Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Silence

Pomysł na biznes.

Recommended Posts

"Nie znaleziono tematów. Powodem tego może być brak tematów w tym forum lub tematy są starsze niż ustawione kryteria wyszukiwania z podanego okresu czasu." Wydaje mi się, że w tym temacie, nikt nie napisze o żadnym pomyśle, z troski o konkurencję i możliwość przechwycenia pomysłu.

Przedstawienie pomyslu, to nie przedstawienie od razu calego biznesplanu, ja jednak wierze, ze znajda sie pomyslowi, ktorzy beda chcieli skonsultowac swoje idee z forumowiczami o roznym przeciez doswiadczeniu i lokalizacji :)

A ja w sumię podzielę się pewnym pomysłem. Otóż, zastanawia mnie to czy pomysł na biznes, który zaraz omówię, "wypaliłby" w Polsce, na naszych warunkach, na polską kieszeń :)

Trochę się zastanawiałem jakby tu ładnie rozpocząć przedstawianie pomysłu, ale chyba zrobie to prosto i zwyczajnie.

Chodzi o mieszkania :) Każdy chce sprzedać/wynająć dom/mieszkanie (myślę tu bardziej o sprzedaży) i co robi? Robi to na własną rękę, lub idzie do biura nieruchomości i wystawia tam swoje ogłoszenie, są tam ładne zdjęcia wnętrza całego mieszkania, opis itd. Ale... gdyby tak dołączyć do tego opcję robienia zdjęć całego bloku (w którym znajduje sie mieszkanie) lub domu z okolicą z wysokości?

Jak dokładnie miałoby to wyglądać. Przypuśćmy, że chcę takie coś robić. mam cały sprzęt zakupiony do robienia zdjęć wewnątrz mieszkania (dobry aparat, statyw, ect), a do robienia zdjęć bloku/domu i okolicy posiadam samochód z wysięgnikiem, na którym "montuję" aparat i pstrykam zdjęcia takiego domu jednorodzinnego z wysokości xx metrów. Zdjęcie przedstawia cały dom z ogrodem i okolicą (tym lepiej jak domek prezentuje sie gdzieś nad jeziorem to oprócz domu, na zdjęciu mamy także krajobraz).

Pomysł nie mój, ale zapożyczony oczywiście. Istnieje takie coś w Australii (i innych państwach na zasadzie bodajże franczyzy), ale w Polsce raczej nie. Stąd pytanko - czy takie coś przejdzie "u Nas"?

Na jakiej zasadzie ma być montowany aparat na wysięgniku niewiem :) ale taki patent jest, no chyba że zastąpić to jakimś zdalnie sterowanym helikopterem?

Gdyby ktoś czegoś nie rozumiał, postaram się to bardziej wytłumaczyć.

Zauważyłem, że w niektórych branżach pośrednicy bardzo mocno windują ceny co niekoniecznie przekłada się na zysk producenta. Mam na myśli np.: branżę rolną. Pamiętam, że kiedy francuscy rolnicy oburzeni tym faktem wyszli na ulicę i zaczęli sprzedaż swoich wyrobów to osiągnęli ogromny sukces, a przy tym Klienci byli zadowoleni.

Mój pomysł na biznes wykorzystuje ominięcie pośredników na szerszą skalę za pośrednictwem Internetu np.: pojedynczy ludzie zgłaszają zapotrzebowanie z ilościami, a producent, który widzi sumaryczną wartość jedzie tam i sprzedaje.

Na pewno trzeba to udoskonalić. Serwis musiałby oferować coś więcej, żeby nie skończyć swojego funkcjonowania po doprowadzeniu do spotkania się producenta z Klientami i nawiązaniu trwałej relacji. W każdym razie na pewno nie zrealizuje tego w najbliższym czasie, więc rzucam jako wędkę dla innych :)

Ja ostatnio widzialem ciekawy pomysl na biznes, przegrywanie starych kaset vhs (np wesela, nagrane wycieczki) czy magnetofonowych na nowoczesne nosniki (np dvd). Jakby jeszcze do tego dolozyc marketing bezposredni...

