Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam sie nad zewnetrznymi osobami,ktore chcialy by zainwestowac w moja firme.

Istnieje co prawda od roku,ale w branzy jestem juz od okolo 7 lat.

Generalnie chce dac mozliwosc inwestowania w zamian za zysk 15 % w skali roku od wlozonego kapitalu.

Firma z branzy reklamy internetowej,wzrost obrotow o 100% w stosunku do poczatku dzialalnosci(mialem juz portfel klientow).

Czy uwazacie,ze przy takiej ofercie mozna pozyskac duzy kapital ?Czy raczej to kompletnie nietrafiony pomysl?

Nie wiem, co za firmę prowadzisz, ale 100% jest pojęciem względnym. Może to oznaczać, że ze 100zł zrobiłeś 200.

Sądzę, że 15% w skali roku to niewiele i bez zabezpieczenia nikt się nie pokwapi powierzyć Tobie swoich środków.

Opisz swoją firmę, jaki ma majątek, ile lat funkcjonuje, jakie ma obroty, dochody, ile osób zatrudnia i jaką kwotę (i na co) chciałaby pozyskać.

Inwestorzy bardziej zainteresowani są udziałami w firmie i chcą mieć również wpływ na jej politykę. Tak jak napisał Paweł, na podstawie informacji które podałeś tak na prawdę nie da się nic powiedzieć.

Zakończyłem właśnie 4 miesięczy okres poszukiwania inwestora zewnętrznego do mojej firmy, wynikiem bardziej niż pozytywnym. 3 zdecydowanych inwestorów + 15 innych zapytań o konkretne informacje. Moja firma to typowy Start-up, z półrocznym doświadczeniem w branży.

Co jest najważniejsze w poszukiwaniu inwestora z mojego punktu widzenia - wizja rozwoju, którą przekonuje inwestora oraz jak zrealizować tą wizję - biznesplan. Oczywiście ważne jest także Twoje doświadczenie i zakres działania, ale konkrety umieszczone w biznesplanie są nieocenione. W Twoim przypadku tak samo nieoceniona jest historia firmy i jej majątku.  

Udział zależy oczywiście w dużym zakresie od potencjału inwestycji, spodziewanego zysku i wymaganego wkładu, ale 15 %, tak jak pisał Paweł, trochę mało, a musisz pamiętać, że inwestor powierzając znaczny kapitał może wymagać realnej władzy w spółce - 50%. Ja otrzymywałem zwykle oferty, które nie schodziły poniżej 25%.