Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

DisignPL

[SCAM] Disign Partner - polski program 30%+rocznie

Recommended Posts

Tak czy siak to zależy od zleceniodawcy reklamy czy wyrazi zgode a nie od DP - no ale wiadomo i ja chciałbym zobaczyć znowu jakąś publikacje kampanii :)

Mam pytanie do Disign... 

Czy mieliście już jakąkolwiek kontrolę, która brała pod uwagę środki wpłacone przez inwestorów a nie będące aktualnie w żadnej wykupionej pozycji?? Bo z tego co się orientuję od tego tematu zaczęły się problemy KCH... Takie środki są uważane przez  'smutnych panów' za depozyty co do których nie macie prawa ( z tego co wiem)... 

Pytanie kieruję przez forum a nie osobiście bo wydaje mi się że więcej osób może być zainteresowanych odpowiedzią... 

z góry dziękuję za informację.

Witam. Chciałbym się odnieść do wypowiedzi LM11 z dnia 15.01.2014 r. o zeznaniach lub informacjach dotyczących zysków i odprowadzonych podatków pożyczkobiorcy.

Myślę, że dobrze byłoby, gdyby firma PI wysłała do każdego pożyczkodawcy informację o uzyskanych zyskach i odprowadzonym zryczałtowanym podatku za rok miniony. Oczywiście tylko do tych, za których ten podatek odprowadzono. Wiem, że byłoby to dodatkowe obciążenie p.Marleny (serdecznie pozdrawiam), ale chyba można cały proces zautomatyzować. Jest to tylko luźna propozycja do przedyskutowania w firmie (broń Boże na Forum !!).

Z tego co wiem niektóre firmy tak robią (a raczej robiły).

Czy jakaś decyzja została już podjęta w tej kwestii ? Rozumiem, że podatek odprowadzany jest dopiero, kiedy Partner wypłaci zysk z udzielonej pożyczki. Taki dokument wysłany pocztą do każdego Inwestora byłaby w razie jakiś dialogów z us bardzo przydatna.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Moze wystarczyla by informacja o pobranych zaliczkach dla kazdego z uczestników zgodnie z dokonywanymi przez niego wyplatami? Tutaj akurat platnik VAT jest zobowiazany do odprowadzania zaliczek na podatek. 

MmUuNnIiOo nie wiem jaki dialog chcesz prowadzić z US skoro zysków z Disign jako osoba fizyczna nie wykazujesz w żadnym zeznaniu podatkowym. Obowiązek podatkowy spoczywa na płatniku czyli firmie PI. Podejrzewam że wystawiony papier przez firmę o który wam chodzi miałby taką samą "moc" jak np. druk RMUA. Druk RMUA nie jest potwierdzeniem wpłaty składek, a jedynie ich wyliczenia.

boba13 jaki VAT?

Edited by adaczy1
  • Like 1

Informacja o pobranym podatku widnieje obecnie w systemie w oknie zleceń wypłaty.

Możemy oczywiście dodać nową funkcjonalność, Prosiłbym o sprecyzowanie w jakiej formie chcielibyście otrzymywać informacje o pobranym podatku (email, pisemnie ?) oraz jakie dokłądnie informacje miałyby się znaleźć w takiej wiadomości.

Chodzi mi o to, że dobrze mieć dokument, który potwierdzi to,że Disign odprowadziło podatek o konkretnej wartości od zysku. Może podam zły przykład, ale jeżeli wpłacamy pieniądze od banku...na lokatę, czy konto oszczędnościowe, to od naszego zysku odprowadzane są podatki. Dlatego może dałoby rade utworzyć taką opcję na stronie systemowej, w której ukazywałoby się jak była kapitał pożyczki, jaki zysk wypracowała ta pożyczka u konkretnego Inwestora oraz wysokość podatku jaka została odprowadzona do us.

"W przypadku osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej od kwot otrzymanych odsetek czy innego wynagrodzenia z tytułu udzielonej pożyczki należy odprowadzić zryczałtowany podatek dochodowy 19%. Podatek ten nalicza się od kwoty przychodu, bez potrącenia kosztów uzyskania przychodu . Dochodu z tytułu udzielonej pożyczki nie należy łączyć z innymi dochodami, ale należy go wykazać w zeznaniu rocznym PIT."

