Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

NomenOmen

Protesty w Polsce - czy to koniec rządów Prawa i Sprawiedliwości?

Recommended Posts

W ostatnich dniach społeczeństwo polskie podzielone zostało ustawą o ochronie praw zwierząt i próbą wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych oraz zakazem eksportu mięsa pochodzącego z tzw. uboju rytualnego, który uderza w branżę rolną i załamuje eksport tego typu produktów do krajów muzułmańskich. W Warszawie w trakcie uchwalania tej ustawy w dniu 17.09 odbyła się pikieta rolników zrzeszonych w związku hodowców zwierząt futerkowych i innych organizacji rolniczych, takich jak agrounia, która swego czasu protestowała przeciwko polityce wielkich sieci handlowych dyskryminujących polskich producentów warzyw i owoców. Pod sejmem przemawiała w obronie polskiego rolnictwa także była posłanka Samoobrony RP, Renata Beger. W wyniku uchwalenia tej ustawy w Koalicji rządowej doszło do rozłamu, a prezes Jarosław Kaczyński ostrzegł swoich koalicjantów - Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława, iż w tej sytuacji konieczne będzie rozpisanie nowych wyborów parlamentarnych, w których Prawo i Sprawiedliwość wystąpi jako samodzielna partia. Oczywiście jak by nie było taki rozwój sytuacji jest na rękę partiom opozycyjnym, które w ciągu ostatnich kilku lat odrobiły straty, nawet zyskały szerokie poparcie społeczeństwa jak w przypadku Konfederacji. Co sądzicie o dalszym rozwoju wypadków w Polsce, czy czeka nas odsunięciu Prawa i Sprawiedliwości od rządzenia w Polsce? Czy Konfederacja zdyskontuje ten rozłam? Czy możliwe jest, że Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin połączą siły z Konfederacją w celu zaostrzenia kursu Polski w kierunku bardziej radykalnym pod względem społecznym i gospodarczym? W ślad za protestami rolników akcję protestacyjną reaktywowali także górnicy na Górnym Śląsku. Jak widać Polaków nie można kupić. Ceny żywności drastycznie rosną a nowe pomysły Prawa i Sprawiedliwości na dojechanie polskiego rolnictwa mogą jeszcze bardziej pogorszyć sytuację gospodarczą w Polsce, gdyż zamknięcie jednej branży wiąże się ze stratami wszystkich pozostałych.

https://natemat.pl/320571,terlecki-rekonstrukcja-rzadu-moze-odbyc-sie-bez-udzialu-koalicjantow-pis

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/gornictwo-zwiazkowcy-oglosili-pogotowie-strajkowe-4691725?fbclid=IwAR1ZNaHIhPUkXb9IlQTAbKFmTc219-L4Nhbq_h7VitCBWPmw1nueFdQCHMg

Mnie bardziej przeraża próba wprowadzenia zniesienia odpowiedzialności za aktywność związaną z covidem, to jest coś co się w głowie nie mieści jak w ogóle mogła taka ustawa powstać. Pytanie, co jeszcze planują skoro potrzebują takiej ustawy.

Jestem za hodowla zwierzaków na cokolwiek , nie może być tak iż interes zwierzaka jest przekładany nad interes człowieka. @EgzekutorTo jest przerażajcie , za takie coś  powinno się postawić przed trybunałem stanu każdego kto by za nią zagłosował, wsadzić do ciupy lub wygnać z kraju.  

