Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Recommended Posts

bb64adda5ecd79aemed.jpg

Cześć, mam dla was programik znanego admina z projektów takich jak Triton czy Nodebay, które charakteryzowały się niemal identycznymi procentami dziennymi, ale przedewszystkim też tym, że dawały dobrze zarobić. tj. w Triton chyba zrobiłem około 300%, natomiast w Nodebay w 25 dni podwoiłem wkład.

Aktualne statystyki: DZIEŃ 4 więc jeszcze warto wejść. Szkoda, że nie wiedziałem przed startem o tym projekcie, ale wchodzę za 0.1 BTC

Ciekawym aspektem jest 1 poziom poleceń - 7% od depozytu poleconego.

Mamy 3 plany inwestycyjne. Wszystkie na 30 dni, a ich naliczenia zależą od kwoty depozytu. Wygląda to tak jak na grafice poniżej:

MIN. 0.001 BTC

f0d9f7bcd67b2db0med.jpg

Całkowity zwrot po 30 dniach: 210%; ZYSK 110%
Nieco więcej w droższych planach. Np całkowity zwrot w drugim 240% a w trzecim 270%

Firma klasycznie zarejestrowana w UK

9985a10ae1e21603med.jpg

CEO: Russel York
CTO: Paul Lewis
CMO / CRYPTO TRADER: Freddie Ramirez

MOŻEMY ZARABIAĆ NAWET TYLKO NA POLECANIU BEZ INWESTYCJI

458b778c92c2b734med.jpg

Tak wyglądają aktualne statystyki:

016343d34b373e95med.jpg

Dla nowych osób przypominam o ryzyku inwestycyjnym. Jest to program HYIP i inwestujesz na własną odpowiedzialność. Wiąże się to z potencjalnie DUŻYM zarobkiem, ale też DUŻYM ryzykiem utraty części lub całości kapitału.

Edited by Kryptokox

Wow! Wpadła pierwsza kasa. Wypłaty to prawdziwy instant dosłownie w kilka sekund !! 

Bardzo dobrze wygląda GUI na przeglądarce mobilnej. Wszystko czytelne. Programik bardzo estetycznie zrobiony.

Po rejestracji wchodzimy w Settings i dodajemy nasze adresy do wypłat w zależności od procesora.

Depozyty można robić też w USD przez np. Payeer oraz w innych krypto niz BTC

edbec5d9e079f4c6med.jpg

a12a5e4254189b87med.jpg

Edited by Kryptokox

Pierwsza nieco większa wypłata naliczen i prowizja instamt na portfelu w 3 sekundu.

[---]

Edited by Polon

DZIEŃ 7:
Kolejna wypłata INSTANT.

Liczba użytkowników: 1354
Wpłacone: 27 BTC
Wypłacone: 3.8 BTC

Dzięki za refa Tobie i pozostałym cichym hyipowym wariatom :D 

Ƀ 0.03673032 - tyle wypłacone / 0.1 BTC - 37%

0.02800000 - takie ROI z samej inwestycji - 28 %

INSTANT wleciał

ok, wszystko gites. Wyplata szybsza od swiatla 

Edited by Murcek46

42 minuty temu, Murcek46 napisał:

ok, wszystko gites. Wyplata szybsza od swiatla 

wszystko działa jak powinno :D

Napisałem maila z zapytaniem czy da się coś zrobić z tym limitem 20 btc, jak dotlej pory nikt się nie odezwał.

Edited by tryb93

Rozumiem, że napisałeś to w formie żartu albo masz setki btc haha :) 

Poza tym INSTANT kolejny

Wypłata instant z małym ale :) Wyskoczyło, że SAVE ale pamiętam w poprzednich programach admina wystarczyło anulować wypłatę w HISTORY, poczekać z 10-15 min i zlecić ponownie, aż pójdzie automat. Tak zrobiłem i już na portfelu ;)

Wypłata save, pisałem do supportu i mówią, że teraz są manualne czyli mam już wątpliwości

Tak jak pisałem, jak masz SAVE to próbuj co 20 min anulować i zlecać ponownie :) Tak zawsze w programach tego admina było, że najpierw tak i co jakiś czas przechodzi i tak przez kilka dni bywało, a potem the end, DDOS attack ;)  Aczkolwiek program mimo fajnego zrobienia nie będzie raczej zaliczony do udanych. Za małe zainteresowanie. W poprzednich projektach było o wiele wiele większe (tak przynajmniej pokazywały statystyki na stronie) 

Edited by Kryptokox

No niestety programu nie można uznać za udany :( Spadek zainteresowania hyipami. Poprzednie projekty dały zarobić ale teraz pierwsza wtopa tego admina. Można przenieść do SCAM, aczkolwiek Ci co zostali niech próbują raz na jakiś czas zlecać. Zdarzało się, że jak tamte padały to były jeszcze okienka w których wypłaty wychodziły.