Na stronach podatkowych jest informacja o wykazywaniu dochodu.

Pozdrawiam

Edited by MmUuNnIiOo

MmUuNnIiOo a pożyczasz sąsiadowi czy firmie? doczytaj...

:)

Kto pyta, nie błądzi, byle te same pytania nie były zadawane wielokrotnie.

adaczy1 masz okazję uzupełnić misję edukacyjną, której nie wykonała należycie szkoła.

Ja już dawno temu przyjąłem do wiadomości, że czytanie tekstu ze zrozumieniem w tych czasach, to nie jest powszechna umiejętność i mało co mnie dziwi. :o

Chyba nie ma innego wyjścia i trzeba przejść nad tym do porządku dziennego, bo kijem rzeki raczej się już nie zawróci.

Edited by wito

Odnośnie zeznania podatkowego to może jeszcze ja swoje 3 grosze dodam.

W sytuacji gdyby firma Disign nie wywiązała się ze swego obowiązku zapłaty przedmiotowego podatku dochodowego to niestety inwestor będzie zmuszony tenże podatek zapłacić. To na wypadek gdyby firma była nastawiona na oszustwo i za jakiś czas "zniknęła" jak zdecydowana większość firm tego typu które przez przedmiotowe forum się przewinęło.

W takiej sytuacji urząd skarbowy może (i zapewne tak właśnie zrobi) zażądać od każdego z inwestorów wykazania że za uzyskane w firmie disign "zyski" firma zapłaciła podatek. Z tego co wiem taka sytuacja miała miejsce w przypadku "inwestorów" w firmach Promotor i Nova-new. W przypadku gdy inwestor posiadłby choćby  formie oświadczenia firmy pismo że Firma Disign zapłaciła x123 z tytułu zysków kapitałowych za umowę XYZ" to istnieje duża szansa że inwestor będzie "czysty" i na tym sprawa się skończy,.

Jeśli jedyną "obroną" inwestora będzie cytowanie treści ustawa jak zdaje się wierzy kolega adaczy1 i wskazywanie firmy jako zobowiązanej do zapłaty podatku to prawdopodobnie usłyszy że niestety ale nie jest Pan w stanie wykazać że firma rzeczywiście ten podatek zapłaciła to Pan musi go zapłacić.Bo podatek MUSI zostać zapłacony, skoro nie zrobiła tego firma to obowiązek taki przechodzi na "inwestora"

Sugerowałbym na miejscu inwestorów żądać jednak uzyskania od firmy Disign jakiegoś "papierka - dupochronka" że jednak podatek uiszczono.

Edited by Sharlih
  • Like 2

Sharlih wypowiedział się dokładnie w tej sprawie, o którą mi chodzi. Dzięki wielkie i jestem za tym, aby jak to napisał kolega w poście wcześniej taki "papierek-dupochronek" otrzymać.

Z tego co czytałem, jeżeli udzielasz pożyczki jako osoba fizyczna, która nie posiada działalności gospodarczej i przynosi Ci to dochód, to dochód ten musi zostać opodatkowany. Lepiej mieć jakieś zabezpieczenie

Pozdrawiam jakże błyskotliwego i wyedukowanego forumowicza witka.

Edited by MmUuNnIiOo

cyt. Sharlih

"......

W przypadku gdy inwestor posiadłby choćby  formie oświadczenia firmy pismo że Firma Disign zapłaciła x123 z tytułu zysków kapitałowych za umowę XYZ" to istnieje duża szansa że inwestor będzie "czysty" i na tym sprawa się skończy,....."

Bardzo rozsądny argument i popieram, że lepiej mieć potwierdzenie w jakiejkolwiek formie, niż go nie mieć.

Pozwolę się jednak nie zgodzić z tezą, że na podstawie takiego zaświadczenia Inwestor ma szansę być "czysty" i sprawa się zakończy wobec Urzędu Skarbowego, gdyby podatek nie był faktycznie zapłacony przez płatnika.

