Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Combo

Jak wypozycjonować stronę

Recommended Posts

Witam, czy ktoś mi pomoże, da jakieś rady jak wypozycjonować stronę?

Dodałem na razie wymienę linków + planuję zakupić unikalne wejścia i jakiś mailing, ale to wkrótce (może to nie pozycjonowanie lecz reklama).

Co jeszcze mogę zrobić? Nie chce wydawać po kilkaset/tysiecy złotych na pozycjonowanie, a jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie <_<

Nie wiem, czy mogę tutaj wkleić dokładny link, ale na wszelki wypadek tego nie zrobię, Wpisz sobie w google "pozycjonowanie i optymalizacja" i odwiedź pierwszą stronę w wynikach. Jest to skarbnica wiedzy w polskim internecie, jeśli chodzi o pozycjonowanie. Staraj sie nie pakować pieniędzy w coś, co nie przynosi efektów. Poczytaj na temat Google Panda - jest to nowy algorytm, który odpowiada za pozycjonowanie. Zwróć uwagę na to, co się liczy w osiąganiu coraz to wyższych pozycji w wyszukiwarkach.

Na zakupach grupowych znajdziesz również oferty np. 180PLN/rok pozycjonowania, na około 5 fraz do 2 mln wyszukiwań, z tego bodajże 2 są regionalne, jedna z nazwą firmy, a pozostałe jakie chcesz. Dają bodajże gwarancję na top10. Wydaje mi się, że 15 PLN/miesiąc nie jest dużą kwotą, a taka usługa coś na pewno pomoże.

Tak już po za wszystkim - najtaniej będzie, jeśli sam nauczysz się pozycjonować, potrwa to trochę czasu, ale w przyszłości, gdybyś chciał zbudować jakieś inne strony, pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy.

• Like 1

Zacznij od odpowiedniej budowy contentu, zapoznaj sie z wytycznymi google dla webmasterow i zastosuj je na swojej stronie.

Mógłbyś mi bardziej to opisać, ponieważ (jeszcze) się na tym nie znam ;p

Ogólnie firmy biorą od 200-500 zł netto miesięcznie za pozycjonowanie (mówię o jakichś normalnych frazach).

Pozycjonowanie jest według mnie mało przyjemnym zajęciem, jeśli mamy się zając przez jakichś czas. Unikalne linki i takie tam nic nie dadzą. Wiek domeny dużo robić. Natomiast Mailing jak na razie jest najbardziej skuteczną formą reklamy :)

Nie dawno (3 miesiące temu :D ) patrzyłem na pozycjonowanie i pewne schematy się nie zmieniły, przynajmniej ja tego nie zauważyłem.

Otóż nie podlinkowane się bezpośrednio strony docelowej. Tworzy się stronę tematycznie powiązaną i na nią kieruje się wymianę linków lub dodawanie do katalogów. Następnie ten wartościowy link kierujemy na stronę docelową. Jeśli twoja strona docelowa będzie miała tylko linki kierujące na nią to za dużo nie zdziałasz.

Jest dużo zasad i spostrzeżeń na temat pozycjonowania jak i kolega wspomniał o Google Panda. Wszystko się niestety zmienia :(

O ile pozycjonowanie łatwych fraz w sensie fraz na których jest mała konkurencja to żadna sztuka, o tyle prawdziwe schody zaczynają się w przypadku tych trudnych fraz, takich na które pozycjonuje się wiele stron. Utrzymanie się i przebywanie w tym elitarnym gronie musi kosztować. Ale prawdziwi pozycjonerzy nie zajmują się tylko zdobyciem możliwie najwyższej pozycji, oni zdobywają ruch na stronę.

Tak w dużym skrócie to pozycjonowanie polega na zdobywaniu linków. Dodawaj swoją stronę do katalogów, precli, zostawiaj linka na forach, po prostu wszedzie gdzie się da.

Wyróżnianie słów kluczowych (pogrubienie/kursywa) w tekście coś daje? I jeśli tak to należy wyróżnić wszystkie słowa kluczowe? Czy może tylko główne?

Co daje cache i czy ma wpływ na pozycjonowanie?

Moglibyście polecić jakiś aktualny artykuł/kurs/książkę o pozycjonowaniu?

Edited by skowron987

Wyróżnianie słów kluczowych w tekscie powinno się stosować, jednak z umiarem, tylko najważniejsze słowa.

Co można jeszcze powiedzieć to po ostatnich zmianach w google liczy się nie tyle ilość linków, co ich jakość. Czyli trzeba zdobywać linki z dobrych stron, które posiadają zaufanie w google.

