Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

pepperoniss

Konkurs na Prezydenta Dudę!

Recommended Posts

Panie ex-prezydencie, porozmawiajmy o innowacyjności polskiej gospodarki, a dopiero potem o redystrybucji nie swoich pieniędzy.

Koleś jest odklejony od rzeczywistości i to widać. Zero konkretów w zamieszczonym materiale, nie tego Polacy się spodziewają po osobach kompetentnych, którzy są nobilitowani do zarządzania państwem. Mnie tylko zastanawia, jedno pytanie, kiedy projekt euro przestanie się opłacać Francji i RFN. Ale odpowiedzi na to pytanie raczej nie usłyszymy od osoby, która swoje zdanie wyrabia tylko na podstawie opinii "ekspertów". Można w tym miejscu przytoczyć pewien dobry żart na temat przemówienia Władysława Gomułki :
Towarzysz Gomułka czyta z kartki : Nasz kraj dynamicznie się rozwija - podaję kilka liczb 7, 14, 20, 27, 33, 42 i dodatkowa 17.

Ja już wiem na kogo zagłosuję, żeby do Doliny Muminków nie powróciła Buka.

Patrząc na to co wyrabia i wyrabiał PIS to logiczną konsekwencją tych działań będzie odejście większości Polaków od popierania partii politycznych, które bazują na rozwijaniu strachu u Polaków jakimiś wyimaginowanymi zewnętrznymi wrogami. Już bez wdawania się w zbędne ideologiczne dywagacje na temat tego kto ma rację w tym sporze na temat tego kto ma prawo do ułaskawienia a kto nie, ale powiedzmy sobie szczerze, że PIS a z nim prezydent Duda reprezentują partię, która naprawdę szuka tylko guza na arenie międzynarodowej a lichy sojusz z Ameryką i chwalenie się stacjonowaniem 1000 żołnierzy amerykańskich w niewiadomym celu na terenie naszego kraju jest tylko i wyłącznie marketingową papką i prawdę powiedziawszy nie stanowi żadnego zabezpieczenia przed tym wyimaginowanym atakiem z zewnątrz. Prawda jest taka, że rząd PIS i prezydent Andrzej Duda szykuje nas Polaków na kolejne zwarcie z Rosją a może i z Niemcami. Przecież zanim śp. Lech Kaczyński poleciał do Smoleńska został ostrzelany w Gruzji, kiedy wojska rosyjskie były już na przedmieściach stolicy tego państwa. Czy prezydent Duda, także chce podzielić ten sam los? Czy on chce doprowadzić do sytuacji, w której Polacy będą ginęli na kolejnej nie swojej wojnie tak jak było to w Afganistanie i Iraku?

45 minut temu, NomenOmen napisał:

Patrząc na to co wyrabia i wyrabiał PIS to logiczną konsekwencją tych działań będzie odejście większości Polaków od popierania partii politycznych, które bazują na rozwijaniu strachu u Polaków jakimiś wyimaginowanymi zewnętrznymi wrogami.

Sęk w tym, że partie nie zrezygnują z bycia wybieranymi - co jakiś czas.  Po to sobie zapisali proporcjonalność w OTUA...

Tak, ale w zasadzie po co wybierać jakieś skrajności w postaci PISu. Faktycznie ludzie się przestraszyli tych wszystkich pomysłów Platformy Obywatelskiej z podnoszeniem wieku emerytalnego i tak dalej. Czy to była ustawka, przecież nie musieli wcale takich pomysłów podawać na wokandę, a skoro UE tak bardzo ich naciskała to powinni jakoś inaczej lawirować, stworzyć bezstronną komisję, przeprowadzać konsultacje społeczne i ostatecznie odrzucić projekt, rządzili by do tej pory. A teraz co innego mam na myśli, przypominają mi się tutaj trzy maksymy Machiavellego:

1. Gubi sam siebie ten, kto drugiego czyni potężnym, gdyż tworzy się tę potęgę zręcznością lub siłą, a jedno i drugie budzi nieufność u tego, który stał się potężnym.

2. Ludzie tak są prości i tak naginają się do chwilowych konieczności, że ten, kto oszukuje, znajdzie zawsze takiego, który da się oszukać.

3. W każdym mieście istnieją te rozbieżności interesów, które stąd pochodzą, że lud nie chce poddać się władzy i uciskowi możnych, a możni pragną rządzić ludem i uciskać go, te dwa sprzeczne dążenia wywołują jeden z trzech skutków: albo władzę książęcą, albo wolność, albo bezrząd.

