutro około 10.00

Pamiętajcie, że wyniki z tradingu to sprawa indywidualna i każdy osiąga inne, podstawą jest wiedza, nauka jak i doświadczenie.

Życzę powodzenia i samych udanych pozycji.
      Jeśli macie jakieś pytania, chętnie odpowiem w komentarzach 
    • By kopacz
      Strona - mycointainer.com
      pozwala nam zarabiać na tak zwanym stackingu kryptowalut, czyli za przechowywanie kryptowalut dostajemy % danej kryptowaluty dziennie. Polega to na tym że twórcy danej kryptowaluty wypłacają coś na wzór dywidendy za trzymanie odpowiedniej ilości kryptowaluty, dzięki mycointainer jesteśmy łączeni z innymi użytkownikami i nie musimy mieć żadnych limitów minimalnych  kryptowaluty aby zarabiać.
      Kryptowaluty można kupować bez pośrednio na stronie za Euro lub BTC
      Fajne projekty które warto u nich sprawdzić 

Kusama (KSM) 11.6% Polkadot (DOT) 3.9% Cosmos (ATOM) 8.1% Energi (NRG) 15.3% Harmony (ONE) 10.7% Solana (SOL) 10.1% Waves (WAVES) 5.1% Cardano (ADA) 4.8% NEM (XEM) 4.8% Divi (DIVI) 36.1%

Na giełdzie kupując krypto pierwszy raz za Euro lub BTC dostajemy spory gratis w postaci kryptowalut 
      Dodatkowo na stronie są organizowane airdropy, gdzie można dostać za darmo kryptowaluty które w ten sposób się reklamują, jak i dla płatnych subskrybentów są dodatkowe nagrody co miesiąc pula minimu 200$ oraz informację które mogą pozwolić nam zarobić na handlu
      Strona posiada system referali umożliwiający zarabianie 20% fee (osoby z wykupioną subskrypcją mają 0% fee)
    • By Marek0805
      Witam w nowym moim temacie.
      Zacznę od końca,a mianowicie od handlu sprzed chwili

Na potrzeby naszego forum przygotowałem ten oto screen z takimi a nie innymi stawkami dzisiejszych moich wejść:

xcool jest moim nickiem używanym na wielu innych forach.Sam nie wiem dlaczego tutaj dałem swoje imię 
      System przeze mnie prezentowany jak zresztą widać z powodzeniem możemy wykorzystać do gry na forex,scalping na wykresach m5 i jednocześnie na opcjach binarnych.
      W temacie mojego imiennika @marek505 - icmarkets.com napisałem,że wcale nie trzeba inwestować 200 czy więcej dolarów,by móc zarabiać.Wystarczy nasza cierpliwość,odrobinę chęci,samozaparcia i raptem po 10$ na brokerów.

Co potrzebujemy by móc wystartować za te 20 $ ???
      Rejestrujemy się w wg rankingu pewnego rosyjskiego forum u najlepszego brokera opcji binarnych
      INTRADE

Rejestrujemy się u całkiem niezłego,a co lepsze dającego aktualnie bonus powitalny w wysokości 100$ brokera rynku forex
      NPBFX

• By Marek0805
      Przedstawiony system w moim temacie "mój forex" być może niektórych zniechęca i wydaje sie być skomplikowanym.Decyduję sie na zalożenie tego tematu z myślą o nowicjuszach na rynku forex.
      Być może tu znajdziecie coś dla siebie co spełnia wasze oczekiwania.
      Oprócz przedstawionych poniżej stron gdzie takie strategie możemy pobrać zupełnie za darmo od czasu do czasu bedę wstawiał strategie.które otrzymuję mailem w ramach moich subskrybcji
      https://www.forexfactory.com
      https://forex-station.com
      https://www.forexstrategiesresources.com
      https://www.forexbatch.com
      https://www.trendfollowingsystem.com
      http://forexwinners.ru/home
      https://pamm-fxprofit.com/
      ruforum.mt5.com/forums
      1.EVENT HORIZONT FX 4

https://drive.google.com/file/d/1WfzEW0_g4BZTZSNr4l1WCfqiWTXK5gCp/view?usp=sharing