Kiedyś straciłam przez triton.plus wkurzyło mnie że znowu robią piramidę finansową. Więc chciałam zobaczyć czy jak ich nastrasze że są ludźmi od triton.plus i że to zgłoszę do CSI i odzyskam swoje pieniądze z Triton to się zawiną złodzieje. I się zawinęli zesrali się że strachu inaczej by dłużej tą piramidkę pociągnęli. Dużo ludzi na niej straciło z tego co widziałem mają teraz ponad milion zł zebrane. Ludzie niektórzy to dużo do tego laredo wpłacili bo myśleli że jak są na początku to zarobią. Kiedyś straciłam też na programie minemuse.io. Także zapowiadam wam że jak przedstawicie tu kolejny projekt typu piramidalnego bez twórców itd. To zrobię co mogę aby więcej niż 10 dni ten syf nie pociągnął a twórców złodziei tych piramid dosięgnie sprawiedliwość milion zł to nie są małe pieniądze.

yyyyy, myślałem że jestem na forum HYIP :rolleyes:

• Thanks 1

W dniu 29.01.2020 o 01:19, rafalina napisał:

To zrobię co mogę aby więcej niż 10 dni ten syf nie pociągnął a twórców złodziei tych piramid dosięgnie sprawiedliwość milion zł to nie są małe pieniądze.

Czyli co?

Brygadę antyterrorystyczną wyślesz? Rutkowskiego?

W dniu 29.01.2020 o 01:19, rafalina napisał:

Kiedyś straciłam przez triton.plus wkurzyło mnie że znowu robią piramidę finansową. Więc chciałam zobaczyć czy jak ich nastrasze że są ludźmi od triton.plus i że to zgłoszę do CSI i odzyskam swoje pieniądze z Triton to się zawiną złodzieje. I się zawinęli zesrali się że strachu inaczej by dłużej tą piramidkę pociągnęli.

No pewnie.... Tyś to sprawił Chuck Norris...

Ale grunt, że się dobrze czujesz i wierzysz w swoje możliwości...

I zapewne po zgłoszeniu do CSI odzyskałaś swój wkład. Baja jakich wiele na tym i podobnych forach.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Kryptokox

O programie.
      PARAIBA.WORLD

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na prezentacji video tutaj:
       https://drive.google.com/file/d/11YkasMsN2WXaSA_shPdVarKvPAW92hNu/view
      Poniżej streszczenie w formie tekstowej:)

Czym się zajmują?
      - Handel krypto, w tym arbitraż
      - Handel walutami.
      Niedługo podam więcej informacji odnośnie "transparentności", właścicieli itd. Firma stara się o jakieś licencje itd. Wyniki, dokumenty itd można uzyskać od CEO w prywatnej konwersacji. Program ma korzenie sięgające naszych zachodnich sąsiadów - Niemiec Nazywa się Erich Ely (USA, Niemcy). Firma zarejestrowana w Hong Kongu - Paraiba World Ltd. 22/F Times Square Tower 2, 1 Matheson Street, Causeway Bay, Hong Kong. 
      Czym się wyróżnia i jakie są naliczenia?
      Zawiera kilka mechanizmów, które sprawiają, że biznes ma szanse podziałać długoterminowo. Nie ma tutaj binarki. Jedno konto może maksymalnie otrzymać 1,4% dziennie. Naliczenia są 4 dni w tygodniu. Od czwartku do niedzieli. Pozostałe dni są na zarobienie na zabezpieczenia, rozwój itd. Min. 25$ od 1 lutego. Globalna ekspansja na Azję zaczyna się od 1 lutego.  3 miesiące był to sleeper, który był testowany przez nieliczne grono i do 1 lutego. Możliwa jest też re inwestycja od 25$.
      Mamy 5 modeli zarabiania!
      1. Inwestycja
      Do 0,5% dziennie  - od wkłądu powyżej 50k USD. Większość z nas dotyczy 0,3% dziennie, co daje nam 5% MIESIĘCZNIE. Multikonta są dozwolone. Na 1 mail możemy założyć 20 kont po 100$ i cieszyć się zarobkami 0,6% dziennie co da nam 10% MIESIĘCZNIE. Więcej o tym dalej.
      2. Zarabianie na MULTIKONTACH jest legalne. 