Nowością to na pewno to nie jest. Mój kolega stare vhsy przegrał na dvd w ramach prezentu urodzinowego dla rodziców. Było to ładne kilka lat temu. Na filmach były jakieś nagrania ich rodziny, urodziny ect...

Edited by Blizniak

Nie jest nowością, bo nagrywarki DVD są dostępne od kilku lat. Kto miał przegrać VHS na DVD to przegrał. Poza tym sprzęt kosztuje tyle, że jak ktoś ma dużo VHS to może kupić i sam przegrać.

P. S. Co do mojego pomysłu to też go widziałem tj. rolnicy z jednego rejonu nawiązali kontakt (nie wiem w jaki sposób) z Klientami z innego regionu. Nie trafiłem na serwis, który zautomatyzowałby ten proces. OK, jest Allegro i ma dział żywność, ale to nie do końca to samo.

Cóż, wydaje mi się, że najlepsze pomysły i tak każdy zatrzyma dla siebie. Tutaj ewentualnie będą się pojawiać sposoby już znane.

Sam pomysł nie jest wiele wart. Doskonale ilustruje to historia Coca-Cola' i. Twórca receptury dostał najmniej. Sztuką jest przekuć pomysł w produkt/usługę albo... nauczyć się znajdywać perełki :) Nawet w Polsce na GPW były spółki, które w krótkim czasie z 10 000 PLN robiły 1 000 000 PLN dla inwestora...

Witam

Chciałbym przedstawić pomysł na biznes w postaci sprzedaży bezpośredniej. Najpierw napiszę dlaczego się tym dzielę i sam tego nie zrobię, gdyż potrzebuje do tego na początek 50 osób lub 10 osób, które są dobrze zorientowane w tego typu sprzedaży.(czytaj -mają już zbudowane relacje,struktury)

Nie wiem czy ktoś próbował wykorzystać dobry produkt, który nie jest znany na rynku i przekształcić go w MLM. Czytałem, że powstały tak dwie firmy mlm: Flavon Group i FM Group.

Ja idąc za sukcesem pierwszej z nich pomyślałem, że można wykorzystać potencjał jej konkurenta czyli Mega flavonu (firma SuperFlavon). Jest kilka zalet: nowy produkt, podobno lepszy(trudno weryfikować skuteczność suplementów diety), duża grupa docelowa, ogólnie branża zdrowie i uroda,  sprzedaż na sztuki (nie kartony).

Kwestia finansów na tą chwilę przedstawia się tak: 1 sztuka-100zł, 10 sztuk-900 zł. Za 4 sztuki 400zł(darmowa wysyłka) u konkurenta 550zł (plus przesyłka 18zł).

Gdzie tu widzę biznes?

Po rozmowach z firmą superflavon o mojej propozycji sprzedaży bezpośredniej dostałem odpowiedź, że jest to możliwe ale pod pewnymi warunkami a podstawowy z nich to właśnie grupa osób zainteresowana tego typu sprzedażą. Dodam, że firma sprzedaje swój produkt tylko przez swoją stronę internetową i allegro.  Oczywiste jest, że z kanałów sprzedaży zniknie wtedy allegro.

Licząc więc od sztuki przy założeniu, że cena produktu na stronie będzie w granicach 115-130zł plus wysyłka 15zł to w sprzedaży bezpośredniej my nabywamy go przy trochę niższej cenie np. 90zł za sztukę daje zysk na sztuce od 25zł do 55zł! ( u konkurenta jest 25zł za karton-4 sztuki po szybkim starcie). Przy optymistycznej wersji 55x4=220 zł. Tylko na czterech sztukach. Od firmy do nas (dystrybutora) przesyłka gratis.

Co myślicie o moim pomyśle? Są chętni?

cześć, 

jakikolwiek byście mieli pomysł na biznes, ważne jest abyście skoncentrowali się na działaniach marketingowych. Sam pomysł nic Wam nie da, jeśli nie będziecie umieli go odpowiednio rozreklamować i znaleźć na niego odbiorców - przecież chcecie zarabiać na swoim biznesie, a do tego potrzebujecie klientów. Sporo rad dotyczących działania w sieci znajdziecie na tym blogu usunięte

Edited by Kornel87

A ja w sumię podzielę się pewnym pomysłem. Otóż, zastanawia mnie to czy pomysł na biznes, który zaraz omówię, "wypaliłby" w Polsce, na naszych warunkach, na polską kieszeń :)

Trochę się zastanawiałem jakby tu ładnie rozpocząć przedstawianie pomysłu, ale chyba zrobie to prosto i zwyczajnie.

