Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

DisignPL

[SCAM] Disign Partner - polski program 30%+rocznie

Recommended Posts

Mówicie że w umowie jest o wynagrodzeniu a nie o odsetkach i w ten sposób nie obowiązują odsetki ustawowe. Błąd!

To nie zapis w umowie decyduje z czym mamy do czynienia tylko ko strukcja całej umowy. Właśnie sąd może uznać, że zapis ten został użyty celowo w celu uniknięcia maksymalnego (niskiego jak dla nas) oprocentowania.

Dziwi mnie natomiast dlaczego teraz nagle pojawia się dyskusja o odsetkach maksymalnych skoro mniej więcej rok temu na tym forum poruszyłem tą sprawę. Wówczas zostałem przez kilka osób zakrzyczany że te odsetki maksymalne nie dotyczą sytuacji, gdy obydwie strony akceptują taki stan rzeczy z wyższym procentem.

Czy rzeczywiście? Otóż do dzisiaj nie wydaje mi się że tak jest. Jeżeli w pożyczce zamiast słowa "odsetki" użyjemy "wynagrodzenie" to czarów nie ma! Magicznie ustawa antylichwiarska nie znika.

Edited by antyhyip

A jak idziesz do banku to tez dostajesz kredyt zgodnie z wielokrotnoscia stopy lombardowej? ( mówię o RSO )

Nazewnictwo ma znaczenienie, ale w takich sprawach i tak sędzia interpretuje jak chcę :-) Czasami w tej samej sprawie każdy inaczej :-) przykład CIO :-) :-) :-)

Potwierdzam w 100%. W tym samym sądzie jeden sędzia z urzędu oddala powództwo ponad odsetki maksymalne, jeśli odsetki są w umowie określone. Inny tylko na zarzut strony.

Gdy wynagrodzenie jest określone inaczej niż w formie odsetek na bodajże 14 spraw 13 razy sąd oddalił zarzut pozwanego a 1 raz uznal, że czynność została dokonana w celu obejścia ustawy i oddalił powództwo ponad kwotę odsetek maksymalnych. Apelacja w toku.

Tu @antyhyip jednak może mieć rację ponieważ umowa to nie tylko papier ale też Zasady. A tam mowa jest o odsetkach.

Zatem idąc tokiem rozumowania @antyhip wszystkie firmy które działają w Polsce i wynagradzają 

inwestorów ponad odsetki ustawowe powinny być uznane jako łamiące prawo i właściciele

umieszczeni w areszcie. Myślę że to jest pokłosie Amber Gold i tego co jest zapowiedziane przez premier Beatę.

PiS nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek aferę typu "piramida". Oj będzie ciężko!

Nie. Jeśli odsetki ponad maksymalne nie stanowią lichwy to skutek jest tylko cywilny i ewentualnie administracyjny. To nie przestępstwa.

A z piramidą nie ma to komplenie nic wspólnego.

A z piramidą nie ma to komplenie nic wspólnego.

Czyli zostaje kwestia czy te "wynagrodzenia" w umowach można uznać za lichwę. Jeśli nie to DP jest całkowicie czyste.

DP nie jest do konca czyste. Zalezy czy srodki z programu przeznaczało na pozyczki.net lub inne projekty. Dodatkowo wazne jest czy projekt DP był prawdziwy i nie było tu oszustwa. Jutro się dowiemy wszystkiego.

Przy okazji zdjecia z Panem Pisarkiem:

http://digitalsignagesummit.pl/?page_id=257

http://digitalsignagesummit.pl/wp-content/uploads/2013/09/IMGP2822-948x630.jpg

http://digitalsignagesummit.pl/wp-content/uploads/2013/09/IMGP2721-948x630.jpg

http://digitalsignagesummit.pl/wp-content/uploads/2013/09/IMGP2820-948x630.jpg

http://digitalsignagesummit.pl/wp-content/uploads/2013/09/IMGP2829-948x630.jpg

http://digitalsignagesummit.pl/wp-content/uploads/2013/09/IMGP2746-948x630.jpg

Edited by boba13

Będę bardzo zdziwiony jeśli jutro pojawi się coś więcej niż bardzo lakoniczny komunikat z którego niewiele da się wywnioskować.

No mam nadzieje ze jak nie Panowie PP to Pani Marlena jutro jako osoba nie aresztowana ustosunkuje się do obecnej sytuacji / przekaże jakieś infomrację

Włosy dęba mi stanęły co zacząłem czytać o całej tej sytuacji , przejrzałem te wszystkie posty z 2 dni no i nic nie pozostaje jak tylko uzbroić się w cierpliwość i czeka na informacje o zaistniałej sytuacji.

Edited by Lesio

ktoś może liczył ile jest już $$ w zwolnionych pozycjach?

podobno w ciagu ostatnich 24 godz  przejeto pozycji  za 1 ml

kara za art. 171 PB to 10 mln prawie bedzie;)

podobno w ciagu ostatnich 24 godz  przejeto pozycji  za 1 ml

a skąd taka informacja ? 

ktoś może liczył ile jest już $$ w zwolnionych pozycjach?

dziś na godzinę 00:40 było pozycji na kwotę: 8 799 321,13 zł a wiele osób nie wrzuciło pozycji na giełdę, więc kampanie w PD może być nawet na 10 - 15 mln

No to mamy poniedziałek. Może wreszcie czegoś konkretnego się dowiemy.

Szybko podali komunikat.

Ciekawe co dalej ?.

Edited by wito

No informacja już jest i to słaba.

http://www.prokuratura.kalisz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1292:nowa-amber-gold-2&catid=89&Itemid=502

Jest informacja, z tego co zrozumiałem, podejrzewają przestępstwo i wprowadzili środek zapobiegawczy, zobaczymy jakie mają dowody. I dziwne, że skoro to dotyczy stricte DP i jej działalności to nawet nie zablokowali strony i nie zabezpieczyli komputerów. I interesujące jest zdanie, że są pokrzywdzeni, skoro do tej pory nie było ani jednej takieje osoby. Coś to takie dziwne i na siłe robione według mnie. 

Edited by panda

,,,,ale jest informacja na stronie prokuratury...bardzo gorzka...pt Nowy Amber Gold - i informacja ze zastosowano tymczasowy areszt 3 miesieczny

wobec dwóch kaliszan, którzy utworzyli "swoistą piramidę finansową"

gasza, tam nie pada stwierdzenie, że utworzyli, ale podejrzewają to, a to jest co innego.

600 osób poszkodowanych? 

Chyba dopiero po decyzji prokuratora.

paranoja

zastanawia mnie tak silny srodek zapobiegawczy, to jest dziwne.

Piszą że są podejrzani i są zarzuty do stworzenia piramidy finansowej , teraz wszystko w rękach prawników reprezętujących DP.

Przecież wam powtarzam, nowym ludziom zalezy na rozgłosie, jaka to sława rozbic nowe Amber Gold, sprawa potrwa baaardzo długo, teraz wyjdzie czy było legalnie czy nie. i rzeczywiśćie DP działało od 2012, bo coś mi szwankuje pamiec chyba, ale otwarcie było później?

Edited by panda