Wygląda to tak, że możemy założyć sobie na swoje imię i nazwisko, zrobić KYC i wszystko jest dozwolone przez co możemy uzyskać do 10% miesięcznie - oczywiście bez multikont a bazując na poleconych możemy osiągnąć ten sam efekt. Nie ma zatem bezpośrednich prowizji, ale taki system wygląda dość interesująco - oczywiście nie dla każego  Każde z kont musi mieć depozyt na min. 100$
      3. Pula udziałów
      I pula Musimy mieć własny depozyt min. 1000$ i suma z poleconych 1000$
      II pula Musimy mieć własny depozyt 5000$ i obrót grupy 5000$ itd. jak na screenie poniżej

Na czym polega PULA? Czym jest STREAMLINE?
      Streamline - jedna globalna linia pod nami. Wszyscy z całego świata wpadają pod nas. Dlatego czas rejestracji i wpłaty minimum ma znaczenie. Od tego momemntu w naszym Backoffice będą wpadać nam poleceni: 80-100 dziennie na dzień dzisiejszy. Od 1 lutego planowana jest eksapnsja na rynki Azjatyckie. Kilka osób leci do Singapuru na spotkania, gdzie firma oficjalnie startuje z rynkiem Azjatyckim. 

Nawiązanie do Puli. W zależności od PULI jaką możemy mieć to 0,3 % wartości z STREAMLINA  idzie na podział do poszczególnych Pul. Z uwagi na Multikonta w biznesie jest może 400-500 osób. Po ekspansji na rynek azjatycki zgromadzi się niezła kwota. Zachęcam do przejrzenia dokładnego tłumaczenia w prezentacji video od 19:40. Link na górze tematu.
      4. Downline Bonus

5. Bonus za rangi.

Landing Page:
      https://paraiba.world/aff/3634
      Podsumowanie w punktach:
      1. Dość solidnie wyliczone i dzięki temu nieprzesadzone zarobki. 5 sposobów zarabiania.
      2. Wypłaty i naliczenia są od czwartku do niedzieli (ok. 16 dni w ciągu miesiąca) . 
      3 Obecnie działa 7 grup tradingowych, którzy nie mają możliwości wypłacenia środków (pod nadzorem).
      4. Nie ma bezpośrednich prowizji od depozytu poleconego. 
      5. Niezły plan marketingowy.
      6. Budowana jest tylko JEDNA linia i z tej linii również mamy możliwość otrzymywania dochodu pasywnego. Każda nowa osoba w projekcie ląduje pod nami, a suma depozytów liczona jest od opłacenia konta.
      7. Kapitał jest deponowany w BTC Minimalny depozyt 25$, ale kwalifikacja do bonusów od 100$. Cykl trwa 100 dni, a wypłaty w BTC.
      UWAGA! Przed jakimkolwiek depozytem wykonaj własny research. Aktualnie sam analizuje projekt i niektóre zawarte tu informacje mogą nie być dokładne. Powyższe informacje mają jedynie charakter informacyjny i nie są poradą inwestycyjną. Jakakolwiek inwestycja w tego typu projekty wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości kapitału.

• By kopacz
      Szukałem filmu z instrukcją jak wypłacać z bitomatu a tutaj jest fajnie wszystko wyjaśnione więc postanowiłem podzielić się nim z wami

Mam nadzieje że się wam spodoba.
      Ps. to nie jest mój film jak coś.
    • By kopacz
      Eobot v.2.0 - Następca starej strony Eobot 
      Kopalnia w chmurze z planem 1 GH/s za 0.6757 $ jest to moc dożywotnia (w starym systemie była ona na 5 lub 10 lat) 
      Planowany zwrot inwestycji w 2 miesiące 
      Dodatkowo na sam start dostajemy 10 GH/s za darmo i można wypłacić urobek bez zakupu dodatkowej mocy
      Ponadto raz na dobę jest kranik z losowaniem Przeważnie dostaje się 10 DOGE ale też zdarzają się dużo większe nagrody. 

