Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

paco1201

Ilu Z Was Działa Na Forex?

Recommended Posts

Forum ma wielu użytkowników, inwestorów. Tematy hyipów, cyklerów i innych matrixów pękają w szwach, a forex tak jakby nie istniał.

Czy to znaczy, że nie działacie w tym temacie?

Przegraliście już wszystko co było można?

Czy po prostu nie chcecie się chwalić zarobkami?

A może nie wierzycie w ten sposób zarabiania?

Jest to sposob na zarabianie ktory wymaga duzych umiejetnosci i wiele cierpliwosci.

Oczywiscie sa tu ludzie zajmujacy sie forexem w ten czy inny sposob, jednak Ci najlepsi siedza sobie cichutko i tluka pipsy kazdego miesiaca.

Nie kazdy tez chce sie dzielic swoja wiedza zdobyta w temacie z roznych przyczyn.

W kazdym razie powodzenia dla kazdego kto probuje, ja zajmuje sie rynkiem forex od prawie 3 lat i wciaz sie ucze nowych rzeczy, to fascynujacy rynek. Dla forumowiczow bede chcial utworzyc mozliwosc inwestowania w rynek forex, jak wszystko bedzie gotowe powiadomie Was o tym.

Powodzenia Traderzy. :)

Prawda jest taka, że jak ktoś pracuje 8 czy więcej godzin dziennei jak normalny człowiek to ma małe szanse na zarobienie na forex.

Tymbardziej dziś kiedy rynek lata jak szmata w te i wewte.

• Like 1

Ponad 5 lat temu siedziałem przy 4 monitorach przez 2 lata, w tygodniu traderka po 12-16h, a wekendy obmyślanie strategi, wyszedłem na zero i podziekowałem.

a czyta tu ktośforum forex nawigator?

Ciągle siedzę na Nawigatorze :) Myślę, że na tym forum jest za mało osób zainteresowanych forexem (w sensie samodzielnego tradingu), żeby można było liczyć na regularną, ciekawą dyskusję. Jak już jesteśmy przy Nawigatorze, to kilka dni temy w dziale systemy i strategie pojawił się świetny wątek zatytułowany Price Action w praktyce.

Edited by Robertpl
Nie cytuje się całej wiadomości pod poprzednim.

KILKA DNI???

Chłopie to już chyba od dwóch lat tam jest jak nie więcej, nawet to dawno temu przeczytałem w dużej części

Nie miałam na myśli wątku fxlamera, chociaż on też jest bardzo dobry, tylko wątek Fx-Krisa rozpoczęty 19 sierpnia 2012 :)

Edited by Elise36

dziś kiedy rynek lata jak szmata w te i wewte.

I o to wlasnie na rynku forex chodzi, tak ma byc, jak jest wiecej ruchu na rynku w gore i w dol to jest wiecej $ zarobionych, proste.

I więcej MC jak nie masz czasu siedzieć albo grasz na małych procentach ;)

To forum jest dedykowane HYIPom i dlatego jest mała aktywność w dziale Forex, co nie znaczy, że nie ma tu osób parających się obecnie czy kiedyś Forexem.

(A mi chodzi po głowie stworzenie pewnej alternatywy dla HYIPów w oparciu o FX i jeśli dogram sprawy, to z pewnością się tym tu podzielę :) )

Prędzej niż FX to radziłbym się zainteresować kontraktami na FW20, ale co kto woli.

Im większy rollercoaster tym więcej adrenaliny

GPW, ze względu na swą małą płynność i bezczynność organów nadzoru, za często ulega nieświadomej czy też celowej manipulacji, czego może dokonać byle trzeciorzędny, w skali globalnej, fundusz inwestycyjny.

Z GPW dałem sobie spokój kilka lat temu, po tym jak któryś raz z rzędu byłem świadkiem "cudofiksingów" czy innych tego typu, zawsze "niewyjaśnionych" zdarzeń.

FX, ze względu na swoje rozmiary i globalny charakter, jest znacznie trudniejszy do ew. manipulacji (choć zapewne zdarzają się takie próby) i taki transparentny rynek mi zdecydowanie bardziej odpowiada.

Prawda jest taka, że jak ktoś pracuje 8 czy więcej godzin dziennei jak normalny człowiek to ma małe szanse na zarobienie na forex.

FAŁ

Praca w zarabianiu na forexie nie przeszkadza. Mobilny dostęp do rachunku u każdego prawie brokera powoduje że wszystko mamy cały czas pod kontrolą. Inne wypełnienie wolnego czasu i praca jest nawet wskazana aby żyć również innymi rzeczami niż forex.

Ale też nie zgadzam się z tym że wystarczy kilka minut dziennie. Na forexie bardzo istotny jest moment wejścia z pozycją na rynek. Nie powinna być to decyzja pochopna i nieprzemyślana. Analiza wykresów, nadchodzących danych, wyczucie nastrojów na rynku, przeglądanie forów w necie sprowadza się w rzeczywistości do minimum paru godzin dziennie.