I tak oto (1) zgubiony może być naród polski, kiedy PIS będzie posiadało pełnię władzy, gdyż co uchwalą to będą mogli wdrożyć w życie i oczywiście w myśl tej zasady PIS nie chce oddać  władzy ludowi, który to lud uczynił PIS potężnym stąd tworzy coraz to nowe uchwały ograniczające wolność obywateli RP. Obecnie też (2) ludzie omamieni obietnicami zwiększenia świadczeń socjalnych są łapani w pułapkę długu publicznego, który ich latorośle będą musiały spłacać zagranicznym bankom do końca swoich dni. Oraz (3) Jeżeli wygra Trzaskowski będziemy mieli albo wolność albo bezrząd i anarchię albo ktoś weźmie za twarz te wszystkie partie polityczne i wprowadzi w Polsce stan wyjątkowy. Może jest jeszcze w Polsce jakiś generał, który powie : Źle się dzieje w państwie polskim.

55 minut temu, NomenOmen napisał:

Tak, ale w zasadzie po co wybierać jakieś skrajności w postaci PISu.

A tam zaraz skrajności...

Wbrew pozorom PiS, PO, Lewica niewiele się od siebie róznią. Wszyskie to partyjki, które dzięki układowi OTUA pod dyrekcją Kwaśniewskiego mają naprzemiennie okupować okupowanych... To właśnie z przerażenia - że coś może pęknąć w tym naprzemiennym okupowaniu gdyby PO szlag trafił - PiS w popłochu przystał na wymianę Kidawy na Trzaskowskiego. Jedni i drudzy uznali, że lepiej kohabitować... A PiS wolał zaryzykować nawet pewną wygraną Dudy w maju po to by nie zawalić układu pozwalającego na naprzemienne rządy przez kolejne lata...

Zresztą, wcale mnie to ni dziwi... Taki ich wspólny interes...

Heh...

No cóż... Wolne media, tajne wybory....

Każdy więc może się podaać za głosującego na Bosaka i stwierdzić, że teraz #mimowszyskoduda.... Zresztą nie wątpię, że wśród głosujących na wielu rzeczywiście odda głos na Dudę... I to, że odda ten głos mimo wszystko... 

Owszem... Ta akcja śmierdzi mi na kilometr proreżimową ustawką ale takie prawa demokracji... Każdy może wspierać rząd i jego kandydatów. Nie ma obowiązku być w opozycji. I dobrze, że tak jest... 

Niemniej urządzanie takich ustawek w mojej ocenie świadczy o tym, że nawet PiSowskie sondażownie muszą szacować wyniki wyborów na granicy błędu statystycznego. Stąd właśnie takie akcje.

Wygląda na to, że rzeczywiście każdy głos się liczy... Ja zaś tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że żaden z tych panów mojego głosu nie dostanie. Prędzej - podobnie jak Stanisław Michalkiewicz - oddam glos nieważny z dwoma zaiksowanymi ludkami. Choć raczej nie oddam w ogóle...

A ja z kolei wyszperałem coś takiego : https://www.agrofakt.pl/prezydent-i-rolnicy/

W skrócie Rafał Trzaskowski jako prezydent przywróci polskim sadownikom dobre imię i Rosjanie znów będą kupować nasze jabłka. Czyli jednak nie tylko F-35 i amerykańskie wojsko w Polsce może jeszcze być dobrym dealem, ale także rozmowy handlowe z Federacją Rosyjską. Miejmy także nadzieję, że Rafał Trzaskowski skończy wreszcie tą jałową dyskusję na temat tego czy Armia Czerwona Polskę wyzwoliła spod okupacji niemieckiej czy raczej armia ta rozpoczęła reokupację naszego kraju tak samotnie pozostawionego przez aliantów. Należy przypomnieć tutaj rolę generała Pattona i co on sądził o sowietach w pierwszych dniach po kapitulacji Niemiec nazistowskich.

W każdym razie, wracając do tematu poglądów sztabu wyborczego przyszłego prezydenta Rafała Trzaskowskiego, w powyższym tekście jest dużo ciekawych informacji. A zważywszy, że w pewnym sondażu przeprowadzonym na grupie 234 rolników, A. Dudę poparło tylko 54 % ankietowanych to nie jest aż tak wcale pewne, że wieś monolitycznie popiera obecnego prezydenta, raczej jest to przewaga ze wskazaniem na spadek poparcia. W końcu, gdyby było inaczej II tury wyborów pewnie by nie było. A tak, pożyjemy zobaczymy.

Ta cała cisza wyborcza i tak powinna być zniesiona. Nie przystaje do warunków internetowych i XXI wieku.

Cóż...

Wczoraj PKW ogłosiła, że Konkurs na Prezydenta Dudę wygrał Prezydent Duda!

