Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

DisignPL

[SCAM] Disign Partner - polski program 30%+rocznie

Recommended Posts

Nie siejcie niepotrzebnie paniki, bo nikomu to nie służy, chyba że ktoś ma to akurat na celu.

Wszyscy którzy inwestują bądź inwestowali w Kredytach-Chwilówkach, wie bardzo dobrze, że na listę wrzucane są do jednego wora porządne firmy i kombinatorzy.

K-Ch wiszą tam od dawna, chociaż nigdy nie było żadnych podstaw do tego żeby ich na niej umieszczać.

Banki nie lubią konkurencji, a siła ich wpływu jest ogromna.

Można było zakładać, że prędzej czy później firma zostanie umieszczona na tej liście, bo po AG profilaktycznie wrzucają każdą firmę, która w otwarty sposób poszukuje inwestorów.

Niezłym wyczynem jest fakt, że tak długo udało się im tam nie być.

• Like 3

Szanowni Partnerzy.

Odnosząc się do dzisiejszej publikacji instytucji zwanej jako KNF odnośnie naszej firmy w ramach tzw. "ostrzeżeń publicznych", pragnę wszystkich uspokoić. KNF w ŹADEN SPOSÓB nie próbował skontaktować się nawet z nami, aby uzyskać jakichkolwiek wyjaśnień odnośnie naszej działalności, umieszczając nas na liście w sposób arbitralny i pozbawiony JAKIEGOKOLWIEK SENSU. Fakt pojawienia się na tej liście traktujemy jako niezbyt znaczący incydent nie mający dla nas znaczących konsekwencji. Absurdalność tej listy nie wymaga raczej komentarza, a Forumowicze zaangażowani w projekt KCH z pewnością to potwierdzą, że waga tej listy już dawno uległa swoistej dewaluacji. Niemniej jednak nie pozostajemy obojętni na takie oszczerstwa, ponieważ nigdy nie prowadziliśmy i nie prowadzimy działalności bankowej. Dlatego w dniu jutrzejszym nasza kancelaria prawna wystosuje stosowne pismo do KNF z ŹĄDANIEM wyjaśnień i powodów, które skłoniły ta instytucję do wpisania naszej firmy na listę. Każda korespondencja będzie publikowana na forum.

• Like 4

[usunięto]
I właśnie to jest bardzo dobra odpowiedź ;]

Edited by Kris
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości

To teraz wiecie dla czego wolę inwestować na mniejszy procent i mniejszą ilość dni -) ..Powiem tak z tego co wiem na pewno na tej liście z KNF są dwie firmy o których było głośno na tym forum tylko w innych tematach ,jak było dobrze to było dobrze .Na dzień dzisiejszy w jednej firmie ludzie mogą się pożegnać z kasą bo gość uciekł do Dubaju a w drugiej firmie syndyk za grosze właśnie sprzedaje nieruchomości właściciela firmy dla którego dobra rzekomo miał działać aby odzyskać kasę .A ludzie czekają na ponad 7 milionów złotych której raczej nie ma już szans na odzyskanie .Właściciel tej firmy nic nie może zrobić jak na razie bo czeka na wyrok sądu .Jeśli KNF lub inne instytucje położą łapę na tej firmie Partner disign  to nikt nic nie będzie mógł zrobić .Dla tego moje pytanie jest do P.Pisarka o to aby mógł wstawić tutaj skan dokumentu potwierdzającego legalność działania jego firmy .Im szybciej Pan to zrobi tym szybciej zakończy się ta dyskusja .Chodzi o pozwolenie na prowadzenie takiej działalności o ile oczywiście musi posiadać takie zezwolenie .Jeśli nie musi to na jakiej podstawie prawnej .Czekam z niecierpliwością na odpowiedź bo jutro kończą mi się pozycje i nie wiem co mam zrobić ,wycofać się czy zaryzykować -)

I właśnie to jest bardzo dobra odpowiedź ;]

i mnie też cieszy takie podejście z niecierpliwością czekam na tą korespondencję .

