Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Ivaho

Najlepszy bank, który spełnia wasze wymagania

Najlepszy bank  

46 members have voted

1. 1. Który bank spelnia Twoje potrzeby?

• Banki spółdzielcze
      0
    • Alior Bank
    • SYNC
    • Bank BPH
      0
    • Bank Gospodarki Źywnościowej
      0
    • Bank Millennium
      0
    • Bank Ochrony Środowiska
      0
    • Bank Pekao
      0
    • Bank Pocztowy
      0
    • Mbank
    • Multibank
    • Inteligo
    • Deutsche Bank
      0
    • PKO SA
      0
    • Euro Bank
    • Getin Bank
      0
    • Idea Bank
      0
    • ING Bank
    • Kredyt Bank
      0
    • Nordea
      0
    • Toyota Bank
      0
    • Raiffeisen Bank (Polbank)
    • Meritum Bank
      0
    • Invest Bank
      0
    • Credit Agricole (Lukas bank)
      0
    • BNP Paribas
      0
    • Bank Zachodni WBK
    • Volkswagen Bank
      0

Recommended Posts

W internecie mozna glownie znalezc negatywne komentarze i recenzje o bankach, a jaki bank waszym zdaniem spelnia wasze oczekiwania i dlaczego?

Jak wiadomo, kazdy ma inne potrzeby, dlatego prosilbym o uzasadnienie dlaczego wlasnie Twoj bank jest tym naj :)

Prywatne:

Ewidentnie mBank wyprzedza wszystkich...

czasem inni go próbują gonić, ale potem się cofają np. Alior wraz z prowadzeniem ostatnio opłaty za prowadzenie rachunku... Deutsche Bank, gdzie wszystko jest za darmo, ale zamykają Ci konto, jak chcesz otworzyć kilka walutowych od razu (pracownicy mówią by zakładać jedno walutowe co kilak miesięcy?!?!)

Główne zalety mBanku w przewadze do innych faworytów:

1. Idea wszystkiego za darmo

2. Kredyty bez dokumentów (jedynie na podstawie solidnych obrotów)

3. Najtańszy i funkcjonalny Manager Giełdowy (niektóre banki mają w tej samej lub zbliżonej cenie... ale wszystkie domy maklerskie są droższe)

4. Ł

Edited by phoenix84

Proponowalbym dodac do listy bankow synca, jak dla mnie to jest wlasnie najlepsze konto.

Drugi minus mbanku, choc wiadomo jest to typowy bank internetowy: brak mozliwosci wplat/wyplat bezposrednio w placowce, choc mozna to zrobic za pomoca multibanku, poza tym rzeczywiscie bank bardzo konkurencyjny.

Ja czekam na odpowiedz mbanku na synca, bo podobno maja wyjsc ze swoim produktem :)

Wiecej: http://nowymbank.pl

Trzeci minus, turbulencje wlasciciela banku, co zakonczylo sie w 2009 czesciowym upanstwowieniem:

http://wyborcza.pl/1..._BRE_Banku.html

ziemek: dodane, ale uzasadnij swoja wypowiedz :)

mBank i Alior sync jedynie. Niestety głosu nie oddam gdyż muszę w obu listach a z drugiej listy żaden bank nie jest na plusie u mnie

Sprobuj teraz, zmodyfikowalem do jednej listy :)

Krótko i na temat, polecam bdb serwis o porównaniach banków: http://wybieramkonto.pl/mbank-vs-alior-sync

Dla mnie numer 1. Alior Sync - obsługa, pełne 0zł opłat, wypłaty w bankomatach, cashback 5% wypłacany co msc do 10dni roboczego - jak dla mnie oferta bezkonkurencyjna i szczerze polecam.

W 100% popieram zdanie kolegi wyżej, ja na synca nie wydalem zlotowki, a z cashbackow odebralem lacznie juz z 400zl,w kilka miesiecy, tyle nie zarobilem jeszcze nigdy na lokatach nawet.

Alior Bank też na początku był bezpłatny i dawał 11% rocznie za samo trzymacie pieniędzy u nich :rolleyes:

Inteligo - wygodne, niezawodne, wszystko wprowadzają jako pierwsi. Brakuje kont lokacyjnych znanych z mBanku tj. można mieć tylko jedno oszczędnościowe i może kont walutowych. Chociaż jak dużo Klientów będzie tego zdania to wprowadzą tak jak przelewy zagraniczne.

ja stawiam na mbank, od lat mam tam konto i jestem zadowolony

mBank jest dobry dopóki nie pojawi się problem. Mają chyba najgorszą obsługę Klienta na rynku. Do tego awarię od czasu do czasu.

Ja zrezygnowałem z PKO BP na rzecz mBanku.