Mamy tutaj coś takiego jak system polecania, za który dostajemy 1% tego co zakupi nasz polecony w planie który kopiemy jeśli kopiemy BTC to dostajemy wynagrodzenie z poleconego w BTC (działa dokładnie tak samo jak na starej stronie)
      Historia wszystkich zdarzeń na naszym koncie, login, wymiana, depozyty
      W dziale wymiany możemy wymienić walutę na inną - lub na szybkość wydobycia.
      Przy samej darmowej mocy i codziennym klikaniu w kranik można zarobić ładną sumę. Warto na start zamieniać całe wydobycie wraz z nagrodami za kranik od razu na moc aby zwiększyć nasze zarobki
      Miłego zarabiania
    • By Kryptokox

Cześć wszystkim! Myślałem, że era zarabiających portfeli powoli się kończy, ale jednak nie. Dzisiaj chciałbym wam przedstawić kolejny portfel zarabiający tym razem z siedzibą w Kijowie. Kijów, Kijów hmm... Kojarzy się z Omegą  Projekt jest w sumie w fazie ultra beta. Póki co mamy tylko stronę i całość jest na przeglądarce jednak aplikacja będzie później wdrożona. I co z tym Kijowem zapytacie. Ano osoby, które przymierzają się do pompy w ten projekt to osoby promujące mocno wcześniej Omegę, jedni z największych np. Pan A.K. Sama prezentacja jak i strona przypomina mi nieco dobranie kolorystyczne i design ten z Omegi. Hmm... to czysto teoria spiskowa, ale zazwyczaj tłumacząc strony hyipów translatorem google występuje masa błędów i niespójności. Tutaj wygląda to tak jakby było tłumaczone z Polskiego na Angielski właśnie tym translatorem, bo wszystko trzyma się kupy. Nie wiem, może to tylko złudzenie
      Z uwagi na osoby zainteresowane tym tematem postanowiłem wejść na próbę i aktywnie się przyglądać. Zróbmy mały research:

Siedziba: 
      Ukraine, Kiev
      Business centre Parus
      Mechnikova street 2

Kontakt: office@goldtokenwallet.com

Twórcy są znani z imion i nazwisk i przedstawiam ich na poniższej grafice:

Okej to lecimy z nimi:

1. CEO: Rickard Balstedt - Jest niemieckim menadżerem posiadającym wieloletnie doświadczenie w handlu międzynarodowym pomiędzy Europą i Azją. Pracował dla London Metal. Pasjonat złota i jego użyteczności w obszarze finansów
      Pana o takim imieniu i nazwisku ciężko dorwać w google. Znalazłem jakiś profil na FB, ale nie jestem przekonany, że to ten sam gość patrząc na zdjęcia i materiały z sieci. Linki poniżej. Obstawiam, że to inne osoby.
      https://mcash.world/the-use-of-blockchain-in-fighting-crime/
      https://www.facebook.com/richard.balstedt
      https://www.linkedin.com/in/richard-balstedt-25865711/

Spróbuję to później zweryfikować
      2. Ambasador Marki -  Cagdas Saricimen - Dość znany leader, network marketer z 5 letnim doświadczeniem. Odpowiedzialny za budowę i promocje Gold Token

Jego profil FB: https://www.facebook.com/saricimen

Wśród jego znajomych wielu top globalnych liderów z całego świata. Myślę, że to pozytywny sygnał, że projekt może mieć pompkę.

Profil FB: https://www.linkedin.com/in/cagdas-saricimen/
      Twitter: https://twitter.com/cagdas_sa
      Instagram: https://www.instagram.com/cagdas.saricimen/
      Gość ma dość spore zasięgi. 
      3. CTO dyrektor techniczny - Mark Lundberg - Amerykański specjalista IT. Wykształcony w Massachusetts w Instytucie Technologii.
      Pracował przez wiele lat z SAP.

4. CFO - dyrektor finansowy Heinz Wanner - Urodzony w niemczech. Ukończył Uniwersytety Ekonomiczny w Londynie. Był dyrektorem Goldman Sachs i odpowidał za pożyczki i depozyty
      - Również nie mogę na szybko nic o nim znaleźć.

5. Dyrektor wsparcia - Eliott Hamilton- Posiada doświadczenie w bankowości. Odpowiedzialny za 
      dział obsługi klienta

O projekcie
      Jak sama nazwa wskazuje w projekcie oprócz portfela i magicznego Gold Tokenu, firma zajmuje się według legendy złotem! Nie można go dodrukować ani zwiększyć jego ilości. Firma używa złota do zabezpieczenie prawdziwym złotem papierów wartościowych, które tworzy. Zabezpiecza transakcje złotem jako aktywa bezpiecznego przechowywanie funduszy itd. Używają złota do zabezpieczenia ceny GoldToken (taki trochę Reserved Pool jak w Cloudzie haha ) Według twórców cena GoldToken nie może spaść zbyt nisko, ponieważ jest zabezpieczone złotem - najbardziej stabilnym aktywem w historii. 
      Chwalą się, że są nie tylko nowoczesną firmą działającą w branży fin-tech. Na cel stawiają sobie zmianę świata finansów. Haha Ambitnie!  Podobno posiadają w pełni działającą kopalnię złota w Afryce. Hohoho  I pewnie  chcą się z nami podzielić  Mówią, że nie używają go do sprzedaży, a jako aktywa do tworzenia instrumentów finansowych, tzw. złotych certyfikatów.