Gratulacje... :) 

Już zaczęło się czarowanie, zaklinanie i blubrów smolonych bredzenie...

Ot, pierwszy z brzegu przykład...

Wojewodztwa, w ktorych wygrał Anżej @AndrzejDuda tworzą jedynie 26,2% polskiego PKB: - Podlaskie 2,2% - Lubelskie 3,8% - Podkarpackie 3,9% - Małopolskie 8,0% - Swietokrzyskie 2,3% - Lodzkie 6,0%

źródło:

Owszem... Obserwacja jak najbardziej prawidłowa. Tylko co z niej ma niby wynikać?

Bo tak na prawdę nie wynika nic. Dokłdanie takie samo nic jak z ewnetualnego ustalenia jaki procent brunetów, blondynek czy kulawych stanowią mieszkańcy województw, w których wygrali poszczególni kandydaci... Nic oprócz tego, że taki a nie inny odsetek PKB, brunetów, blondynek bvądź kulawych jest w tych województwach...

Oczywiści w przypadku inkryminowanego postu intencja zdaje się być oczywista... Ma sugerować, że Konkurs na Prezydenta Dudę wygrał Prezydent Duda głosowali głównie w tych terenach gdzie jest biedniej i pewnie gdzie socjalne złodziejstwo - zwane eufemistycznie transferami społecnzymi - pomogło wielu wyjść z biedy lub ją nieco wyhamować...

I owszem... Sugestia jest jak najbardziej - w mojej ocenie prawidłowa - tylko akurat nijak nie ma się do zamieszczonego obrazka...

Oczywiście pod tekstem aż piszcy od komentarzy typu "pasożyty głosują na pis", czy coś w podobnym stylu sugerując - tym razem nieprawdziwie - że tematyka kupowania wyborców to specjalność PiS. 

Tyczasem jakoś nikt nie postuluje pozbawienia prawa głosu każdego pracownika finansowanej przez państwo budżetówki, w tym wojska, policji oraz każdego, kto podczas kadencji upływającej otrzymał z budżetu państwa jakiekolwiek wsparcie (np. indywidualne zwolnienie podatkowe, odroczenie płatności podatku, dotację, subwencję, itd. itp.). 

A szkoda... Bo naprawdę ciekawie mogłyby wyglądać wyniki wyborów już I turze, gdyby wyłączyć z głosowania urzędasów, sędziów, prokuratoirów, policjantów, zsiłkowców ale i przedsiębiorców lekko wyciągających rękę po covidową pomoc... I tak sobie spekulując coś mam wrażenie, że z dużą dozą prawdopodobieństwa w II turze nie byłoby żadnego z panów, którzy uczestniczyli w tegorocznej edycji II tury Konkursu na Prezydenta Dudę...

A dla mnie wynika bardzo dużo. Akcja i reakcja. Głosowałem na Trzaskowskiego w drugiej turze. Przegrał. Na drugi dzień wypełniłem formularz o zapisanie się do Ruchu Narodowego. Jeszcze czekam na telefon, gdyż mają dużą ilość zgłoszeń i mogą oddzwonić do dwóch tygodni.

Jak by ktoś chciał się zapisać bardzo proszę, służę linkiem : https://ruchnarodowy.net/wstap/

A wczoraj utworzyłem stronę na facebooku : 10 000 000 PLN kwoty wolnej od podatku

Planuję aby w Warszawie w dniu zaprzysiężenia prezydenta elekta Andrzeja Dudy na prezydenta została zorganizowana manifestacja, której celem będzie wezwanie rządu PIS do dymisji w przypadku gdy to żądanie 10 000 000 PLN kwoty wolnej od podatku nie będzie wzięte na wokandę sejmową.

Ta strona ma być takim kanałem informacyjnym co trzeba zrobić, aby tego dnia w sposób fizyczny zamanifestować swoje niezadowolenie z polityki gospodarczej rządu PIS. Jesteśmy ponad 15 lat w Unii Europejskiej, a nas obywateli Rzeczypospolitej Polskiej traktuje się jak obywateli drugiej kategorii, różne firmy osiągające w Polsce miliardowe zyski otrzymują ulgi podatkowe a Polacy nadal muszę płacić daninę, to Polacy są gospodarzami tego kraju i to oni mogą, a raczej powinni mieć ulgi podatkowe, to Polacy jako naród który przez 50 lat nie mógł się bogacić, bo wszystko należało do państwa powinni nie musieć przejmować się czymś takim jak podatek dochodowy od osób fizycznych, gdyż trzeba postawić sprawę jasno i dobitnie, całe społeczeństwo polskie żąda zniesienia podatku dochodowego od osób fizycznych. To się nam należy.