• Like 1

@Egzekutor Cokolwiek by dalej nie planowali kto może i już miał dylemat w poprzednich wyborach prezydenckich czy wybierać między dżumą czy cholerą powinien zaprotestować razem z rolnikami, górnikami i wszystkimi w miarę racjonalnie myślącymi grupami społecznymi przeciwko agendzie realizowanej przez kolejne rządy polskie. @overlord25 Ja też się zgadzam z Tobą tylko tak jak w swoim wystąpieniu wskazywał poseł Grzegorz Braun ustawa wprowadzona z dnia na dzień przez rząd Prawa i Sprawiedliwości jest nie dopracowana i wrzuca różne kwestie do jednego worka. Osobiście jestem za tym, że na przykład norka amerykańska miała godne życie w czasie chowu, jak dla mnie te klatki nie są dostosowane do ich naturalnych odruchów, ale do mnie też dociera argumentacja Janusza Korwin - Mikke, że jedno sztuczne futro to śmierć 10 000 motyli. A właśnie naturalne futra są bardziej ekologiczne, z tym że jest dylemat czy nie zabijać zwierząt czy przyczyniać się do wymierania gatunków w wyniku produkcji chemikaliów, itd. To jest Salomonowy problem na który nie ma jednoznacznego rozwiązania i przydał by się tak naprawdę właśnie jakiś umysł w polskiej polityce na miarę właśnie króla Salomona. Mnie na przykład przekonało wystąpienie Dariusza Jońskiego na komisji sejmowej wnoszącej poprawki do tej ustawy na temat koni pracujących ponad siły przy przewożeniu turystów nad Morskie Oko, ale czy tego typu precedensy nie powinny być rozwiązywane przez władze lokalne, wojewodów, tylko czy potrzebna jest do tego ustawa sejmowa, żeby kilka koni miało lepsze życie. Jak dla mnie PIS wprowadziło ten tema na wokandę właśnie teraz żeby trochę przyćmić tym samym inne sprawy, może bardziej istotne, o których pisze @Egzekutor.

@lordzuk pełna zgoda, ale z tym że zwierzęta są naprawdę dobrze traktowane przez swoich właścicieli na wsi i w miastach i tylko wyjątki od czasu do czasu znęcają się nad nimi, i do tego typu zajść istnieją już przepisy karne i wielu zostało już skazanych. Z tym, jeżeli chodzi Ci o tą ustawę bezkarność+, to ludzie muszą się zebrać w liczbie kilkuset tysięcy i obalić tak skorumpowany rząd. Ja nie widziałem na fb żadnej informacji o tej wczorajszej manifestacji, jak i innych tych przeciw covidowych a obejrzałem też dużo filmów i mało osób wklejało info o manifestacjach. To się musi zmienić. Może z tym covidem nie wypaliło, ale ludzie powinni ruszyć się przynajmniej z tych gospodarczych pobudek, bo kryzys już jest i widać to w cenach żywności chociażby.

Przepis prawa religijnego dotyczący uboju rytualnego ma podstawy higieniczne i miał on sens w starożytności dla ludów żyjących w gorącym klimacie. Takich przepisów znajdziemy wiele, wiele z nich wciąż figuruje w Starym Testamencie. Nakazy i zakazy pomagały utrzymać zdrowie wśród członków społeczności, a zarazem nie było potrzeby tłumaczenia wszystkiego prostym ludziom. To są relikty religijne, które z czasem zamieniły się w dogmaty i wciąż obowiązują wśród wielu społeczności we współczesnym świecie, choć aktualnie ich podstawa praktyczna straciła na znaczeniu, gdyż dysponujemy licznymi formami konserwowania i przechowywania żywności, które w starożytności nie były znane.

Problemem w Polsce jest zaś bałagan prawny i brak stabilności prawnej. Dozwala się i zakazuje określonej działalności zależnie od tego jaką siłę polityczną posiada lobbowany przez zainteresowaną grupę polityk.

Ta sytuacja występuje także wobec hodowli zwierząt futerkowych. Strona zainteresowana zdołała wywalczyć prawo do tej działalności, ale jak się okazuje nie na długo.

Zmian jest więcej. Poważny problem jest taki, że są odcinane kolejne branże gospodarki bez realnej propozycji alternatyw.

Trochę to przypomina sytuację starożytną gdy nakładano na ludzi nakazy i zakazy bez większego tłumaczenia im powodów.

Niemniej te zmiany prawne były już przygotowywane przed wyborami, ale zostały przełożone na obecną chwilę.

https://noizz.pl/zwierzeta/psy-zostana-na-lancuchach-minimalna-dlugosc-to-5-metrow/lzd8bg2

Tak więc pierw rząd poszedł na ugodę z częścią wyborców, a teraz układa się z drugą grupą, która powoli nabiera liczebności.