Plusy: Prosty w obsłudze, dużo ludzi tam ma konto=szybka wysyłka pieniędzy, jak ktoś nie wie najprostrzej rzeczy są filmiki instruktarzowe na ich stronie, kilka sposobów na oszczędzanie, tani (bo chyba tylko 5 zł biorą - kiedyś był za darmo), dużo ofert proponują dla swoich klientów (m.in. tańsze ubezpieczenia OC ect). No... bogato :)

Minus jaki mnie strasznie denerwuje:

Wypłaty w ich licznych bankomatach min. 50zł. Ktoś może powiedzieć -jestem bogaty to sobie wyplace te 50 lub więcej złociszy. Ja jednak patrzę pod innym kątem: idę na imprezę i nie chce wydać na alkohol 50 zł tylko np. 30 zł max - a żeby wrócić spokojnie do domu :) A jak juz wyplace 50zł to kusi :/

Chyba, że jest w pobliżu bankomat BZWBK - tam klienci mBanku mogą też za darmo wypłacać kwoty już od 10zł (+).

Prosze o ponowne glosowanie, gdyz wkradl sie blad, ktory musialem naprawic resetujac ankiete.

ja też należę do frakcji "mBankowców". plusy to niewątpliwie bardzo dobry panel obsługi i szeroka oferta (konta bankowe, ubepieczenia, fundusze inwestycyjne, GPW, NewConnect itd itp, brakuje niestety kont firmowych (poza DG)). dzięki temu nie jest to tylko mój bank, ale wręcz "centrum finansowe".

mają naprawdę niezłą ofertę ubezpieczeń. 3 lata z rzędu porównywałem ich ceny na ubezpieczenia samochodu z cenami innych ubezpieczycieli - za każdym razem w mbanku wychodziło najtaniej (teraz już nawet nei porównuję, tylko biorę w ciemno). jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że oferta ubezpieczenia auta w pewnej ubezpieczalni na H... za pośrednictwem mbanku wychodziła o niemal 1/3 taniej, niż wykupiona bezpośrednio w firmie H;>

z minusów: dość częste przerwy techniczne, z reguły w nocy z soboty na niedzielę (kiedy gotówka często jest potrzebna;>), wprowadzenie opłat za niewykorzystane limity kredytowe na rachunku firmowym jakiś rok temu (choć nie wiem czy obecnie jakiś inny bank ma to za darmo), no i oczywiście fakt, że to bank czysto internetowy (czasem chciałoby się coś załatwić rozmawiając z kimś w 4 oczy)

jako, że temat powstał w zasadzie jako kontynuacja wątku o problemach z reklamacją w aliorze dodam, że w mBanku składałem 2 reklamacje: jedna to typowo z mojej winy - wypłacałem pieniądze w bankomacie rozmawiając jednocześnie przez telefon. tak się zagadałem, że wyciągnąłem kartę, a gotówki już nie - została wciągnięta z powrotem do bankomatu;> (a z konta zeszła mi wypłata). druga to była awaria wpłatomatu, który pomielił moje pieniądze i napisał, że jest nieczynny nie księgując wpłaty. przy obu reklamacjach powiedziano mi, że mają 30dni na rozpatrzenie (nie pamiętam w tym momencie czy roboczych, czy kalendarzowych), a zwroty pieniędzy na konto miałem po kilku dniach (jak dobrze pamiętam to raz 3dni, a raz koło 7)

Sprobuj teraz, zmodyfikowalem do jednej listy :)

No to sobie zagłosowałem :P

Oddaję głos a tam TYLKO 5 głosów - i wszystkie na mBank a w dyskusji Inteligo, alior itd :D

Wiem ,że zrobił się reset ale jak ktoś wpierw czyta co inni napisali a potem odda głos to dość śmiesznie to wychodzi :P

Ale ogólnie konto w mBanku mam od kilku lat. Mam tu ubezpieczenie auta, 3 filar założony, ubezpieczenie swoje i rodziny, 4 konta - 2 oszczędnościowe, 1 firmowe, i jedno zwykłe, mam ich kartę i co prawda blisko nie mam do darmowych bankomatów ale nigdy nie miałem problemu jak "wypluł kartę ale bez kasy".. Raz miałem problem z przelewem przez neta..

Zmieniłem sieć z Orange na Play i przeniosłem nr. Robiąc zasilenie zapomniałem o tym raz i kasa poszła na mój nr ale na sieć orange. Po 2 dniach się połapałem, patrzę na konto, kasę odjęło i przelało ale w telefonie nie ma. Dzwonię na infolinię - wisiałem chyba z 3min nim ktoś odebrał - i bardzo miła Pani mi pomogła z przyjemnością. Napisała co trzeba i gdzie trzeba i ja wiem to było rano jak dzwoniłem a wieczorem miałem kasę na koncie pełną bez potrąceń jakiś dziwnych..

