Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

overlord25

korwin bzdury pisze

Recommended Posts

Chyba jednak wolę debatę o opłacie reprograficznej niż debatę o aborcji. Taki jakiś bezpieczniejszy temat to jest i zabawniejszy.

Hm... Ale w jednej i drugiej debacie chodzi o reprodukcję :) 

To w końcu jak to jest?

Jest podatek czy nie jest? :) 

Swoją drogą naprawdę przednie się bawiłem gdy śp. Jan Guz chciał uczyć Roberta Gwiazdowskiego...

https://www.onet.pl/sport/onetsport/euro-2020-jest-decyzja-ws-teczowej-opaski-manuela-neuera/ky1ly7v,d87b6cc4

No faktycznie... Nigdy nie miałem najmniejeszej wątpliwości, że tęczowa opaska Neuera to powszechnie znany i szanowany drużynowy symbol różnorodności, która jest otwarcie popierana przez europejską federację i kompletnie nie rozumiem jak można być takim idiotą by przypuszczać, że miała jakikolwiek związek z manifestacją polittyczną a w szczególności ze wsparciem lgbtqia+parę innych literek.

Podobnie też propozycja monachijskiego burmistrza by niemiecki stadion podświetlić w kolorach tęczy jest ptrzejawem jego miłości i  lagodności i nie ma nic wspólnego z zamanifestowaniem sprzeciwu dla polityki Węgier wobec wieloliterowych ruchów i w żaden sposób nie jest konfrontacyjne w stosunku do określanych jako homofobiczni kibiców węgiersakich...

Szczyt politycznej propraawności i narzucania - pod pretekstem równości - jedynego poprawnego światopoglądu...

https://sportowefakty.wp.pl/euro-2020-2021/945469/dunska-federacja-skrytykowala-uefa-ws-eriksena-niemiecki-lekarz-pokajal-sie-w-te

"Otworzył oczy i zaczął ze mną rozmawiać. Zapytałem go po angielsku: "Jesteś z nami?". Odpowiedział: "Tak, jestem". A później dodał: "O cholera, mam dopiero 29 lat"

No przecież oczywistą oczywistością jest, że powtórzenie przez niemieckiego lekarza tej rozmowy mającej miejsce między nim a Eriksenem tuż po udanej resuscytacji to skandal nad skandale i w ogóle chamstwo jakieś niebywałe, bo przecież prawo do gadania bądź niegadania o całej sytuacji to monopol duńskich służb prasowych.

Naprawdę nie wiem kto mógł się w przytoczeniu tych słów dopatrzeć czegoś zdrożnego czy niedopuszczalnego...

Celem tego jest to, aby tytułem artykułu zaciekawić jak największą liczbę osób, które wejdą na stronę i go przeczytają. Stąd takie wyolbrzymianie czegoś, co w istocie nie jest niczym nadzwyczajnym. Tym bardziej, że autor artykułu oprócz jednego zwykłego czyjegoś pytania, nie zacytował żadnych innych wypowiedzi, które by mogły potwierdzić rzekomą "burzę w mediach" lub to, że wszyscy zostali tym zszokowani.

Hm...

A co dziwnego jest w tym, że w ustawie zmieniającej kodeks karny wprowadza się różne przepisy karne. To nawet przepisy karne zachaczające o ideologię czy ludków LGBT i Parę Innych Literek, Których Już nie Pomnę z Plusem na Końcu powinni być wprwadzane odrębną ustawą? 

A gdzie hasła by nie dzielić a łącczyć? Hasło głupie ale od tych od Coraz Dłuższego Wieloliterowego Skrótu z Plusem na Końcu pochodzi...

Karanie nauczycieli za mówienie o homoseksualizmie w szkołach to jest po prostu cenzura.

18 godzin temu, overlord25 napisał:

Karanie nauczycieli za mówienie o homoseksualizmie w szkołach to jest po prostu cenzura.

Nie do końća. Karanie jest konsekwencją naruszenia zakazu. Natomiast wprowadzenie takiego zakazu samo w sobie jest niewątpliwie cenzurą...

