Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

flogopit

sygnał dnia

Recommended Posts

Witam,

Od poniedziałku będę tu przedstawiał sygnały, na których gram.

Sesja Londyn i NY.

Sygnały obejmują główne pary walutowe i indexy.

Jak będzie więcej czasu to również analizy.

Założenie proste aczkolwiek trudne: 1-2% dziennie kapitału początkowego 10k.

Levar standardowy 100.

Na zakończenie każdego dnia wstawię podsumowanie - wynik w pipsach i walucie.

Tego typu żurnali było już mnóstwo, ale zawsze warto rozpocząć własny :)

Głównie polegam na poziomach fibo i związanych z tym formacjami harmonicznymi, do tego fundamenty.

Informacje na jakiej podstawie zawarto transakcję będę starał się opisać pod sygnałem (o ile czas pozwoli).

Przykładowy zapis sygnału:

SELL EURUSD @ 1.2610 / SL 1.2640 / TP 1.2590 - 1.2570 - 1.2550

nie podaję CMP ponieważ staram się robić wpis jak najszybciej - komentarz do wpisu w późniejszej edycji

z resztą jak ktoś siedzi na rynku to widzi co się dzieje, a w przypadku ruchu deczko przeciwnego zawsze można wstawić jako pending, chyba, że wcześniej napiszę informację delete dany sygnał.

Edited by flogopit

Bardzo fajne przedsięwzięcie. Myślę, że ktoś skorzysta :) Ten dział nieco przymiera i przyda mu się trochę ruchu, także przypinam temat.

flogopit zakladam iz bedziesz kopiowal sygnaly jakiegos serwisu na wlasny uzytek oraz dzielil sie nimi tutaj z forumowiczami, ciekawy jestem jak Ci sie sprawdza taka metoda dzialania oraz czy juz dlugo zajmujesz sie kopiowaniem, badz jesli sie myle i sygnalow nie kopiujesz jak zabierasz sie do analizy samodzielnej.

Powodzenia z sygnalem dnia.

Dzięki za zainteresowanie - dlaczego każdy wątek tego typu zaczyna się od wpisu typu "zrównać kogoś z błotem" itp itd :)

Dlaczego sądzisz, że mam kogoś kopiować ? Z resztą to Twoja opinia i szczerze mówiąc mam to gdzieś :) dlatego też zastanawiałem się czy nie zablokować możliwości komentowania (o ile jest taka mozliwość), bo szkoda czasu na tego typu dywagacje.

Jak narazie widzę, że sam nic nie robisz w tym kierunku a jedynie zajmujesz się kontami PAMM, więc może sam zadziałasz ?

A propos serwisów, jeżeli masz coś ciekawego to chętnie skorzystam :)

aaaa jeszcze sobie poedytuję

turboonostrilvision jak widzę grasz na opcjach binarnych i to na dodatek cudzymi pieniędzmi - ostro :) jedna z zasad mówi, aby nigdy nie rać cudzymi pieniędzmi. Na dodatek nie wytłumaczyłeś co jak i gdzie, jedynie lakonicznie wspomniałeś o binarkach, na dodatek z tego co doczytałem to sam korzystasz z darmowych sygnałó, więc sory ale nie mierz innych tą samą miarą. Oczywiście życzę sukcesów i oby się to źle nie skończyło. Jeżeli masz dochód to mogę zainwestować :)

Ja gram przez mt4 i to nas różni.

Kończę tą dyskusję i proszę nie kontynuować, bo to nie miejsce na to.

flogopit spokojnie....nie sądzę aby turbo miał zamiar Ciebie atakować. To takie jego pewnie 'skrzywienie zawodowe' które mają i ja zapewne również, osoby orientujące się w temacie :)

Ja nie uważam aby korzystanie z sygnałów innych osób było złe. Istotne jest aby z całej ich dostępnej mnogości wybrać te właściwe. Czyli sprowadza się praktycznie do tego że to my stajemy się pośrednio ich autorami.

Ja sam przyznaję że mając rachunek zarządzany, mam ciągły dostęp do podglądu transakcji przeprowadzanych przez profesjonalnych traderów. Traderów którzy mają bardzo dobre wyniki. Jednak mając już prawie 6-cio letnie doświadczenie na forexie zupełnie nie korzystam z ich sygnałów. Nie raz zauważyłem, że często mam otworzone na moim rachunku przeciwne pozycje do tych które mam na PAMM. Cel ten sam, ale wybór drogi trochę inny, co nie znaczy że efekt końcowy ma być różny.