A z Orange to cyrki - kradli kasę na beszcza a przy mojej reklamacji w odpowiedzi na nią dali mi na piśmie rozliczenie z 3 miesięcy ale (UWAGA) NIE MOJEGO NR TELEFONU.. Mój zaczyna się na 517... A na papierku 506.. No i oczywiście w zaparte szli..

No nic. W chwili obecnej u mnie mBank jest, biorę pod uwagę Sync, ale dziś założyłem w BGŹ Optima oszczędnościowe, gdzieś na starość też trzeba odłożyć kasiorę :D

Minusem mbanku jest okrojona aplikacja na androida - brak mozliwosci wysłania ponownego przelewu bez wpisywania nr konta nazwiska i innych danych

Drugi mankament : słabo obstawiona infolinia ( 30-40 klientów na kablu a tylko 5 obsługujących infolinie i czeka sie godzinami )

Sync zmienił zasady casbacku od stycznia i juz nie jest tak różowo . Warunkiem otrzymania jest średnie saldo na poziomie 1600 miesiecznie lub wpływ pensji na konto nawet jeśli to jest 100 zł . Kontakt z wirtualnym oddziałem preferuje poprzez czat i nigdy nie miałem okazji czekac dłużej niz 3 minuty .

Niektórzy u synca uważają za minus brak mozliwosci założenia konta firmowego ?

O, to człowiek nawet nie wie , że Sync po kryjomu zmienił zasady cashbacka - a kupiłem właśnie drogi sprzęt przez to konto, aby dostać 5% zwrotu!

No cóż, trzeba pomyśleć nad przeproszeniem się z Mbankiem..

Miałem kiedyś konto w Inteligo, ale nagle mi się znudziło. Nie zamknąłem, tylko wypłaciłem środki i przeszedłem do Aliora. Do dzisiaj, po paru latach nie dostałem żadnej informacji od Inteligo, nt. długu, zamknięcia, co sie ze mną dzieje, dlaczego nie wpłacam im kasy, czy ich jeszcze kocham. W przeciwieństwie do Aliora, było całkowicie darmowe i takie pozostało, jakbym pamietał hasło to pewnie bym do nich wrócił, bo tak jak już wspomniałem w innym temacie - Alior potrafi naliczyć 350zł długu za 4 miesiące braku emocji do nich. Jak ich nie kochasz na poziomie co najmniej 1500zł miesięcznie, to mają niezłego focha. Dlatego Inteligo wg mnie bije ich na głowe.

Wcześniej miałem konto w Mbanku teraz mam w Alior i nie żałuje zmiany:)

Od 10 lat moje podstawowe konto to Inteligo i nie zanosi się na to, żeby to się zmieniło :)

Za największe zalety uznaję:

* limity na transakcje zbliżeniowe i płatności w Internecie są wydzielone, czyli można je wyłączyć albo racjonalnie ustawić dla bezpieczeństwa - już nie trzeba dziurawić karty!,

* sesje są księgowane terminowo, czyli inni czekają i odświeżają system w oczekiwaniu na kasę, którą ja zdążyłem wydać ;),

* za 4 PLN miesięcznie wypłaty z bankomatów na całym Świecie są darmowe,

* bezawaryjność, wygoda i uniwersalność systemu transakcyjnego + trzy sposoby na autoryzację transakcji,

* nowości wprowadzają jako pierwsi na rynku np.: Invoobill,

* bardzo wygodny system transakcyjny i wzorowa obsługa Klienta,

* duża popularność, czyli natychmiastowe przelewy do Inteligo i PKO BP (przydaje się).

Aktualnie zakładając konto z mojego polecenia można otrzymać bon o wartości 100 PLN do wykorzystania w sklepie internetowym empik.com :

https://maminteligo.pl/polec-kod/PDI3803017112

Hack nie spamuj ;)

Zdecydowanie SYNC - naklejka zbliżeniowa, darmowe przelewy natychmiastowe, wykresy salda itp..

Hack nie spamuj ;)

W tym miejscu to nie spam :) Konta używam od 10 lat, więc zdecydowanie spełnia moje wymagania, a sam bank uważam za najlepszy. Mam porównanie, bo od 5 lat pracuje w tej branży (nie w Inteligo).

P. S. Jak nie chcesz bonu to Twoja sprawa, ale może inni chętnie skorzystają ;)

Zdecydowanie SYNC - naklejka zbliżeniowa, darmowe przelewy natychmiastowe, wykresy salda itp..

W moim przekonaniu to trochę parodia banku, a do tego mylne pozycjonowanie, ale co kto lubi :)