Owszem... Tyle, że cenzura w modelu szkolnictwa licencjonowaneg i nadzorowanego przez reżimy to nic nadzywyczajnego lecz norma.

Czym bowiem, jeśli nie cenzurą jest określenie tzw. minimum programowego. narzucanie jeśli nie kompletnych to przynajmniej kierunków programów nauczania.

Ot, dla przykładu cenzura edukacyjna w w Wielkiej Brytanii https://wiadomosci.onet.pl/wbi/wielka-brytania-zakazala-nauczania-kreacjonizmu-w-szkolach/5yf7v3l...

A co do karania...

No cóz... To dość logiczne, że skoro czegoś się zakazuje to za złamanie zakazu przewiduje się karę lub jakieś konsekwencje jego naruszenia... Wporwadzanie zakazu bez karannia to głupota, bo uniemożliwia w praktyce egzekwowanie zakazu. 

Albo to...

"Włoska ustawa stanowi, że szkoły i inne instytucje publiczne powinny organizować "ceremonie, spotkania i inne stosowne działania" z okazji Dnia Walki z Homofobią. Powinny też "promować kulturę szacunku i integracji, zwalczać uprzedzenia, dyskryminację i przemoc motywowaną orientacją seksualną i tożsamością płciową""

Źródło: https://www.o2.pl/informacje/watykan-przeciwko-wloskiej-ustawie-o-homofobii-bezprecedensowy-akt-6653415196507104a

Czyż to nie cenzura?

Najśmieszniejsze w tym wszyskim jest to, że regulacje węgierskie i włoskie są w zasadzie identyczne (poza szczegółami).

Osobiście - jak pewnie wiecie - jestem zwolennikiem nie wtykania łap przez Państwo we wszysko co się rusza i nie rusza... Tyle, że realia są zupełnie inne...

Jednak problem, który dostrzegam rysuje się bardzo wyraźnie...

Mianowicie doskonale widać, że to wszeliej maści liberałowie i socjaliści skryci pod płaszczykiem rzekomej demokracji stanowią znacznie poważniejszy problem niż tzw. populiści. 

Dlaczego?

Powód jest bardzo prosty. Otóż to oni zupełnie przedefiniowali demokrację... To już nie pisowski żart lecz fakt, że wg nich prawdziwa demokracja polega na tym, że bez względu na wyniki wyborów i program zwycięskiej opcji wdrażać należy jedynie słuszny program - ich program.Teraz wolność poglądów nie polega już na tym, że mogę mieć taki czy inny stosunek do homosi czy innych delikwentów lecz na tym, że mam mieć ten jeden słuszny... Mam ich kochać...

Tymczasem dla mnie wolność polega na tym, że homoś ma prawo nazwać heteryka zboczeńcem i zwyrodnialcem jeśli tak uważa... Ale i ja mam mieć prawo w ten sam sposób ocenić jego orientację czy zachowanie...

I - na Boga! - skońćzmy już z tym pieprzeniem na temat hejtu i temu podobnych...

Otóż właśnie na tym polega wolność słowa, że ktoś inny moją opinią może się poczuć urażony. Podobnie jak i ja mogę się poczuć urażony czyjąś opinią...

Nie może być tak by postępowe środowiska tworzyły swoje nowomowne obelgi. Tak obelgi, bo dziś np. słowo homofob funkcjonuje dokładnie w takim znaczeniu. Kiedyś by zasłużyć na to miano trzeba było się naprawdę mocno postarać i rzeczywiście wykazywać się pogardą bądź nienawiścią do homoseksualistów. Dziś wystarczy krytycznie wyrazić się o homosiu nawet niekoniecznie w kwestiach jego seksualności. Coraz barrdziej przypomina to inną współczesną obelgę czyli nazywanie kogoś antysemitą... 

I teraz te nowe obelgi są rzucane na prawo i lewo, bez żadnego skrępowania ale obrzucony  tą obelgą nie ma praktycznie prawa wyrazić swej opinii... 

Całe szczęście, że jeszcze jest hyipforum...