Dodam jeszcze że KNF chodzi głównie o ten zapis    w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF)                                                   więc  jak dla mnie sprawa jest bardzo prosta albo Pan Piotr musi mieć takie zezwolenie albo nie   jest do tego typu działalności wymagane 

szczerze mówiąc, to w ogóle się tym nie przejmuję. firma ma realny biznes, płaci od bardzo dawna rzetelnie i ani razu nie było nawet minimalnego niedociągnięcia ze strony disign. pewnie jakiś 'życzliwy' doniósł i tyle. skoro przez 1,5 roku nie było problemu z KNF to nie sądzę, że teraz mogą cokolwiek im zrobić.

nie siejac defetyzmu firmy staruszki z listy zyja srednio ok 2-3 lat, np CIO, Lex. promotor, itd

Panowie, nie rozumiem podstawowej sprawy !!! caly czas podajecie przyklady firm ktore sie bawia w Chwilowki, jakies tam fiki miki z kasa i finansami, co ma z tym wszystkim ten Program wspulnego??? Moim zdaniem ten program Partnerski jest tak obmyslany ze Panu Piotrowi i jego calej grupie nalezy sie pochwala, pozycje w kture inwestujemy sa to wychandlowane powierzchnie reklamowe, druga Firma dodatkowo pracuje nad tymi powierzchniami i rozprowadza Banery zeby jak najmniej placic innym. Wiadomo z biegiem czasu firma Disign nabiera na wartosci i postanowila stworzyc jeszcze 3-cia firme zeby szukac akcjonariuszy i kupowali udzialy tych dwoch firm. Wiec o co chodzi ?? Wszystkim na poczatku bylo wiadomo ze pomysl jest  ale nie ma na tyle kasy wiec dlatego zostal ten program stworzony, inwestujac pomagasz Dising.pl a zarazem sam zarabiasz i to nie malo.

Mysle ze nie ma obaw !! w najgorszym przypadku Firma Disign.pl zakonczy ten program i bedzie prowadzic interes o wlasnych silach bez inwestorow bo beda z biegiem czasu samo wystarczalni, dlatego badzmy dobrej mysli ze program bedzie dzialal jeszcze dlugo i szczesliwie !!

szczerze mówiąc, to w ogóle się tym nie przejmuję. firma ma realny biznes, płaci od bardzo dawna rzetelnie i ani razu nie było nawet minimalnego niedociągnięcia ze strony disign. pewnie jakiś 'życzliwy' doniósł i tyle. skoro przez 1,5 roku nie było problemu z KNF to nie sądzę, że teraz mogą cokolwiek im zrobić.

Myślę że tak jest ale nie dziwi się np w cio też wszystkim wmawiano że firma obraca towarem ale nikt nigdy nie widział ani jednej umowy potwierdzającej obracanie tym towarem .Czy ktoś widział umowę reklamową z klientem na wynajęcie miejsc reklamowych na telebimach ?  Opieramy się tylko na słowach a one niestety w obecnych czasach zawodzą jak widać na wielu ostatnich przykładach .

A co do KNF to na tym forum od dawne są pracownicy od nich i nie tylko od  nich .

Jesteś w błędzie , wielu z Nas otrzymało umowy kampanii reklamowych na maila , poczytaj wcześniejsze posty.( strona 70-71 ).

Edited by Mirasosw

Jesteś w błędzie , wielu z Nas otrzymało umowy kampanii reklamowych na maila , poczytaj wcześniejsze posty.( strona 70-71 ).

Jeśli tak to bardzo mnie to cieszy ,nie wiedziałem o tym fakcie .Chodzi mi tylko o uwiarygodnienie działań firmy opierając się nie na słowach a na dokumentach .Takie mamy czasy niestety dzisiaj że same słowa nie wystarczą .Osobiście trzymam kciuki za firmę ,oby nie dali się zaszczuć przez nasze wspaniałe organa ścigania które bardzo często doprowadzają do bankructwa nawet dobrze działające firmy w świetle prawa .Nie dziwię się że wiele firm jest zakładanych potem np.na Cyprze -)

jestem ciekaw czy ktoś zauważył, ale przy każdej pozycji na liscie Knf jest podana prokuratura Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp  prowadzaca postepowanie w tej sprawie.

Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1-3 ustawy Prawo bankowe 
(wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF) 

Edited by boba13

KNF ma taki obowiązek, wpisując na listę musi powiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa, a potem na głowie prokuratora jest udowodnić tezę KNF ;)

Akurat prokuratura ma chyba po dziurki w nosie zawiadomienia KNF, polecam obejrzeć kolumnę tabeli o nagłówku: Wzmianki o prawomocnych orzeczeniach wydanych w toku postępowania karnego*

Wszystkie pola są puste, w jednym przypadku jest odmowa wszczęcia, w kolejnym jednym przypadku umorzenie postępowania. Pogratulować skuteczności. Może warto zastanowić się nad odpowiedzialnością KNF za taki stan rzeczy:

Zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie - przestępstwo skierowane przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, polegające na zawiadomieniu o przestępstwie organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono (art. 238 K.k.).

