Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
NomenOmen

Te cholerne powiadomienia

Recommended Posts

Cześć Wszystkim. Chciałbym Was zapytać w jaki sposób pozbyć się raz na zawsze z przeglądarek zapytań stron o włączenie powiadomień? Od jakiegoś czasu używam systemu Win 10, a żeby było ciekawiej to od 2017 roku używałem systemy Windows XP i dopiero kiedy już połowa stron się nie ładowała z powodu braku obsługi pewnych elementów przesiadłem się na najnowszy system Microsoftu a tutaj zdziwienie, ciągle wyskakujące okna, dymki z przeglądarki proszące o udzielenie pozwolenia na wysyłanie powiadomień. Każda, dosłownie każda strona wysyła to pieprzone zapytanie. Jak w tych czasach można skupić się na tym co na tej stronie jest skoro trzeba ciągle klikać, klikać ... i klikać.

Czy znacie sposób jak pozbyć się tego badziewia? Czy twórcy stron internetowych nie wiedzą o tym, że takie powiadomienia nie są nikomu potrzebne, a jak wchodzi się na stronę internetową to wchodzi się po to, żeby w danym momencie zobaczyć jej zawartość a nie po to, żeby w najmniej odpowiednim momencie wyskakiwało od niej powiadomienie. Jak jeszcze jakiś webmaster wymyśli kiedykolwiek taki badziew to skończy się Internet i mam nadzieję, że kara będzie taka, że zwyczajnie będzie miał to powiadomienie na nowo wymyślać jako Orangutan.

I generalnie jak to jest możliwe, że trzeba sobie kupić komputer za 12 000 PLN, w tych czasach, z 10 procesorami i obsługą 20 wątków żeby móc pograć w grę która niczym innym nie różni się od GTA SAN ANDREAS, która śmigała na procesorze intel celeron i karcie graficznej 128 MB. A te głomby inżynierskie marzą o komputerze kwantowym i sferze Dysona, po co? żeby pograć w GTA VI?

Oprócz różnego typu dywagacji na temat patologii panoszących się obecnie w świecie technologii zapraszam wszystkich do odpowiedzi na moje podstawowe pytanie i okraszenie odpowiedzi na nie swoimi przemyśleniami, dokąd to wszystko zmierza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Powiadomienia push są obsługiwane przez przeglądarki i tam je można wyłączyć, dla przykładu:

przeglądarka Chrome: na prawo od paska adresu kliknij trzy kropki, następnie Ustawienia, potem Ustawienia witryn, a wtedy Powiadomienia i tam wyłączyć opcję "Strony mogą prosić o zgodę na wysyłanie powiadomień".

Edited by Redix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.×