Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
overlord25

korwin bzdury pisze

Recommended Posts

Screensho_qapwppa.png

Korwin nie wyjaśnij logicznie skąd wziął te 25% i 16%. Nie wyjaśnij też skąd wie że połowa ludzi ma inteligencje poniżej średniej. Nie wyjaśnił też skąd wie że połowa z nich głosuje. Korwin w żaden sposób nie przedstawił wiarygodne statystyki podwierdzających że pisze prawdę. Jego twierdzenie jest po prostu gołosłowne.

Edited by overlord25

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jak to? To są powszechnie dostępne dane na ten temat, choćby tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Iloraz_inteligencji

Jest tam wykres rozkładu populacji w odniesieniu do określonego poziomu inteligencji: IQ_curve.svg

Z wykresu wynika że średnia poziomu inteligencji wynosi 100, po obu stronach czerwonej linii rozkład jest taki sam.

To że połowa ludzi (przynajmniej w Polsce) głosuje, to przecież jest informacja w formie frekwencji podawanej podczas wyborów i najczęściej frekwencja wynosiła niecałe 50%. Tutaj link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Frekwencja_wyborcza

Z tego wynika, że jeżeli połowa ludzi (50%) ma inteligencję poniżej średniej (patrz wykres), i jeżeli tylko połowa ludzi glosuje w wyborach (czyli 50%), to połowa pomnożona przez połowę daje 0,25, czyli 25% (0,5*0,5=0,25 = 25%)

Także raczej to się mniej więcej zgadza.

Co do tych 16% to pewnie jest to różnica między pozostałymi 25%, a procentem ludzi popierających Korwina i jemu podobnych, którzy należą do grupy ludzi głosujących i jednocześnie posiadających IQ powyżej średniej.

Edited by Polon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoba której abstrakcyjne myślenie przychodzi z trudnością, ale cechująca się prostą mądrością życiową może przyjąć pomoc w ramach amortyzacji wobec możliwości znalezienia się poza rynkiem z powodu braku kwalifikacji czy zapotrzebowania na dane umiejętności. W gruncie rzeczy nie tyle sam poziom inteligencji, co umiejętności i stopień pewności odnośnie możliwości ich wykorzystania, spełnienie oczekiwań, wymagań rynku pracy stanowią o tym czy wyborca wybierze pomoc czy bardziej postawi na siebie. Poziom kwalifikacji obywatela jest wskaźnikiem wyborczym, który rzutowany na inne cechy określa dystrybucję wyborczą: północny zachód a południowy wschód kraju, wieś a duże miasta, ludzie z niskim wykształceniem a ci z wysokim, wiek. Jest to oczywiście bardzo ogólna statystyka. Nie uważam więc, by wypowiedź pana Korwina była w pełni zasadna. To co mówi jest w pewnej części prawdą, ale nie całościowo. Polon przedstawił powyżej, że istnieje uzasadnienie aspektu ilościowego. W wypowiedzi pana Korwina niekoniecznie zaś trafny jest aspekt jakościowy, czyli że niezrozumienie działania pomocy i uznanie jej za darowiznę jest motywacją wyborczą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istnieje złudne myślenie, że jakby nie było 500+ to Polacy zarobili by więcej. Może oligarchowie, ale nie Polacy. Pieniądze wreszcie trafiają do obywateli a nie do grupy wybranych. Oczywiście, można by było zaplanować lepsze rozwiązania, ale lepsze jest takie jak jest teraz niż żadne. A że panstwo działa jak rura drenażowa to nie ważne ile zarobi. Cały problem rozbija się o szczelność tej rury.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screensho_qapqpxx.png

Państwo nie rabuje z pieniędzy. W słowniku internetowm tutaj można sprawdzić co znaczy potocznie rabunek. W sklepie może sobie kupić co chce. To korwin decyduje jak wydaje swoje pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niewątpliwie odwołuje się do ludzkich emocji, by znaleźć większy posłuch. Wykrzyknik na końcu tekstu to potwierdza. Korwin wykorzystuje lukę w polityce jaką stanowi brak partii skupiającej swoją myśl i działania na gospodarce. Obecnie rządząca partia ma charakter humanistyczny w głównej mierze. Jej opozycja zabawia się w lewicę, ale co gorsza daje znaki ulegania wpływom obcych państw. Pan Janusz sobie pajacuje wybornie, dobrze się przy tym bawi, a i ma jeszcze z tego pieniążki. Swoje wypowiedzi koloryzuje, niekoniecznie są to bzdury, ale jego postawa nie jest w pełni poważna.

Instytucja państwa i stający na jej czele rząd jest autoryzowana przez społeczeństwo nie tylko w wyborach, ale też przez przyzwolenie do działania. Państwo udziela gwarancji odnośnie jakości życia i mniej lub bardziej sprawnie administruje, by spełnić te gwarancje. Im mniejsza sprawność tym koszt utrzymania instytucji jest bardziej dotkliwy dla ludzi i pojawiają się głosy, że jest to rabunek, że sami to możemy zrobić lepiej, bez pośrednika.

Tak samo jak pan Korwin wykorzystuje sytuację, tak i obecny rząd też korzysta na tym, że Polska znajduje się w rejonie, gdzie zewnętrzne grupy interesów mogą być bardzo szkodliwe dla gospodarki krajowej. Rząd zupełnie odwrotnie od Korwina, utrzymuje właśnie potrzebę utrzymania szerokich gwarancji ze strony państwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.×