• Powiem tak, jeżeli ktoś chce wiedzieć co ma się wydarzyć to scenariusz jest taki i nie chodzi tutaj o finanse publiczne. Plan jest taki, już dawno przyklepany, że dolar prędzej czy później upadnie, i będzie ciągnąć wszystkie kraje na dno, w tym Chiny. Rosja, która już teraz pręży muskuły ma tak naprawdę nóż na gardle i może zachowywać się nieobliczalnie. Rosja jest świadoma wielu zagrożeń i kruchości swojej potęgi. Kraj jest zbyt wielki, aby utrzymać go w całości przez najbliższe sto lat, a nuta nacjonalizmu może zostać skorodowana przez wielkie kapitały, które czyhają na upadek systemu prezydenckiego w Moskwie i tak jak za czasów Lenina Rosja na powrót stanie się awangardą "postępu". W tym całym niepewnym ogólnoświatowym środowisku wzajemnej podejrzliwości Polacy faktycznie nie mają wyboru - musimy chować się na lepsze czasy. Są przepowiednie, które mówią o wywyższeniu narodu Polskiego na arenie międzynarodowej. To jednak co dzieje się teraz w Polsce zostanie bardzo szybko skończone przez atak Rosji na Europę. Obecnie już nie tylko Władimir Władimirowicz Putin określa w ostrych słowach stosunek Rosji do krajów europejskich. Rosja jak każdy hegemon traktuje wszystkie kraje satelickie, które historycznie należały do jego strefy wpływów za swoje prywatne pole działania. Obecnie widać w całym społeczeństwie polskim niezwykły marazm, widzę to także po swoim zachowaniu, które skłania do stosowania taktyki niereagowania i przeczekania całej tej zawieruchy. Być może taka osoba jak Pan Byku z powyższego filmu robi te filmy po to żeby zebrać jeszcze choć odrobinę uwagi od swoich obserwatorów, ale w tej konkretnej sytuacji jest w wielkim błędzie jeżeli będzie namawiał naród do pochopnych wystąpień. Właśnie tacy ludzie, mąciciele wywoływali powstania, w których ginęły setki tysięcy Polaków. Chcę tutaj ludziom uświadomić, że żyjemy w systemie, który wybraliśmy w 1989 roku i ten system musi sam z siebie się zapaść  i jedynym racjonalnym działaniem w obecnych czasach jest świadome zarządzanie własnym majątkiem, skończyły się czasy rozpasania. Zachodni naukowcy oszacowali, że Polska w obecnych latach powróciła do rozwoju gospodarczego, który w ciągu ostatnich 500 latach został odnotowany jedynie za czasów króla Jana II Sobieskiego. To są fakty, jednakże w tamtych czasach ludzie nie mieli czegoś takiego jak Internet i nie mogli stwierdzić ze 100 % pewnością co jest dla nich dobre i dobre dla ich portfeli i suwerenności. W mojej rodzinie istnieje taka anegdotka na temat mojego pradziadka, który stracił dużą sumę pieniędzy. W czasie I Wojny Światowej, polscy chłopi mieli możliwość zakupu łąk od właściciela majątku ziemskiego. Na jednym z takich spotkań dziedzic majątku ogłosił chłopom taką informację "Panowie, nie trzymajcie pieniędzy, bo niedługo te pieniądze upadną". Miał na myśli Ruble. Ci sprytni chłopi jednak nie wierzyli dziedzicowi i uważali, że chce ich oszukać, żeby wziąć lepszą cenę za swoje łąki. Kilka miesięcy później carat został obalony a car Mikołaj II Romanow został zabity. W tym czasie mój pradziadek wyrzucił bezwartościowy pieniądz na podwórze przez okno swojego domu, żeby bawiły się nimi jego dzieci. Pieniądze te miał przeznaczyć na zakup dużej części lasu, który należał do dziedzica. Obecnie mamy dużą