@overlord25 Chińczycy tym samym strzelają sobie w stopę, wszędzie gdzie zabijano koty pojawiała się plaga mysz i szczurów, a w konsekwencji głód i dżuma. Mojego gospodarstwa pilnuje armia kotów. :)

Nie tak dawno był problem nadmiaru kotów w Australii. Koty domowy to jest drapieżnik i poluje na ptaki i inną drobną zwierzynę. Tym samym czyni szkody w ekosystemach i z ekologicznego punktu widzenia powinien być hodowany tylko jako maskotka, a nie dziko sobie łazić. Co ciekawe eko aktywiści mieli dylemat z kotkami, dlatego, że świadomość ludzka bywa wybiórcza i kochamy nasze maskotki, a mniej jakieś tam dzikie ptaki. Co jednak, gdy koty nie są pilnowane i stają się szkodnikami?

W połowie XX w. w Chinach były plagi szkodników: szczurów, komarów, much i wróbli. Walkę z nimi nazwano zwalczaniem czterech plag i uznano za cel, który mieszkańcy kraju muszą zrealizować w ramach "Wielkiego skoku naprzód". Wróble wydziobywały ziarno, więc uznawano je za szkodniki dla upraw. Populacja wróbli została sprawnie unicestwiona. Brak wróbli stworzył sprzyjające warunki do wzrostu populacji szkodliwych owadów, m.in. szarańczy. I to właśnie one, a nie ptaki, okazały się prawdziwą plagą. Skutki tych strat okazały się tragiczne. U progu lat 60. Chiny nawiedziła fala niewyobrażalnego głodu.

Jakie jest źródło empatii i jaka jest jej rola?

Tutaj prosty przykład o braku empatii zarówno do zwierząt jak i do ludzi:

https://finanse.wp.pl/niemcy-afera-w-zakladzie-miesnym-skandaliczne-traktowanie-swin-6556127973717633a

Co ciekawe w ostatnich latach były różne "epidemie" (krowy, ptaki, świnie), także w Polsce, gdy dla bezpieczeństwa likwidowano całe hodowle. Przy tym istnieją podejrzenia sztucznego wywoływania jak zrzucanie zarażonego dzika z samolotu, a to wszystko w ramach nieuczciwej konkurencji rynkowej.

Partia rządząca w Polsce ma się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Wódz choć już nabiera solidnego wieku, to potrafi wciąż robić porządki. Prezydent urzędujący (choć oficjalnie nie jest teraz członkiem partii) jest młody, a ostatnio mamy przypadki bardzo młodego ministra, albo doradczyni prezydenta. Co jest naprawdę kluczowe w całym tym rządzeniu?

Jak dla mnie casus belli przeciwko obecnej władzy to te dwa plakaty Konfederacji: 119943303_121311983048465_38369923824810

119906191_120944036418593_89231710669159

A jeżeli chodzi o politykę podatkową Konfederacji to jestem bardziej radykalny i uważam, że podatek dochodowy od osób fizycznych powinien zostać całkowicie zlikwidowany. Dlaczego?

Polecam zapoznać się z tymi informacjami :

https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/738925,Glownym-problemem-podatkow-dochodowych-jest-ich-istnienie.html

https://kidp.pl/strona.php/2648_prof_adam_marianski_komentuje_podatek_dochodowy_jest_niesprawiedliwy.html

Edited by NomenOmen
nie agituje, czyste info

A wszystko to, to bicie piany. Nic innego. 

Robi się szum wokół futra aby przykryć medialnie inne ustawy i takie tam. 

A co do samej hodowli. Ok zlikwidujemy hodowle na futra i co dalej? Ludzie nadal będą chcieli futra kupować. Tak, więc kupią je z importu bo u nas będzie zakaz. 

Pomijając inne kwestie to jedyne co mi się tu nasuwa to urzniecie łba polskiej gospodarce, aby ta lepsza zagraniczna wiodła prym. 

Podobnie kiedyś zrobiono z wieloma fabrykami, które robiły konkurencję zachodowi. 