Przestępstwo stanowi występek zagrożony grzywnąkarą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (źródło: wikipedia.pl)

Ponadto może warto rozważyć wniosek, aby wpisać na listę sam KNF, ponieważ nie posiada zezwolenia na prowadzenie działalności bankowej, organem właściwym będzie warszawska prokuratura.

Tak na serio: wybaczcie ironiczny ton mojej wypowiedzi ale poziom absurdu funkcjonowania tej listy jest niebywały.

• Like 3

Forumowicze,

Zaistniała sytuacja nie jest komfortowa, ale pragnę uspokoić wszystkich i wyjaśnić szerzej pierwszy etap naszych działań.

Dzisiaj opublikujemy pismo skierowane przez naszą kancelarię prawną do KNF, w którym zapytamy o to na jakiej podstawie moja firma znalazła się na liście. Jest to niezbędne by w ogóle zorientować się jakie jest podejście KNF.

Przyznam, że spodziewam się dość lakonicznej odpowiedzi, która nie będzie zawierać niczego treściwego. Taką odpowiedź również opublikujemy na forum.

Po ustosunkowaniu się KNF do korespondencji, rozważymy kolejne kroki.

Równolegle KNF złoży (bądź złożyła, tego nie wiem) zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Spodziewam i mam głęboką nadzieję, że zostanę tam wezwany jak najszybciej, by równie szybko zamknąć sprawę.

O każdym ruchu będziemy informować na forum. Chcemy tu zachować maksymalną transparentność.

Mój osobisty ogląd tej sytuacji jest niezwykle przykry i trudno mi znaleźć wytłumaczenie na to, że KNF nawet nie próbował się ze mną skontaktować.

Decyzja o umieszczeniu mojej firmy na liście odbyła się poza moją wiedzą, a dowiedziałem się o niej dzięki uprzejmości jednego z Partnerów.

Nikt o nic nie pytał, ale wpisał. Równie dobrze, można podejrzewać każdego przedsiębiorcę odbierającego odpady, że wywozi je do lasu.

Ten sposób działania przypomina palenie czarownic na stosie, choć rzeczywiście jest nieco lepiej - nie torturowano mnie, bym się przyznał J.

Rozumiem zadania KNF, ale dopóki będzie tam panowała pewnego rodzaju samowola - lista będzie niewiarygodna.

Chciałem przy tej okazji również podziękować Partnerom, z którymi miałem wczoraj okazję rozmawiać telefonicznie i podziękować za poddane pomysły.

Piotr Pisarek

• Like 4

Lista KNF jest jak oni to tłumaczą tylko informacją że spółka, firma wg ich oceny prowadzi działalność finansową bez stosownych

zezwoleń. Sprawa jest dość delikatna bo takiemu KNF nic nie można zrobić a oni mogą wszystko w świetle prawa. 

Co do "mocy" KNF rozgrywka jest bardzo prosta. Wysyłają do banków zawiadomienia że taka czy siaka spółka, firma ma 

środki u Was (banku) z niewiadomego pochodzenia i bank dbając o swoją reputację wypowiada takiej czy siakiej spółce, firmie

konto a co z tym idzie blokowana jest płynność finansowa tegoż podmiotu. Zaczynają się problemy z płatnościami bo i jak firma ma 

płacić jak konta ma poblokowane?? Co dalej z tym związane klienci robią owczy pęd po "kasę" i już jest zamęt, panika!! Coś dla

prokuratora!! Tak nasza Władza doprowadza do upadku wiele dobrych firm. AmberGold do dziś by istniał i płacił swoim klientom ale jeśli

wchodzisz komuś w drogę to musisz się liczyć że z chłopakami na Wijskiej nie wygrasz. Pozdrawiam cały zespół Disign i mam wielką 

nadzieję że scenarisz który tu przedstawiłem nie będzie Was dotyczył a sprawa z KNF pomyślnie się zakończy.

Akurat prokuratura ma chyba po dziurki w nosie zawiadomienia KNF, polecam obejrzeć kolumnę tabeli o nagłówku: Wzmianki o prawomocnych orzeczeniach wydanych w toku postępowania karnego*

Wszystkie pola są puste, w jednym przypadku jest odmowa wszczęcia, w kolejnym jednym przypadku umorzenie postępowania. Pogratulować skuteczności. Może warto zastanowić się nad odpowiedzialnością KNF za taki stan rzeczy:

Zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie - przestępstwo skierowane przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, polegające na zawiadomieniu o przestępstwie organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono (art. 238 K.k.).