Zapraszam zatem do lajkowania i czekajcie na info o hepeningu w Warszawie przeciwko socjalistycznej republice bananowej prezydenta z pisiej łaski Andrzeja Dudy.

7 minut temu, NomenOmen napisał:

A dla mnie wynika bardzo dużo.

Tzn. co takiego wynika?

A cywnikałoby gdyby okazało się, że w województwach w których Konkurs na Prezyednta Dudę wygrał Prezydent Duda mieszka 26,2% polskich: brunetów lub blondynek lub profesorów lub felczerów lub kulawych?

12 minut temu, NomenOmen napisał:

A wczoraj utworzyłem stronę na facebooku : 10 000 000 PLN kwoty wolnej od podatku

13 minut temu, NomenOmen napisał:

której celem będzie wezwanie rządu PIS do dymisji w przypadku gdy to żądanie 10 000 000 PLN kwoty wolnej od podatku nie będzie wzięte na wokandę sejmową.

Hm... 

Póki co Polska to jeszcze na tyle wolny kraj, że każdy może żądać rząd - także ten PiS - do dymisji z dowolnego powodu.

Tyle, że po jaką cholerę w państwie o ustroju parlamentarno-gabinetowym domagać się dymisji rządu, który ma większość parlamentarną nie będąc członkiem chocby frakcji rządzącej partii czy partii? Szczególnie jeśli postulat 10.000.000 kwoty wolenje od podatku nie był obietnicą rządzącego ugrupowania...

17 minut temu, NomenOmen napisał:

Jesteśmy ponad 15 lat w Unii Europejskiej, a nas obywateli Rzeczypospolitej Polskiej traktuje się jak obywateli drugiej kategorii, różne firmy osiągające w Polsce miliardowe zyski otrzymują ulgi podatkowe a Polacy nadal muszę płacić daninę,

A jakiś konkret czy zostaniamy przy powtarzaniu propagandowej papki.

Która z firm osiągających w Polsce miliarodwe zyski otrzymała ulgi podatkowe i jakie tam gdzie Polacy z tego samego podatku zwolnieni nie zostali?

22 minuty temu, NomenOmen napisał:

to Polacy jako naród który przez 50 lat nie mógł się bogacić, bo wszystko należało do państwa powinni nie musieć przejmować się czymś takim jak podatek dochodowy od osób fizycznych, gdyż trzeba postawić sprawę jasno i dobitnie, całe społeczeństwo polskie żąda zniesienia podatku dochodowego od osób fizycznych. To się nam należy.

Należy?

Niestety, tak to nie działa...

Państwo musi się z czegoś utrzymywać i o ile nie siedzi na ropie jak ZEA, to jak świat światem nikt jeszcze nie wymyślił innego spodsobu by źródłem utrzymania państwa były podatki.

A skoro tak to z tego powodu, że nawet przez 200 lat nie mógłbyś z przodkami zarbiać i się bogacić nie uprawnia do domagania się zwolnienia z daniny na bieżące działania...

Problem zaś leży zupełnie gdzie indziej... Sęk bowiem w tym czym Państwo powinno się zajmować a czym nie... Małe, silne państwo zajmujące się wyłącznie tym czym co niezbędne i oddając mozliwośc decydowania swoim obywatelom w pozostałym zakresie to jedyny sposób na tanie państwo i w konsekwencji na niskie podatki...

Niestety... Małe, silne i tanie państwo to dla rządzących brak kupy kasy do rodziału wg ustalanych przez siebie kryteriów. To brak tysięcy, jeśli nie dzisiątek tysięcy, synekur i setek tysięcy - jesli nie milionów - miejsc pracy uzależniających okupowanych od szeroko pojetych rządzących... 

To właśnie powód dla którego główne partie - jak PiS i PO - mimo wzajemnych złośliwości i cyklicznego bicia się o koryto tak naprawdę sobie krzywdy nie dadzą zrobić i nie będą chciały tworzyć małego, silnego i taniego państwa. 

Takie Państwo nie jest im potrzebne... Ba, jest dla nich nawet zbędne... Co to za państwo, którego nie można grabić. W którym - nawet na przemian z inna partią - można pokazać kto tu rządzi...

Eh, no to zostałem sprowadzony na ziemię, idę prowadzić swoją krucjatę w realnym świecie, może św. Joanna d'Arc będzie mi wspomożycielką, bo Polska obecnie jest właśnie w tej samej sytuacji co Francja w czasie wojny stuletniej, obcy monarchowie i typki spod ciemnej gwiazdy panoszą się w naszej ojczyźnie a my nic tylko ujadamy albo na siebie nawzajem albo na wszystkich innych dookoła, a karawana jedzie dalej. Oby się w końcu wykraczyła.