Zgadzam się z przedmówcą, jakość jak i tematyczność linków. Szukaj tylko mocnych linków, broń boże omijaj typowych farm z Allegro. Na początek nie korzystaj z systemów SWL.

Jeżeli chcesz więcej, to na PiO, tam uzyskasz więcej informacji.

Google co chwila zmienia swoje algorytmu apropo ustawiania kto na której pozycji się znajdzie pod jakie frazy, poza tym stosuje ostrą politykę aporpo precli, więc lepiej z nich nie korzystać. Najbezpieczniej jest zdobywać linki naturalnie - zachowac przy tym sens. Ważne jest również już samo projektowanie stron www, gdyż należy swoją stronę na tym etapie już odpowiednio zoptymalizować pod kątem wyszukiwarek internetowych, aby ułatwić robotom sieciowym wypozycjonowanie nas. Nacisk na słowa kluczowe (np. poprzez ich pogrubienie też nie zaszkodzi).

jak pozycjonować, darmowe sposoby

- reklamuj strone w sygnaturce na forach powiązanych tematycznie ze stroną

- katalogi, szukaj darmowych bez linków zwrotnych, są takie, beż śmieci, do płatnych katalogów można czasem trafić na darmowe kody

- zaplecze, załóż darmowe blogi, uzupełnij je treścią powiązaną tematycznie ze stoną do wypozycjonowania, i linkkój 

i oczywiście strona powinna być odpowiednio zrobiona pod google,

Koledzy wyżej dobrze piszą. Należy jak ognia unikać zbiorów różnych katalogów i przed zgłoszeniem do nich strony, sprawdzić czy katalog nie ma bana w wyszukiwarce. Teraz liczą się tylko dobre linki.

Niedawno kupiłem katalog Creatos.pl, który ma już w internecie 4 lata. Jestem w trakcie robienia z nim porządków (usuwanie spamu i nie działających stron).

Dodawanie stron nie jest możliwe dla zwykłych odwiedzających, ponieważ wolę skupić się na poprawiania serwisu, aby zwiększył się wskaźnik PR.

Jeżeli ktoś z was chciałby dodać wpis, to zapraszam. Specjalnie dla użytkowników hyipforum.pl dodałem kod wielokrotnego użytku. Wystarczy wybrać rodzaj wpisu "użytkownicy forum" i jako kod wpisać:  forumowicz694

Jednakże zaznaczam, że wymagane są unikalne opisy.

Edited by MichaelloClass

Koledzy wyżej dobrze piszą. Należy jak ognia unikać zbiorów różnych katalogów i przed zgłoszeniem do nich strony, sprawdzić czy katalog nie ma bana w wyszukiwarce. Teraz liczą się tylko dobre linki.

Niedawno kupiłem katalog Creatos.pl, który ma już w internecie 4 lata. Jestem w trakcie robienia z nim porządków (usuwanie spamu i nie działających stron).

Dodawanie stron nie jest możliwe dla zwykłych odwiedzających, ponieważ wolę skupić się na poprawiania serwisu, aby zwiększył się wskaźnik PR.

Jeżeli ktoś z was chciałby dodać wpis, to zapraszam. Specjalnie dla użytkowników hyipforum.pl dodałem kod wielokrotnego użytku. Wystarczy wybrać rodzaj wpisu "użytkownicy forum" i jako kod wpisać:  forumowicz694

Jednakże zaznaczam, że wymagane są unikalne opisy.

to musisz się bardzo wysilić, aktualnie ma PR 0. Ale zauważ czy to ma sens, ponieważ Google pożegnał się już z PR.

Nie wszystkie katalogi to zło, katalogi to też część internetu i niektóre są na prawdę warte uwagi.

czasy się zmieniły od tamtej pory już linkowanie masowe ma marne skutki.

teraz zdobywa się linki wysokiej jakości.

No odopowiednia optymalizacja, dużo wartościowych i unikalnych tekstów i dobrej jakości linki i top10 Twoje. :)

Pozycjonowanie to dość czasochłonne i kapitałochłonne zajęcie. Nie jest to taka prosta i oczywista sprawa jak może się wydawać.

Przy pozycjonowaniu przede wszystkim ważne jest doświadczenie. Ktoś kto nagle chce się tym zająć dla własnych potrzeb może mieć marne efekty...

Edited by Egzekutor

Pozycjonowanie generalnie ma sie to do siebie że czym dłużej będziesz dochodzić do 1 pozycji tym dłużej na niej będziesz  na szybko to można jedynie bana zaliczyć . W zależności od branży.