Jeżeli ktoś jest początkujący na forexie to sobie nie poradzi 'tylko z kilkoma minutami dziennie'. Ciśnienie które ma, na ciągłe podglądanie czy rośnie czy spada powoduje że myśli tylko o tym.

Mniejsze interwały, co jest i moim stylem gry:) faktycznie wymagają znacznie większej uwagi i skupienia. Potrzeba wtedy odskoczni od tego i szukania innego zajęcia, aby ochłonąć i potem trochę inaczej spojrzeć na rynek.

Dla mnie taką odskocznią są rachunki zarządzane....niby coś innego ale jednak na tyle blisko aby cały czas być w temacie:)

Ja działam na forex od początku roku. W sumie jeszcze nic nie zarobiłem, ale z każdym miesiącem czuje się mądrzejszy;). Jak dla mnie najważniejszy jest system, psychika i doświadczenie. Praca na 3 zmiany trochę komplikuje trading, ale zawsze na sesję europejską jakoś się załapię. Tak jak ktoś napisał: albo kumple albo nauka.

Polecam ciekawy artykuł, napisany prosto i przejrzyście

http://www.inwestycj...a-nie-wystarczy

Forex to bardzo ryzykowny rynek walutowy. W krótkim czasie można bardzo dużo zarobić, ale też bardzo dużo stracić. Z tego powodu przyciąga całe mnóstwo spekulantów, którzy powodują, że dana waluta rośnie w siłę lub spada bardziej niż wynikałoby to z obiektywnej sytuacji gospodarczej. Kusi także drobnych inwestorów, którzy inwestowanie na forexie prowadzą poprzez internetowe platformy transakcyjne.

Kilka miesięcy temu KNF opublikował statystyki rynkowe, które niekoniecznie napawają optymizmem. W ubiegłym roku aż 82% osób wykorzystujących platformy transakcyjne forexu zanotowało stratę. Widocznie nie zniechęca to kolejnych inwestorów, bowiem zainteresowanie grą na forexie wciąż rośnie, a kolejne biura maklerskie dołączają do swojej oferty inwestycje walutowe, jako sposób na dywersyfikację portfeli inwestycyjnych klientów.

Świadomość uczestników rynku forex wciąż wzrasta i coraz częściej sięgają oni po szkolenia i materiały edukacyjne w zakresie inwestowania na rynku walutowym. DM BOŚ banku wystartował niedawno z portalem internetowym, gdzie inwestorzy mogą przeanalizować przebieg swoich inwestycji na foreksie, uzyskać porady inwestycyjne, a nawet otrzymać wskazówki, w których miejscach popełnili błąd. Portal nosi nazwę Analizator Bossafx.

Zainteresowanie rynkiem forex stale rośnie także na świecie. Za serwis transakcyjny Fxall, zajmujący się wymianą walut i dostarczaniem rozwiązań wykorzystywanych na rynku forex, Agencja Reuters chce zapłacić 625 mln dolarów.

Ja interesuję się forexem ale jak na razie szlifuje umiejętności na kontach demo.

Ostatnio zastanawiałem się nad założeniem prawdziwego konta, tylko nie wiem które wybrać. Zastanawiam się nad XTB oraz Plus500. Co radźcie?

Jedna rada : konto które ma mikro loty czyli gdzie można grać z mniejsze stawki ale też w realu.

Moja rada: szukać platformy narzucającej jak najmniej ograniczeń (co jest dla mnie wskazówką, że Broker nie gra przeciw klientowi), najlepiej typu ECN .

Jeśli Market Maker to taki, który nie narzuca ograniczeń (lub narzuca minimalne) typu: minimalna odległość STOP, LIMIT od aktualnych cen, nie zwiększa notorycznie spreadu po danych itp.

Jeśli chodzi o te dwie platformy, to obu bym unikał.

Edited by hyjack

@Matrix

Ja korzystam z oandy, sa jednostki a nie loty wiec mozesz sie swietnie wpasowac ze strategia. Ale tylko waluty.

@Matrix znajdź sobie brokera, u którego możesz działać na złotówkach. lepiej unikać przewalutowań i niepotrzebnych prowizji. Najlepiej też z niskim minimalnym depozytem i najmniejszym spreadem. Na admiralmarkets jest depo 50zł, spread 1p, firma dość znana, na początek jest ok.

Zastanawiam się nad XTB oraz Plus500. Co radźcie?

Plus 500 jest dosc przyjaznym brokerem, mozna grac mikro loty.

Na admiralmarkets jest depo 50zł, spread 1p, firma dość znana

Faktycznie dobre warunki to sa. Warto wlasnie tak zaczac.