Jeżeli chodzi o Twój dziennik to życzę sukcesów i wytrwałości w jego prowadzeniu. Jeżeli są sukcesy to się go fajnie prowadzi.....przy porażkach już niekoniecznie.

Postaram się go śledzić na bieżąco i co nieco czasem napisać.

Trzymaj się i pozdrawiam.

Dzięki za wsparcie :)

Ok może i nie miał zamiaru, ale to była 1 post - jeszcze nawet nie zacząłem ...

Niestety taka mania na forach, że niektórzy pretendują do tych jednych jedynych, a to co wychodzi z pod innej ręki nazywa się g.. warte lub w najlepszym wypadku kopią.

Tak czy siak nie chodzi mi o polemikę, tylko o działanie i nie psucie atmosfery.

Jutro wrzucę coś z analizy indeksów. Obecnie na tapecie DJ, DAX i SP.

Edited by nobody
Nie cytjem bezpośrednio całego posta z wiadomości poprzedzającej, są zato punkty karne.

badz jesli sie myle i sygnalow nie kopiujesz jak zabierasz sie do analizy samodzielnej.

Masz pierwsze pytanie, też chętnie poznam odpowiedź.

Jeżeli nic nie stoi na drodze:)

Pozdrawiam

Robert

pytaj proszę

chyba, że to było pytanie ?

to odpowiadam: w 1 kolejności interesują mnie interwały h4, D1 i M1 - po wyznaczeniu poziomów RS, trendu, kanału (ów) przed wejście wchodzę na interwały najniższe 5 i 15.

Tak jak wcześniej pisałem w dużej mierze opieram się na harmonicznych i fibo.

Używam standardowych rzeczy stoch, macd, tylko ema (nie sma) np para 5 i 13 oraz na wyższych TF 200 (metale) - pierwsze 2 pozycje dla info OB i OS, no i oczywiście dywergencji.

Sprawdzian zaliczony ? mam nadzieję, że tak bo tylko to zdołałem skopiować ... :)

czy mam jeszcze podać nr buta i fi pindola ?

Ludzie wyluzujcie - nie taki był cel tego wątku ...

Edited by Robertpl
Nie cytjem bezpośrednio całego posta z wiadomości poprzedzającej, są zato punkty karne.

Sprawdzian zaliczony ? mam nadzieję, że tak bo tylko to zdołałem skopiować ... :)

czy mam jeszcze podać nr buta i fi pindola ?

Ludzie wyluzujcie - nie taki był cel tego wątku ...

Musze Cię @flogopit zawieść to nie był żaden sprawdzian (jeżeli oto chodzi), taki sprawdzian nie wiem czemu miał by służyć w tym dziale.

Po prostu czysta ciekawość i po kontem chęć lepszego rozumienia tego co będziesz podawał.

Tym czym się kierowałem, odnośnie z tym pytaniem.

Pozdrawiam

Robert

no zobaczymy jak to się rozwinie. Jak to mówią jurorzy w idolu lub mam talent ( nie pamiętam) - JESTEM NA TAK :)

martwy rynek po masowych danych w piątek

na razie wygląda na to że możemy liczyć na zysk ze skalpu a nie z konkretnych poziomów.

Obserwuję złoto - po piątkowym wybiciu powinniśmy mieć korektę

obecnie siedzimy na 23.6 fibo zniesienia kreślone z h1

Dlatego też dałem pending Sell 1729,36 (deczko poniżej 23,6) tp1 powyżej 38,6 fibo 1724,52

Nie przewiduję większej korekty ponieważ mamy silny trend wzrostowy tak więc ustawiłem również pending BUY 1724,52 tp1 1735,25 (tp ustawione mniej więcej połowie między poziomem fibo a ostatnim szczytem)

amerykanie coś ruszyli :)

zlecenie sell weszło jednak z 1 lota zamknąłem 70 % po cenie 1726,5 (wynik 645,04 pln) - pozostałe 30% nadal pracuje do określonego wcześniej tp.

Zlecenie buy również - nie wyłączam ponieważ jest na małym locie i nawet jeżeli jest obecnie na minus.

Wcześniej delikatnie przyskalpowałem na DJ jednak tego nie podawałem ponieważ to bardzo szybka akcja - delikatny plus 22,49 pln

Na złocie również otworzyłem pozycję buy po cenie 1730 - wydawało się, że jest tam wsparcie, jednak nie, ale tylko po 0,1 lota więc mając na uwadze ruch w górę jeszcze pozostawiam.

Suma sumarum nadal jest na plus - zobaczymy, co pokażą japońce - po otwarciu londynu jeżeli nadal ruch będzie w dół zamykam stratne pozycje, co i tak po dzisiejszym trejdzie daje nam spory zysk.