ilość informacji i nie musimy martwić się o to, że ktoś chce nas oszukać wprowadzając w błąd. Problemem jednak jest sposób w jaki należy czytać docierające do nas różne informacje na temat działania rządów. Ewidentnie rozwój gospodarki światowej zmierza w kierunku, w którym nadzwyczajne zyski będą niemożliwe. Nie można w nieskończoność dodrukowywać pieniędzy i z czasem system ten się załamie. Każde państwo z pewnością potrafi ocenić kiedy to nastąpi. Dlatego wszystkie działania państw są zaplanowane z dokładnością co do minuty. I tak na przykład w Polsce nie mogło być tak, że władzę w kraju w trakcie obowiązywania prozachodniego status quo mógłby przejąć jakiś niezależnie myślący dyktator, który działał by w sposób, który zaszachował by zarówno wschód, zachód, północ jak i południe. Dał by Polakom broń do ręki. Poczekajmy, gdyż na razie partię szachów rozgrywają możni tego świata. Polaków co raz mniej zaczyna obchodzić to co dzieje się w mediach. W domach gdzie nie ma telewizora, a ten stan jest również w moim domu można wszystkie te sztuczki medialnych korporacji uznać jako działania chorego na głowę człowieka, który już dawno odkleił się od rzeczywistości, poleciał na Księżyc, minął Księżyc i zbliża się w sposób niebezpieczny do Czarnej Dziury znajdującej się w centrum naszej galaktyki. Trzeba wytrzymać jeszcze kilka miesięcy. Zrobić zapasy żywości, wody i przygotować się na survival. Kto ma umrzeć ten umrze, a kto ma żyć ten będzie żyć. Warto w tym kontekście zapoznać się z tego typu treściami : https://www.antyradio.pl/News/Przepowiednia-z-Niemiec-3-dni-ciemnosci-ostatni-papiez-i-III-wojna-swiatowa-45521 W tym kontekście pozostaje się chyba tylko modlić i brać za dobrą monetę ostrzeżenia ludzi, którzy otrzymali dar jasnowidzenia i którzy chcą nas ostrzec przed katastrofą. Ostatnio myślałem o tym jak bardzo ludzie są podnieceni pompą na kryptowalutach. Jedni plują sobie w brodę że nie zainwestowali. Ci co zainwestowali odczuwają chciwość i myślą dlaczego nie zainwestowali więcej. Jeszcze inni martwią się że zapomnieli hasła do swoich portfeli lub zostali okradzeni przez hakerów. Ja jednak patrzę na to w ten sposób, że zajmując umysł sprawami, które i tak toczą się w zamkniętym obiegu ludzie tracą z pola widzenia to co powinno ich najbardziej zaprzątać, czyli tworzyć sieci relacji społecznych, które pozwolą im na przetrwanie kryzysu. Myślę tutaj zwłaszcza o ludziach żyjących w mieście. Uważam, że każdy powinien odnaleźć drogę i wyrobić metody, które pozwolą mu przetrwać najgorsze. Sądzę, że jeżeli miała by faktycznie wybuchnąć wojna to wcale nie będzie to tak, że ludzie w Polsce masowo będą rekrutowani do wojska i zginą na polu bitwy. Może to zrobić coś innego, głód, zaraza. Przez ostatnie miesiące doszedłem do wniosku, że faktycznie na świecie bardzo dużo rzeczy uległo zmianie, również to że być może faktycznie Ziemia stoi przed początkiem nowego wielkiego wymierania i nic na to nie poradzimy. Oczywiście było by super przetrwać to wszystko, ale problemy naprawdę stają się nie do zniesienia i w zasadzie pandemia ukierunkowała myślenie wszystkich ludzi na zupełnie inne tory. Z tej perspektywy można uznać, że właśnie media i rządy, które wciąż próbują nakręcać podziały między ludźmi, między konserwatystami a