A co do samego uboju. Można zakazać wszystkiego, jak się ma władze, nawet uboju na żywność. I zrobić taki reality show, w którym to 40 mln Polaków będzie biegać po kraju w celu zdobycia pożywienia. 

Pewnie bym nawet oglądał. 

Jedyne co można powiedzieć na to wszystko dodatkowo to to, że ceny detaliczne szybują. Dzisiaj zrobiłem małe zakupy w spożywczaku - zapłaciłem 65,80 PLN. Kiedyś z 7 - 8 lat temu paragon opiewał by maksymalnie na 50 PLN. Trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński być może ma niezły timing i chce zmienić taktykę z rozdawnictwa na zaciskanie pasa. Warto obserwować najbliższe wydarzenia w kraju i sejmowe gierki. Oprócz zwijania polskiej gospodarki mamy inflację wywołaną rozdawnictwem. Rynek musi się dostosować do takiej polityki, a cierpią tylko Ci co nie mają szans na dojście do koryta.

Tymczasem PIS zrywa koalicję z Solidarną Polską.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/informacje-onetu-jaroslaw-kaczynski-podjal-decyzje-o-dymisji-ministra-ziobry-to/sfj5381

A Konfederacja jak szoruje doły sondażowe tak szoruje nadal, ale mozolnie pnie się do góry. Jest trzecia, ale to nadal mało.

120004094_121550986357898_91704502032418

Jednak polska polityka ma barwne postacie, tak trzymać. :)

Uwaga !!! W środę 30 września (godz. 10) na Placu Trzech Krzyży w Warszawie rozpocznie się manifestacja polskich rolników.

Zapraszam wszystkich chętnych na tą wielką manifestację sprzeciwu wobec polityki obecnego rządu. Tutaj nie chodzi o to czy będziemy hodować norki, tylko czy władza będzie traktowała obywateli po partnersku. Nawet jeżeli jesteś za tym żeby zakazać hodowli norek warto jest aby sprzeciwić się pisaniu ustaw na kolanie i pod dyktat zachodnich państw. Nie pozwólmy, aby władza w Polsce mogła robić z każdym co jej się żywnie podoba. Sprzeciw jest konieczny, gdyż wolność raz wywalczona, może zostać utracona dlatego warto przypomnieć sobie słowa Jana Pawła II : Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo.

Rolnicy i górnicy dostali teraz tak po dupie, że na ich miejscu bym nie wytrzymał, ale podejrzewam, że za 3 lata nikt już o niczym nie będzie pamiętał. Rolnicy dostaną 100zl na tucznika czy krowę, górnicy będą mieli zapewniona prace na kilka lat do przodu wraz z przywilejami i tyle :) stopniowo różne gałęzie polskiej gospodarki są wykańczane (tytoń, cukrownie, mleczarnie, rybacy, górnicy, rolnicy) i nic się nie dzieje wielkiego na ulicach :)

Trzeba wspierać rolników w ich dążeniach. To jest nasz obywatelski obowiązek. Nie można pozwolić, aby władza robiła z Polakami co jej się żywnie podoba. Niech czują oddech prawdziwego Prawa i prawdziwej Sprawiedliwości narodu. A zresztą, w Sejmie to jest jedna banda złodziei, a więc im bardziej utrudni im się okradanie tego kraju tym lepiej. Ja bym strajkował o cokolwiek, nawet o to że Polska nie ma dostępu do Morza Północnego i że Polaków nie jest jeszcze 100 000 000. Co wy o tym sądzicie?

A tymczasem zapraszam wszystkich, którym leży na sercu dobro Polski do odpowiedzi na apel pana Marka Miśko o wsparcie strajkujących. Tak się tworzy nowa Solidarność. Solidarność '20.

We wtorek, 13 października w Warszawie na Placu Artura Zawiszy o godzinie 10.00 odbędzie się Wielka Manifestacja Rolników.

Stąd ruszamy pod Ministerstwo Rolnictwa, a następnie pod budynek Sejmu i Senatu.

Nie może zabraknąć tam i Ciebie !!!

Już niedługo będzie to pieśń przeszłości wielkości PISu.

Nawet Kurski nie pomoże.