Gold Token Wallet
      Stworzyli go po 5 latach analizy rozwoju rynku kryptowalut, jego zalet, a także ryzyka. A nie wygląda na 5 letnią pracę... ale dajmy im trochę czasu   Kierują się czterami wartościami tj. RENTOWNOŚĆ, STABILNOŚĆ, UŻYTECZNOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWO.
      Firma obserwuje rozwijający się rynek depozytów i pożyczek w kryptowalutach, głównie w BTC i postawil isobie za cel stworzenie jednego z pierwszych cyfrowych banków przyszłości, działającego tylko w obszarze walut cyfrowych. Najstarsze i najpopularniejsze funkcje banku to przyjmowanie depozytów i udzielanie pożyczek.
      Rozumieją, że głównym ryzykiem związanym z trzymaniem kryptowalut jest brak stabilności ceny. Kurs wymiany może zmieniać się gwałtownie każdego dnia.
      Stworzyli pierwszy na świecie STABILNY PORTFEL. No ciekawe ciekawe jak to będzie z tą stabilnością

Chcą, aby ich portfel był przydatny w prawdziwym życiu i planują wdrożyć klasyczny zestaw każdej zarabiającej przeglądarki portfelowej   Chcą wprowadzić wirtualną kartę do płatności online. Wypłaty na inne karty mają być instant. Mają mieć płatności WeChatPay, Apple Pay, Google Pay
      Chwalą się bezpieczeństwem w tym bezpiecznym serwerami w chmurze jak i tym, że większość środków trzymanych jest na zimnych portfelach sprzętowych, dobrze chronionych. 

Uff.... starczy tej paplaniny z ich prezentacji  Zwracam uwagę, że powyższa wypowiedź to tłumaczenie ich prezentacji i z pewnością jest to legenda.
      Zarobki
      Firma ponownie mówi o tym, że większość ich zysków pochodzi z udzielanych pożyczek, które zabezpieczone są prawdziwym złotem. Informują nas, że pożyczka to jeden z najbardziej rentownych instrumentów finansowych. Z przyjemnością informują, że dzielą się z nami (partnerami) zyskami w wysokości od 0,10% do 0,33% (średnio 0,166% dziennie, 5% miesięcznie).
      Wystarczy zrobić  depozyt i liczyć codzienne naliczenia. Zyski są  w GoldToken (GTO). Oznacza to, że możesz dodatkowo zarabiać na wzroście wartości tokena! Zobaczymy jak to z tym będzie, bo ostatnie przeglądarki portfelowe nie wykazują chęci wzrostu ceny zbyt mocnego
      Min. 100$

Program afilacyjny
      Mamy 15 poziomów poleceń i struktury są nieograniczone. 
      1. 50% zarobków poleconego w pierwszej lini
      Cała tabelka prezentuj się tak:
      1. 50%
      2. 25%
      3. 15%
      4. 10%
      5. 5%
      6. 5%
      7. 5%
      8. 4%
      9. 4%
      10. 4%
      11. 3%
      12. 3%
      13. 3%
      14. 2%
      15. 1%
      Każda bezpośrednia osoba odblokowuje kolejny poziom naliczeń, czyli standardowo.
      Mamy też element RANG, który nazywa się tutaj GOLD BOUNS
      * Manager - nalezy mieć minimum 3 bezpośrednich poleconych i ponad 300 000 USD obrotu grupy. Odblokowuje nam to to kolejne prowizje tj. 10% za 1 lvl 5% za 2-4 lvl itd. itd.
      ** Regional Director - Minimum 3 Managerów w zespole.
      *** National Director - Minimum 3 Regionalnych dyrektorów
      **** Gold Director - Minimum 3 Krajowych dyrektorów 

Prawie jak w Duolife te rangi

1. Wchodzimy tutaj: https://join.goldtokenwallet.com/Kryptokox
      2. Podajemy nasze dane zgodnie z instrukcją w formularzu i akceptujemy regulamin.
      3. Natychmiast otrzymujemy e-mail z linkiem aktywacyjnym. Na aktywację mamy 5 min.
      4. Logujemy się na nasze konto i ukaże nam się dashboard.
      5. W prawym górnym rogu klikamy Add Funds. Wprowadzamy kwotę min. 100$ lub większą i  klikamy Add Funds. Przesyłamy BTC do portfela. a chwilę obecną wydaje mi się, że depozyt zamieniany jest od razu na USDT.
      6. Depozyt aktywuje się automatycznie.