światłymi i postępowymi socjalistami to wszystko w pewnym momencie się skończy wielkim sprzeciwem, w którym zginie bardzo dużo osób zarażonych wirusem "odrealnienia od rzeczywistości". W trudnych czasach ludzie szukają kogoś kto wprowadzi pokój i surowe prawa a ludzie zideologizowani zostaną albo wytępieni albo wsadzeni do więzienia albo wykastrowani albo zamknięci w zakładach psychiatrycznych. Tak stało się w czasach Józefa Stalina, kiedy wiele osób marzących o czymś więcej niż chlebie, pracy i odrobinie odpoczynku zostało zamkniętych w więzieniach lub skończyło w dole z kulą w skroni. Czy taki scenariusz może się zrealizować? Owszem może, kiedy większość powie, że ma dość establishmentu, który ich oszukał, który chciał ukraść im dzieci i nastawić je przeciwko swoim rodzicom. W Związku Radzieckim ludzie byli zastraszeni, gdyż nawet ich własne dzieci mogły ich zadenuncjować. Obecnie w krajach Zachodu istnieje taka degrengolada, która uniemożliwia wprowadzenie tego typu dyktatury, a ludzie bardziej ciążą w kierunku chińskiego modelu, który zakłada, że jeżeli pracujesz, płacisz podatki  to jesteś bezpieczny, a wszelkie ciekawe  idee są niebezpieczne i takich ludzi, którzy je głoszą należy tępić, gdyż oni zmuszają do bezproduktywnego myślenia np. o tym ile tak naprawdę jest płci? Albo co to jest mikroagresja? Tego typu ludzie są naprawdę deprymujący i system społeczny powinien ich eliminować, gdyż z utylitarystycznego punktu widzenia ich życie jest bezcelowe. Tak działa model chiński. Jednakże tego typu ludzie w  pewnych warunkach systemu rządzenia są użyteczni, gdyż promowani jako Ci którzy powinni być naśladowani lub Ci którzy dają ludziom wolność odciągają uwagę ludzi od tego drugiego modelu, w którym ludzie mają określone zadania i obowiązki i pracują na rzecz własnego małego szczęścia. Dom, rodzina, mały fiat, ale nie zupełnie, bo wzrost duchowy także. Chińczycy są naprawdę mądrym narodem, gdyż cenią spokój i namysł, a te dwa czynniki prowadzą ludzi do oświecenia. Ludzie promujący ideologię LGBT odciągają innych od oświecenie, gdyż Ci ludzie sami przed sobą nie chcą przyznać, że żyją w ciemnocie i nie potrafią żyć bez kłótni, bez bycia w opozycji do czegokolwiek. A właśnie oświecenie to poddanie się Woli Boga, a tego oni najbardziej nie mogą zdzierżyć i podpalają świat. Ogólnie rzecz biorąc mam wrażenie, że obecny czas jest odpowiednim momentem do przypomnienia sobie o literaturze. Mam wrażenie, że czasy w których żyjemy, a zwłaszcza ten rok powinniśmy przeznaczyć na przeczytanie Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa. To jest świetna lektura obrazująca odrobinę czasy, w których żyjemy. Taki trochę materialne, trochę duchowe, pełne niepewności i dziwnych zjawisk. Na koniec mogę życzyć wszystkim, abyśmy znowu żyli w nudnych czasach w opozycji do przekleństwa chińskich filozofów.
    •   Powinno być w wątku TVPis.
    • Dziękuję Leries. Miałem na myśli admina hyipforum.pl Chciałbym tworzyć nowe tematy na grupie z hyipami i moją recenzją programu gdzie zainwestowałem i wypłaciłem kasę ale do tego trzeba mieć status VIP a admin nie odpowiada... 
    • Napisz tutaj https://investro.xyz/contact , możesz też spróbować pisać w tawk. Zawsze odpowiadali mi w dniu, w którym tam pisałem. Wypłata na portfelu