Znając życie, może to być, choć nie musi, okoliczność powodująca uniknięcie kary czy odsetek, ale jeżeli Fiskus nie dostał należnego podatku, to wyrwie go z gardła każdego, kogo może dorwać, a najprościej będzie w sytuacji podbramkowej dorwać Inwestora.

To jest oczywiście czarny scenariusz, który miejmy nadzieję, że nigdy się nie ziści, ale warto mieć świadomość, że Fiskus raczej nie ma litości dla zwykłego śmiertelnika i jeżeli może, to go złupi.

Disign Partner istnieje na rynku już od ponad roku, a to wyjątek w tego typu inwestycjach.

Większość programów nie miała szansy doczekać takiego stażu bez perturbacji, więc to dość konkretny argument za.

Miejmy nadzieję, że program ten będzie szedł pozytywnymi śladami K-Ch, nie powielając jego negatywnych składników, a będziemy wszyscy bardzo zadowoleni.

Edited by wito

przypomne ze nova new działała dwa lub trzy lata i wtedy zaczela miec problemy. Podobna sytuacja tyczy sie CIO.

Ja mam pytanie do DisignPL, czy po kontroli z US, urzędnicy na piśmie oznajmili, że wszystko jest w porządku? I czy jeśli taki dokument jest, może można by go udostępnić na forum, to na pewno, podniosło by wiarygodność.

Po drugie myślałem o tym, że w tym momencie nadal tworzone są aneksy od kwoty od której został zapłacony podatek (czy coś się zmieniło po zmianie w regulaminie tych 2 pkt?), (czyli następuje sytuacja, że jeśli ktoś by chciał otrzymać aneks na wyższą kwotę musi wypłacić całość zysku), ale następuje sytuacja, że chciałbym dostać aneks na daną kwotę którą operuję w programie, całość kwoty jednak chce reinwestować bez wypłacania, tym bardziej, że łączną kwotę wpłaconą do programu mam podzielone na kilka pozycji i żeby wypłacić kwotę ponad kapitał i zapłacić wtedy od niego podatek musiałbym czekać na zamknięcie się kilku pozycji które zamykają się w odstępie iluś tam dni/tygodni, co jest dość uciążliwe. Może jest możliwość powstania opcji zapłacenia podatku, bez wypłaty pieniędzy z systemu i tym samym, będzie możliwe stworzenie aneksu na wyższą kwotę. Mam nadzieje, że za mocno nie zamotałem.

Pozdrawiam

Jak czytam te posty to śmiech mnie ogarnia. Jeden chce płacić podatek gdy nie ma takiego obowiązku, drugi myśli że jakiś papier potwierdzający zapłatę podatku nawet jeśli nie został zapłacony uratuje jego osobę w urzędzie skarbowym, trzeci...

Prawda jest taka że każdy powinien znać ryzyko inwestycji, jeśli ktoś ma głowę na karku to sprawdził firmę z 5 stron świata, ocenił ryzyko i wszedł lub nie. Po dzień dzisiejszy firma wywiązuje się ze swoich obowiązków wzorowo, co oczywiście nie znaczy że tak będzie zawsze. Rozumiem że każdy chce jak najbardziej uwiarygodnić firmę ale nie da się tego zrobić w 100%. No i najważniejsza sprawa jeśli nie masz interpretacji podatkowej własnego urzędu skarbowego dotyczącej Twojej sprawy, i dokładnego zapytania o nią to nie masz żadnej pewności że Twoja interpretacja jest właściwa ;)

Pytanie do DP. Co z opcją automatycznej reinwestycji? 

Popieram powyższy post, choć nie ogarnia mnie śmiech, bo jestem w stanie zrozumieć niepokój ludzi.

Było wiele przykładów firm, które prawdopodobnie od początku miały na celu wyrolowanie inwestorów, więc strach ludzi ma swoje uzasadnienie.