Podsumowanie:
      Co tu dużo mówić. Legenda mnie w sumie nie urzekła, twórcy średnio transparentni na chwilę obecną oprócz Pana Cagdas Saricimen który jest znanym networkerem. Dlaczego więc wszedłem. Zaciekawiło mnie zainteresowanie dużych graczy networku, którzy z Omegi nagle przenieśli się tu, w tym Pan A. K i kilku jego kolegów. Jak widać póki co wpłaciłem 110$ i będę śledził projekt, czy jest godny wrzucenia większej kwoty.

W teorii niczym się nie wyróżnia, ale z uwagi na fakt, że pompa na niego nastąpi w najbliższym czasie i mamy okazję być na starcie to czemu by nie spróbować

Oczywiście pamiętajcie, że na 99% jest to ponziak i decyzje inwestycyjne podejmujcie mądrze i na własną odpowiedzialność.

Chatbox

You don't have permission to chat.
    Load More
  • News

• Latest companies news

• Companies

• Z kolejnych nowości, zakazane jest korzystanie z emulatorów
    • A niby dlaczego? Nic nadzywczajnego... Ale skoro: Rozumiem, że tych wypowiadanych rzekomo słów nikt nie słuchał. Albo posłuchał i zapominiał... Bo jeśli nie to dość łatwo wyliczyć potencjalnych świadków, którzych zeznania stanowią pełnoprawny dowód: Ilość Dyrektorów Generalnych Sprzedaży + Dyrektor Analiz + Dyrektorzy Sprzedaży + wykonawcy na piętrach. I pewnie też wykonawcy w okienkach... Więc jak widać, potencjalne zenznia całej masy ludzi mogą być poparte notatkami co niektórych... Wręcz przeciwnie... Polskie prawo karne, cywilne zresztą też, nie wartościuje "ważności" dowodów. Dowód z przesłuchania świadków jest  takim samym dowodem jak dowód z nagrania, czy też dokumentu. Sąd ocenia dowody łącznie z innymi dowodami a przy takiej ilości potencjalnych świadków dość łatwo dałoby się wykazać, że takie czy inne polecenia były rzeczywiście wydane. Hm... Legalista?  Twoja projekcja trzyma się kupy... Jednak nie pasują mi w niej kilka kwestii... Bo skoro jakiś prezes badź grupa prezesów dążyła do upadłości na pewno nie działali legalnie. I albo wyprowadzanie oparte było o fikcję (co już jest przestępstwem) albo w oparciu o celowo niekorzystne umowy przenoszące w sposób nieuprawniony zyski do podmiotów zewnętrznych - co też stanowi przestępstwo. Dlatego Twoja projekcja mnie nie przekonuje. Głównie w aspekcie intencjonalości tych działań. Myślę, że na to dowody też musiałyby się znaleźć. I to nawet papierowe. Ba, nawet na gruncie cywilnym syndyk ma narzędzia do walczenia o środki dla masy upadłości z umowami zawartymi dla pozoru, z podmiotami powiązanymi, szczególnie z tymi oczywiście niekorzystnymi dla upadłej spółki. Kolejnych lawinowych? A kiedy była pierwsza lawina i jak się skończyła? Bo mi nic o takich pozwach nie wiadomo. Tu możesz mieć rację. Bo rzeczywiście nie wiemy jakie ustalenia ma prokuratura. W tym wątku odnoszę się do faktów i znanych dowodów. Prokurator mógł pozyskać dowody z zeznań, które dowodziłyby poluzowania polityki pożyczkowej w ostatnim okresie i może w tym kierunku nadal prowadzić śledztwo. Uważam to jednak za niezmiernie mało prawdopodbne. Nie niemozliwe ale niezmiernie miało prawdopodbne. Nie przypuszczam by po Amber Gold znalazł się w Polsce jakikolwiek prokurator, który pozwoliłby działać w tej branży choćby przy wiarygodnej wiedzy operacyjnej.  Jeśli nawet nie miałby jeszcze podstaw do przedtsawienia zarzutów to prokurator bądź GIF zablokowałby środki w nowych formach działalności prezesów na podtawia ustawy AML. Wszak wg Twojej projekcji to co prezesi robią dziś z pieniędzmi podpada wprost pod podejrzenie narusznia art. 299 kk. Natomiast przyjmując punkt widzenia z Twojej projekcji jak najbardziem obecne działania w zakresie windykacji możnaby uznać za kamuflaż. Wbrew pozorom ja myślę dość podobnie i jestem w podobnej sytuacji. Z tą różnicą, że trudno mi dostrzec w zaistniałej sytuacji intencjonalność działań PZ. W konsekwencji tego - przy obecnej mojej wiedzy podpartej faktami a nie domniemaniami - moja ocena w aspekcie moralnym nie może być neagtywna. Natomiast rozumiem rozgoryczenie tych, którym nie udało się wyjąć choćby pierwotnego zaangażowania.  