Chodzi o mieszkania :) Każdy chce sprzedać/wynająć dom/mieszkanie (myślę tu bardziej o sprzedaży) i co robi? Robi to na własną rękę, lub idzie do biura nieruchomości i wystawia tam swoje ogłoszenie, są tam ładne zdjęcia wnętrza całego mieszkania, opis itd. Ale... gdyby tak dołączyć do tego opcję robienia zdjęć całego bloku (w którym znajduje sie mieszkanie) lub domu z okolicą z wysokości?

Jak dokładnie miałoby to wyglądać. Przypuśćmy, że chcę takie coś robić. mam cały sprzęt zakupiony do robienia zdjęć wewnątrz mieszkania (dobry aparat, statyw, ect), a do robienia zdjęć bloku/domu i okolicy posiadam samochód z wysięgnikiem, na którym "montuję" aparat i pstrykam zdjęcia takiego domu jednorodzinnego z wysokości xx metrów. Zdjęcie przedstawia cały dom z ogrodem i okolicą (tym lepiej jak domek prezentuje sie gdzieś nad jeziorem to oprócz domu, na zdjęciu mamy także krajobraz).

Pomysł nie mój, ale zapożyczony oczywiście. Istnieje takie coś w Australii (i innych państwach na zasadzie bodajże franczyzy), ale w Polsce raczej nie. Stąd pytanko - czy takie coś przejdzie "u Nas"?

Na jakiej zasadzie ma być montowany aparat na wysięgniku niewiem :) ale taki patent jest, no chyba że zastąpić to jakimś zdalnie sterowanym helikopterem?

Gdyby ktoś czegoś nie rozumiał, postaram się to bardziej wytłumaczyć.

Powiem, ze sam ostatnio o czyms takim myslalem kierujac sie zagraniczna firma, ale Polska to nie Stany, tutaj rynek jest inny. O co mi chodzi - w USA rynek nieruchomosci opiera sie na domach, u nas opiera sie na mieszkaniach. Nikt nie zaplaci za zdjecie np. bloku, bo nikt nie sprzedaje bloków całych (czasem to sie zdarza, ale jest to tak rzadkie, ze nie ma co tego wliczać w przewidywane obroty), a rynek domów jest po prostu za mały. To fakt, ze takiej firmy w Polsce nie ma (albo przynajmniej nie kojarze), wiec konkurencja zerowa i zlecenia z calego kraju, ale czy tych zlecen bedzie na tyle duzo, zeby opłacić amortyzacje sprzetu (samochód z wysięgnikiem i sprzet fotograficzny to kilkaset tysięcy, tutaj nie wystarczy 8 metrowy HDS, tutaj ramie musi być na prawde długie, a sprzet fotograficzny obslugiwany komputerowo z powierzchni ziemii) i obsluge sprzetu (kierowca + fotograf, albo fotografo-kierowca)?

pozdrawiam

Witam serdecznie. Mam innego typu pytanie. Pracuję na pełen etat w dużej zagranicznej firmie ale chciałbym założyć coś swojego. Czytałem dużo o opłatach do ZUS-u i płaciłym tylko składkę zdrowotną, która dodatkowo można odliczyć sobie później od podatku więc wygląda to ciekawie. Wracając do pytania - jaki biznes polecacie lub jaką działalność biorąc pod uwagę, że mam wole popołudnia i weekendy, a w pracy dostęp do komputera bez ograniczeń. Dziękuję!

Ciężko coś wymyśleć nie wiedząc jakie masz chociażby hobby czy pasje. Może popołudniami mógłbyś zajmować się tym czym zajmujesz się w pracy?