Do usłyszenia jutro.

PS. jutro postaram się wkelić link do myfxbook - będzie można na bieżąco sprawdzać statystyki.

UWAGA - teraz zauważyłem, że nie wkleiłem poprawki pending buy - poprzednio 1724,25 a powinno być 1726,75 dlatego napisałem powyżej, że zlecenie zostało otwarte - wiele to nie zmienia, więc jak ktoś chce to można teraz otworzyć buy - CMP 1726,15 (23:03)

wczorajsza pozycja 30%-towa została zamknięta przez ustawiony SL z zyskiem 83,10 - oczywiście można było się połasić i zamknąć jak było ponad 200, ale szkoda ryzykować gdy można zarobić.

pozostałe pozycje buy idą zgodnie z planem do celu.

SELL EURUSD @ 1.2800 / SL 1.2850 / TP otwarty - zobaczymy co po niusach z GBP - TP's dopiszę za 1h

przestawiony SL na 1795 i włączony trailing stop ponieważ zlecenie weszło dobrze i bijemy w 50 fibo z h1

SELL GBPUSD @CMP 1,6022 --- TP 1,6 (otwarty zależnie od sytuacji na NY)

Edited by flogopit

Szkoda, że Ci Stop Loss poszedł bo uważam że sell nadal obowiązuje. Może zgarniesz jeszcze z funta, chyba że też SL zamknął Ci pozycję. Na euro, patrząc na 61,8 fibo korekta może dać nam 300-400 pipsów.

Ja obstawiam do wieczora konsolidację z możliwym ewentualnym powolnym spadkiem. Wystąpienie Bernankiego powinno korektę rozpocząć, ale wyskok do góry który może ją poprzedzić jest jeszcze możliwy.

Na złocie dosyć duża korekta w dół jest bardzo prawdopodobna jednak ja na chwilę obecną wolę być bez pozycji. Zbyt duże ryzyko. Wybicie do góry na głównym trendzie wydaje się być przesądzone, choć na chwilę obecną z zakupami złota bym się wstrzymał.

juz odpowiadam - wczoraj nic nie publikowałem poniewaz mnie nie było - owszem grałem przez telefon, jak miałem czas, ale nie chciałem publikować.

SL na gbp nie ustawiony - pisałem żeby ustawić ale sam nie ustawiłem, bo miałem na uwadze LT na dziennym, której nie przebiliśmy. SL ustawiam powyżej LT.

Dzisiaj ciężki dzień i jak narazie trzymam się z dala od rynku.

Jeżeli chodzi o złoto to dzisiaj pewnie zabuja pomiędzy ostatnim szczytem a nawet 1700.

Jak narazie jest na + pomimo otworzonej stratnej pozycji.

Nie robiłem głębszych analiz, bo dzisiaj również mam mniej czasu i jak już wspominałem narazie jestem poza rynkiem.

CMP 13:14

--------------

SELL EURAUD @ 1.2363 / SL 1.2380 / TP 1.2340 - 1.2320

SELL GBPCHF @ 1.5120 / SL 1.5142 / TP 1.5100 - 1.5080

wcześniej na rachunku real wszedłem SELL USDCAD @ 0.9754 / SL 0.9775 / TP 0.9735 - 0.9715 - jest na plus i tp dość nisko więc jak ktoś chce to można jeszcze wejsc

Edited by flogopit

Flogo,

obiecywałeś opisywać trendy w oparciu o 4h, 1D i 1M. Zechciałbyś podzielić się publicznie twoimi rokowaniami na najbliższe dni? tak z ciekawości proszę, aby zobaczyć jak twój zestaw narzędziowy działa. No i powodzenia !

no i gierki sie skończyły , jak zwykle zresztą

flogopit zakladam iz bedziesz kopiowal sygnaly jakiegos serwisu na wlasny uzytek

Wszystko spapralem, przepraszam flogopit

Czytanie ze zrozumieniem sie klania, zle zrozumialem Twoj pierwszy post.

P.s. charmonicznymi gralem przez jakis czas, jest to jedna z najtrudniejszych metod gry przy dzisiejszych bardzo chaotycznych zachowaniach rynkowych.

Nie dostrzegłem tych linków do myfxbook, czy istnieje to konto jeszcze? Ciekaw jestem. Jeżeli tak, chętnie popatrzę na transakcje, strategie po historii. Flogopit, jest taka opcja, żebyś podał link? 

Jakkolwiek, liczą się chęci ....