Natomiast okrzyki "oszuści", "złodzieje" niepoarte o dowody czy choćby istotne poszlaki prowadzą mnie do przeciwnych do Twoich wniosków. Tzn., że jest grupa inwestorów (IMHO niezbyt liczna), która nie potrafi czytać ze zrozumieniem umów badź z jakichś powodów tego zaniechała. Dlatego właśnie za główny powód ich sytuacji - nawet gdyby przyjąć niecne intencje PZ - uważam niezrozumienie i niedosacowanie przez nich ryzyka związanego z inwestycją.  Jak już bowiem wielokrotnie pisałem, sam nie przyjąłem nowych warunków odkupu wierzytelności uznając, że ryzyko zamrożenia na długi czas środków jest zbyt duże. Ba, przypuszczałem nawet, że PZ znacznie wcześniej zrezygnuje z korzystania z prawa do odkupu wierzytelności. I wbrew pozorom, ani przez moment nie broniłem w tym wątku PZ tylko próbowałem - i próbuję - skłonić niezadowolnych inweestorów do refleksji o głównych przyczynach zaistniałej sytuacji oraz do przemyślenia czy ich oskarżenia mają jakąkolwiek materialną podstawę.  Tak na marginesie te moje powtarzające się pytania mogą się przydać tym, którzy zdecydowaliby się na dochodzenie od PZ roszczeń cywilnych. Pokazują bowiem czego musieliby dowieść gdyby zdecydowali się skierować sprawę do sądu. I tu prośba do Ciebie. Tak jak pisałem Twoja projekcja trzyma się kupy. Pytaniem jest czy to tylko projekcja czy też masz wiedzę, że takie polecenia, w taki sposób zostały wydane czy to tylko Twoje przekonanie, że tak było lub mogło być. Bo gdyby to co napisałeś wynikało z posiadanej wiedzy to właśnie podpowiedziałeś organom ścigania i ewentualnym powodom świetne źródła dowodowe.
    • Kirkland is back! Z uwagi na legendarnego już admina postanowiłem, że wrzucę parę drobniaków.
    • Dziękuje, do widzenia. Można zamknąć ten wątek. 
    • Jeżeli ktoś liczy na dowody w sprawie "poluzowania "polityki weryfikacji klientów ubiegających się o pożyczkę pod koniec działalności KCH w sensie oficjalnego maila wydrukowanego z systemu bądź też w innej formie  pt. : " Droga Pani Dyrektor Działu Analiz Pośrednictwa Finansowego KCH Barbaro ......., ze względu na fakt, iż żeby zarabiać musimy sprzedawać proszę o poluzowanie obecnej polityki weryfikacji klientów w naszej firmie na zasadzie, klient który ma najniższą średnią krajową z zajęciem komorniczym może dostać 10000 zł kredytu mając już chwilówkę u nas i od dzisiaj zaczynamy zakup danych osobowych czyli każdy menel, który wejdzie do naszego biura może dostać od nas chwilówkę na kwotę 300 zł. Z wyrazami szacunku Wacek .............. Prezes Zarządu Pośrednictwa Finansowego KCH." Jeżeli ktoś liczy na takie dowody to się przeliczy bo takowych niema a przynajmniej takiej wiedzy nie posiadam. Struktura przekazu informacji była słowna. Generalni Dyrektorzy Działu Sprzedaży udawali się na zebranie z Zarządem, później Generalni robili zebranie z Dyrektorem Działu Analiz i Dyrektorami Sprzedaży i tak po piętrach. Newralgiczne informacje zostawały przekazywane słownie, każdy z pracowników robił swoje własne notatki z zebrania dla własnych potrzeb. Jedyna możliwość pozyskania wówczas dowodów to możliwość rejestrowania głosowego z przebiegu zebrania sprzętami typu dyktafon czy telefon, jednak taka forma nie była przyjęta ani akceptowana więc pozostawało tylko tajniackie ewentualne rejestrowanie. Po pierwsze kto wtedy by o tym pomyślał (bo i po co), po drugie ryzyko wtopy podejrzewam,że jeżeli taka sytuacja byłaby wykryta delikwent pożegnałby się z pracą. Także strategiczne info było przekazywanie słownie. Oczywiście tak jak wspomniał pepperoniss aspekty moralne z prawnymi nie mają nic wspólnego. I to się zgadza.  