Dla przykładu: znajomy robi w wagach - ustawia, kalibruje ect u prywaciarza. Jednak zostawia zawsze swoj nr i czasami pocztą pantoflową jedzie osobiście do klienta i zgarnia pieniądze (nie ma firmy).

Właśnie chodzi o to żeby założyć działalność.Generlanie pracuję jako inzynier w firmie lektronicznej i zajmuję sie procesami produkcyjnymi.  Dodatkowo daję czasami korki  z matematyki i piszę prace różnorakie - ale to od czasu do czasu. Jesli chodzi o pasje i zainteresowania to napewno wykorzystać tego nie mogę - na uprawianiu sportu amatorsko nie da się zarobić.

Udzielając korepetycji możesz świadczyć usługi poprzez firmę i należy zarejestrować działalność gospodarczą w zakresie tzw. pozostałych pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej nie sklasyfikowanych (PKD 08.559.B).

Inwestycja nieduża bo: odpowiednio przygotowane miejsce w mieszkaniu, zakup pomocy naukowych czy mat. biurowych. Zależy z jakiego przedmiotu dajesz korepetycje. Jeżeli z przedmiotów ścisłych pamiętaj że rynek jest płytki (więcej jest ludzi udzielających "korki" z angielskiego, a mniej z np fizyki). Dając korki z angielskiego ceny w Wawie przy dużej konkurencji można liczyć od 30-55 zł. Pracując 6h dziennie można wyciągnąć 3,5-5,5 tys. Za ścisłe przedmioty można stawkę podwyższyć, ale też chętnych mniej.

Generlanie pracuję jako inzynier w firmie lektronicznej i zajmuję sie procesami produkcyjnymi.  Dodatkowo daję czasami korki  z matematyki i piszę prace różnorakie - ale to od czasu do czasu.

Korki z matematyki i pisanie prac możesz zarejestrować jako działalność. Dodatkowo możesz pomyśleć o zajęciach grupowych np.: przygotowanie do matury czy zajęciach przez Skype' a. Możesz wytłumaczyć kilka rzeczy na video i wrzucić to na YT w ramach reklamy albo nagrać cały kurs i sprzedawać np.: na Ementorze.

Jesli chodzi o pasje i zainteresowania to napewno wykorzystać tego nie mogę - na uprawianiu sportu amatorsko nie da się zarobić.

Skoro uprawiasz amatorsko sport to pewnie znasz się na tym lepiej niż osoba, która dopiero chce się tym zajmować. Możesz zrobić serwis o tym sporcie + sklep internetowy ze sprzętem, organizować wakacje z tym sportem czy pasjonować tym ludzi i zarabiać w ramach programu partnerskiego. Sposobów jest wiele.

A co myslicie o założeniu punktu przyjmowania opłat?

[usunieto]

Edited by Kris
Niedozwolony link i nieudolna próba pozycjonowania poprzez hyipforum.

Wszystko zależy od położenia punktu, ruchu w danym miejscu, ilości konkurencji,,,,

Pamiętam u mnie kiedyś był taki punkt. Normalnie funkcjonował przez kilka miesięcy. Niestety pewnego dnia się zwinął zabierając kasę ludzi, którzy wpłacili pieniądze do przelania w ostatnim miesiącu.

Każdy biznes jest obarczony ryzykiem. Wszystko trzeba przekalkulować zanim się zacznie, bo potem niełatwo jest się wycofać. Jeśli z analizy wyniknie, że ryzyko jest zbyt duże - lepij w to nie wchodzić

Edited by Kris
Usunięto link

Punkt przyjmowania opłat... Weź się zainteresuj punktem ajencyjnym PK albo IN na jakimś osiedlu. Większy wybór pr finansowych, wsparcie no i działanie po znaną marką banku.

Takie przemyślenia..

Na samym początku musisz pomyśleć, co lubisz, a czego brakuje na rynku. Jeżeli masz niedużo gotówki, to zainwestuj ją w sklep internetowy. Sklep internetowy to dużo mniejsze koszty niż stacjonarny. Ja mam sklep wędkarski w sky-shop.pl  muszę wymyśleć jakąś fajną domene.

Czy ktoś ma propozycje?

Edited by Zefir54