Przestępstwo stanowi występek zagrożony grzywnąkarą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (źródło: wikipedia.pl)

Ponadto może warto rozważyć wniosek, aby wpisać na listę sam KNF, ponieważ nie posiada zezwolenia na prowadzenie działalności bankowej, organem właściwym będzie warszawska prokuratura.

Tak na serio: wybaczcie ironiczny ton mojej wypowiedzi ale poziom absurdu funkcjonowania tej listy jest niebywały.

Zgadzam się z Pana zdaniem mam podobne odczucia -)

Forumowicze,

Zaistniała sytuacja nie jest komfortowa, ale pragnę uspokoić wszystkich i wyjaśnić szerzej pierwszy etap naszych działań.

Dzisiaj opublikujemy pismo skierowane przez naszą kancelarię prawną do KNF, w którym zapytamy o to na jakiej podstawie moja firma znalazła się na liście. Jest to niezbędne by w ogóle zorientować się jakie jest podejście KNF.

Przyznam, że spodziewam się dość lakonicznej odpowiedzi, która nie będzie zawierać niczego treściwego. Taką odpowiedź również opublikujemy na forum.

Po ustosunkowaniu się KNF do korespondencji, rozważymy kolejne kroki.

Równolegle KNF złoży (bądź złożyła, tego nie wiem) zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Spodziewam i mam głęboką nadzieję, że zostanę tam wezwany jak najszybciej, by równie szybko zamknąć sprawę.

O każdym ruchu będziemy informować na forum. Chcemy tu zachować maksymalną transparentność.

Mój osobisty ogląd tej sytuacji jest niezwykle przykry i trudno mi znaleźć wytłumaczenie na to, że KNF nawet nie próbował się ze mną skontaktować.

Decyzja o umieszczeniu mojej firmy na liście odbyła się poza moją wiedzą, a dowiedziałem się o niej dzięki uprzejmości jednego z Partnerów.

Nikt o nic nie pytał, ale wpisał. Równie dobrze, można podejrzewać każdego przedsiębiorcę odbierającego odpady, że wywozi je do lasu.

Ten sposób działania przypomina palenie czarownic na stosie, choć rzeczywiście jest nieco lepiej - nie torturowano mnie, bym się przyznał J.

Rozumiem zadania KNF, ale dopóki będzie tam panowała pewnego rodzaju samowola - lista będzie niewiarygodna.

Chciałem przy tej okazji również podziękować Partnerom, z którymi miałem wczoraj okazję rozmawiać telefonicznie i podziękować za poddane pomysły.

Piotr Pisarek

I to jest profesjonalne podejście do sprawy .Bardzo dziękuję Panie Piotrze za zajęcie swojego stanowiska w tej sprawy i trzymam kciuki za szybkie wyjaśnienie .

• Like 1

KNF już nie jeden dobry system partnerski doprowadziło do upadku oczywiście bezpodstawnie potem przez tą "kochaną instytucję" trzeba jeździć na przesłuchana opowiadać jak system działa i powiedzieć ze się jest zadowolonym z współpracy. Potem sprawa ucicha tylko ze system leży ... ;/

jeżeli tutaj będzie podobna sytuacja ze bezpodstawnie przez nich coś zaszkodzi systemowi partnerskiemu to trzeba się będzie skrzyknąć i zrobić pozew zbiorowy przeciw KNF bo każdy z nas wtedy będzie mocno finansowo pokrzywdzony

• Like 1

W załączniku pismo naszej kancelarii adwokackiej skierowane do KNF.

post-3989-0-25245200-1399974262_thumb.jpg

post-3989-0-64661100-1399974276_thumb.jpg

• Like 4

Czekamy zatem na odpowiedź z KNF. Z doświadczenia wiem że takiej nie będzie. KNF to państwo w państwie i tylko mieć nadzieję że urzędasy 

pojadą na wakacje i po urlopie zapomną o "molestowaniu" firm z listy ostrzeżeń publicznych. 

Dla szerszego spojrzenia na temat umieszczania podmiotów na liście ostrzeżeń KNF, podaję link do forum K-Ch, gdzie w grudniu 2012 toczyła się dyskusja na ten sam temat, po kolejnym umieszczeniu firmy na liście (a samo umieszczenie na liście, nastąpiło chyba jeszcze pół roku wcześniej).