Dlatego pozwolę sobie pójść krok dalej w moim twierdzeniu: Genezę powstania chyba każdy Inwestor zna. Czyli górnik, który pracował w kopalni / wziął pożyczkę w Provident żeby mieć umowę i na tej bazie rozpoczął swój własny biznes. Początkowo ze wspólnikiem Danielem. Czyli Grzegorz i Daniel stąd też nazwa firmy GREDAN. Firma działała rozwijała się itd. W 2007 roku zostało utworzone przez wspólników Pośrednictwo Finansowe, które jak sama nazwa wskazuje tylko pośredniczyło w transakcjach, miała być to marka rozpoznawalna, rzucająca się w oczy tak żeby "ukryć" prawdziwych pożyczkodawców czyli firmy powołane do życia przez ten sam Zarząd. Czyli Gredan sp.z.o.o, Gredan 2 s.c, Feniko sp.z.o.o., Nummus Finanse itd..itd (ile tych firm było dokładnie można sprawdzić). W każdej ten sam skład Zarządu. Jedna z firm np.zajmowała się zabezpieczeniem spłaty zobowiązania pożyczkowego na wypadek nie wypłacalności klienta  i brała za to legalne wynagrodzenie, inna przeprowadzała przeglądy samochodów flotowych ( Zarząd na terenie starej centrali na Fabrycznej miał warsztat samochodowy + swoją lakiernię i blacharnię - jako oczywiście osobna firma). Jedna ze spółek zarządzała nieruchomościami - jeżeli zdarzały się opóźnienia w czynszu Windykatorzy z KCH wsiadali w samochód i gonili po całej Polsce za czynszami dla Zarządu. Chcę przez to powiedzieć, że kapitały zakładowe firm, które zostały wymienione przeze mnie w poprzednim poście zostały zbudowane legalnie bez najmniejszego naruszenia prawa jako wynagrodzenia za pewne czynności lub usługi. Kasa została legalnie wyprowadzona, ponieważ klient swoje zobowiązanie przyszedł spłacić do biura KCH do pani Kasi a że to tylko pośrednik kasę otrzymywały też inne podmioty tego samego Zarządu. Myślę, że pozostała dwójka Prezesów albo długo nie była wtajemniczona w zamysł przedsięwzięcia albo połapali się stosunkowo późno. Moim zdaniem Główny Prezes (a jest tylko jeden) miał właśnie taki pomysł na legalne wyprowadzenie kasy od długiego,długiego czasu ubrał to wszystko w ładne zółto-czerwone ubranie, obciążył wszystkimi ciężarami i dał utonąć.  Krzewił wartość, że wszyscy są dla nich (Zarządu) jak jedna wielka rodzina!! Pracowały tam rodziny, małżeństwa po 10, 12 lat. Jak idzie nazwać takich ludzi?? Także niech to dla nas wszystkich będzie dobra nauczka życiowa,  Biznes jest biznes a aspekty moralne nie mają nic wspólnego z prawnymi. Święte słowa . Jeszcze moim zdaniem nie zostaliśmy odprawieni jako Inwestorzy z kwitkiem z dwóch powodów. Pierwsze - Zarząd boi się kolejnych lawinowych pozwów przez Inwestorów i wizyt osób zainteresowanych na Centrali. Dwa całe postępowanie jest w "powijakach " nie wiadomo co i jak. Więc zabezpieczają tyły ponosząc niestety przy tym koszty,ażeby uniknąć większego "dymu". Spłaca się tak jak się spłaca każdy to widzi po swoim portfelu + do tego sytuacja polityczna =kicha. Ale zawsze jest alternatywa pobrania dokumentów i samodzielna windykacja lub sprzedanie innemu podmiotowi. PS. Inwestowałem w systemie prawie od początku, Starzy Inwestorzy pamiętają pewnie czasy Systemu Partner. Zarobiłem już swoje, jestem znacząco na plusie i licząc że z tego co jeszcze mi pozostało w Pro-Zysk nie spłaci się już ani złotówka tak czy inaczej jestem mocno do przodu. Tak więc nie czuję biznesowego rozgoryczenia ani nie mam żalu z powodu wprowadzonych zmian na niekorzyść Inwestorów (wychodzę z założenia,że każdy czytać potrafi i to ze zrozumieniem) tylko denerwuje mnie fakt, iż właśnie w taki sposób sprawa została zakończona. Pozdrawiam