Nie każdy ma czas i środki, żeby podejmować szczególne sposoby weryfikacji firmy. Szczególnie jeżeli inwestuje niezbyt duże kwoty.

Trzeba mieć świadomość, że w przypadku kataklizmu, nawet w banku środki są często zamrażane (mieliśmy nie tak dawno przykład na Cyprze), więc nie można mieć podobnego poziomu bezpieczeństwa, gdy potencjalne zyski mają być kilkanaście razy wyższe.

Indywidualna interpretacja właściwej Izby Skarbowej, a nie Urzędu Skarbowego, daje podkładkę, czyli jako taką "pewność", w kontaktach z Fiskusem. ;)

Urzędy Skarbowe udzielają tylko ustnych porad, z których w każdym momencie mogą się wykręcić.

Edited by wito

W końcu ktoś zamknął pozycje 1000409597, brakowało 24k i już miałem pisać żebyście sypnęli groszem.. :) Jeżeli nie jest to tajemnicą to ciekawi mnie jakiego rzędu kwotami operujecie w DP i jakie odsetki miesięcznie wyciągacie? Ja docelowo planuje mieć w systemie około 20k swoich wpłat.

Pytanie do PI czy może udostępnić ile średnio inwestorzy mają wpłacone do programu i jakiego rzędu kwotę wpłacił pojedynczy inwestor? Przyłączam się też do prośby o udostępnienie jednej z tych dużych kampanii.

Pytanie do PI czy może udostępnić ile średnio inwestorzy mają wpłacone do programu i jakiego rzędu kwotę wpłacił pojedynczy inwestor? Przyłączam się też do prośby o udostępnienie jednej z tych dużych kampanii.

A po co Ci to wiedzieć i czemu Pi miałoby udostępniać takie informacje?

Może od razu podać na tacy konkurencji i urzędom wszystkie dane? Po co sie krępować.

Edited by zawi

Do końca marca 2014 postaramy się wprowadzić funkcjonalność wysyłania na żadanie pisemnego potwierdzenia zapłacenia podatku od zysków kapitałowych przez nasza firmę w imieniu Partnera (podatnika). Co do kwesti autoinwestora - dotychczas przeważają negatywne opinie co do wprowadzenia tej opcji. Przeprowadzimy dodatkowe konsultacje i być może w tym roku w prowadzimy tą opcję w formule, która zadowoli też sceptyków.

W zawiązku z zapytaniami możemy zaprezentować kampanię o wartości kilkudziesięciu tys. Ponieważ nie mamy zgody na publiczna publikację, proszę zainteresowane osoby o zgłaszanie zapytania o przesłanie szczegółów kampanii z podaniem swojego loginu w systemie partnerskim. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przesłania kampanii bez podania przyczyny, jeśli uznamy to za ryzykowne z punktu widzenia wycieku informacji handlowej mogącej zaszkodzić naszym interesom.

Miło mi poinformować, że znowu pojawimy się w Katowicach. 

Zapraszamy na spotkanie otwarte - 28 marca godz. 13.

Będziemy na Państwa czekać, tradycyjnie w Empiro Caffe na terenie Galerii Silesia, pl.Słoneczny.

Zainteresowanych bardzo prosimy o punktualne przybycie ponieważ po godz. 15 mamy umówione spotkanie indywidualne.

Będziemy, więc mieli ograniczony czas.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

W zawiązku z zapytaniami możemy zaprezentować kampanię o wartości kilkudziesięciu tys. Ponieważ nie mamy zgody na publiczna publikację, proszę zainteresowane osoby o zgłaszanie zapytania o przesłanie szczegółów kampanii z podaniem swojego loginu w systemie partnerskim. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przesłania kampanii bez podania przyczyny, jeśli uznamy to za ryzykowne z punktu widzenia wycieku informacji handlowej mogącej zaszkodzić naszym interesom.

Potwierdzam autentyczność kampanii.

Również potwierdzam, dostałem zestawienie dokumentów kampanii na łączną kwotę ponad 100 tys. zł brutto, w tym małe i duże (ponad 40 tys.) zlecenia z 2013 i 2014 roku.