Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Sign in to follow this  
ProgramyInwestycyjne

Co nieco o historii miedzi...

Recommended Posts

Najstarsze znaleziska miedzi pochodzą sprzed ponad 9000 lat i są to fragmenty detali jubilerskich ozdobione miedzią. W tym czasie ten materiał wykuwany był z naturalnych złóż czystej miedzi. Podstawowe metody wydobycia i przeróbki tego metalu rozwinęły się pomiędzy końcem epoki kamienia, a wczesną epoką brązu stąd okres ten jest często nazywany epoką miedzi. Sztuka wytapiania jej z rud zawierających siarczki i tlenki rozwinęła się w Azji w wyniku czego wzrosło znaczenie tego surowca.

 

W regionie starożytnego Egiptu archeolodzy odkryli otwory wiercone w blokach granitu za pomocą miedzianych wierteł. Systemy odwadniające wykonane z kutej blachy miedzianej znajdowano w świątyniach towarzyszących piramidom. W latach między 3200 p.n.e. i 1160 p.n.e. Egipcjanie posiadali państwowe kopalnie miedzi, w których prowadzili intensywną eksploatację i przeróbkę.

 

Nazwa epoki brązu pochodzi od stopu miedzi i cyny. Najwcześniej datowane znaleziska mają bardzo niską zawartość cyny, która zwiększała się stopniowo aż do ok. 14 % - norma z około 2500 p.n.e. Miedź przez długi czas pozostawała najważniejszym metalem, nawet po rozwinięciu się metod przetwarzania żelaza. Była ważnym metalem w systemie monetarnym Imperium Rzymskiego. Rzymianie używali sztab z brązu jako środka płatniczego od ok. 500 p.n.e.

 

Ustanowiona prawem równość określała, że 1 krowa = 10 owiec = 100 funtów brązu. Około roku 300 p.n.e. pojawiły się ostemplowane sztaby brązu ważące jeden funt miedzi. Przez stemplowanie sztab, państwo gwarantowało czystość metalu i wagę. Z czasem uznano niepraktyczność sztab do celów handlowych i wprowadzono bicie monet. Od tego momentu złoto, srebro i miedź na wiele stuleci uznano za podstawę systemów monetarnych.

 

W Średniowieczu miedź stosowano do wytwarzania wyrobów jubilerskich i przedmiotów codziennego użytku. Stała się również wysoko cenionym metalem w chemii. Począwszy od XIII wieku metalurgia była dla chemików obszarem eksperymentalnym i odkryli nowe zastosowania dla siarczanów metali szlachetnych.

 

Miedź od dawna odgrywa istotną rolę w przemyśle samochodowym. Bez miedzianych podzespołów elektronicznych nie byłoby możliwe inteligentne zarządzanie silnikiem i przeniesieniem napędu. Rozwój energooszczędnych silników i samochodów hybrydowych jest uzależniony od miedzi. Silnik samochodu hybrydowego zawiera około 50 kg tego metalu. Jaki wniosek? Zapotrzebowanie na miedź nadal będzie wzrastać.

 

Od początków telekomunikacji miedź była podstawowym elementem transmisji sygnałów. Wyższe wymagania stawiane technologii informacyjnej - szybsze przesyłanie informacji i gwarantowana dostępność prowadzą do wzrostu zapotrzebowania na ten surowiec. Jednym słowem miedź jest niezbędna dla przyjaznej środowisku energii.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako technik-mechanik na etapie maturalnym i historyk z dyplomem: "chapeau bas" dla Kolegi za wywód. ;)

a bardziej konkretnie, to co Kolega ma do zaproponowania, skoro piszemy tu (z natury forum) o inwestycjach.

Jakiś program partnerski, "miedziowy" MLM, czy inna inicjatywa inwestycyjna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tzw. "subskrybcja miedzi" niemieckiej firmy andreson. Miedź jest magazynowana w Niemczech - fizyczny proszek zabezpiecza umowę. Czas trwania umowy 3 lata - zysk 50 % (16,67 % rocznie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest z tym powiązany jakiś program partnerski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli ta sama "bajka" co ze złotem ;)

Obrót miedzią jest podpięty pod ten sam program partnerski/MLM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi raczej o to, czy obrót miedzią jest objęty tym samym programem partnerskim/MLM, czy podlega innym zasadom "zarobkowym"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.×