Od tego czasu minęły już ok. 2 lata, a K-Ch dalej wiszą jak wisiały.

Firma K-Ch była zmuszona zmodyfikować programy (co przy okazji wpłynęło niekorzystnie na dochody inwestorów, podniosło koszty i konieczne zaangażowanie inwestorów niż wcześniej), stare programy naturalnie wygasły, a nowy działa już w ten sposób, że dla logicznie myślących osób, nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że K-Ch nie powinny już znajdować się na tej liście, ale jednak dalej tam wiszą.

Tak niestety działają niektóre instytucje, powołane do "ochrony maluczkich", mając w głębokim poważaniu logikę i wykładnię prawa.

Mogą tak robić, bo czy mają rację czy nie i tak nie poniosą żadnych konsekwencji za swoje działanie.

Dorosłych ludzi traktuje się jak dzieci, które należy uświadamiać, bo wybrańcy wiedzą lepiej od nich, co ich uszczęśliwi.

http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/1626-kredyty-chwilowki-kch-5-system-partner/page-37

W 2012 roku KNF była pierwszą, a przez długi czas jedyną instytucją państwową zgłaszającą zastrzeżenia do ... prowodyrów wielu wątków w dziale SCAM (poz. 1, 2, 11, 24, 25, 26, 27, 36, 37, 46 listy ostrzeżeń).
Mamy w Polsce konkretne przepisy dotyczące sytuacji, gdy przedsiębiorstwo zbiera od osób fizycznych (zwanych ludźmi)  pieniądze na swoją działalność. Inne są zasady, gdy zwraca się bezpośrednio do kilku-kilkudziesięciu osób, inne gdy robi to publicznie do setek lub tysięcy inwestorów. I to przestrzeganie, (raczej nie) tych przepisów zapewne prowadzi na listę KNFu. Nb. za wielką wodą przepisy są ostrzejsze - dlatego żeby przeczytać prospekt emisyjny firmy z GPW w Warszawie trzeba oświadczyć że nie jest się z USA (!).
KNF (zwłaszcza pod obecnym kierownictwem) trafia czasem kulą w płot (bodajże Everest - postanowienie umorzone, gdyż emisja obligacji skierowana do 99 osób nie była publiczna) i z uporem maniaka trwa przy swoim. Z drugiej strony - taka poz. 37 Opulentia zatrudniła na szefa człowieka o bardzo poszlakowanej opinii - i wskutek (dzięki ??) zapisu KNF nawet za dobrze nie zdążyli wystartować.
Dlatego poczekajmy, urząd ma obowiązek odpowiedzieć na pismo adwokata - jeśli faktycznie zastrzeżenia dotyczą np. uświadomienia inwestorom ryzyk oraz udokumentowania ich (bo czegóż innego mogą) - dura lex, sed lex - trzeba będzie zmienić nieco procedury.
Ale nie ma co robić problemu z prostej sprawy
.

Edited by Pioter

Widać KNF nie kieruje się zasadą domniemania niewinności, a niepisaną typową dla polskiego prawa i sądownictwa zasadą domniemamnia winy. A ty niewinny, udowadniaj teraz swoją niewinność.

Zacznijmy od tego, że stworzenie samej listy ostrzeżeń jest samowolą ze strony KNF i nie ma regulacji prawnych do samego istnienia jej.

AmberGold do dziś by istniał i płacił swoim klientom ale jeśli

wchodzisz komuś w drogę to musisz się liczyć że z chłopakami na Wijskiej nie wygrasz. 

Z tego co ja się orientuję, to w przypadku AmberGold kolejność była inna. Oni zaczęli mieć problem z wypłacaniem ludziom pieniędzy. Niektórych udało namówić się na przedłużenie lokat, ale inni chcieli gotówkę. Tych innych było na tyle dużo, że AG zaczął się 'dławić' i stąd interwencja instytucji nadzorujących i wiadomy finał. 

Natomiast w przypadku Disign nic takiego nie zaistniało. Nie było nawet śladu minimalnej 'czkawki' związanej z wypłatami, więc raczej można być spokojnym.

KNF odpowie na pismo adwokata, ze prowadzona jest sprawa prze prokurature i nie moze odpowiedziec do prawomocnego zakonczenia dochodzenia. A pozniej i tak nie sciagnie firmy z listy. Tak to dziala.